Рали Хеброс 26-27 октомври 2012, нац. ш-т VII кръг

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Re: Рали Хеброс 26-27 октомври 2012, нац. ш-т VII кръг

Мнениеот isaev_fan » Пон Окт 29, 2012 20:22

popodopolo написа:Давай го....дано да е с насочена напред камера :lol:...


Да, напред е камерата, но трябва да оправя контраста някакси, защото почти не се различава пътят :?
Изображение
Team: INTERLEASE Racing
Driver: Ignat Isaev
Co-Driver: Stefan Kordev
Аватар
isaev_fan
 
Мнения: 334
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 00:42
Местоположение: София
Име: Теодоси Димитров

Re: Рали Хеброс 26-27 октомври 2012, нац. ш-т VII кръг

Мнениеот P.Solberg » Пон Окт 29, 2012 21:56

Това се оправя на самата камера, от опциите трябва да включиш Spot meter-а.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Рали Хеброс 26-27 октомври 2012, нац. ш-т VII кръг

Мнениеот QUATRO » Вто Окт 30, 2012 05:40

QUATRO
 
Мнения: 508
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2011 18:19
Местоположение: Пазарджик
Име: stefan itov

Re: Рали Хеброс 26-27 октомври 2012, нац. ш-т VII кръг

Мнениеот michev68 » Вто Окт 30, 2012 11:07

Много добро клипче, може ли някакво по-подробно инфо за екипажа ветерани Гюров-Николов като например кога и в какви състезания са участвали :?:
only rear wheel drive
michev68
 
Мнения: 225
Регистриран на: Нед Ное 05, 2006 22:54
Местоположение: Търговище
Име: Николай Мичев

Re: Рали Хеброс 26-27 октомври 2012, нац. ш-т VII кръг

Мнениеот QUATRO » Вто Окт 30, 2012 11:36

Може разбира се - http://marica.bg/show.php?id=92099
QUATRO
 
Мнения: 508
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2011 18:19
Местоположение: Пазарджик
Име: stefan itov

Re: Рали Хеброс 26-27 октомври 2012, нац. ш-т VII кръг

Мнениеот jimmy » Вто Окт 30, 2012 12:29

Запис от живото предаване и галерия от супер специалния етап тук:

http://evobg.bg/?p=634

Понеже е на плейлиста, отделните части тук:

http://www.youtube.com/evobulgaria
jimmy
 
Мнения: 20
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 21:40
Име: Димитър Д.

Re: Рали Хеброс 26-27 октомври 2012, нац. ш-т VII кръг

Мнениеот beta_racing » Сря Окт 31, 2012 11:11

Здравейте всички :D

Първо, искам да благодаря на всички за изключително позитивните и топли пожелания и мнения относно ралито! Изключително приятно е за мен да прочета толкова много положителни писания и за първи път - наистина за първи път - да видя всички на едно мнение :D След прочетеното дотук разбирам, че всичко от месец Май досега си е струвало... :o

От името на целия организационен екип и най-вече от името на г-н Георги Гераджиев ст., искам да благодаря на всички, които се включиха в организацията на състезанието, и без които то, каквото го видяхме всички, нямаше да може да се състои, а именно - на ръководството на Международен панаир Пловдив, което за нуждите на ралито ни предостави каквото поискахме от панаирното градче; на ръководството на Област Пловдив с управител г-н Здравко Димитров; на всички спонсори и спомоществователи; на кметовете на населените места, през които ралито минаваше (те свършиха страхотна работа по известяването на мероприятието на местното население); на Община Родопи за инвестирането на близо 15 000 лв. в макадамовия път между с. Бойково и с. Дедово и за забраната за преминаване на камиони и тежка техника 1 седмица преди ралито; на всички съдии и маршали по етапите, които се включиха абсолютно доброволно(!); на Румен Манолов и Стоян Радев-Джипси, които помагаха винаги, когато имахме нужда; за помощта на близките ни приятели като Андрей Кокалов, който бе в Пловдив една седмица преди ралито и положи неимоверни усилия по изграждането и организацията на СЕ Пловдив (а и не само); на Петър Фурнаджиев, на Стефан Итов; на Оги Герджиков и Ники Китанов, независимо, че те имаха "лек" проблем на СЕ Здравец :D, на Калин Дедиков, Георги Павлов и Вальо Георгиев за предложената помощ и заснетите кадри; на Христо Николов; на момчетата от Кортен; на момчетата от OffRoad-Bulgaria, които освен по време на ралито, помагаха и за макадамовите преходи в месеците преди това; на двете ни печатници Автопринт и Интел дизайн, които реагираха светкавично на всяка една от нашите "прищявки" и напечатаха едни невероятни документи и стикери - и на всички други, които помогната Рали Хеброс 2012 да стане реалност! Наистина се извинявам, че нямам възможността да "опиша" всеки поименно (надявам се да няма сърдити заради това :D) - вие всички сте важни за нас и сте част от Рали Хеброс 2012!
Не на последно място по важност и значение, искам да благодаря и на всички екипажи и техните отбори, че взеха участие в ралито! Надявам се, че са останали доволни!

