Fiesta Sporting Trophy в България от 2007-ма

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Fiesta Sporting Trophy в България от 2007-ма

Мнениеот damon » Вто Яну 16, 2007 22:37

Световноизвестната Fiesta Sporting Trophy ще бъде организирана в българския рали шампионат през 2007 година.

Fiesta Sporting Trophy шампионата е създаден от M-Sport – компанията стояща зад Световния рали отбор на Форд. Такива шампионати се провеждат и в други Европейски страни, както и в Световния рали шампионат. Използват се автомобили Форд Фиеста ST група N3. За повече информация посетете официалния сайт на световните FST серии: http://www.fiestasportingtrophy.com/

Eто и пълната новина с пресинфото от организаторите: http://www.rally-club.net/viewnews.php?nid=109
Прикачени файлове
fts_bg_logo.jpg
fts_bg_logo.jpg (31.54 KiB) Прегледано 14122 пъти
Последна промяна damon на Пет Мар 16, 2007 00:17, променена общо 1 път
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Мнениеот RaPiD » Вто Яну 16, 2007 22:45

Това е свързано с анкетата нали? За едно и също нещо става въпрос. Но в анкетата се говори за фирмен пилот. Кога ще има повече инфо за това.
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

Мнениеот plm » Вто Яну 16, 2007 23:01

Да кажа и аз каквото знам по темата.
Емо Маринов искаше да направо едномарков шампионат.
За Фиестите беше в Турция на тестове с Румен Дунев и Крум Дончев.Искаше да купи 5-10 Фиести.
Нещо не стана работата.
Последна промяна plm на Сря Яну 17, 2007 09:37, променена общо 1 път
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот onTe » Вто Яну 16, 2007 23:45

много хубаво , но млади таланри с 33000европейчета в джоба... :(
onTe
 
Мнения: 202
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 20:26
Име: Михаил Божков

Мнениеот OgyWRC » Сря Яну 17, 2007 10:26

Можем само да се радваме, че Fiesta Sporting Trophy ще се появи и в България! Участието на М-спорт и Карл Уилямсън ще бъде гаранция за коректното провеждане на шампионата.

Най-интересната част е:
"Ще има парични награди на всяко състезание, както и награди в края на сезона. Всички награди ще бъдат допълнително оповестени в официална пресконференция (около 24-ти Януари). Въпреки това днес можем да потвърдим, че първите двама пилоти в края на сезона, както и още един пилот избран от организаторите, ще участват в т.нар. shoot-out на М-Sport в централата му във Великобритания. Там българските пилоти ще се състезават с останалите участници от други държави за наградата на живота си.
След 2 дни на психологически, фитнес, медиа и разбира се пилотски тестове победителя ще бъде избран лично от Малкълм Уилсън – мениджър на Световния рали тим на Ford.

Победителят ще бъде нает за 12 месеца на работа в M-Sport включващо безплатно настаняване, заплата и тестове на всички рали автомобили на Ford до WRC ниво. Щастливия победител също ще има възможността да присъства на всички кръгове от Световния рали шампионат работейки за Световния рали тим на Форд."


Което е уникална възможност за българските пилоти. Всички знаем колко трудно се влиза в полезрението на големите отбори!!!

Бюджета за автмобил, консумативи и логистика наистина е сериозен, особено за тези от нас, които не са подсигурени финансово е непостижим. Но така е в този спорт ... no way ... да се нядяваме, че и рекламодателите ще осъзнаят голямата възможност :D

Пожелавам успех на всички бъдещи участници и нека в тази инициатива запазим дух на fareplay!
Аватар
OgyWRC
 
Мнения: 874
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:40
Местоположение: София, Търново
Име: Огнян Герджиков

А аз си мислех че това наподобява информационен саит

Мнениеот ky4eto » Сря Яну 17, 2007 11:37

Аз смятам че тази информация не е проверена. Също така смятам че и двете теми тук са проучване.
Нека напразни надежди да няма!! Ако искаш да станеш пилот в Форд със сигурност трябва да инвестираш огромно време и огромни количества пари.

Когато се прави проучване се обявява че е такова защото по този начин остават много разочаровани хора, и печелиш негативно мнение за хората който са ти поръчали проучването.

Иначе целия рали спорт съществува с една единствена цел - да се продават коли ;] ;] ;]
WHY WE ARE DIEING TO LIVE WHEN WE ARE JUST LIVING TO DIE?!
ky4eto
 
Мнения: 22
Регистриран на: Сря Юли 12, 2006 12:55
Име: Ivaylo Nenov

Re: А аз си мислех че това наподобява информационен саит

Мнениеот damon » Сря Яну 17, 2007 12:51

ky4eto написа:Аз смятам че тази информация не е проверена. Също така смятам че и двете теми тук са проучване.
Нека напразни надежди да няма!! Ако искаш да станеш пилот в Форд със сигурност трябва да инвестираш огромно време и огромни количества пари.

