Национален рали шампионат 2014 - календар, слухове, новини

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Re: Национален рали шампионат 2014 - календар, слухове, нови

Мнениеот ivozet » Пет Мар 28, 2014 11:11

svetluo написа: по 10 лв.
Много вдигна нивото. :lol: В Бг всичко е от аматьорско към по-такова...... :D
Изображение
Аватар
ivozet
 
Мнения: 773
Регистриран на: Вто Ное 29, 2005 10:27
Местоположение: SOF
Име: Иво Асенов

Re: Национален рали шампионат 2014 - календар, слухове, нови

Мнениеот Иван Шопов » Пет Мар 28, 2014 12:15

Таксите за вход са разумен ход, но те са следствие на добрия спорт, а не предпоставка за такъв.
Ако и когато има сигурен спектакъл, тогава може да се изисква някаква определена сума за посетителите. Друг е въпроса, че доста организатори не смеят и в момента да го направят (визирам най-вече затворените маршрути), за да няма "отлив на публика".

Актуалните новини от последните дни:

1. "Узана" отново е в календара.
Интересното е, че през последните 2 години пилоти събираха средства за да си почистят трасето САМИ. УС на БФАС заяви, че трасето в този си вид е опасно, а на среща в Стара Загора с Атанас Божилов е уточнено (по-късно и решено от УС на БФАС), че "Узана" няма да е част от националният шампионат. Сега кое е вярно? Че е опасно, недобре осигурено, няма да го има, УС решава едно, а прави друго? Отговорът за мен е, че Ради се опитва да бъде "симпатичен" с цената на всичко. Няма отпаднали планински за момента и удължаването на календара а напълно излишно в текущата финансова ситуация.
Факт е, че това решение е взето еднолично, а не от УС.

2. Затворен маршрут "Хасково" отново е в календара.
Извън това, че доста автомобили пръсват двигателите си там, тази "писта" беше обявена за особено опасна откъм безопасност на зрители и пилоти. Виждам, че Радко се е ангажирал да "поправи нещата" и очаквам това да се случи, иначе ще е поредната грешка.

3. Адвокат Тодоров напусна УС на БФАС.
Причините тук са ясни и той сам ги е определил много добре. Ясно е, че съвсем скоро ще има извънредно общо изборно събрание (дали за нови кандидатури, дали искано от клубовете). Чудя се само докога някой ще стои сред руините, очаквайки да се случи чудо, докато той самият не си мърда пръста?

4. Както винаги, така и сега очакваният отчет на УС на БФАС не е публикуван и сведен до знанието на клубовете. Не знам как изобщо някой си мисли, че "номера ще мине" и ще ни пробута хвърчащ лист на самото събрание. Аз лично призовавам всички колеги да НЕ приемат подобно направен и предоставен отчет. Факт е, че суми са харчени еднолично и неправомерно, факт е, че са давани и "пари на ръка" без отчетни документи, факт е, че с парите за 2014г. се покриват задължения от 2013г. (нещо, което също е в разрез с Устава).

5. Правят се нови опити за промяна в Наредбата (основно от организатори). Особено честно ще бъде опита им да успее, нали? Всички, които са били коректни, спазвали Устава и разпоредбите на УС на БФАС ще изглеждат пълни балъци на фона на тарикатите, които в последния момент са напаснали нещо, както им е удобно. Наредба не се променя по това време на годината, но от друга страна УС на БФАС беше запознат с нея, получи отговори на въпросите си и ЕДИНОДУШНО я прие. Не мисля, че УС на БФАС е изграден от слабоумни хора, които днес решават едно, а утре - проитвоположното. Е, добре - не е ли това поредното угодничество тогава?

Чудя се какво точно удовлетворение носи бялата ризка на БФАС? Не е ли тя акт на ангажимент и свършена работа или е крайно извратен начин някой да се чуства значим? Вместо предизборни обиколки, гръмки нови празни обещания и "братски" прегръдки, просто трябваше да седнат и да си свършат работата. Тази работа, за която всички ние сме ги НАЗНАЧИЛИ и сме им гласували ДОВЕРИЕ...
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: Национален рали шампионат 2014 - календар, слухове, нови

Мнениеот Xsa » Пет Мар 28, 2014 12:27

svetluo написа:Примерно да се създаде купа подобна на Colin McRae Trophy (имаме достатъчно легенди чието име да носи), дава се купа и парична награда, награда (също финансова) за най - атрактивен състезател - пускат се листчета с мнения на феновете примерно в сервизния парк или на награждаването, най - добър млад пилот - на същия принцип и още много и много други награди могат да се измислят.


