Национален рали шампионат 2014 - календар, слухове, новини

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Re: Национален рали шампионат 2014 - календар, слухове, нови

Мнениеот Иван Шопов » Пон Апр 07, 2014 09:46

Един бегъл информативен цитат:

"НАРЕДБА ЗА ЛИЦЕНЗИРАНЕ НА СПОРТНИТЕ ОРГАНИЗАЦИИ
Отказ за издаване и подновяване, отнемане и прекратяване на спортна лицензия
Чл. 15. Министъра на младежта и спорта отказва издаване на спортна лицензия, когато е налице едно или повече от условията по чл. 17а, ал. 3 от Закона за физическото възпитание и спорта.
Чл. 16. Министъра на младежта и спорта може да откаже подновяване на спортна лицензия, когато е налице едно или повече от условията по чл. 17б, ал. 3 от Закона за физическото възпитание и спорта.
Чл. 17. Министъра на младежта и спорта отнема спортната лицензия, когато е налице едно или повече от условията по чл. 17в, ал. 1 от Закона за физическото възпитание и спорта

ЗАКОН ЗА ФИЗИЧЕСКОТО ВЪЗПИТАНИЕ И СПОРТА

Чл. 17в. (Нов - ДВ, бр. 50 от 2008 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 50 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 68 от
2013 г., в сила от 02.08.2013 г.) Министърът на младежта и спорта отнема спортната
лицензия, ако констатира, че спортната организация:

1. не спазва или нарушава изискванията на този закон;
2. не спазва или нарушава определените с наредбата по чл. 17, ал. 1 условия и ред за
лицензиране на спортни организации;
3. няма приет спортен календар;
4. няма приет бюджет;
5. (доп. - ДВ, бр. 21 от 2014 г.) има просрочени задължения към държавата и/или
общините, освен ако е допуснато разсрочване или отсрочване на задълженията;

6. има просрочени задължения, произтичащи от ползването на спортни обекти и
съоръжения - собственост на търговски дружества с 50 или над 50 на сто държавно или
общинско участие в капитала;
7. е в производство по несъстоятелност или ликвидация или е обявена в несъстоятелност;
8. нарушава устава си;
9. (нова - ДВ, бр. 50 от 2010 г.) незаконосъобразно е разходвала средства, предоставени по
реда на този закон;

10. (нова - ДВ, бр. 50 от 2010 г.) не е изпълнила едно или повече от изискванията по чл.
17б, ал. 2.
(2) Действието на спортната лицензия се прекратява:
1. при писмено изразено желание от страна на спортната организация;
2. при прекратяване на юридическото лице;
3. с изтичане на срока на лицензията, ако тя не е подновена."

И преди някой да е ревнал "Ето, Вие убивате спорта!" по мой адрес ще припомня, че удебелените нарушения горе са плод на усилията, решенията и действията единствено на УС на БФАС, начело с Председателя на БФАС.
Най-неприятното е, че подобно отнемане на лиценза (същият се връща ако и когато има ново Изборно събрание, нов председател и УС и приет бюджет) ще повлияе негативно най-вече върху пилотите, организаторите и визята на спорта пред обществото. Ама за тях кой ли го е грижа? "Не сме перфектни, не сме счетоводители, бъркали сме много, но ТРЯБВА да продължим!"...
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: Национален рали шампионат 2014 - календар, слухове, нови

Мнениеот golf_1 » Пон Апр 07, 2014 10:04

sparco2000 написа:
Л. Мечков написа:Ко речи ?!

а сега гледам на листа пише ВИВАКОМ РАЛИ ТИМ - 70 000 лева. Някой ако знае нещо за това нека пише.

Aaaa ти не знаеш ли, организирали рали Златни 2013 с тези парички, ама не сме разбрали че се състояло, ама станали първи, втора била Катя Стратиева само с 35 бона, а трети станал Тодор Христов с АТВ-то само с 45 хиляди лева дарение за неговия скромен клуб...За другите имало бутилки с хубава студена вода....Миналата година на рали България, охраната много малко ми се видя с оглед на стартовия списък от 10 коли, тази година мисля, че трябва да се удвой от 115хил лева на 230хил, че десетките хиляди родни фенове трябва да се удържат..... :lol: Тази седмица трябваше да се открият ралитата, и вместо да имаше подпомагане на организатора на Стари Столици и да гледаме първото състезание, ние гледаме едни листи с едни странни подпомагания за някой невероятни шампиони, жалко наистина..... :roll:
Аватар
golf_1
 