Не съм сигурен дали тук е моментът и да изкажа своето възмущение от някои хора, които в началото бяха част от организацията на ралито, но в последствие се оказа, че те не изпитват любов към спорта, а търсят само печалбарство (в най-лошия смисъл на думата). По-горе казах, че "не съм сигурен", не защото не искам да ги назова пред всички вас, а защото не искам да падам на тяхното ниво, правейки го. За радост на всички ни, както виждате, техният "бойкот" не ни се отрази ни най-малко - още по-лошо за тях, а и смятам, че те вече го усещат!
Имаше и други хора, които осъществяваха постоянна опозиция и понякога доста ни затрудняваха както преди, така и по време на ралито. Имаше и трети, които от нямане какво да кажат, започнаха НЕПОДГОТВЕНИ да се изказват кое как било разположено по трасето, как радио връзките уж били през 5 километра, как спускането на Яврово било еди-какво си и т.н, с което сами се изложиха тук. Много мразя подобни "ответни реакции" (в случая от моя/наша страна), но много ми се иска да попитам какво е сега тяхното мнение и защо не са казали нещо след ралито? По-скоро последният въпрос е риторичен - отговор(и) не искам, защото се видя, че още при първите въпроси по-рано в темата не бе отговорено...

Що се отнася до общата организация на ралито - в предните страници прочетох мнения, че повече от това не можело да бъде и т.н. Категорично не съм съгласен :D, защото пропуски и места, където трябва "да се пипне", имаше много! Оттук трябва да се върви само нагоре, но трябва и да бъдем реалисти без да се опитваме да правим невъзможни неща :wink:
Що се отнася до бомбата... :mrgreen: Чувствата са някаква смесица между смях, отчаяние, безмълвие (едновременно в позитивна и негативна форма) и още няколко взаимоизключващи се "вълнения" :lol: :lol: Изключително непрофесионално отношение от страна на армията! Не знам какви ще са последствията (и дали ще има такива) за отговорните, но тези за ралито за малко щяха да са... :shock: Сигурен съм, че у доста от гореспоменатите "опозиционери" са се появили ехидни усмивки, когато се разчу за гранатата, но се радвам, че всичко приключи успешно и ралито продължи по график с второто преминаване по "Здравец" и "Яврово" без закъснение. Във ФИА ще има комична дискусия за тази ситуация :lol:

Още веднъж искам да благодаря на всички, които, под каквато и да е форма, взеха участие в ралито и ни помогнаха то да завърши успешно и без произшествия и проблеми!
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Рали Хеброс 26-27 октомври 2012, нац. ш-т VII кръг

Мнениеот the best one » Сря Окт 31, 2012 11:27

beta_racing написа:Здравейте всички :D

Първо, искам да благодаря на всички за изключително позитивните и топли пожелания и мнения относно ралито! Изключително приятно е за мен да прочета толкова много положителни писания и за първи път - наистина за първи път - да видя всички на едно мнение :D След прочетеното дотук разбирам, че всичко от месец Май досега си е струвало... :o .........


