Рали Спринт Самоков (Боровец) 22-23 Февруари 2014 - открито

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Re: Рали Спринт Самоков (Боровец) 22-23 Февруари 2014 - откр

Мнениеот Иван Шопов » Пон Фев 24, 2014 20:23

Г-н Ваклин,
Нямам никакво желание да си развалям приятните спомени и емоции с излишни спорове.
На предишната страница пуснах он боарди от SS1 и SS6 (специално за Вас ето ги отново - SS1; SS6.) . Ако за Вас това е достатъчно публика за усилията, които положиха организатори и пилоти, то за мен не е. Около трасето имаше по-малко хора и от най-слабо посещаваното планинско състезание!
Казах на какво го отдавам, не бих искал да обидя никого, нито пък да принуждавам другиго. Никой не е длъжен да ходи там, където не му харесва!

Факт е, че ниското ниво на организация през последните години отблъсна напълно оправдано доста хора и за съжаление сега ще страдат и тези, които правят нещата както трябва.

Ще помоля да не ме намесвате в излишни дискусии. И без това станаха прекалено малко моментите, в които по и около трасето се чувствам сред "семейството си", бъдете така добър и не ги опорочавайте.
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: Рали Спринт Самоков (Боровец) 22-23 Февруари 2014 - откр

Мнениеот golf_1 » Пон Фев 24, 2014 20:24

Някое видео клип, някой да хвърли в форума,че с тоя счупен крак мога само на това да се радвам в нас.........Колкото до публиката. ще видим следващия кръг на Аладжата феновете от Изтока как ще се представят,не вярвам да са изгубили интерес.... :D
Последна промяна golf_1 на Пон Фев 24, 2014 20:36, променена общо 1 път
Аватар
golf_1
 
Мнения: 978
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 13:45
Местоположение: варна
Име: Тихомир Петров Димитров

Re: Рали Спринт Самоков (Боровец) 22-23 Февруари 2014 - откр

Мнениеот Иван Шопов » Пон Фев 24, 2014 20:29

Ето ти нещо, на което попаднах току що:
1 част; 2 част.
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: Рали Спринт Самоков (Боровец) 22-23 Февруари 2014 - откр

Мнениеот ALSP » Пон Фев 24, 2014 20:37

Искахте сняг НА ВИ :D рядко си изкарвам така добре около трасето, публиката я валя поне два часа сняг и после още толкова дъжд, НО беше там и се радваше на всеки преминал дори и на оная първата с включена сирена :lol: . Клипове има доста /първото третото, четвъртото и петото минаване/ и ги обработвам, опита да сложим камера беше осуетен от БТК и изтърсачето и.
golf_1 написа: трябва да си сромен като Стайков,Славов,Сурилов затова тези момчета имат най много фенове.....
ALSP
 
Мнения: 147
Регистриран на: Пет Юни 15, 2012 17:58
Име: Ивайло Иванов

Re: Рали Спринт Самоков (Боровец) 22-23 Февруари 2014 - откр

Мнениеот golf_1 » Пон Фев 24, 2014 20:41

Мерси. Иване на Аладжата те чакаме 0-нула.... :D
Аватар
golf_1
 
Мнения: 978
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 13:45
Местоположение: варна
Име: Тихомир Петров Димитров

Re: Рали Спринт Самоков (Боровец) 22-23 Февруари 2014 - откр

Мнениеот Иван Шопов » Пон Фев 24, 2014 20:58

Няма за какво.
За 0-та забравяме.:)
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: Рали Спринт Самоков (Боровец) 22-23 Февруари 2014 - откр

Мнениеот bat_jori » Пон Фев 24, 2014 23:46

Иван Шопов написа:Г-н Ваклин,
Нямам никакво желание да си развалям приятните спомени и емоции с излишни спорове.
На предишната страница пуснах он боарди от SS1 и SS6 (специално за Вас ето ги отново - SS1; SS6.) . Ако за Вас това е достатъчно публика за усилията, които положиха организатори и пилоти, то за мен не е. Около трасето имаше по-малко хора и от най-слабо посещаваното планинско състезание!
Казах на какво го отдавам, не бих искал да обидя никого, нито пък да принуждавам другиго. Никой не е длъжен да ходи там, където не му харесва!

