Национален рали шампионат 2013 - календар, слухове, новини

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Re: Национален рали шампионат 2013 - календар, слухове, нови

Мнениеот Иван Шопов » Нед Яну 27, 2013 11:07

golf1,

Абсолютно е възможно и именно затова няма да ме видиш на клипа да правя слаломи като БМВ-то.
Не ми се спори с теб, защото и двамата сме наясно, че търсиш поредният личностен конфликт.
Само ще добавя това, което си пропуснал от цитата ми и вероятно и сам ще си отговориш дали съм сочил пръст с някого.

Иван Шопов написа:От състезателна гледна точка не виждам и полза от точно такъв тип "тест", защото ръчната се пробва много по-просто и безопасно, а при такова шофиране състезателен опит не се трупа.

Не съдете хората прекалено жестоко, но и не им търсете оправдания.



Баланс, здрава мисъл и лична отговорност, golf1... Ако случайно не си го разбрал.
Точка от мен по въпроса.
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: Национален рали шампионат 2013 - календар, слухове, нови

Мнениеот Л. Мечков » Нед Яну 27, 2013 14:44

Не е приятен клипът с всички тези коли. Най-малкото считам за грешка неговото публикуване... Не трябва така да стават нещата! Това е просташката страна на спорта... Не познавам момчето, а и той не е виновен за този клип. Нещата стават на поне две места в България - на Дракона и на Долна Митрополия, както и на Сапарева Баня. Това е опасно и неприятно за гледане, пък това си е мое мнение. Никой не е безгрешен, простотии съм правил и аз предостатъчно, но не съм ги публикувал от срам, най-малкото :)
Аватар
Л. Мечков
 
Мнения: 614
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 19:42
Местоположение: Cosworthland
Име: Любомир Мечков

Re: Национален рали шампионат 2013 - календар, слухове, нови

Мнениеот Л. Мечков » Нед Яну 27, 2013 14:53

Мартин Сурилов написа:Добре, искам някой да ми обясни, как се затваря път за тест?

Марто стига бе пич :D Ама почти всяка вечер се затваря, знаеш го добре. Наистина не е по ЗДП, но поне е безопасно и пак стават сакатлъци, поне тука при нас за две седмици три пъти. Затворено трасе, един лети, пък друг излиза от гората по средата на отсечката, ходил човекът да е.е и удар. Друг пък не спрял въпреки момчетата с радиостанциите и челно в качващ се. Пиша го, защото дори и организирано е ужасия... Затварят се трасета и още как, знаеш какъв е редът - радиостанции горе-долу, спиращи и така. Ама това на този пътен възел сред всичките тези коли, ами семейства има в тях бе Марто, не е същото... Ами гледал съм ти на теб клипове - на някакъв полигон, на отсечка, на отсечката останах с впечатление, че сте я затворили. И тук идва мястото на въпросът ми - Ти би ли го направил това ? Почти съм сигурен, че отговорът ще е отрицателен :)
Аватар
Л. Мечков
 
Мнения: 614
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 19:42
Местоположение: Cosworthland
Име: Любомир Мечков

Re: Национален рали шампионат 2013 - календар, слухове, нови

Мнениеот kolmana » Нед Яну 27, 2013 20:18

Става си перфектно с радиостанцийте, даже точно преди да тръгне тренировъчната кола най-добре е 2-3 минути преди това да тръгне една цивилна кола със нормално темпо, която да огледа за нередности! Като се избере и по-сгънато трасе, късно вечер шанса от инциденти е сведен почти до 0 . Лично за мене тренирането на писта Дракон ми се вижда доста скучно и не виждам какво един състезател от дисциплините рали или планинско може да изтренира на писта и то от сорта на Дракон, освен да отиде да си изпробва колата! :)
Преди време случайно бях попаднал на този клип, ето тава вече е ГСП - http://vbox7.com/play:e044f281 Незнам, кой кара неискам и да знам! Такива типове вече наистина вредят на спорта и то сериозно!
Аватар
kolmana
 