Ние работим по подобен проект чрез символична купа да наградим на най-атрактивният пилот/екипаж. Разбира се, феновете ще определят кой е той чрез анкета. За в момента (ако не ни мине котка път) обмисляме да приложим този наш проект в едно от ралитата през тази година. Ако се прояви интерес от страна на фенове и организатори, с радост бихме го приложили за целият рали шампионат.

Според мен феновете са важни и съм сигурен че, доста от екипажите с гордост биха добавили такава награда към рафтовете си.
Аватар
Xsa
 
Мнения: 142
Регистриран на: Съб Авг 14, 2010 17:21
Местоположение: Нова Загора, Свищов
Име: Иван Иванов

Re: Национален рали шампионат 2014 - календар, слухове, нови

Мнениеот GT 51 » Пет Мар 28, 2014 19:07

Кой измисли новия календар бе високопланински джентълмени ??? Кой бе ?? Как ще сложите рали Хеброс и ЗМ Дракон на една дата бе ?? Колхозници ?? Кой бе..?? :twisted: :twisted: :twisted:

http://bfas.bg/img/filepage/SportenKalendar2014.pdf

Стари столици и ЗМ Хасково.....

ВЪН ! :twisted:
Колумбе,йебем ти откритие !!!
Абе вземи си нещо ретро , и не се занимавай с глупости !!!
GT 51
 
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 17:59
Местоположение: Перник
Име: Владимир Димитров

Re: Национален рали шампионат 2014 - календар, слухове, нови

Мнениеот fan73 » Пет Мар 28, 2014 19:20

Защо забравяш и ТаймАтак Калояново на същата дата :lol: :lol: :lol:
Аватар
fan73
 
Мнения: 140
Регистриран на: Пон Сеп 06, 2010 16:34
Име: илиан кръстев

Re: Национален рали шампионат 2014 - календар, слухове, нови

Мнениеот Иван Шопов » Пет Мар 28, 2014 20:41

clio16 написа:Федерацията май се подиграва с нас....след толкова умуване и ..........да са равномерно разпределени състезанията и разходите.....накрая какво 4 писти за месец и половина. И то октомври и ноември....то със шушляци и дъждобрани трябва да се ходи. И на стелажа да има още един резервен мотор , кутия и т.н. , то за 10 дни едни накладки не могат да дойдат, а какво остава за нещо друго. Всички се хващаме за палците и така...........Ебати и пародията



Има ли още някой, който да каже, че преди 2 години съм говорил глупости и ще прокопсаме с това управление?
Знам, че никой от скачащите тогава няма да ми се извини. Това не е важно!
Важното е, че по този начин няма нормален състезател или фен, който да дава мило и драго да гони шампионат!

Неуважаеми господа управници,
Винаги съм си мислел, че няма как да развалите нещата още повече. Подценявал съм Ви! Извинявайте!
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: Национален рали шампионат 2014 - календар, слухове, нови

Мнениеот Xsa » Пет Мар 28, 2014 20:45

Xsa написа:
svetluo написа:Примерно да се създаде купа подобна на Colin McRae Trophy (имаме достатъчно легенди чието име да носи)...


Ние работим по подобен проект чрез символична купа да наградим на най-атрактивният пилот/екипаж... .


Относно до това видях че, в наредбата за организиране и провеждане на автомобилни състезание в член 44.Класирания по дисциплина има отбелязано "Носител на купата Валери Великов" все пак значи има такава купа и от БФАС са се задействали.
Аватар
Xsa
 
Мнения: 142
Регистриран на: Съб Авг 14, 2010 17:21
Местоположение: Нова Загора, Свищов
Име: Иван Иванов

Re: Национален рали шампионат 2014 - календар, слухове, нови

Мнениеот trouble » Пет Мар 28, 2014 21:12

Не не, аз нямаше да пиша повече, ама гледам, че пуснаха няква комедия и аз обичам комедии. И в тоя смисъл и мнението ще ми е комедийно. Ама то кое не е......