Факт е, че ниското ниво на организация през последните години отблъсна напълно оправдано доста хора и за съжаление сега ще страдат и тези, които правят нещата както трябва.

Ще помоля да не ме намесвате в излишни дискусии. И без това станаха прекалено малко моментите, в които по и около трасето се чувствам сред "семейството си", бъдете така добър и не ги опорочавайте.

100 000 хиляди няма как да са .но си бяха предостатъчно -он бордите са си за вас ,аз знам какво видях и кой видях .Благодарение на публиката стана ,нещо от тази проява -коректно поведение и инстинкт за самосъхранение на ниво -кирчо обърна и откачи мантинелата ,избутахме го и я оправихме -докато маршала и не разбра кво става.А вие бяхте такъв противник на федерацията ,а сега как сменихте плочата -това беше интересна тема за шепата фенове.
Аватар
bat_jori
 
Мнения: 1892
Регистриран на: Чет Юли 07, 2005 21:10
Местоположение: Костенец
Име: Георги Ваклин

Re: Рали Спринт Самоков (Боровец) 22-23 Февруари 2014 - откр

Мнениеот BOXER » Пон Фев 24, 2014 23:52

Аман от хейтване
FTA RACING TEAM
Изображение
Аватар
BOXER
 
Мнения: 1118
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 14:30
Местоположение: Бisтяiца
Име: Владислав Аронов

Re: Рали Спринт Самоков (Боровец) 22-23 Февруари 2014 - откр

Мнениеот sastezatelia » Вто Фев 25, 2014 00:01

В интерес на истината и аз се возих в 0 и на мен ми се видя, че имаше достатъчно публика, предвид стартовия списък и метеорологичните условия, лично за мен това не беше моето състезание, но като цяло си беше празник, нещо наистина ново и за фенове и за пилоти :)
Последна промяна sastezatelia на Вто Фев 25, 2014 00:30, променена общо 1 път
sastezatelia
 
Мнения: 855
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 10:30
Местоположение: Пещера
Име: Angel Bashkehayov

Re: Рали Спринт Самоков (Боровец) 22-23 Февруари 2014 - откр

Мнениеот Xsa » Вто Фев 25, 2014 00:03

Видео от мен очаквайте на 100 процента, просто чакаме да ни пратят някои он-борд и го качваме в туба...иначе до сега да съм го качил. :)

Като цяло състезанието ми хареса изключително много, браво на организаторите постараха се. Имам само една забележка и тя е за награждаването, което бе отвън а не вътре в залата както откриването. После ни казаха, че е имало мач и затова не можело да се състой в залата.

Личи си, че организаторите са го направили с желание и ако се запази традицията да се организира всяка година това ще е едно от най-интересните и посещавани състезания у нас. А относно публиката настроението бе на макс, което е изключително похвално въпреки гадното време.

Цялостното ми мнение за рали спринт състезанията в България е позитивно след това мероприятие, понеже се гледа доста спокойно и на един дъх без излишни чакания от, които можеш да си умреш от скука.

Малко снимки:

Изображение

Изображение
Изображение
Аватар
Xsa
 
Мнения: 142
Регистриран на: Съб Авг 14, 2010 17:21
Местоположение: Нова Загора, Свищов
Име: Иван Иванов

Re: Рали Спринт Самоков (Боровец) 22-23 Февруари 2014 - откр

Мнениеот andrian999999 » Вто Фев 25, 2014 03:16

Иван Шопов написа:
Факт е, че ниското ниво на организация през последните години отблъсна напълно оправдано доста хора и за съжаление сега ще страдат и тези, които правят нещата както трябва.

