Организиране на състезание

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Re: Организиране на състезание

Мнениеот Мартин Сурилов » Пет Авг 07, 2009 17:53

Продължаваме да си гадаем, но така и никой от организаторите не сметна за необходимо да поясни. Предполагам, че и за това си има причина...
Мартин Сурилов
 
Мнения: 383
Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 10:54
Име: Мартин Сурилов

Re: Организиране на състезание

Мнениеот sc_racing » Пон Авг 10, 2009 19:01

Някой може ли да каже откъде се появи Rally pool и как преди да се заговори за WRC се организираха състезания без тази фирма? Поправете ме ако греша.
sc_racing
 
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Мар 30, 2006 11:02
Местоположение: гр. Русе

Re: Организиране на състезание

Мнениеот Vlahov-Motor-Sport » Вто Авг 11, 2009 20:37

Мартин Сурилов написа:Специално това с джиповете, според мен си беше реклама на Hyundai и колите са били дадени само за ползване. Но както и да е. Друга е темата тука. Аз продължавам да очаквам някой колега организатор да поясни нещата. Без клюки и догадки да си говорим.
Колега зимата имаше идея да правим планинско в Дупница,По точно "Паничище".Идеята пропадна по причини за които не ми се пише,Но по разчети бяхме стигнали до 15000 лв санитарен минимум без 1 лев за за нас и платено спане на пилот и шведска маса за сьстезателите.Но мисля че всичко е строго индивидуално за всеки организатор,Както на договорки пазарльци на местно ниво сьс Кметове и тем подобни.Освен това не мисля че някои ще ти каже сьс колко пари го прави :roll: Все едно да си направи СЕПУКО :shock:
Аватар
Vlahov-Motor-Sport
 
Мнения: 225
Регистриран на: Нед Апр 20, 2008 18:43
Местоположение: софия
Име: Трифон Влахов

Re: Организиране на състезание

Мнениеот srt » Сря Авг 12, 2009 18:59

За да не се чудите повече, е толкова излиза едно от най-обикновенните и прости състезания "според някои" с ниска оценка на федерацията, поради която оценка то този сезон е открито и няма да се проведе:

(Това беше проекто бюджета на състезанието за 2008)

[b]Финансов план за провеждане
на планинско „Самоков’08”
VIII кръг от
Националното първенство






1. Награден фонд купи- 1500 лв;
2. Хонорари
(наблюдател БФАС, техн. комисия,съдийска комисия,съдии,сигналисти, радиовръзки,
общи работници) - 3500 лв;
3. Времеизмерване и компютърна обработка - 850 лв;
4. Картофи - 300 лв;
5. Медицинско осигуряване (2 линейки за 2 дни)- 500 лв;
6. Противопожарна охрана (1 пожарна за 2 дни) - 300 лв;
7. Реклама (плакати,брошури,покани) - 1000 лв;
8. Озвучаване и водещ - 500 лв;
9. Обезопасяване на трасето (боя,лента,материали)- 150 лв;
10. Пътна помощ (1 автомобил за 2 дни)- 200 лв;

Общо- 8800 лв.




Самоков Изготвил Д. Рангочев:
Юли 2008 Зам. Председател
[/b]

В последствие обаче някои от разходите отпаднаха или намаляха, а се появиха други като:
- Охранителна фирма 900 лв, защото полицията ми искаха 2800 лв. За щастие обаче се разбрахме и имаше и полиция и частни охранители.
- Пожарната ми заявиха, 2 дни преди състезанието, че сумата е нараснала на 1500 лв.
- Допълнителни разходи покрай обезопасяването на трасето около 500 лв.
- Разходи покрай дрифт шоуто около 500 лв.

В крайна сметка за около 11000 лв. във възможно най-съкратения вариант на трасето, но с дрифт шоу, състезанието се проведе и си мисля, че всички останаха доволни, освен организаторът :cry:

Обаче от 2 години не можем да спестим никакви пари от това състезание за клуба и заради това, и факта, че сме оупън(по модерно му) няма да правим състезание!!!!

Повярвайте ми, че няма организатор на автомобилно мероприятие в България, който за прави състезание за чест и слава или заради спорта!?!?!?!
Последна промяна srt на Сря Авг 19, 2009 20:19, променена общо 1 път
Аватар
srt
 
Мнения: 50
Регистриран на: Пон Май 08, 2006 23:42
Име: Димитър Рангочев

Re: Организиране на състезание

Мнениеот Мартин Сурилов » Сря Авг 12, 2009 19:12

Благодаря много на колегата! Очаквам още такива мнения от други организатори, за да можем накрая да сметнем нещо средно.
Мартин Сурилов
 
Мнения: 383
Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 10:54
Име: Мартин Сурилов

Re: Организиране на състезание

Мнениеот Мартин Сурилов » Съб Авг 29, 2009 17:55

Какво стана, умря и тази тема май? Аз продължавам да чакам някой организатор да даде ясна представа за това, което питам.
Мартин Сурилов
 
Мнения: 383
Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 10:54
Име: Мартин Сурилов

Re: Организиране на състезание

Мнениеот Kairo_SWRT » Пон Авг 31, 2009 02:21

Просто съм потресен от това как в рамките на един месец не може да се даде адекватен и точен отговор на един толкова необходим и неизбежен въпрос,който г-н Сурилов повдигна!
Има много хора,които четът и пишат в този форум,и които са участвали в организацията и провеждането на едно автомобилно състезание.Да не се скатават,а да пишат и да отговорят на този елементарен въпрос!
Всички спекулират с тази икономическа криза. Писна ми! Едно исъщо чувам..."КРИЗА,КРИЗА,НЯМА ФИНАНСОВИ СРЕДСТВА" и тем подобни!Спекулира се с нея за да се избяга от отговорност! Пари има,но трябва да се приберат от някой,това е истината!
Има вече министерство на спорта,своебразно и министър.С официално становище и искане, министъра на спорта би трябвало да сезира нашата китна федерация и всичко свързано с нея!