Глейте сега само едно копи пейст от моя календар, който си чертая (да не забравям) :

ОКТОМВРИ
10-11 Рали Стари Столици
10-11 Писта Хасково
18-19 Рали Спринт Вида
25-26 Писта Дракон
25-26 Рали Хеброс

МАЙ
03-04 Писта ВТ
17-18 Планинско Благоевград

Колко абсурдно изглежда.......Някой се припокриват. Нищо, тъкмо няма да ходя. Две състезания по-малко. Само да не са 4 по-малко. От толкова години гледам датите на състезанията, че е абсурдно да ги забравя. Обаче почнах да ги забравям. А какво остава някой, който не е толкова запознат и си чака чинно просто да си му дойде състезанието и да се зарадва. Ще дойде..на върба третия ден. :lol: През октомври златни мини сигурно се копаят, че всички състезания са тогава. Дали обаче и едно от тези състезания ще се проведе....Май не нали. Е може би ЗМ Дракон. Що да не, то е мега интересно. Даже и аз съм ходил. Гледам август взе да се запълва. Няма лошо. Там нещо нали трябваше да е почивка. Нищо, аз пак ще си я взема.
Като има пак комедиен сериал, пак ще дойда да гледам. Сега да разкажа на моите приятели, които имат честта да не влизат тук, че има нови дати. Че по отсечките вече никой няма да има....скоро...много скоро...
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Национален рали шампионат 2014 - календар, слухове, нови

Мнениеот svetluo » Съб Мар 29, 2014 09:17

Xsa написа:
Xsa написа:
svetluo написа:Примерно да се създаде купа подобна на Colin McRae Trophy (имаме достатъчно легенди чието име да носи)...


Ние работим по подобен проект чрез символична купа да наградим на най-атрактивният пилот/екипаж... .


Относно до това видях че, в наредбата за организиране и провеждане на автомобилни състезание в член 44.Класирания по дисциплина има отбелязано "Носител на купата Валери Великов" все пак значи има такава купа и от БФАС са се задействали.



До колкото си спомням едно време когато все още имаше планинско "Валери Великов" имаше такава награда, но това беше много отдавна и тя си беше само за състезанието, което ме навежда на мисълта, че или наредбата е копирана долу горе от тогава или ще възродят нещо старо, за което ни вест ни кост. А относно, това че вече сте поели изготвяне на проект за купа за най - атрактивен пилот имате моите адмирации и подкрепа! Лошото е че това не е работа на нас феновете да го организираме, ние трябва да сме само журито което оценява...но...
Eдин добре изпързалян завой носи повече духовно удовлетворение от едно Е*ане!
Аватар
svetluo
 
Мнения: 483
Регистриран на: Пон Сеп 03, 2007 16:36
Местоположение: Шумен
Име: Светослав Георгиев

Re: Национален рали шампионат 2014 - календар, слухове, нови

Мнениеот golf_1 » Съб Мар 29, 2014 10:30

Еми супер ще гледаме тренировки на Дракон, вечерта отиваме за супер специален на рали Хеброс, компактна работа хахахахах..... :D
Аватар
golf_1
 
Мнения: 978
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 13:45
Местоположение: варна
Име: Тихомир Петров Димитров