Ще помоля да не ме намесвате в излишни дискусии. И без това станаха прекалено малко моментите, в които по и около трасето се чувствам сред "семейството си", бъдете така добър и не ги опорочавайте.

Г-н Шопов:
1. единствения Факт е , че няма пари и затова колите са неподготвени и много малко на старта, дори и при перфектна организация при липса на бюджет , даден спортен клуб пак няма да стартира
2. Ако искахте да се чувствате сред "семейството си" щяхте да сте на старта.

п.п. чета отдавна темите във форума и се извинявам за спама , но не харесах политическия стил на изказване "Предишните са виновни" (ниското ниво на организация през последните години отблъсна напълно оправдано доста хора) и ( сред "семейството си")
andrian999999
 
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Фев 25, 2014 02:39
Име: Andrian Angelov

Re: Рали Спринт Самоков (Боровец) 22-23 Февруари 2014 - откр

Мнениеот Иван Шопов » Вто Фев 25, 2014 10:30

Г-н Ваклин,
Не разбирам изобщо начина Ви на мислене. Достатъчно е да напиша "Ваклин" в търсачката на форума и ще получа само на първа страница една камара пререкания с всеки и с всички.
bat_jori написа:А вие бяхте такъв противник на федерацията ,а сега как сменихте плочата -това беше интересна тема за шепата фенове.

Каква плоча, какви 5лв? Никога не съм наричал бялото черно и обратното. Искреното ми мнение го казах по-горе и то е, че това състезание беше организирано на по-високо от обичайното ниво за БФАС. Така като гледам това много Ви притеснява. Преди Ви притесняваше,че коментирам без да съм бил на състезание, а "зад монитора", сега че коментирам, когато съм бил пилотна кола и имам пряк поглед. Е, явно угодия няма, търсите само заяждане, та по-добре не четете постовете ми.
Трябваше да отрека усмивките по лицата на публика и съдии ли? Ако не сте бил на старта на последните етапи, не сте и видял всички мокри и премръзнали маршали, комисии и радиовръзки, които НЕ СПИРАХА ДА СЕ УСМИХВАТ! Следващия път отидете и пак се опитайте да ме накарате да лъжа.

Преди слушах, че г-н Александров ми е купил автомобила, после слушах, че фирмата ми е замесена в далавери с федерацията, сега ще слушам, че някой нещо ми е обещал, дал и т.н. Извинявам се за прямотата, но вече ми е през долуподписания с всичките си интриги и волни заяждания. Много от хората там (визирам от организационната част) бяха отишли без дневни, командировъчни или осигурено гориво. По тяхна воля! Приемам, че е много лошо да има подобен ентусиазъм, но обещавам да не си взема поука.

Не виждам причина и да скачате заради репликата ми за сравнително малкия брой публика. Пак казвам - СРАВНИТЕЛНО! Нормално е да е така (дадох доводи защо), но това не пречи ДА МИ СЕ ИСКА да са повече. Вие самият, а и всеки един тук е казвал думи като "Страхотно каране на всички пилоти, жалко че не бяха повече!". Странно, сега когато аз го казвам Вие пак търсите под вола теле.
И защо всъщност подскачате? Нали сте бил там? Някой Вас персонално обвинява ли Ви за нещо? Някой каза ли, че точно Вие липсвате? Не, нали? Важното е скандал да има. Ето И затова гореспоменатата атмосфера липсва.
В този ред на мисли се чудя дали бяхте на награждаването или "уважението" с изразява само там, където на Вас Ви е интересно? И там ли имаше достатъчно хора? Не ми отговаряйте, отговорете на себе си.
Изрично Ви помолих да не ме замесвате в негативните си размисли и пристрастия. Правя го за втори път, а трети няма да има.


andrian999999 написа:Г-н Шопов:
1. единствения Факт е , че няма пари и затова колите са неподготвени и много малко на старта, дори и при перфектна организация при липса на бюджет , даден спортен клуб пак няма да стартира
2. Ако искахте да се чувствате сред "семейството си" щяхте да сте на старта.

