Рали България , 05-07 юли 2013

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Re: Рали България , 05-07 юли 2013

Мнениеот RaPiD » Нед Юли 14, 2013 21:38

Проблемът не е Митака, проблемът е решението за отмяна на етапа.... след като са пуснали вече 5 коли при обилен дъжд.
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

Re: Рали България , 05-07 юли 2013

Мнениеот emoangeliyn » Нед Юли 14, 2013 22:02

golf_1 написа:
sastezatelia написа:Извинение към Илиев ????

Дано си ме разбрал, и дано си реалист, дори да не си му фен,както и аз.... :D


Определено му е фен, можеш да си сигурен :)
Аватар
emoangeliyn
 
Мнения: 197
Регистриран на: Съб Дек 20, 2008 12:00
Местоположение: Белоградчик
Име: Емо Ангелийн

Re: Рали България , 05-07 юли 2013

Мнениеот trouble » Нед Юли 14, 2013 23:14

Трябваше да гледате интервюто за да проумеете нали. Аз не случайно писах преди няколко страници че Салюк нещо се пени излишно. Много е добър харесах го, ама много говори. Илиев каза във бокса - "Не разбирам какво се изисква от мен след като има жълт флаг?".
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Рали България , 05-07 юли 2013

Мнениеот angelov_6446 » Нед Юли 14, 2013 23:44

Дайте някакъв линк към това въпросно интервю !?
AUTOTZAR RALLY TEAM
Изображение
Аватар
angelov_6446
 
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Юли 14, 2013 15:15
Име: Ангел Ангелов

Re: Рали България , 05-07 юли 2013

Мнениеот sastezatelia » Нед Юли 14, 2013 23:51

http://bnt.bg/bg/productions/78/edition ... 4_uli_2013
Иначе, да колега, фен съм му, даже имам удоволствието да работя при него :)
sastezatelia
 
Мнения: 855
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 10:30
Местоположение: Пещера
Име: Angel Bashkehayov

Re: Рали България , 05-07 юли 2013

Мнениеот cutflash » Нед Юли 14, 2013 23:52

И аз гледах предаването и честно казано вярвам че етапа не е отменен заради Димитър , но има доста тъпи неща около ВЗЕТОТО РЕШЕНИЕ ! Как така спряха етапа след като е започнал ? Е факт , но пак ще кажа че е супер тъпо. Етап се спира ако има инцидент или сериозни пречки за нормалното преминава по трасето - това дъжда ли беше ? станахме за смях пак :( Вижте в какви условия карат на Монте Карло ? Нима не бихме искали да имаме рали като това ? Е с тези решение няма да стане :)
И понеже и аз гледах предаването тази вечер ми направи впечатление няколко неща: при жълт флаг в първия момента и Димитър беше учуден какво става ?! -> Явно условия не са били толкова зле. После при следващите пак имаше голямо учудване ! Да Янаки ясно му каза какво означава жълтия флаг. Явно беше наясно какво значи жълтия флаг - браво знае много добре какво означава жълтия флаг и въпреки учудването го спазваха. Да Димитър си е супер прав - спазва си правилата ! Друго ми направи също впечатление че ясно Янаки казва отменят етапа още преди да са го завършили ?! Още Димитър каза - ние бяхме с най-добрите гуми за тези условия ! освен това в предните интервюта каза че и той като останалите е знаел че в този етап ще се решава ралито ?! Много лесно приеха отмяната на етапа - ТОВА ОЩЕ ВЕДНЪЖ ПОКАЗВА КОЛКО Е ТЪПО ТОВА РЕШЕНИЕ , А НЕ РЕШЕНИЕТО НА ДИМИТЪР ДА КАРА БАВНО ПРИ ЖЪЛТИ ФЛАГОВЕ - ТОЙ ПРАВИ , ТОВА КОЕТО МУ КАЗВА ЯНАКИ , КОЕТО Е ПО-ПРАВИЛНИК ! Никой не може да му каже и две за това :) Също е прав и защо и другите са карали бързо за жълт флаг ? Отговора е защото явно са били "по-слабо" подготвени и по-слабо са познавали правилника и не са сметнали че условията са толкова зле :) :) :)
Това , което видях беше че първия жълт флаг беше на обратния след стената преди да тръгнат нагоре. Другото , което ми направи впечатление е че Крум и той каза че не може да разбере защо са отменили етапа ? Освен това той каза че когато е видял първия жълт флаг е бил спукал тъкмо гума и така или иначе до края е нямало как да натиска :) Това е нормално - в дупките под стената лесно се пукат гуми :)
По мои наблюдения 500 метра преди първия жълт флаг положението е било следното: Игнат с почти равно време с Крум или съвсем малко по-бърз от него с не повече от половин секунда. Салук 3 сек след тях. Димитър 11 сек след тях , Бети май към 44 сек. На етапа, на който гумите бяха най-подходящи и е ясно че ралито се решава там. Е това за пореден път ме кара да се замисля за тъпото решение за отмяната на етапа и кой и защо го взе ?! Толкова ли бяха тежки условията :) И защо и този спорт трябва да става смешен като футбола да се намества съдиите в него с тъпи решения и да ставаме за смях :)
Този , който трябва да се извини на Димитър са организаторите , защото те го подложиха на този натиск , не хората като мен , който стояха в дъжда за да си гледат любимия спорт и се чудеха защо при положение че участниците са толкова малко етапа е спрях подскачайки от крак да крак в локвите :) Нима за първи път бяхте в подобен дъжд на рали ???
http://www.assenov.net
Plamen Assenov - Cutflash®
Аватар
cutflash
 