Re: Национален рали шампионат 2014 - календар, слухове, нови

Мнениеот vladimir_draganov » Съб Мар 29, 2014 14:49

Като прочетох писанията от Гвоздейков във форума и спора между двама добри приятели Иван Шопов и Румен Дунев, не мога да остана безучастен.
Икономист съм по образование и това което, което се случва в автомобилния спорт през последните години много ме огорчава. Жал ми е за пилотите, които са принудени да събират последни стотинки, за да си купят резервни части и гуми, за да имат възможността да ни доставят удоволствието да ги наблюдаваме по пистите и трасетата.
Ще започна много отдалече.
Преди известно време Гераджиев написа тук във форума, цитирам „ Янакиев унищожи автомобилния спорт” и това е точно така!
Влюбен в автомобилния спорт, преди 10 години започнах курсове при Валя Панталеева за съдия по автомобилен спорт. Участвах като такъв в първото състезание „Траянова врата” и останах изключително разочарован. Оказа се, че това се прави не за състезателите и феновете, а за лична облага. С далаверите със съдии, полиция, лекари, печатници и рекламни агенции се облагодетелстваше единствено директора на състезанието Валя Панталеева.
Започнах живо да се интересувам от всичко, свързано с автомобилния спорт, да чета разни източници, включително и този форум. Така станах фен на Иван Шопов. Той е компетентен и досега е написал много истини за автомобилния спорт изобщо.
По времето, когато поддържах контакти с Панталеева, разбрах, че тя е председател на някаква ревизионна комисия в БФАС. Тя ми каза, че през 2007 година е изчезнала цялата финансова документация на Федерацията, съхранявана с десетки години, заедно със счетоводителката. Вече не си спомням ( за съжаление) къде точно прочетох, че мистерията по изчезналите документи е всъщност добре режисирана постановка от г-н Георги Янакиев с цел да прикрие злоупотреби по време на 30-годишното си управление.
Както всички знаем СБА е член на FIA и има правата като такъв да притежава код и парола за достъп до всички документи, оферти и програми за помощи, раздавани на членовете й.
Ето пресен пример: Идва 2009-та! Научаваме щастливата новина: България ще е кръг от Световния рали шампионат през 2010! По информация, публикувана по това време в медиите, за подготовката на маршали, съдии и организатори FIA отпуска средства на 2 транша на обща стойност около 90 000 евро. Сумата е преведена по сметка на СБА като член на FIA и организатор на WRC. СБА, по-точно г-н Павел Жеков, организира курс за съдии и маршали от името и за сметка на СБА на стойност няколко лева. Останалата сума се усвоява от частния клуб „Черна котка” и от неизвестен за мен приближен на г-н Янакиев клуб. И тук вече Иван Шопов греши, защото излиза със становище след направените ревизии, че липсващата сума от 16000 лева (толкова интензивно обсъждана във форума)е присвоена от г-н Жеков, а всъщност е била предадена като комисион на Янакиев, без оправдателен документ естествено! Това го знаят всички.
През 2012 г-н Жеков и син се настаняват на „Черната котка” заедно с режисьора Асен Начев и Янакиев „младши” и заснемат серия от филми за безопасно шофиране с курсанти от школата на Жеков. За тази поредица филмчета СБА получава от FIA сума в размер около 200 000 евро. После участниците в програмата Жекови и Начев „пият студена вода” и напускат „сцената” срещу нищожна компенсация за усилията след заплаха за физическа разправа, ако проговорят за измамата. Шишкавият пай отива за лични нужди, а те са ГОЛЕМИ! Бюджетът на фамилия Янакиеви е впечатляващ! Светът е малък и се разбира. Снахата на Янакиев невъздържано демонстрира висок стандарт в софийските барове и ресторанти и искрено се хвали с изобилие от налични средства, дадени без труд. Янакиев „младши”, който едва ли има трудов стаж е с не по-малко материални придобивки: Мерцедес AMG, BMW X5, луксозен апартамент за 300 000 евро. От цялата фамилия единствен източник на доходи е Георги Янакиев, чиято заплата от СБА е около 2000 лева. А какъв е произходът на придобивките и изобилния дневен бюджет на фамилията може да разкрие ….. вероятно само „Комисия Кушлев”.
Горните факти за малко да се разкрият официално от бившия председател на БФАС, Александров, който се зарекъл „всичко на показ за Янакиев”. Старата лисица обаче задейства бързо машината и скоропостижно Александров бе подменен с доверения и предан Козлeков .
Дотук –толкоз! Следва продължение – далаверите на новия председател на БФАС и безбройните му финансови машинации и измами.
П.П. Забравих да спомена, че горните факти могат да се потвърдят както от упоменатите лица, така и с проверка във FIA. Второто е доста трудно, предвид едноличния достъп до данните там от самия Янакиев. Искам да попитам също защо всички спортни мероприятия се провеждат в хотелите на Янакиев. А към моят фаворит Иван Шопов се обръщам с въпрос: Защо толкова се страхувате от Георги Янакиев? Във Вашия спор с Румен Дунев споменавате за споразумението, което сте направили с Янакиев за смяна на Управата на БФАС. Това по мое мнение не е споразумение, а предателство към изгонения екип, който Янакиев принесе в жертва, за да запази трона си. Не смятате ли? Като фен на автомобилния спорт, живо се интересувам от всички факти, изнесени от кухнята на Федерацията, които разкриват причиниоте за катастрофалното състояние на този спорт в момента. Ако тези причини се поражсат от един –двама човека, нима не е крайно време те да си отидат, за да престанат да вредят?
ЗАЩО ТОЛКОВА СЕ СТРАХУВАТЕ ОТ ГЕОРГИ ЯНАКИЕВ?
vladimir_draganov
 
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Мар 29, 2014 14:33
Име: Vladimir Draganov