п.п. чета отдавна темите във форума и се извинявам за спама , но не харесах политическия стил на изказване "Предишните са виновни" (ниското ниво на организация през последните години отблъсна напълно оправдано доста хора) и ( сред "семейството си")


Г-н Ангелов,
Знам защо са малко автомобилите и никъде не съм споменал, че участниците са виновни. Цяло чудо си е, че имаше дори толкова автомобили, защото знам, че повечето все още се подготвят в сервизите, а и "първо открито състезание" рядко се радва на голяма популярност. Затова и никъде не съм се "оплакал" от малкото участници. Напротив, радвам се, че макар и толкова на брой вече началото е положено. Игнат вдигна високо летвата с чудесното си каране, а всички останали мисля видно за всички караха като на състезание, решаващо сезона.

Нищо политическо няма в изказването ми. Нито предишните са виновни, нито сегашните са невинни. Факт е е западането на спорта през последните години и напълно очаквано зрителския интерес е спаднал. Това не е политика, а реалност. В този ред на мисли се радвам, че има "светлинка в тунела" и я отбелязах. Бъдете уверен, че утре ако нивото е по-ниско от нормалния минимум отново ще прочетете критиките ми. Не мисля, че отношението към когото и да било трябва да бъде само с дебелия край на тоягата и НЕ отричам добрите страни, дори и понякога да са временни явления.

Относно "семейството"... Явно и това ще трябва да Ви обясня. В едно добро семейство има основно позитивни емоции, усмивки, грижа за околните и единност. Това е нещо, което липсваше през последните години за разлика от "доброто старо време", когато всички си помагахме и бяхме първо приятели, а после конкуренти. На това състезание тази атмосфера отново я имаше и това не е заради БФАС. Това е, заради хората, които взеха участие, липсата на интриги, пристрастия, ожесточена конкуренция "на всяка цена" и т.н. и т.н.
Искрено съжалявам, че се налага да обяснявам И това, но още повече съжалявам, че явно не сте изживял подобни емоции около трасетата, иначе нямаше да се налага да Ви го разяснявам.
Колкото до "на старта" - нали не смятате, че доброто приятелство се изчерпва само в участието като пилот на състезание? Имах удоволствието да работя основно с приятели и колеги, които наричам такива дори и да ги срещна на улицата.

Xsa написа:Като цяло състезанието ми хареса изключително много, браво на организаторите постараха се. Имам само една забележка и тя е за награждаването, което бе отвън а не вътре в залата както откриването. После ни казаха, че е имало мач и затова не можело да се състой в залата.
Личи си, че организаторите са го направили с желание и ако се запази традицията да се организира всяка година това ще е едно от най-интересните и посещавани състезания у нас. А относно публиката настроението бе на макс, което е изключително похвално въпреки гадното време.
Цялостното ми мнение за рали спринт състезанията в България е позитивно след това мероприятие, понеже се гледа доста спокойно и на един дъх без излишни чакания от, които можеш да си умреш от скука.


Мисля, че това мнение е достатъчно честно, безпристрастно и вярно за да бъде подкрепено и приключим тази дискусия.
Наистина съм крайно разочарован, че веднага се търси повод за интрига заяждане и разправия. Това ли видяхте, затова ли отидохте или следяхте резултатите пред монитора?