Поздравления!
Продължавайте в същия дух!
Пропуски винаги ще има,важното е да се виджат и запълват.
the best one
 
Мнения: 208
Регистриран на: Пон Юни 19, 2006 11:25
Местоположение: СОФИЯ
Име: Мануела Костадинова

Re: Рали Хеброс 26-27 октомври 2012, нац. ш-т VII кръг

Мнениеот nikkeibg » Сря Окт 31, 2012 20:57

Ето и моят видео клип от Рали Хеброс 2012. Приятно гледане:
http://youtu.be/iyVQ5JGGbB4
http://www.rallypulse.com - Rally Videos, WRC, IRC, ERC, BRC Championships
Аватар
nikkeibg
 
Мнения: 706
Регистриран на: Вто Окт 05, 2010 13:34
Име: Angel Neshev

Re: Рали Хеброс 26-27 октомври 2012, нац. ш-т VII кръг

Мнениеот omega » Сря Окт 31, 2012 21:36

beta_racing написа:Здравейте всички :D

Първо, искам да благодаря на всички за изключително позитивните и топли пожелания и мнения относно ралито! Изключително приятно е за мен да прочета толкова много положителни писания и за първи път - наистина за първи път - да видя всички на едно мнение :D След прочетеното дотук разбирам, че всичко от месец Май досега си е струвало...

Да, наистина всичко това си струва труда! Винаги ще има недоволни и такива с ехидни усмивчици, но за тях не си струва писането.Всички, които обичат рали спорта знаят за какво става въпрос и ще подкрепят рали като това, което организирахте и се случи въпреки всичко (бомби и др.) Поставихте нова мярка в хаоса, който доминираше в малкото общество на фенове, пилоти, екипи и т.н. Тая "марка" (вашата) трябва да е еталон на всички за следващите сезони, за да има за какво да ставаме в тъмно, да пътуваме, да опъваме палатките, да снимаме,да пишем тук..........Благодаря!
Аватар
omega
 
Мнения: 221
Регистриран на: Чет Апр 28, 2011 16:23
Местоположение: Кюстендил
Име: Nikolay Yordanov

Re: Рали Хеброс 26-27 октомври 2012, нац. ш-т VII кръг

Мнениеот GT 51 » Чет Ное 01, 2012 00:44

Ние от ретро клубовете си изкарахме чудесно,макар , че можехме да изкараме и още по-интересни автомобили, но сякаш късно получихме инфо и програма за участие.Идеята за ретро изложението в щаба на ралито ни трогна , и се надявам , че феновете и гостите в панаира са останали доволни.За нас беше празник, и се надявам догодина пак да сме на ниво.Чудесна и смислена организация, с идея за развитие, което радва зрителя и участника.Дамяне ,радвам се , че се запознахме, успех и занапред ,както на теб , така и на целия организационен екип.Видях се с много приятели и си прекарах страхотно Поздрави 8)
Колумбе,йебем ти откритие !!!
Абе вземи си нещо ретро , и не се занимавай с глупости !!!
GT 51
 
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 17:59
Местоположение: Перник
Име: Владимир Димитров

Re: Рали Хеброс 26-27 октомври 2012, нац. ш-т VII кръг

Мнениеот beta_racing » Чет Ное 01, 2012 10:20

GT 51 написа:Ние от ретро клубовете си изкарахме чудесно,макар , че можехме да изкараме и още по-интересни автомобили, но сякаш късно получихме инфо и програма за участие.Идеята за ретро изложението в щаба на ралито ни трогна , и се надявам , че феновете и гостите в панаира са останали доволни.За нас беше празник, и се надявам догодина пак да сме на ниво.Чудесна и смислена организация, с идея за развитие, което радва зрителя и участника.Дамяне ,радвам се , че се запознахме, успех и занапред ,както на теб , така и на целия организационен екип.Видях се с много приятели и си прекарах страхотно Поздрави 8)
Много се извинявам, че забравих да спомена и вас! Надявам се догодина програмата ви да бъде ясна по-отрано :D Благодарим за участието и се радвам, че сте останали доволни въпреки малките неуредици :)
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Рали Хеброс 26-27 октомври 2012, нац. ш-т VII кръг

Мнениеот beta_racing » Чет Ное 01, 2012 11:14

Забравих и да спомена, че имаше две камери - едната на СЕ Здравец (на естествения шикан), а другата - на СЕ Яврово (на тясното бързо място в с. Лясково). Кадрите се предаваха на два екрана на живо + резултати на живо - единият разположен в мястото за гости на ралито в щаба, а другият - в сервизния парк.