Мнения: 978
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 13:45
Местоположение: варна
Име: Тихомир Петров Димитров

Re: Национален рали шампионат 2014 - календар, слухове, нови

Мнениеот Red Storm » Пон Апр 07, 2014 21:02

Стратиева не караше ли с румънски лиценз или греша?Защото ако е така,номера с дарените пари е най-малко обида към останалите й колеги.
Red Storm
 
Мнения: 16
Регистриран на: Вто Окт 06, 2009 14:58
Местоположение: Plovdiv
Име: P. Tasevski

Re: Национален рали шампионат 2014 - календар, слухове, нови

Мнениеот Иван Шопов » Пон Апр 07, 2014 22:08

Доколкото виждам в резултатите за 2013г. си е била с български лиценз.
Отделяйте по 2 минути от живота си за проверка преди да пишете подобни предположения, защото и те са меко казано обидни.
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: Национален рали шампионат 2014 - календар, слухове, нови

Мнениеот Иван Шопов » Чет Апр 10, 2014 11:43

Благодарение на Страшимир Димов може да видите пълният видеозапис наОбщото Отчетно събрание на БФАС от 04.04.2014г.

Част 1-ва.
Част 2-ра.
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: Национален рали шампионат 2014 - календар, слухове, нови

Мнениеот GT 51 » Чет Апр 10, 2014 13:57

Колумбе,йебем ти откритие !!!
Абе вземи си нещо ретро , и не се занимавай с глупости !!!
GT 51
 
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 17:59
Местоположение: Перник
Име: Владимир Димитров

Re: Национален рали шампионат 2014 - календар, слухове, нови

Мнениеот Иван Шопов » Чет Апр 10, 2014 13:59

Протокол от днешният УС на БФАС.

Всичко е чудесно, но защо заради един пилот трябва да се правят ненормални промени 10 дни преди състезанието?
Това решение противоречи както на Наредбата, така и на специалния правилник.
А неговите колеги, които ще разберат чак сега за усиленото му лобиране? Да вървят по ангелите ли?
А другите организатори на "Рали-спринт" защо да не провеждат и те рали? 10-20км ама РАЛИ! Я как гордо звучи...
Все се надявах глупостите да са приключили, но явно има и бомби с по-дълъг фитил... Аман от личните интереси на "големи наши пилоти", които до такава степен гледат да оправдаят усвоените ОТ ТЯХ средства, че третират колегите си като идиоти!

Ето и цитата:
"2.1. Предложение от комисия Рали – „Ралиспринт Варна да бъде валидно и за шампионата на Рали. Точките, да са на 50%”.
УС , като взе предвид становището на комисия Рали с вх. № 016/26.03.2014 г. и отпадането на Рали Средна гора и намаляванете на броя на състезанията по Рали от 6 на 5 реши :
Ралиспринт Варна ще е валиден и за класирането в Националния рали шампионат. Присъдените точки ще са на 50%.
Всички участници трябва при подаване на заявка за участие на Ралиспринт Варна да заявят за кой шампионат ще участват. Същите ще получат класиране и точки според заявената от тях дисциплина.
Останалите състезания от календара за Ралиспринт няма да бъдат валидни за Националния рали шампионат."

P.S. Спорта вероятно би спечелил от подобно "обединение" на две дисциплини, но подобни промени се правят и обнародват НАВРЕМЕ, а не в СЛЕДПОСЛЕДНИЯ МОМЕНТ!
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: Национален рали шампионат 2014 - календар, слухове, нови

Мнениеот Л. Мечков » Чет Апр 10, 2014 16:41

Ванка, я малко раздуй за кой пилот става въпрос и какви са промените, че ми стана интересно наистина :D
Аватар
Л. Мечков
 
Мнения: 614
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 19:42
Местоположение: Cosworthland
Име: Любомир Мечков

Re: Национален рали шампионат 2014 - календар, слухове, нови

Мнениеот sastezatelia » Чет Апр 10, 2014 16:59

Ами ако състезанието недай боже се прекрати по-рано какво правим с точките и процентите ???
sastezatelia
 
Мнения: 855
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 10:30
Местоположение: Пещера
Име: Angel Bashkehayov

Re: Национален рали шампионат 2014 - календар, слухове, нови

Мнениеот Иван Шопов » Чет Апр 10, 2014 18:19

Както споменах - този вариант на състезанието е в разрез със "Специалният правилник за Рали", а с Наредбата за 2014г.