Ок, Вие сте правите, "Пътя, Истината и Живота". Всичко е гадно, отвратително и безперспективно. Проблемите са нерешими и няма смисъл от никакви усилия за по-добро развитие. Спрете до тук!
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: Рали Спринт Самоков (Боровец) 22-23 Февруари 2014 - откр

Мнениеот MIROSLAV MARINOV » Вто Фев 25, 2014 11:54

Ванка,изключително съм доволен от позитивните ти изказвания за рали спринта.Отдавна чаках това,от три години откогато поставих този въпрос във БФАС.Ти присъства тогава и заедно с други колеги и хора от УС убеждавахте как това не може да стане и не му е било времето.Единствен Жоро Янакиев каза тогава че е добре да се направи един открит рали спринт за да се види интереса,но на всички им мина през ушите.Преди месец може би в разговор с теб ти отново ми каза че не е сега времето.Да, не е сега,беше преди три години.Сега вече щяха да са едни от най посещаваните състезания.Сигурно и сега няма да напишеш , че съм бил прав,но е достатъчно да си го помислиш.
Радвам се ,че и се докосна до атмосферата на ралитата и че видя какво е да имаш на дясната седалка такъв приятел ,човек и навигатор като Васко Христов :D :D :D,с който сме направили доста добри състезания.
Причината за малкото състезатели от една страна е липсата на сняг , а от друга възможното му появяване.Не всички са подготвени за каране на сняг.Спринта беше открит тази година и не всеки ще си купи подходящи гуми за едно открито състезание.Догодина ,когато е в шампионата е друга работа.Все пак съм много доволен ,че това състезание се проведе успешно.
Надявам се на Варна състезателите да са в пъти повече,за зрителите съм повече от сигурен :D
Мисля си да загърбим песимизма и да погледнем напред.Това е призив към всички пишещи тук.
Аватар
MIROSLAV MARINOV
 
Мнения: 602
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 19:35
Местоположение: SOFIA
Име: Мирослав Маринов

Re: Рали Спринт Самоков (Боровец) 22-23 Февруари 2014 - откр

Мнениеот Л. Мечков » Вто Фев 25, 2014 13:10

Значи от едно много силно начало на сезона, направихте поредния панаир, особено онзи с многото претенции - Ваклин. Шопов, аз съм му сложил етикет "враг" и не ми излизат селските му коментарчета, ти какво пак се разписа ??? Абе човек научи се да игнорираш хората! Явно се търси интрига и заяждане, като е толкова голям отворко - идва, изказва си мнението в очите ти и готово ! Като няма пушек отзад и само си мести меките китки по клавиатурата, защо въобще му отговаряш ?

Състезанието беше много силно, пилотите до един ме зарадваха, публика за това време, за това място и като за начало беше МНОГО! Аз мога да изброя на пръстите на двете си ръце хората от спорта, които не присъстваха! Организацията беше стегната, нямаше произшествия, всичко беше празнично. И дори и при такова успешно начало на този нов за нас тип формат, тук се събират една камара бабишкери и започват да люпят на мегдано.... Абе пуснете снимки, пуснете клипове, да видят и хората, които не са наясно с този спорт да видят, че е празник! Какви хора сте вие тук бе ??? Мрънкалници! Наясно ли сте, че като напишете на латиница, или кирилица в гугъл "Рали" и винаи излиза титулно този форум ? И като влезне някой, който иска да се запознае със спорта знаете ли какво става ? Не стига, че имаме комплексни проблеми като цяло, а на всичкото отгоре и, когато имаме успешно състезание започваме да се кълнем един друг! Съобразявайте се, става много грозно! Поработете върху форумното си възпитание, че е леш отстрани!
Аватар
Л. Мечков
 
Мнения: 614
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 19:42
Местоположение: Cosworthland
Име: Любомир Мечков

Re: Рали Спринт Самоков (Боровец) 22-23 Февруари 2014 - откр

Мнениеот emoangeliyn » Вто Фев 25, 2014 14:18

Л. Мечков написа:.... Абе пуснете снимки, пуснете клипове.............


Ето от мене... :D ...пейзажи :oops: , ама бегачките са на клипче по-назад....

http://emoangeliyn.snimka.bg/auto-racin ... 014.805792
Аватар
emoangeliyn
 
Мнения: 197
Регистриран на: Съб Дек 20, 2008 12:00
Местоположение: Белоградчик
Име: Емо Ангелийн

ПредишнаСледваща

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта

cron