Рали Спринт Варна 26-27 април 2014

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Re: Рали Спринт Варна 26-27 април 2014

Мнениеот Madvanko » Сря Апр 16, 2014 18:33

nikkeibg написа:Някой да има повече информация за Шкодата? Да не е на Копецки, която караше във ВРЦ-то през някъде 2007-ма?

Подочух,че са я карали Гардемайстер и Дювал
Аватар
Madvanko
 
Мнения: 266
Регистриран на: Пет Апр 22, 2005 10:34
Местоположение: VARNA
Име: Иван Добрев

Re: Рали Спринт Варна 26-27 април 2014

Мнениеот Kiverson » Сря Апр 16, 2014 19:39

Така, момчета относно броя на заявките не съм имал за цел да се караме нещо ами просто да си го изговорим. Ни най - малко имам намерение да влизам в някави спорове . Не се съмнявам в добрите намерения на господин Славов и смея да твърдя че това състезание е правно всяка година откакто го има с много желание и се получава прилично за нашите ширини . Лично на мен това което не ми беше ясно е че не федерацията, а самият организатор налага това ограничение и затова се зачудих . Благодаря на Павлин , Дамян и г-н Маринов които взеха отношение . И на мен ми се иска да имаме като чешките спринтове по 120 коли ама няма да е скоро май ! Лека вечер колеги и пожелавам страхотни и безаварийни емоции покрай трасето другата седмица !
Waiting...
Аватар
Kiverson
 
Мнения: 164
Регистриран на: Съб Ное 18, 2006 19:20
Местоположение: Varna
Име: Kostadin Slanev

Re: Рали Спринт Варна 26-27 април 2014

Мнениеот trouble » Чет Апр 17, 2014 00:00

Madvanko написа:
nikkeibg написа:Някой да има повече информация за Шкодата? Да не е на Копецки, която караше във ВРЦ-то през някъде 2007-ма?

Подочух,че са я карали Гардемайстер и Дювал


Шкодата е със шаси номер 6 и е участвала в 4 старта от световния рали шампионат. През 2003 я кара Тони Гардемайстер на рали Австралия (11-ти) и на рали Сан Ремо, където я тотализира. След като е оправена, е карана още 2 пъти с нов "plate" от Найджъл Хейт в рали Сардиния през 2005 и Крейг Мидълтън в Рали Уелс през същата година. От тогава до сега автомобила сменя своя "plate" още няколко пъти. Кара се от много пилоти на различни рали спринтове, като по-известните ползвали колата са Фригес Туран, Никола Вуйо, Марко Темпестини, Пех, Ян Черни, Роман Креста. Сегашния й собственик печели с нея Спринт Валашки тази година.
Към днешна дата колата изглежда така:
Изображение
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Рали Спринт Варна 26-27 април 2014

Мнениеот Kiverson » Чет Апр 17, 2014 12:06

http://www.youtube.com/watch?v=182_X4nB7b4
Това трябва да е !
Waiting...
Аватар
Kiverson
 
Мнения: 164
Регистриран на: Съб Ное 18, 2006 19:20
Местоположение: Varna
Име: Kostadin Slanev

Re: Рали Спринт Варна 26-27 април 2014

Мнениеот sparco2000 » Чет Апр 17, 2014 15:26

Йордан Атанасов/Димитър Спасов Fabia WRC
Прикачени файлове
10155653_4038607581711_9103425377515059321_n.jpg
Аватар
sparco2000
 
Мнения: 327
Регистриран на: Сря Юни 19, 2013 19:46
Местоположение: Варна
Име: Димитър Росенов

Re: Рали Спринт Варна 26-27 април 2014

Мнениеот Xsa » Чет Апр 17, 2014 17:23

Ето и пълната история на Шкода-та WRC която ще вземе участие на спринта ;) http://bgrallyhd.com/%D0%B8%D1%81%D1%82 ... B2-%D1%81/
Аватар
Xsa
 
Мнения: 142
Регистриран на: Съб Авг 14, 2010 17:21
Местоположение: Нова Загора, Свищов
Име: Иван Иванов