Мнения: 565
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 11:02
Местоположение: София
Име: Пламен Асенов

Re: Рали България , 05-07 юли 2013

Мнениеот rafa90 » Пон Юли 15, 2013 11:01

Аз не мога да разбера, проблема не е това, НО как Янаки е разбрал, от дясната седалка, че 100 % ще бъде отменен етапа ( ОК, знае правилата и смята, че има вероятност да го отменят ) , сиреч намаляват темпото, с което рискуват, ако СЛУЧАЙНО НЕ го отменят - какво ?? ще изгубят 1минута спрямо преките си конкуренти, т.е за тях всичко приключва ?!
Утрото е по - мъдро от вечерта !
Аватар
rafa90
 
Мнения: 164
Регистриран на: Вто Окт 09, 2007 23:23
Местоположение: Сливен
Име: Георги Димитров

Re: Рали България , 05-07 юли 2013

Мнениеот beta_racing » Пон Юли 15, 2013 11:26

rafa90 написа:Аз не мога да разбера, проблема не е това, НО как Янаки е разбрал, от дясната седалка, че 100 % ще бъде отменен етапа ( ОК, знае правилата и смята, че има вероятност да го отменят ) , сиреч намаляват темпото, с което рискуват, ако СЛУЧАЙНО НЕ го отменят - какво ?? ще изгубят 1минута спрямо преките си конкуренти, т.е за тях всичко приключва ?!
Самият акт на развяване на жълт флаг по време на рали състезание автоматично означава, че е взето решение за отмяна на етапа и това не подлежи на никакво съмнение и чудене :)

Пак давам като пример следния клип - http://www.youtube.com/watch?v=mQZgTRjNkik
Всичко, касаещо жълтия флаг, се намира между секунди 0:35 и 1:00 от клипа.
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Рали България , 05-07 юли 2013

Мнениеот cutflash » Пон Юли 15, 2013 14:17

beta_racing написа:
rafa90 написа:Аз не мога да разбера, проблема не е това, НО как Янаки е разбрал, от дясната седалка, че 100 % ще бъде отменен етапа ( ОК, знае правилата и смята, че има вероятност да го отменят ) , сиреч намаляват темпото, с което рискуват, ако СЛУЧАЙНО НЕ го отменят - какво ?? ще изгубят 1минута спрямо преките си конкуренти, т.е за тях всичко приключва ?!
Самият акт на развяване на жълт флаг по време на рали състезание автоматично означава, че е взето решение за отмяна на етапа и това не подлежи на никакво съмнение и чудене :)

Пак давам като пример следния клип - http://www.youtube.com/watch?v=mQZgTRjNkik
Всичко, касаещо жълтия флаг, се намира между секунди 0:35 и 1:00 от клипа.