Мнения: 17
Регистриран на: Пет Дек 16, 2011 10:38
Име: Николай Даутов

Re: Национален рали шампионат 2013 - календар, слухове, нови

Мнениеот Л. Мечков » Нед Яну 27, 2013 21:03

kolmana написа:Става си перфектно с радиостанцийте, даже точно преди да тръгне тренировъчната кола най-добре е 2-3 минути преди това да тръгне една цивилна кола със нормално темпо, която да огледа за нередности! Като се избере и по-сгънато трасе, късно вечер шанса от инциденти е сведен почти до 0 . Лично за мене тренирането на писта Дракон ми се вижда доста скучно и не виждам какво един състезател от дисциплините рали или планинско може да изтренира на писта и то от сорта на Дракон, освен да отиде да си изпробва колата! :)
Преди време случайно бях попаднал на този клип, ето тава вече е ГСП - http://vbox7.com/play:e044f281 Незнам, кой кара неискам и да знам! Такива типове вече наистина вредят на спорта и то сериозно!

Като имах предвид дракон и другите, ставаше въпрос за самия клип, на него е около триста пъти по-скучно от която и да е отсечка с пет завоя :wink: За станциите съм описал инциденти, които са неизбежни. Как ще спреш някой темерут, който минава почти през теб с колата, въпреки, че е предупреден, както и да излезне някой любовник от гората, случва се, но много рядко, ама се случи :D Първият случай е на Плана, момчето, което се е качвало е било с БМВ с ролбар, ама бил без каска, абсолютно челен удар с мерцедес ЦЛК. Тия в мерцедеса им няма нищо, но трениращият е зле - лицево челюстна травма, май още не са му направили пластиките, все пак в купе с ролбар без каска си като сред летящи бухалки...
Вторият случай е от Копитото - точно, когато излиза от нищото с кола някакъв в затвореното трасе, минава трениращ. За щастие без травми са се разминали, но една кола тотал, другата повредена и актове...
Аватар
Л. Мечков
 
Мнения: 614
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 19:42
Местоположение: Cosworthland
Име: Любомир Мечков

Re: Национален рали шампионат 2013 - календар, слухове, нови

Мнениеот Code-187 » Пон Яну 28, 2013 03:02

Да не дава господ!
Аватар
Code-187
 
Мнения: 25
Регистриран на: Сря Мар 04, 2009 17:56
Име: Антон Симеонов

Re: Национален рали шампионат 2013 - календар, слухове, нови

Мнениеот cutflash » Пон Яну 28, 2013 14:40

kuby написа:Има новини от Интерспиид, публикуваха "Инфо рали 1" за ралито си.
http://www.interspeedracing.com/index.p ... _published

Ако някой реши да гледа SS10 (освен ако не е на финала), няма никакъв шанс после да отиде да гледа SS11 в Панагюрище , можеше да се остави малко повече време и за такава комбинация , все пак последния етап е предимно за публиката...
http://www.assenov.net
Plamen Assenov - Cutflash®
Аватар
cutflash
 
Мнения: 565
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 11:02
Местоположение: София
Име: Пламен Асенов

Re: Национален рали шампионат 2013 - календар, слухове, нови

Мнениеот ceco_mihailov » Пон Яну 28, 2013 20:55

trouble написа: Споделете за новия етап Мирково - Елаците. Къде, защо, хубав ли е?


Ако се проведе този етап , то ще е най-близко провелия се етап до моето село , което ще рече , че мога да кажа много подробно какво що...

