Рали "София" кръг от IRC?

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Re: Рали "София" кръг от IRC?

Мнениеот SiDe*ShumeNAutoSport » Нед Фев 17, 2008 12:27

Точно и това е проблема в България,че като имаш пари си мислиш че е така от нищото можеш да създадеш рали което след 2 или 3 години да го направят кръг от европейските или световни шампионати :shock: ? Извинявам се,но какво направиха парите когато "София" беше отменено поради метереологичните условия, а десетзвездното рали"Сливен" при също влошени условия се пак се проведе?
Лошото е че ще си задавам въпроси,а всичко това си отминава и дори тази година за да не се получи издънката от миналата рали"София" беше преместено по напред в календара.Дали е точно така,немога да бъда сигурен,но това се пак се знае само във фед.
По отношение на разстоянията до ралитата спрямо София, не обиждам никои ,но тази тенденция да са приближават до Столицата немисля е плод само на това че там има хубави трасета?!


"Кой както иска да го разбира.Сливен няма да сколоса така лесно до Европейския(освен,ако не излезнат много ралита от него в посока ИРЦ или някои и други шампионати).Доказано е,че традициите са нищо в тоя спорт,трасетата също.Не дойде ли някой чичко паричко в Сливен,това рали ще си остане само с 10-те звезди."

Относно този коментар мога да посоча само един пример - рали "Монте Карло"
Не виждам там да се изчерпва потенциала или може би трасетата да са различни всяка година.
Всичко опира до нагласата на организаторите,зрителите и дори пилотите.
Но както се знае че за България въжат 2 неща: да имаш пари и власт!Ако ги имаш тези неща можеш лесно да пренепрегнеш горе споменатите фактори за добро рали(според мен).
THINK FEEL DRIVE
Аватар
SiDe*ShumeNAutoSport
 
Мнения: 96
Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 11:15
Местоположение: Шумен
Име: Момчил Марчев

Re: Рали "София" кръг от IRC?

Мнениеот Lubo » Нед Фев 17, 2008 13:17

Кофти.........отново се заформя София/и останалите.Предишни години този спор се е превръщал в яко заяждане тук.


Рали за световния/европейския или който и да е голям щампионат се прави с пари.......с много пари-това,че някой с пари има амбиция от нищото да направи нещо не е грешка.Мисля,че е похвално.Заслужава адмирации.
Рали през тази част на годината няма кой да направи в България.Грешка беше да се отлага миналата година С НЯКОЛКО СЕДМИЦИ ,заради изборите.
Около София няма хубави трасета.Изключвам отсечките около Своге.
Монте Карло постоянно сменя отсечки-връща едни,маха други - името не значи "традиция".Трябва да има постоянно движение,иначе дори и Монте Карло отлетя от Световния преди години :wink:
Нагласа на организаторите-може би си прав.Ентусиазъма на организатора е от значение,но без пари нищо не става.
Нагласата на пилоти и зрители..........ми щом са отишли,щом са дали пари,отделили време и тн.-няма значение да ли е Боровец,София,Сливен,Шумен и тн.
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Re: Рали "София" кръг от IRC?

Мнениеот txl » Нед Фев 17, 2008 14:35

Chavo, радвам се, че се разбираме.

Естествено, че всички искаме в България да има ралита от големи шампионати и големият въпрос е преди всичко да има ли такива състезания където и да е в България, или да няма. И по този въпрос мисля, че сме единодушни.

След това, когато се заговори за такива състезания, логично е да дискутираме мястото и къде е по-добре. Но това вече е отделен въпрос от този, дали да имаме кръг от шампионата (например ИРЦ).

Ясно е, че всичко си има предимства и недостатъци. Сливен има предимства, има и недостатъци, същото е и със София. Традициите могат да бъдат нищо, а могат да бъдат и много. Зависи как гледаш на тях и как ги използваш. Където има много пари може и без традиции, колкото и да не ми харесва, това се е доказало, съгласен съм. И все пак не е същото като кажеш 4-то рали София и 29-то рали Сливен. И понеже си падам по статистиките, ето малко от ИРЦ:

36-то Истанбул рали
42-ро рали Португалия
44-то рали Ипрес (Белгия)
? рали Русия
49-то рали Вино да Мадейра (Португалия)
38-мо рали Барум (Чехия)
45-то Rallye Principe de Asturias (Испания)
50-то рали Сан Ремо (Италия)
49-то International du Valais (Швейцария)
11-то рали Китай

За Русия не можах да намеря... Третото издание на Китай през 1999 е било във WRC.