Re: Национален рали шампионат 2014 - календар, слухове, нови

Мнениеот vladimir_draganov » Съб Мар 29, 2014 14:49

Като прочетох писанията от Гвоздейков във форума и спора между двама добри приятели Иван Шопов и Румен Дунев, не мога да остана безучастен.
Икономист съм по образование и това което, което се случва в автомобилния спорт през последните години много ме огорчава. Жал ми е за пилотите, които са принудени да събират последни стотинки, за да си купят резервни части и гуми, за да имат възможността да ни доставят удоволствието да ги наблюдаваме по пистите и трасетата.
Ще започна много отдалече.
Преди известно време Гераджиев написа тук във форума, цитирам „ Янакиев унищожи автомобилния спорт” и това е точно така!
Влюбен в автомобилния спорт, преди 10 години започнах курсове при Валя Панталеева за съдия по автомобилен спорт. Участвах като такъв в първото състезание „Траянова врата” и останах изключително разочарован. Оказа се, че това се прави не за състезателите и феновете, а за лична облага. С далаверите със съдии, полиция, лекари, печатници и рекламни агенции се облагодетелстваше единствено директора на състезанието Валя Панталеева.
Започнах живо да се интересувам от всичко, свързано с автомобилния спорт, да чета разни източници, включително и този форум. Така станах фен на Иван Шопов. Той е компетентен и досега е написал много истини за автомобилния спорт изобщо.
По времето, когато поддържах контакти с Панталеева, разбрах, че тя е председател на някаква ревизионна комисия в БФАС. Тя ми каза, че през 2007 година е изчезнала цялата финансова документация на Федерацията, съхранявана с десетки години, заедно със счетоводителката. Вече не си спомням ( за съжаление) къде точно прочетох, че мистерията по изчезналите документи е всъщност добре режисирана постановка от г-н Георги Янакиев с цел да прикрие злоупотреби по време на 30-годишното си управление.
Както всички знаем СБА е член на FIA и има правата като такъв да притежава код и парола за достъп до всички документи, оферти и програми за помощи, раздавани на членовете й.
Ето пресен пример: Идва 2009-та! Научаваме щастливата новина: България ще е кръг от Световния рали шампионат през 2010! По информация, публикувана по това време в медиите, за подготовката на маршали, съдии и организатори FIA отпуска средства на 2 транша на обща стойност около 90 000 евро. Сумата е преведена по сметка на СБА като член на FIA и организатор на WRC. СБА, по-точно г-н Павел Жеков, организира курс за съдии и маршали от името и за сметка на СБА на стойност няколко лева. Останалата сума се усвоява от частния клуб „Черна котка” и от неизвестен за мен приближен на г-н Янакиев клуб. И тук вече Иван Шопов греши, защото излиза със становище след направените ревизии, че липсващата сума от 16000 лева (толкова интензивно обсъждана във форума)е присвоена от г-н Жеков, а всъщност е била предадена като комисион на Янакиев, без оправдателен документ естествено! Това го знаят всички.
През 2012 г-н Жеков и син се настаняват на „Черната котка” заедно с режисьора Асен Начев и Янакиев „младши” и заснемат серия от филми за безопасно шофиране с курсанти от школата на Жеков. За тази поредица филмчета СБА получава от FIA сума в размер около 200 000 евро. После участниците в програмата Жекови и Начев „пият студена вода” и напускат „сцената” срещу нищожна компенсация за усилията след заплаха за физическа разправа, ако проговорят за измамата. Шишкавият пай отива за лични нужди, а те са ГОЛЕМИ! Бюджетът на фамилия Янакиеви е впечатляващ! Светът е малък и се разбира. Снахата на Янакиев невъздържано демонстрира висок стандарт в софийските барове и ресторанти и искрено се хвали с изобилие от налични средства, дадени без труд. Янакиев „младши”, който едва ли има трудов стаж е с не по-малко материални придобивки: Мерцедес AMG, BMW X5, луксозен апартамент за 300 000 евро. От цялата фамилия единствен източник на доходи е Георги Янакиев, чиято заплата от СБА е около 2000 лева. А какъв е произходът на придобивките и изобилния дневен бюджет на фамилията може да разкрие ….. вероятно само „Комисия Кушлев”.
Горните факти за малко да се разкрият официално от бившия председател на БФАС, Александров, който се зарекъл „всичко на показ за Янакиев”. Старата лисица обаче задейства бързо машината и скоропостижно Александров бе подменен с доверения и предан Козлeков .
Дотук –толкоз! Следва продължение – далаверите на новия председател на БФАС и безбройните му финансови машинации и измами.
П.П. Забравих да спомена, че горните факти могат да се потвърдят както от упоменатите лица, така и с проверка във FIA. Второто е доста трудно, предвид едноличния достъп до данните там от самия Янакиев. Искам да попитам също защо всички спортни мероприятия се провеждат в хотелите на Янакиев. А към моят фаворит Иван Шопов се обръщам с въпрос: Защо толкова се страхувате от Георги Янакиев? Във Вашия спор с Румен Дунев споменавате за споразумението, което сте направили с Янакиев за смяна на Управата на БФАС. Това по мое мнение не е споразумение, а предателство към изгонения екип, който Янакиев принесе в жертва, за да запази трона си. Не смятате ли? Като фен на автомобилния спорт, живо се интересувам от всички факти, изнесени от кухнята на Федерацията, които разкриват причиниоте за катастрофалното състояние на този спорт в момента. Ако тези причини се поражсат от един –двама човека, нима не е крайно време те да си отидат, за да престанат да вредят?
ЗАЩО ТОЛКОВА СЕ СТРАХУВАТЕ ОТ ГЕОРГИ ЯНАКИЕВ?
vladimir_draganov
 