От с.Поибране в следващите 5км асфалта е нещо като Мухово (над селото) - широко , има сцепление , но завоите не са особено остри (следва се коритото на река Тополница ) . Приятен път (не е като да не съм му се радвал , минавайки не веднъж от там) .
7-8км преди с.Петрич асфалта е като на Оборище - дупки , които се минават със смяна на платната , а на 2 места се спира за първа скорост (маалко ми друса москвича) , тук става за рали , но ако има сняг... Но есента може и да е имало ремонтни дейности по пътя - не знам. Но и да е имало , там е за цялостно асфалтиране...
Минаването през с. Петрич ще е скучно , като може би само 90 градусовия завой при отбиването по пътя за с.Каменица (Байлово... а и моето Белопопци) ще е интересно . Излизайки от селото непосредствено пътя навлиза в речния каньон на каменишката река - страшна красота и никакво място за гледане , освен ако не си по скалите на над 50м. от пътя. Гледайки картата обаче недоумявам каква глупост са измислили тези , които са подбирали отсечката. 2км здрав (без дупки и неравности) тесен ралиджийски път след Петрич (ударението е на "и") трасето излиза от асфалта , минава по един черен път , при това на изкачване и доволно изровен от водата , към махала , която няма нищо общо със Скумца и с. Каменица. Тук аз с москвича не бих могъл да мина :lol: . Вярно, от махалата (нещо с "А" започваше) към главния път Петрич-Смолско , асфалтовата отсечка е яко ралиджийска - тясна и неравна , с 2-3 обратни завоя и не до там прави "прави" . Тази отсечка трябваше да продължи по асфалта към с. Каменица , като само ще цитирам Крум Дончев "като Монте Карло е !" . После да продължи пътя към махала Скумца , като около самата махала има интересни завои , след махалата има още около 3-4км участък и на върха едно изкачване да е финала на етапа , след което прехода да продължава по пътя и на У образното кръстовище с главния път София-с.Байлово-с.Смолско , да се поеме към с.Смолско и да се премине по пътя с.Петрич -с.Мирково (подбалканския път София-Златица).

Надявам се нарисуваната карта на състезателния етап да е сбъркана... а и можеше да кръстят етапа "СЕ Тополница" , имайки в предвид , че това е най-голямата река течаща през Средна Гора :)

П.П. Снимката от подписа ми е от 90 градусовия завой в с. Петрич , който описах :D
Изображение
Аватар
ceco_mihailov
 
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Юни 02, 2011 12:53
Местоположение: София
Име: Цветан Михайлов

Re: Национален рали шампионат 2013 - календар, слухове, нови

Мнениеот kuby » Вто Яну 29, 2013 09:48

"трасето излиза от асфалта , минава по един черен път , при това на изкачване и доволно изровен от водата , към махала , която няма нищо общо със Скумца и с. Каменица"

Трасето си следва асфалта и никъде не се минава по черни пътища, може би си представяш някоя друга отбивка. Махалата си е точно Скумца. Пътят не е отразен дори на топографските карти на България, но съществува - довери ми се.
kuby
 
Мнения: 18
Регистриран на: Съб Ное 10, 2007 13:34
Местоположение: София
Име: Васил Кубадинов

Re: Национален рали шампионат 2013 - календар, слухове, нови

Мнениеот madGRaF » Вто Яну 29, 2013 10:11

За съжаление в България няма такива местенца за тестове http://www.youtube.com/watch?v=y4WxINC7TAY
Изображение
Аватар
madGRaF
 
Мнения: 288
Регистриран на: Нед Май 01, 2005 14:52
Местоположение: Велико Търново
Име: Пламен Илиев

Re: Национален рали шампионат 2013 - календар, слухове, нови

Мнениеот beta_racing » Вто Яну 29, 2013 11:18

Първо също бих искал да поздравя организаторите на Рали Средна гора за иновативното им мислене и успешните опити за вкарване на нов елемент в ралито всяка година! Мисля, че това е начинът както за вдигане на конкуренцията сред организаторите (и респективно - повишаване качеството на организация), така и за избягване на еднотипността в трасетата, което е добре и за състезателите!