А Монте Карло си е Монте Карло, колкото и да променят отсечките. И както отлетя, така си и кацна обратно ;)
Аватар
txl
Администратор
 
Мнения: 1993
Регистриран на: Чет Апр 14, 2005 15:42
Местоположение: България
Име: Тодор Томов

Re: Рали "София" кръг от IRC?

Мнениеот SiDe*ShumeNAutoSport » Нед Фев 17, 2008 15:11

Дадох за пример просто Монте Карло,защото до като отпадна от ВРЦ веднага беше заложено за откриващо състезание за 2009 в ИРЦ... Просто хората искат това нещо да е постоянно и първо без значение за кои шампионат е...
Трябва да вземем пример и да си кажем няма значение каде ще е ралито важното е да го има и да го подкрепим!
Аз съм за Бг Рали част от които и да световен шампиона... А дали то ще е заслужило да е там, ще разберем от отзивите след него 8) :) Или пък за да ни "увре главата" да местим ралито през 5 години така че да може да разгледат поне Бг освен през етапите може и след това 8)
THINK FEEL DRIVE
Аватар
SiDe*ShumeNAutoSport
 
Мнения: 96
Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 11:15
Местоположение: Шумен
Име: Момчил Марчев

Re: Рали "София" кръг от IRC?

Мнениеот OgyWRC » Вто Фев 19, 2008 16:09

Много залитнахте момчета … има и много верни неща в горните постинги, но пропускате най-важното: It’s all about money! И IRC и рали София са формати направен за пари ... прост факт.
И на мен сливенските отсечки ми харесват повече, но пък на ралито му липсва блясък, помпозност … пари …
Май точно обратно е положението с рали София … излишна помпозност! Ясно, че е още в детските си години, но е време организаторите да се сетят да изнесат състезанието от центъра на града (а и в центъра на София няма много неща за гледане, всяка сутрин срещам групи туристи, които се чудят какво точно да разглеждат) Може да се поработи още над отсечките и току виж се получили нещата.

Та от прочетеното до и като гледам как всеки тегли чергата към себе си, реших че трябва да направим рали в Търново ;-), за да си дойдат нещата на място … и отсечки има, и блясък, и хотели, и Евроспорт има какво да снима, а и е в центъра на България (на 200 км от София, Варна, Бургас, Пловдив … още по-близо до Шумен, Сливен, Твърдица, че и Букурещ) … това в кръга на шегата … но you never know ;-)
To finish first, first you have to finish!
Аватар
OgyWRC
 
Мнения: 874
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:40
Местоположение: София, Търново
Име: Огнян Герджиков

Re: Рали "София" кръг от IRC?

Мнениеот RaPiD » Вто Фев 19, 2008 18:15

Аз съм ЗА рали Търново, там не може да няма подходящи места. Вече си представям един етап в старата част където пътя е широк 2 метра, около Царевец, към Света Гора май също има път. Да не говорим за пътя към Арбанаси там е супер, едно време не са ли карали от там?
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

Re: Рали "София" кръг от IRC?

Мнениеот P.Solberg » Вто Фев 19, 2008 18:16

Ми направете, такива отсечки има край Търново, че свят ще им се завие.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Рали "София" кръг от IRC?

Мнениеот ftabaton » Вто Фев 19, 2008 19:14

Специално за рали Сливен, докато се организа от хора, които работя без желание и гледат само да отбият номера от година на година това състезание ще запада. И там може да се намерят пари и там може да има бляскавост, но трябва да има желание за работа. За рали трябват хора със сърце. Видяхте как се направи и рали Твърдица и планинско Българка. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Пак се ядосах.
Аватар
ftabaton
 
Мнения: 354
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 09:30
Местоположение: Твърдица, Стара Загора
Име: Христо Христанов

Re: Рали "София" кръг от IRC?

Мнениеот OgyWRC » Вто Фев 19, 2008 19:37

Ами защото си със сърце, Ицо, за това се ядосваш! Но като се замисля, само ти най-добре знаеш колко усилия изисква организацията ... като гледам сега за една писта в Търново, че никак не е лесно ... та за да стане добро състезание или трябват няколко ама много сериозни ентусиасти или много пари ( за да се наемат професионалисти) или най-добре и двете!!!