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Мар 29, 2014 14:33
Име: Vladimir Draganov

Re: Национален рали шампионат 2014 - календар, слухове, нови

Мнениеот fan73 » Съб Мар 29, 2014 15:55

Евала колега всичко казано точно и с имена,а сега всички тези назованите ако имат и малко останала доблест и чест трябва да напуснат заеманите от тях постове незабавно и НА СЪД
Аватар
fan73
 
Мнения: 140
Регистриран на: Пон Сеп 06, 2010 16:34
Име: илиан кръстев

Re: Национален рали шампионат 2014 - календар, слухове, нови

Мнениеот Иван Шопов » Съб Мар 29, 2014 18:30

Ще Ви отговоря, но утре привечер (на 200км съм от София, през телефон с ужасна връзка към интернет, а и на панахида).
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: Национален рали шампионат 2014 - календар, слухове, нови

Мнениеот andrey kokalov » Съб Мар 29, 2014 22:18

То ген секът на МВР ще си подаде оставката само ако има доказателства за вина въпреки убит служител и сравняване на операцията с провал! Вие искате хората в смешната ни федерация да имат доблест....................... Само едно ще Ви кажа- когато усетиш в думите на дългогодишен участник в спорта като Румен Манолов нотка на разочарование- не са на добре нещата. Познавам много хора от кухнята. Защо след като толкова години се правят предложения към спортната власт и лобитата в спорта единствено с клизма започна рали спринт шампионат? Защо самите доайени в спорта не са единни около бъдещата визия на спорта? Защо хора от опозицията на федерацията се хранят във форума?
Искате да ума хубави състезания. НЯМА КАК ДА СТАНЕ! Как един организатор ще има очите да иска пари от местна фирма с оглед какъв цирк е федерацията и шампионатите под нейната шапка? Как да има големи стартови списъци след като мерките за безопасност станаха по-скъпи от самите коли? Как да ходи публика по състезанията като в медиите се говори за спорта само около скандалите му? Според мен единствената алтернатива е да има втора легитимна федерация и там да се започне работа по нов начин на мислене и организация. Настоящата федерация не става за НИЩО! Няма и да става. Прекалено много зависимости и лобита я управляват......... А и НИКОЙ, АБСОЛЮТНО НИКОЙ не прави нещата на добра воля! Всичко са само приказки. Колко хора бяха при създаването на АДАС?! На фона на тяхната бройка как след толкова години проблемите са същите?! Защо голямата опозиция допусна да се назначи пак неподходящ ръководен състав?! Пак всички са недоволни от ситуацията, пак председателя нищо не прави. За мен дилемата тук е друга- Как Ради Козлеков има успешен бизнес в сферата на хотелиерството и не може да се опрви с батака? Явно е само лице на хората, които взимат решенията! И след като явно това не може да се преодолее защо изобщо се занимаваме с тази гнила и умряла структура?
Нека всеки,които посещава този сайт да кара с главата,а не с краката си!
andrey kokalov
 
Мнения: 409
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 21:52
Местоположение: sofia,mladost-4
Име: andrey kokalov

ПредишнаСледваща

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 40 госта

cron