Когато се прави проучване се обявява че е такова защото по този начин остават много разочаровани хора, и печелиш негативно мнение за хората който са ти поръчали проучването.

Иначе целия рали спорт съществува с една единствена цел - да се продават коли ;] ;] ;]


Някъде да се споменава за проучване?... И някой да ти обещава, че ще станеш пилот на Форд? :wink:
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Taka e

Мнениеот ky4eto » Сря Яну 17, 2007 13:13

Никъде не се споменава за проучване, а трябваше да се спомене според мен, впредвид че нищо още не е сигурно.

А за Форд, това го споменах не защото е обещано а защото е адски трудно.

Мисля че като по запознат от мен трябваше да кажеш че има вероятност да има Фиеста трофи .... поне докато не се потвърдят нещата
WHY WE ARE DIEING TO LIVE WHEN WE ARE JUST LIVING TO DIE?!
ky4eto
 
Мнения: 22
Регистриран на: Сря Юли 12, 2006 12:55
Име: Ivaylo Nenov

Мнениеот damon » Сря Яну 17, 2007 14:06

"Ние сме доволни да видим, че плановете за организиране на Fiesta SportingTrophy в България са потвърдени. Това ще бъде десетата страна, която потвърждава програмата – фантастично постижение... "

Малкълм Уилъсън
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Мнениеот MARVI » Сря Яну 17, 2007 18:15

Tук нещо май не ми се вързва,много е хубаво за да е вярно поне за страна като България.Зада има такъв шампионат трябва да има поне 10-ина коли.Може ли някой да изброи колко пилоти могат да си позволят да си купят кола за 33000 евро и от там нататък да дават пари и за още 7 състезания, ами гуми части и .............
Винаги вярвам в мечтите си!
Always believe in my dreams!
Аватар
MARVI
 
Мнения: 1007
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 07:26
Местоположение: Worcester
Име: Марио Попов

Мнениеот sstan » Сря Яну 17, 2007 19:00

Не ми е ясно защо си мислиш че информацията е "непроверена". Ако е само затова че е много хубаво за да е истина, може би щом ние българите не можем да си организираме нещо свястно то тогава явно трябва някой друг да ни го направи. И в този ред на мисли може би този някой се казва Карл Уилямсън.
Още по -добре би било да изчакаме и официалната пресконференция преди да правим крайни заключения. :wink:
Гъл Гъл Гъл пия вино за акъл
sstan
 
Мнения: 160
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 09:24
Местоположение: Велико Търново
Име: Станимир Стоянов

Мнениеот ky4eto » Сря Яну 17, 2007 19:15

Еми аз знам само че Мото Пфое още не са подписвали нищо.
Разбира се източника ми немога да спомена, но мога да го цитирам:
".... за момента няма финално решение за трофи-то...."
"....за момента е само проучване на предложение..."

Искренно се надявам Карл да успее да го направи, но не зависи само от него

Иначе безплатен обяд няма, така че всеки го прави заради пари.
WHY WE ARE DIEING TO LIVE WHEN WE ARE JUST LIVING TO DIE?!
ky4eto
 
Мнения: 22
Регистриран на: Сря Юли 12, 2006 12:55
Име: Ivaylo Nenov

Мнениеот MARVI » Чет Яну 18, 2007 02:15

Абе организацията е най малкия пробем,но от къде ще дойдат състезателите със големите си спонсори, това е моят въпрос.А да не говорим че и други чакат- като Дачия Логан къп напримвр.Направо им се чудя на маркетинга.
Винаги вярвам в мечтите си!
Always believe in my dreams!
Аватар
MARVI
 
Мнения: 1007
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 07:26
Местоположение: Worcester
Име: Марио Попов

Мнениеот K_Power » Чет Яну 18, 2007 02:39

Ти колко мислиш, че струва една нова кола за група Н3? :?:
Ми да ти кажа, добре подготвена кола на около 2-3 години е около 25 000 евро, тук става въпрос за чисто нова кола, подготвена от М-Спорт! За 3000 лева няма да ти я дадат!
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Мнениеот ky4eto » Чет Яну 18, 2007 12:18

Всъщонст не си прав, М-спорт не правят много коли а продават кита само, цената на кита е 13 000 евро без ДДС. Останалото е колата която сигурно е чисто нова и не много ефтина. Сега проучвам но за Фиеста Трофи интересното е договора с М-спорт, иначе колата е много добре балансирана но за Макадам. На асвалт с тези 165 коня в Н3 няма да и е леко.
така че ако някои иска да има вузможност да кара за М-спорт(като мен) и има пари(не точно като мен) ще му стискам палци ; , но в Н3 няма голям шанс на нашите пътища.
WHY WE ARE DIEING TO LIVE WHEN WE ARE JUST LIVING TO DIE?!
ky4eto
 
Мнения: 22
Регистриран на: Сря Юли 12, 2006 12:55
Име: Ivaylo Nenov

Следваща

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 45 госта

cron