кой какво ще кара през сезон 2008 :)

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Re: кой какво ще кара през сезон 2008 :)

Мнениеот todor hristov » Чет Окт 16, 2008 09:51

Истината е такава,ама ти описа идеализиран вариант на финансовата криза и влиянието й върху българския автомобилен спорт.Обаче,една голям част от фирмите имат доста тъмно финансово минало и настояще.Те имат доста голям финансов ресурс и влагането на пари в бегачки само им узаконява парите.Да не говорим,че загубите,вследствие на кризата ще си останат като едни поизпрани ,джобни,мутрински парици.Продажбата на автомобили,нови и стари,само носи загуби за страната.Мисля си,че няколко милиарда лева всяка година изчезват от държавата.Това,че ще се купуват по-малко чужди стоки не е голяма беля.Лошото е ,че българските производители,ама тези реалните,като Приста,Лукойл,могат да позакъсат.Я вижте и една друга сметка-1 килограм кокаин на едро съм чувал,че струва 60000лв.Тъй че някой мил търговец на дрога с едно чанте прашец може да направи доста за развитието на спорта.Уважаеми господа,със знайни и незнайни доходи,моля помогнете!
todor hristov
 
Мнения: 680
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 11:44
Име: todor hristov

Re: кой какво ще кара през сезон 2008 :)

Мнениеот GTI-8V » Чет Окт 16, 2008 10:17

todor hristov написа:Истината е такава,ама ти описа идеализиран вариант на финансовата криза и влиянието й върху българския автомобилен спорт.Обаче,една голям част от фирмите имат доста тъмно финансово минало и настояще.Те имат доста голям финансов ресурс и влагането на пари в бегачки само им узаконява парите.Да не говорим,че загубите,вследствие на кризата ще си останат като едни поизпрани ,джобни,мутрински парици.Продажбата на автомобили,нови и стари,само носи загуби за страната.Мисля си,че няколко милиарда лева всяка година изчезват от държавата.Това,че ще се купуват по-малко чужди стоки не е голяма беля.Лошото е ,че българските производители,ама тези реалните,като Приста,Лукойл,могат да позакъсат.Я вижте и една друга сметка-1 килограм кокаин на едро съм чувал,че струва 60000лв.Тъй че някой мил търговец на дрога с едно чанте прашец може да направи доста за развитието на спорта.Уважаеми господа,със знайни и незнайни доходи,моля помогнете!


Ако мислиш че мутри и бандити си сещат за автомобилен спорт сгреших яко. Те за вече спонсори на началници, държавни слушители, данъчните и подобни ;-) Да не говориме че за от най алчните хора така и иначе....

Аз мисла че 2009 година ще биде много трагична за български автомобилен спорт.

Чазт от пилоти не иска да кара повече в БГ, други няма да органисират нушните финансови средства.
Спонсори и рекламодатели от сега се дърпат много назад. Нямат грам излични пари и си приготват за още по суруво време. Миналта и тази седмица сам говорил изключително много с представители на голями и малки фирми, трагично е положението.
Предполагам че доста пилоти и отбори ще "почиват" една година и/или ще карат само инцедентно некои застесание. Това е мойта прогносо, зажелавам че е такава мрачна, но това е положението...
Аватар
GTI-8V
 
Мнения: 959
Регистриран на: Нед Окт 21, 2007 23:57
Местоположение: Smolian
Име: Alexander Boch

Re: кой какво ще кара през сезон 2008 :)

Мнениеот todor hristov » Чет Окт 16, 2008 10:43

Алекс,личен въпрос-ти да не си мазохист,че живееш тук?!Уверявам те,ако случайно приемат закон за спонсорството,броят на професионалните състезатели ще стане по-голям от броя на футболистите.И още,недей да подценяваш сенчестия бизнес в България,просто мутрите не са се открехнали как да завъртят някоя схемичка през бегачките.Май обаче схемичката се пече.
todor hristov
 
Мнения: 680
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 11:44
Име: todor hristov

Re: кой какво ще кара през сезон 2008 :)

Мнениеот GTI-8V » Чет Окт 16, 2008 11:25

todor hristov написа:Алекс,личен въпрос-ти да не си мазохист,че живееш тук?!