В Чл.5.2 на специалният правилник е упоменато, че ако състезанието се проведе в 50%+ от предвидените в маршрута СЕ се дават половината точки. Така написано означава, че за "Рали/Рали-Спринт Варна" трябва да се дават пълен брой точки при 100% провеждане на състезанието. При 50%+ ще са половината.

Ако приемем, че УС може да тълкува специалният правилник както му хрумне, то тогава за 100% състезание (нищо,че в Наредбата пише минимум 80км, приемаме 32км за 100%) ще получавате половината от обичайните за пълно класиране точки, а при 50%+ - половината от половината, тоест една четвърт от обичайните за пълно класиране точки. :mrgreen:
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: Национален рали шампионат 2014 - календар, слухове, нови

Мнениеот sastezatelia » Пет Апр 11, 2014 00:30

Имам икономическо образование и съм доста на ТИ с числата и цифрите, въпроса ми беше риторичен. А дали на победителя тези 6,25 точки ще му решат титлата ??? Защо не, твърде е вероятно :Д
sastezatelia
 
Мнения: 855
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 10:30
Местоположение: Пещера
Име: Angel Bashkehayov

Re: Национален рали шампионат 2014 - календар, слухове, нови

Мнениеот rudolf » Пет Апр 11, 2014 03:23

е то в ралито понеже не се знае кой ще е шампиона та 6 точки ще са решителни...сезон 2014-крум ще се бори с 1-2 лансера:)

аз мисля че разходите и финансовите разходи на федерацията трябва да бъдат обвързани със интереса на публика и участници към отделните дисциплини.

основното перо в бюджета да е за дисциплината рали в която участват 10тина екипажа- които са в невъзможност да предизвикат интерес поради разликите в класовете и спецификация на автомобилите, ми се вижда нецелесъобразно...
Последна промяна rudolf на Пет Апр 11, 2014 03:24, променена общо 3 пъти
rudolf
 
Мнения: 204
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 16:15
Име: Иван Иванов

Re: Национален рали шампионат 2014 - календар, слухове, нови

Мнениеот golf_1 » Пет Апр 11, 2014 16:03

Л. Мечков написа:Ванка, я малко раздуй за кой пилот става въпрос и какви са промените, че ми стана интересно наистина :D

Любо ти твоя кораб няма ли да го дакараш, да помирише морския въздух :D , трасето е много приятно, за публиката няма да коментирам, да стане истински празник...
Аватар
golf_1
 
Мнения: 978
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 13:45
Местоположение: варна
Име: Тихомир Петров Димитров

Re: Национален рали шампионат 2014 - календар, слухове, нови

Мнениеот Л. Мечков » Пет Апр 11, 2014 20:20

golf_1 написа:
Л. Мечков написа:Ванка, я малко раздуй за кой пилот става въпрос и какви са промените, че ми стана интересно наистина :D

Любо ти твоя кораб няма ли да го дакараш, да помирише морския въздух :D , трасето е много приятно, за публиката няма да коментирам, да стане истински празник...
Нямам нужната подготовка да си кажа честно, малко имах ядове и с колата. И като станаха тези събития, където никой нищо не знае кога и как ще се проведе, аз взех, че не си дадох зор и сега съм до никъде :D За публиката и трасето не се съмнявам! Може би ще дойда да гледам :D
Аватар
Л. Мечков
 
Мнения: 614
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 19:42
Местоположение: Cosworthland
Име: Любомир Мечков

Re: Национален рали шампионат 2014 - календар, слухове, нови

Мнениеот dr.hous » Пет Апр 11, 2014 23:16

Л. Мечков написа:
golf_1 написа:
Л. Мечков написа:Ванка, я малко раздуй за кой пилот става въпрос и какви са промените, че ми стана интересно наистина :D

Любо ти твоя кораб няма ли да го дакараш, да помирише морския въздух :D , трасето е много приятно, за публиката няма да коментирам, да стане истински празник...
Нямам нужната подготовка да си кажа честно, малко имах ядове и с колата. И като станаха тези събития, където никой нищо не знае кога и как ще се проведе, аз взех, че не си дадох зор и сега съм до никъде :D За публиката и трасето не се съмнявам! Може би ще дойда да гледам :D

До където трябва си,знаем!И без да се зориш,можеш да успеш!Не се прави има достатъчно време :wink:
dr.hous
 
Мнения: 311
Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 18:30
Име: Косю Йорданов

ПредишнаСледваща

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 29 госта