Re: Рали Спринт Варна 26-27 април 2014

Мнениеот Raptor_Power » Чет Апр 17, 2014 18:41

Здравейте :) Нов съм в рали състезанията, а и в автомобилния спорт като цяло и затова моля за вашето разбиране. Къде точно се намира отсечката, където ще е ралито другата седмица? Имам голямото желание да ида, но никъде не пише къде точно е трасето, а района е непознат за мен и не мога да се ориентирам по клиповете. Благодаря предварително :)))
Аватар
Raptor_Power
 
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Апр 17, 2014 18:25
Име: Петър Стефанов

Re: Рали Спринт Варна 26-27 април 2014

Мнениеот gogata1899 » Чет Апр 17, 2014 18:46

Колега,сега ще му кажа на Росенов от Варна,да ти обясни подробно,къде се намира трасето :D .
Raptor_Power написа:Здравейте :) Нов съм в рали състезанията, а и в автомобилния спорт като цяло и затова моля за вашето разбиране. Къде точно се намира отсечката, където ще е ралито другата седмица? Имам голямото желание да ида, но никъде не пише къде точно е трасето, а района е непознат за мен и не мога да се ориентирам по клиповете. Благодаря предварително :)))
Много шофьори,малко карачи!
Аватар
gogata1899
 
Мнения: 46
Регистриран на: Чет Юли 19, 2012 17:52
Местоположение: Перник
Име: Георги Георгиев

Re: Рали Спринт Варна 26-27 април 2014

Мнениеот trouble » Чет Апр 17, 2014 19:11

Нека всички да видим, не само новия човек, къде се намира трасето за тези които не знаят и идват от магистрала Хемус.
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Рали Спринт Варна 26-27 април 2014

Мнениеот golf_1 » Чет Апр 17, 2014 20:08

trouble написа:Нека всички да видим, не само новия човек, къде се намира трасето за тези които не знаят и идват от магистрала Хемус.

След финала на трасето от предните 2 години,продължаваш още 3,4 км у гората посока Виница, пътят е един, няма как да го сбъркаш.... :D
Аватар
golf_1
 
Мнения: 978
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 13:45
Местоположение: варна
Име: Тихомир Петров Димитров

Re: Рали Спринт Варна 26-27 април 2014

Мнениеот trouble » Чет Апр 17, 2014 20:11

golf_1 написа:
trouble написа:Нека всички да видим, не само новия човек, къде се намира трасето за тези които не знаят и идват от магистрала Хемус.

След финала на трасето от предните 2 години,продължаваш още 3,4 км у гората посока Виница, пътят е един, няма как да го сбъркаш.... :D


Да де аз знам, аС там съм бил и когато 2 години преди раждането на Росенов, ама исках той да го обясни. И не за нещо друго ами исках да видя как младото поколение знае, може и е рали грамотно. Иначе аС за 5 минути начертавам подробна карта от Абу Даби до всеки един завой на спринта :D.

Иначе Фолксвагене изстудявай бирата :)))
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Рали Спринт Варна 26-27 април 2014

Мнениеот golf_1 » Чет Апр 17, 2014 20:53

trouble написа:
golf_1 написа:
trouble написа:Нека всички да видим, не само новия човек, къде се намира трасето за тези които не знаят и идват от магистрала Хемус.

След финала на трасето от предните 2 години,продължаваш още 3,4 км у гората посока Виница, пътят е един, няма как да го сбъркаш.... :D


Да де аз знам, аС там съм бил и когато 2 години преди раждането на Росенов, ама исках той да го обясни. И не за нещо друго ами исках да видя как младото поколение знае, може и е рали грамотно. Иначе аС за 5 минути начертавам подробна карта от Абу Даби до всеки един завой на спринта :D.