Надявам се, че като решим да правим ново рали ентусиастите ще са от форума, а парите от спонсорите :D
To finish first, first you have to finish!
Аватар
OgyWRC
 
Мнения: 874
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:40
Местоположение: София, Търново
Име: Огнян Герджиков

Re: Рали "София" кръг от IRC?

Мнениеот MOTUL » Пет Мар 14, 2008 10:28

Само искам да кажа , че Рали България ако стане часто от WRC ,а то ще стане както се вижда вече IRC веднага идва във Сливен Твардица кой я предложи незнам но твардица е със толкова смотана настилка ,че ако един път от IRC отидат втори път няма да стапят там Сливен си е Сливен имаме перфектни отсечки със доста добра настилка,организация и куп други работи ;) така че ако ще се мести IRC то ще бъде 100% във Сливен ;) ШОПИТЕ МНОГО ИСКАТЕ , НО НЕ СТАВА САМО НА ВАЩА 8) 8)
Изображение
Аватар
MOTUL
 
Мнения: 180
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 14:10
Местоположение: Сливен
Име: Мартин Иванов

Re: Рали "София" кръг от IRC?

Мнениеот Niki Cvetkov » Пет Мар 14, 2008 10:45

MOTUL написа:Само искам да кажа , че Рали България ако стане часто от WRC ,а то ще стане както се вижда вече IRC веднага идва във Сливен Твардица кой я предложи незнам но твардица е със толкова смотана настилка ,че ако един път от IRC отидат втори път няма да стапят там Сливен си е Сливен имаме перфектни отсечки със доста добра настилка,организация и куп други работи ;) така че ако ще се мести IRC то ще бъде 100% във Сливен ;) ШОПИТЕ МНОГО ИСКАТЕ , НО НЕ СТАВА САМО НА ВАЩА 8) 8)

Колега, правиш ли разлика между IRC и ERC ??? :roll:
MC1 100 KL2 100 KR2 200 SQL 100 KR4 50Y!->R2+ (D/C!) 100 +SQR 400 F->CR->KL4 100 MC2

THЕ NORMAL DON'T SURVIVE
Аватар
Niki Cvetkov
 
Мнения: 475
Регистриран на: Нед Авг 27, 2006 14:41
Местоположение: София/Плевен/
Име: Николай Цветков

Re: Рали "София" кръг от IRC?

Мнениеот mekica » Пет Мар 14, 2008 11:19

Искам и аз да взема отношение по споровете разразили се между т.нар. "софийска група" и "варненско-шуменско-сливенската" група за местонахожденията на ралитата - Уважаеми представители на втората група НЕ МОЖЕ ВСИЧКИ ралита да се провеждат в Сливен, Шумен и региона. Имате рали Сливен, рали Твърдица, рали Стари столици. Е НЕ СТЕ ЛИ МАЛКО НАГЛИ??? След като организаторите на рали София ще кандидатстват за кръг от шампионата IRC, ами размърдайте се малко - кандидатствайте и вие. Ако имате по-добра организация и отсечки - чудесно - поканете компетентни органи от IRC на оглед, омагьосайте ги и ралито ще е ваше. Възможно е това мнение да бъде изтрито, но въпреки това искам да призова модераторите да сложат една проверка правопис, защото ми омръзна да чета /или някой път по-скоро да се опитвам да разгадая/ постове пълни с правописни грешки.
mekica
 
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Мар 14, 2008 10:59

Re: Рали "София" кръг от IRC?

Мнениеот P.Solberg » Пет Мар 14, 2008 11:24

Не разбрах само, защо мнението ще бъде изтрито. Мнението си е хубаво, казано както трябва - едно от малкото такива. Така че не виждам проблем.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Рали "София" кръг от IRC?

Мнениеот mekica » Пет Мар 14, 2008 11:29

Случват се такива "грешки" :lol:
mekica
 
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Мар 14, 2008 10:59

Re: Рали "София" кръг от IRC?

Мнениеот Evolution_X » Пет Мар 14, 2008 18:08

Аз пък мисля че на истинския фен не му пука кое състезание къде се организира:)

Той ако има желание намира и време и средства да посети мероприятието независимо къде и кога се провежда...



освен ако го мързи и предпочита де седи пред компа и да се заяжда със всички останали :)
Аватар
Evolution_X
 
Мнения: 116
Регистриран на: Пет Юли 06, 2007 12:59

ПредишнаСледваща

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 42 госта

cron