хахахаха, този вапроз си задам всеки сутрин когато ставам и всеки вечер когато легам, хахаха.

todor hristov написа:Уверявам те,ако случайно приемат закон за спонсорството,броят на професионалните състезатели ще стане по-голям от броя на футболистите.И още,недей да подценяваш сенчестия бизнес в България,просто мутрите не са се открехнали как да завъртят някоя схемичка през бегачките.Май обаче схемичката се пече.


АКО некав ден има такив сакон зам загласен, но не вишдам дури да се работи по такив сакон, така че не включвам такива обстоятелства в планове за 2009. АКО има, супер, крайно време е!
Аватар
GTI-8V
 
Мнения: 959
Регистриран на: Нед Окт 21, 2007 23:57
Местоположение: Smolian
Име: Alexander Boch

Re: кой какво ще кара през сезон 2008 :)

Мнениеот RaPiD » Чет Окт 16, 2008 18:03

Няма да има скоро, не сме дорасли още. Всички ще почнат да стават спонсори за да въртят далавери.
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

Re: кой какво ще кара през сезон 2008 :)

Мнениеот kiko » Пет Окт 17, 2008 09:13

Много ясно.Защо да даваш 10 на държавата,като можеш да дадеш 5 на някой пилот и 5 да прибереш в бурканбанк :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: кой какво ще кара през сезон 2008 :)

Мнениеот Kiverson » Пет Окт 17, 2008 10:18

Момчета пак се отклонихме доста от темата според мен.Знам че е наболял въпрос това което обсъждате но аз отворих темата за да прочета кой какво ще кара.Мисля че е най-добре да се отвори вече тема какви са слуховте за новия сезон...
Алекс,как върви работата по S1-цата на Ники Златков,дали ще го видим през 2009 ?
Waiting...
Аватар
Kiverson
 
Мнения: 164
Регистриран на: Съб Ное 18, 2006 19:20
Местоположение: Varna
Име: Kostadin Slanev

Re: кой какво ще кара през сезон 2008 :)

Мнениеот OgyWRC » Пет Окт 17, 2008 11:36

Мисля, че аз изместих темата в посока "сгъбване" на икономиката, финансовата криза и липсата на кеш във фирмите, но в момента всички мислят за новия сезон, а обещаните средства много бързо започнаха да изчезват. Съгласете се, че момент в който листнатите компании губят милиони, не е най подходящия да им поискаш пари за спорт или реклама. В момента е изключително трудно да се вземе и кредит за бегачка, а когато и собствения ти бизнес го закъса, тогава?

Тъй като професионално следя макроикономиката, финансовите пазарите, а и най-големите български компании, си позволих да изкажа опасения, които всеки може сам да интерпретира!
Нещата може да се кажат и по-просто: Когато няма ликвидност, просто няма пари ... това е, когато парите на са в банките, те просто не се мултиплицират, няма спекулативен интерес и съответно спекулативни печалби. Когато няма потребление маржовете на печалба се свиват (фирмите работят, но не печелят). Когато очакванията на всички са за рецесия, всички си съкращават разходите и държат повече кеш. Тези които все пак имат пари в момента ги акумулират, за да пазаруват евтино, когато ударим дъното след някой друг месец!


Та това е ситуацията, обсъждахме я вече с отбори с Н4 автомобили и при тях положението е сложно! Може би по-добре ще е при бедните отбори ... момчетата са си свикнали и съм сигурен, че традиционната липса на пари няма да ги спре!

Иначе би било най-добре да видим Митко, Ясен, Кольо със С2000 (за Пламен прогнози не давам :) ), Ганчев и Стратиев с R3, както и някое R2, което да прави компания на Катето. Тук е момента да се обърне внимание на БФАС за допускане на гр. Х в повече ралита, дори под формата на "исторически" автомобили.
To finish first, first you have to finish!
Аватар
OgyWRC
 
Мнения: 874
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:40
Местоположение: София, Търново
Име: Огнян Герджиков

Re: кой какво ще кара през сезон 2008 :)