ПП:И още веднъж,и аз ви моля активизирайте се и дайте отговор на въпроса на г-н Сурилов! Верно неудобен е за много хора,но пък не е сложен! :arrow: :mrgreen:
Аватар
Kairo_SWRT
 
Мнения: 74
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2008 23:01
Име: Иван Кайраков

Re: Организиране на състезание

Мнениеот Ogi_sh » Пон Авг 31, 2009 10:26

Просто напоследък това стана много модерно извиниение.... но нали знаете ... Когато имаш желание търсиш начин,когато нямаш желание търсиш оправдание
Аватар
Ogi_sh
 
Мнения: 530
Регистриран на: Пет Юни 10, 2005 21:40
Местоположение: Шумен
Име: Огнян Христов

Re: Организиране на състезание

Мнениеот SAS_Fen » Пон Авг 31, 2009 20:43

Здравейте колеги.През 2008г. участвах като съдия в един от кръговете по Автокрос.За два състезателни дни получих 25-30лв.,в тази цена не е влизало вода,храна или нещо подобно.За мен това беше без значение,защото го направих от любов към спорта,а не заради парите.
Резултатите идват след усилени тренировки.
Аватар
SAS_Fen
 
Мнения: 224
Регистриран на: Пет Яну 05, 2007 21:15
Местоположение: Троян
Име: Кирил Круслевски

Re: Организиране на състезание

Мнениеот efco » Пон Авг 31, 2009 23:47

Само да ви кажа че полицията сключи договора с мен за охрана с 30 полицая 3600 лв и нито полицай по малко!!! застраховка трасе ми е 500 лв, времеизмерване 950 лв. и ако взема да изброявам всички разходи ще ме заболи главата както наближава сега ШИПКА !!! миналата година излезна 17300 лв без маслата и наградния фонд на ШЕЛ от около 4000 лв !!! :mrgreen:
efco
 
Мнения: 355
Регистриран на: Пон Окт 06, 2008 16:01
Местоположение: Казанльк
Име: Стефан Драганов

Re: Организиране на състезание

Мнениеот Мартин Сурилов » Вто Сеп 01, 2009 10:12

30 полицая на едно планинско! Просто като страничен наблюдател си мисля, че на планинското в Шумен няма ангажирани повече от 5-6 полицая. А тия 4000 лв награден фонд от Shell плащаш ли им ги? :shock: Изброявай де, нали в това е смисъла на темата?! Има още доста до 17300 :mrgreen:
Мартин Сурилов
 
Мнения: 383
Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 10:54
Име: Мартин Сурилов

Re: Организиране на състезание

Мнениеот STESICO » Вто Сеп 01, 2009 21:03

Мартин Сурилов написа:30 полицая на едно планинско! Просто като страничен наблюдател си мисля, че на планинското в Шумен няма ангажирани повече от 5-6 полицая. А тия 4000 лв награден фонд от Shell плащаш ли им ги? :shock: Изброявай де, нали в това е смисъла на темата?! Има още доста до 17300 :mrgreen:

Просто като страничен НАБЛЮДАТЕЛ,не пиши глупости......За Планинско Българка полицията,според техните разчети и набюдения на трасето са нужни 36-полицая.Тези хора ще отцепят движението,ще охраняват както състезателити така и пъбликата.Тези хора могат и ще използбат силата на законите срещо евентоални инциденти.ЦИТИРАМ>>>>>Дори ако са 35 ние не поемаме ангажимет за БЕЗОПАСНОСТА,тя изцяло пада върху Организатора....край. Кой ще се наеме за такава отговорност.А ценовата ставка се пуска от МВР.....За два дена 3600 лева. :shock: Като за човек от вътре МОЛЯ ТЕ. :D
STESICO
 
Мнения: 310
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 23:00
Местоположение: СЛИВЕН
Име: Стефан Стоянов

Re: Организиране на състезание

Мнениеот Мартин Сурилов » Сря Сеп 02, 2009 09:07

STESICO написа: Като за човек от вътре МОЛЯ ТЕ. :D

Говорим си за организиране на състезания и аз не съм човек от вътре. За да взема малко по на сериозно мнението ти, би ли казал поне, в качеството си на какъв се изказваш? Какво цитираш?
Мартин Сурилов
 
Мнения: 383
Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 10:54
Име: Мартин Сурилов

Re: Организиране на състезание

Мнениеот golf_1 » Сря Сеп 02, 2009 10:41

Че колко е надника на ченгето 50лв ли,ебаси пародията... :shock:
Аватар
golf_1
 
Мнения: 978
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 13:45
Местоположение: варна
Име: Тихомир Петров Димитров

Re: Организиране на състезание

Мнениеот rally_m » Сря Сеп 02, 2009 11:29

golf_1 написа:Че колко е надника на ченгето 50лв ли,ебаси пародията... :shock:

+1 :lol:
Аватар
rally_m
 
Мнения: 528
Регистриран на: Съб Апр 16, 2005 18:15
Местоположение: Шумен
Име: Бойко Стойчев

ПредишнаСледваща

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 53 госта