Сега конкретно за новия етап и по-точно за последните две мнения (по темата "Рали Средна гора 2013" над моето)...

kuby написа:"трасето излиза от асфалта , минава по един черен път , при това на изкачване и доволно изровен от водата , към махала , която няма нищо общо със Скумца и с. Каменица"

Трасето си следва асфалта и никъде не се минава по черни пътища, може би си представяш някоя друга отбивка. Махалата си е точно Скумца. Пътят не е отразен дори на топографските карти на България, но съществува - довери ми се.
Прочитайки описанието на етапа от файла с информацията за ралито, разбрах, че става въпрос точно за ТОЗИ маршрут, който мисля, че е с точност 95-98% от това, което ще бъде истинският етап, тъй като съвпада с описанието, което е дадено в информационния файл, като в същото време километрите на етапа, както и тези на прехода до следващия етап, също съвпадат (с посочените в графика).
Да, но когато погледнем картата във файла, маршрутът след с. Петрич не е като горепосочения, а само на около 3 километра след с. Петрич (в посока с. Каменица), както каза г-н Михайлов, пътят прави обратен десен и тръгва по въпросния макадамов, лош и стръмен път (водещ към махала Бодят) :wink: ЕТО и какво имам предвид (десният обратен се намира точно преди бялата точка) :wink: Дори и това не е точно същото като пътя, посочен в картата, но на картата явно е чертан малко по-набързо и затова се е получило така (тъй като пък друг път, съвпадащ с начертаното на картата, изобщо няма)... :roll: При този вариант нито километрите на етапа съвпадат, нито тези на прехода до следващия етап :wink: Така че това са достатъчни поводи, за да изключим този вариант веднага :)

С горенаписаното съм много далеч от търсене на кусури! Просто "на сляпо" (защото не съм бил на това трасе) се опитвам да размишлявам върху неволната грешка, която се е получила при начертаването на картата, която в случая бе "хваната" от местен човек (г-н Михайлов) :) Виждаме и че заради това се получи лека дискусия и ще е хубаво да изчистим "неразбирателствата" с диалог. И за финал - щом и г-н Кубадинов каза, че етапът не прави никакви завои към макадамови пътища, а продължава към махала Скумца, значи със сигурност начертаното трасе от първия линк е вярното... :)


П.П.: И защо не вземем да пишем в тема за ралито вече... :mrgreen:
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Национален рали шампионат 2013 - календар, слухове, нови

Мнениеот trouble » Вто Яну 29, 2013 11:35

beta_racing написа:...


П.П.: И защо не вземем да пишем в тема за ралито вече... :mrgreen:



Добре :)
viewtopic.php?f=22&t=11756
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Национален рали шампионат 2013 - календар, слухове, нови

Мнениеот nikkeibg » Вто Яну 29, 2013 21:24

Както си и мислех по-рано датата на Рали България, ще съвпадне с датата на парламентарните избори. Все ми е тая лично на мен .... но определено може да има някой неудобства за ралито от съвпадението.
http://www.rallypulse.com - Rally Videos, WRC, IRC, ERC, BRC Championships
Аватар
nikkeibg
 
Мнения: 706
Регистриран на: Вто Окт 05, 2010 13:34
Име: Angel Neshev

Re: Национален рали шампионат 2013 - календар, слухове, нови

Мнениеот beta_racing » Вто Яну 29, 2013 21:45

nikkeibg написа:Както си и мислех по-рано датата на Рали България, ще съвпадне с датата на парламентарните избори. Все ми е тая лично на мен .... но определено може да има някой неудобства за ралито от съвпадението.
Датата ще бъде сменена...
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Национален рали шампионат 2013 - календар, слухове, нови

Мнениеот Rally Fan » Сря Яну 30, 2013 20:00

beta_racing написа:Датата ще бъде сменена...

Ми айде и на Хеброс сменете де.. :)
Изображение

If you doubt - Flat Out !!!
Colin McRae
Аватар
Rally Fan
 
Мнения: 1297
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:26
Местоположение: Дясната Седалка
Име: Chavdar Sabev

ПредишнаСледваща

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта

cron