Мнениеот kiko » Пет Окт 17, 2008 12:00

А/7 май ще стане доста интересен клас.Силни коли,с не дотам силни финансожи изисквания.Славов и Кандиларов ги оставаме на страна,Ганчев и Стратиев са като,че ли най-близко до нови автомобили.Гого Белчев също може вече да се причисли към тях.Има слух,че италянското клио от България 08 е в Пазарджик.Доста силни приказки има и за Калин Гълабов в А/7.Май,май нещата за новия сезон се понаместват още от сега.Няколко Супера,една девятка и дай боже 2 осмички ще са голямите претенденти.А/7 ще се опитват да им вземат някое и друго място по различните ралита.Н/3 също ще си остане добра групичка....прокурора,дай боже Цвети и де да знам кой още :roll: .В Н/2 в последните ралита се появиха доста силни момчета.Добре звучи,само дето като се замисляза 10-12 постоянни явяващи се пилоти ми идва да заплача.
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: кой какво ще кара през сезон 2008 :)

Мнениеот Христоскова » Вто Окт 21, 2008 12:45

todor hristov написа:Истината е такава,ама ти описа идеализиран вариант на финансовата криза и влиянието й върху българския автомобилен спорт.Обаче,една голям част от фирмите имат доста тъмно финансово минало и настояще.Те имат доста голям финансов ресурс и влагането на пари в бегачки само им узаконява парите.Да не говорим,че загубите,вследствие на кризата ще си останат като едни поизпрани ,джобни,мутрински парици.Продажбата на автомобили,нови и стари,само носи загуби за страната.Мисля си,че няколко милиарда лева всяка година изчезват от държавата.Това,че ще се купуват по-малко чужди стоки не е голяма беля.Лошото е ,че българските производители,ама тези реалните,като Приста,Лукойл,могат да позакъсат.Я вижте и една друга сметка-1 килограм кокаин на едро съм чувал,че струва 60000лв.Тъй че някой мил търговец на дрога с едно чанте прашец може да направи доста за развитието на спорта.Уважаеми господа,със знайни и незнайни доходи,моля помогнете!


Лукойл закупи през 1999 г. 58% от акциите на Нефтохим. Лукойл български производител ли е?! Не знаех....
Христоскова
 
Мнения: 155
Регистриран на: Пон Юли 07, 2008 23:32

Re: кой какво ще кара през сезон 2008 :)

Мнениеот todor hristov » Вто Окт 21, 2008 13:45

Аз си мислех,че Лукойл идва от ЛУК,т.е.крумид лук,а то каква била тя.Що жените сте с толкова ограничено и пунктуално мислене.Нима рафинерията не дава пари за баскет,футбол и др.
todor hristov
 
Мнения: 680
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 11:44
Име: todor hristov

Re: кой какво ще кара през сезон 2008 :)

Мнениеот Христоскова » Вто Окт 21, 2008 14:25

todor hristov написа:Аз си мислех,че Лукойл идва от ЛУК,т.е.крумид лук,а то каква била тя.Що жените сте с толкова ограничено и пунктуално мислене.Нима рафинерията не дава пари за баскет,футбол и др.


Христов, рафинерията дава пари-кой го оспорва това?! Жените сме с какво мислене....хе хе ?! Написал си, че е български производител и те иронизирах...лично ти разбираш ли от ирония или с моето ограничено мислене трябва да бъда за теб по-изчерпателна, за да ме разбереш?! Факта, че българи работят в дадена компания, не означава, че е българска. Прави разлика в това!
В очакване съм на рали Траянови врата, за да видя, кой с каква кола кара. Радва ме факта, че има нови имена сред българските пилоти. Така е в спорта, едни се отказват..други идват и и са много обещаващи...показват добри резултати.
2009г. ще е годината на изненадите :wink: От кога чакам само....
Христоскова
 
Мнения: 155
Регистриран на: Пон Юли 07, 2008 23:32

Re: кой какво ще кара през сезон 2008 :)

Мнениеот todor hristov » Вто Окт 21, 2008 22:57

Забравих,че дамите сте романтични и емоционални.В тоя ред на мисли се замислих,с какво би могъл да ви изненада 2009.Митко,Крум,Ясен да си сменат местата на финалната стълбичка?!Че това сме го виждали.Аз лично бих се изненадал и зарадвал например от едно първо място на Стайков на рали България или да кажем трето място на Крум на рали Барум.От толкова години получавам само дежаву-та.
todor hristov
 
Мнения: 680
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 11:44
Име: todor hristov

Предишна

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 46 госта

cron