Иначе Фолксвагене изстудявай бирата :)))

Хахах ще си сложа няколко коли по трасето да имам студена бира навсякъде, инак ти разбираш, сложи му една карта на момчето, че аз бях слаб по информатика... :D
Аватар
golf_1
 
Мнения: 978
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 13:45
Местоположение: варна
Име: Тихомир Петров Димитров

Re: Рали Спринт Варна 26-27 април 2014

Мнениеот sparco2000 » Чет Апр 17, 2014 21:27

Raptor_Power написа:Здравейте :) Нов съм в рали състезанията, а и в автомобилния спорт като цяло и затова моля за вашето разбиране. Къде точно се намира отсечката, където ще е ралито другата седмица? Имам голямото желание да ида, но никъде не пише къде точно е трасето, а района е непознат за мен и не мога да се ориентирам по клиповете. Благодаря предварително :)))


Значи трасето в планинските старта беше малко по нагоре от полицията на Златни Пясъци (така нареченото 5-то районно).Сега до колкото знам старта ще бъде изместен малко по нагоре. Еми трасето се намира от Златни Пясъци към кв.Виница през Аладжа Манастир. Тази отсечка до колкото знам ще бъде карана 2-ти в едната посока и 2-ти в другата.Последната отсечка ще е някъде пред Спортна Зала,още чакаме да излязат карти на етапите за да се разбере където точно ще се състой последната отсечка.Дано да съм ви помогнал. :)
Аватар
sparco2000
 
Мнения: 327
Регистриран на: Сря Юни 19, 2013 19:46
Местоположение: Варна
Име: Димитър Росенов

Re: Рали Спринт Варна 26-27 април 2014

Мнениеот trouble » Чет Апр 17, 2014 21:33

Етапът Аладжа Манастир (Виница) се намира в посока Златни Пясъци. Излиза се от града, минава се Св. Константин и Елена и се кара напред докато свърши цивилизацията и започне рали спорта :D. В крайна сметка едва ли се разбира, че се излиза от град Варна освен от табелата за край на града. Мястото, което се достига е Т-образно кръстовище, на което Златни Пясъци е надясно а наляво квартал Виница на град Варна и самата местност Аладжа Манастир, която представлява каменни килии издълбани в скалата, в които са живеели монаси. Точно на това Т-образно кръстовище се разполагат конуси, които автомобилите заобикалят като обратен завой. До тук е ясно, че трасето се намира между Златни Пясъци (табелата за край на курорта), това кръстовище и квартал Виница или общо около 7 км. За идващите от магистрала Хемус, която свършва в западната част на града, маршрута е - само направо през града, на Катедралата наляво, на следващото голямо кръстовище (Червения площад) надясно...като може и преди него надясно през баш центъра (където аз карам в насрещното щот съм от малък град :D ) и след това на светофара наляво и по бул.Княз Борис, а ако си завил преди голямото кръстовище, на светофара е на право. И си караш напред, напред покрай Спортна Зала, излизаш от Варна, влизаш в Св. Константин и пак си караш, минаваш една резервна отбивка за Златни Пясъци и пак си караш напред и като почнат дърветата ще видиш това. Целуваш асфалта щот е свещен и отваряш една бира (ако си над 16):
Untitled11.jpg


А иначе ей ти географска карта с пътя, за който писах само думи сега нагледно:
Untitled.jpg
Untitled.jpg (71.8 KiB) Прегледано 9859 пъти


Close look:
Untitled1.jpg
Untitled1.jpg (52.06 KiB) Прегледано 9859 пъти


Тъй, аз няма да питам дали съм помогнал, а направо ще си чакам бирата до знака за голф игрището. Успех.
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Рали Спринт Варна 26-27 април 2014

Мнениеот Raptor_Power » Чет Апр 17, 2014 22:13

Много съм ви благодарен за бързите и точни отговори, бях изненадан че за една вечер получих толкова много и изчерпателни отговори. Благодаря най-вече и на Красимир Славчев за това, че не стига че беше толкова подробен, ами че и ми посочи точно мястото, на което исках да застана :) Наистина, ако те намеря, имаш една бира от мен. :)
Аватар
Raptor_Power
 
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Апр 17, 2014 18:25
Име: Петър Стефанов

ПредишнаСледваща

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта

cron