Жълтия флаг е ясен и е нормално поведението на Илиев - по правилник трябва да се кара леко и това е ! Въпроса поне за мен си остава: кое беше големия проблем в етапа ? явно дъжда :) а защо не го спряха в началото ? то както се вижда и там има доста дъжд и яко валеше ? защо Димитър беше минал всички ями и локви (както и останалите след нещо) и чак тогава се сетиха за тези флагове ? Няма катастрофа ? За мен е поредната грешка, за която никой не пое отговорност - решение взето не в правилния момент и без особена логика на "най-престижното" ни рали :) Много защото и малко отговори - освен че Димитър си е с чиста съвест и си е прав за него си , всичко останало е мътно и бозаво :) някой явно го беше страх от нещо ?!
http://www.assenov.net
Plamen Assenov - Cutflash®
Аватар
cutflash
 
Мнения: 565
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 11:02
Местоположение: София
Име: Пламен Асенов

Re: Рали България , 05-07 юли 2013

Мнениеот fan73 » Пон Юли 15, 2013 17:40

sastezatelia написа: Другото , което ми направи впечатление е че Крум и той каза че не може да разбере защо са отменили етапа ? Освен това той каза че когато е видял първия жълт флаг е бил спукал тъкмо гума и така или иначе до края е нямало как да натиска :) Това е нормално - в дупките под стената лесно се пукат гуми :)
Гледайте клипа от 1:00 до края :lol: http://www.youtube.com/watch?v=HdgBo6ZLn48
Аватар
fan73
 
Мнения: 140
Регистриран на: Пон Сеп 06, 2010 16:34
Име: илиан кръстев

Re: Рали България , 05-07 юли 2013

Мнениеот QUATRO » Пон Юли 15, 2013 19:54

QUATRO
 
Мнения: 508
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2011 18:19
Местоположение: Пазарджик
Име: stefan itov

Re: Рали България , 05-07 юли 2013

Мнениеот VAZ sport » Пон Юли 15, 2013 20:36

Едно виидео за Лука Бети- http://www.youtube.com/watch?v=jm3RaQ03DVI
Знания и опит се трупат с количество натрупани щети. Когато унищожиш всичко ставаш експерт.
http://www.facebook.com/pages/Hillclimb ... 4282809751
http://www.facebook.com/#!/SbirsteinRacingTeam
VAZ sport
 
Мнения: 297
Регистриран на: Пет Сеп 14, 2007 23:45
Местоположение: ПЛОВДИВ
Име: Радко Ботов

Re: Рали България , 05-07 юли 2013

Мнениеот lz1ght » Пон Юли 15, 2013 21:03

Не мога да разбера какво точно се чудите. Етапа е отменен поради лошо време. На етапа вали и ЛЕД, а не само дъжд. Ако направите простата сметка кога стартират нулите и кога Митко. Нулите се движат все още в етапа когато стартира Митко. След като директора е преценил, че трасето е опасно за каране етапа и спира старта и предприема мерки за безопасността на стартиралите състезатели. Ако някой от Вас е ходил на Белмекен знае, че там времето се сменя през 5 минути. Така че когато състезателите са стигнали до проблемното място може и слънце да пече.

Минахте през какви ли не хипотези. Видях само мнения на хора които са били на стената, мнения на други има ли?. Етапа е дълъг колкото е разстоянието от гр. Шипка го гр. Габрово.

Аз чух че някой е спукал гума докато е изпреварвал??? Това според Вас нормално ли е при жълт флаг??? А е сигурно че някой е изпреварвал на този етап при жълт флаг.
Последна промяна lz1ght на Пон Юли 15, 2013 21:36, променена общо 1 път
lz1ght
 
Мнения: 45
Регистриран на: Съб Ное 05, 2011 11:54
Име: Георги Николаев

Re: Рали България , 05-07 юли 2013

Мнениеот ALSP » Пон Юли 15, 2013 21:14

Не се ли разбра че проблема не е в отменянето на етапа а в начина в който се скриха организаторите за това?
Толкова ли беше трудно отговорника по Сигурността да каже "отмених етапа заради това това това." да ама се скри като м... и мълчи като п.... и какво се получи ударае отнесе Митко.
Ако беше бил "то ще е с помощ от организаторите"
А както стана падна всички скачат чи и с помощ не може да бие. Е..м ти държавата Е..м ти народа.
golf_1 написа: трябва да си сромен като Стайков,Славов,Сурилов затова тези момчета имат най много фенове.....
ALSP
 
Мнения: 147
Регистриран на: Пет Юни 15, 2012 17:58
Име: Ивайло Иванов

Re: Рали България , 05-07 юли 2013

Мнениеот lz1ght » Пон Юли 15, 2013 21:34

В последните мнения не виждам някой да пита защо е отменен етапа, а защо е отменен след като са стартирали 5 автомобила.
lz1ght
 
Мнения: 45
Регистриран на: Съб Ное 05, 2011 11:54
Име: Георги Николаев

ПредишнаСледваща

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта

cron