Това бе тестова година за тези камери и за това не успяхме да ги пуснем и в интернет, тъй като ни трябваше по-мощен сървър, който да може да поеме трафика и картината да не насича, когато се "накачорат" 20-50 човека, примерно :wink: Затова решихме да оставим картината само на хората (механици, организаторите в щаба и гостите), които са част от ралито, но които така или иначе нямаха възможността да отидат да го наблюдават в балкана.

Още отсега започват "проучвания" къде по етапите има интернет и мобилна връзка, а цялостна идея за маршрут за догодина вече има :wink:
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Рали Хеброс 26-27 октомври 2012, нац. ш-т VII кръг

Мнениеот billi1976 » Чет Ное 01, 2012 17:45

нали ще си остане яврово.и между другото се пиша доброволец догодина с каквото мога да помогна.това важи и эа всяко състеэание. с пари не мога. но с друго каквото и да е съм насреща
billi1976
 
Мнения: 28
Регистриран на: Пет Юни 03, 2011 21:06
Име: veselin karapetkov

Re: Рали Хеброс 26-27 октомври 2012, нац. ш-т VII кръг

Мнениеот beta_racing » Пет Ное 02, 2012 17:51

Васко, Васко - ето на това му се вика "гузен негонен бяга" :roll:

Доста е неприлично да говориш, че "сме лъгали", че уж сте били искали някакви(?) 150 лв./човек и че мероприятието уж се било оскъпило с идването на хора, които да ви заместят. Аз пък бях чул, че искахте 110 лв./човек само за събота без горивото (+ ралито да ви закупи и химикалки :lol:), но нека да не вървя по твоя пример и да говоря с цифри в стил "една глуха баба чула една няма баба да казва, че една сляпа баба видяла еди-какво си" :wink: За разлика от теб, който явно боравиш с думи, казани наизуст, мога да покажа договора с вас и фактурата на "хората от близката и далечна провинция" (въпреки че на никой не съм длъжен), пък да сравним с колко и как се е оскъпило ралито с тях вместо с Вас. Виж - пак от уважение към Вас, въпреки всичко, няма да споменавам цифри (въпреки че моите ще бъдат доказано реални).

Говориш ми/ни за някакви ваши си работи на радио връзките... Лека му пръст на Андрей Тотев (нямах удоволствието да го познавам толкова добре), поклон пред това, което е направил, но с думите, че (някои си?) били разрушили направеното от него, изобщо не знам какво искаш да кажеш, а и не мисля, че това има нещо общо с Рали Хеброс 2012. Същото се отнася и за сандвичите, за които говориш :roll: :roll:
От моя гледна точка си гледам пътните книги и документацията и не занимавам хората с проблемите си относно тези неща, така че ще те посъветвам същото да направиш и ти. Смятам, че за да вървят нещата както трябва, всеки трябва да разбира от това, с което се занимава, и да се занимава само с него. Стига съм се отклонявал от темата повече...

Абсолютно точно и ясно ще отговоря на няколкото въпроса, които (ми) зададе, и се надявам ти да направиш същото на моите, които ще задам по-долу (към теб). Жалко само, че още преди да съм ти отговорил на писанието, ти тактично заяви, че няма да четеш форума - респективно и да отговориш на въпросите... нещо, с което съм свикнал, да ти кажа честно :lol:

1. НЕ, ти не получи нищо за помощта си към ралито (пред всички мога да кажа дните, в които помогна, и какво точно си помогнал, ако желаеш и си мислиш, че се притеснявам/?/ :lol:).
2. НЕ, на ралито нямаше само доброволци, защото това, колкото и да се иска на всеки организатор, няма как да се случи. Не виждам какво лошо съм направил, че съм им благодарил... :roll: Вие, мисля, че трябва да вземете пример от тях, но да не ви се меся... :wink:

Сега е редно и аз да задам малко въпроси:
1. Кой беше човекът, който показно излезе на едно от събиранията (второто по ред) и започна да говори за пари пред всички, и защо го направи по този груб и първичен начин?
2. За какво извикахте Гераджиев ст. и Недялко Петров насаме с Вас след едно от събиранията (ако трябва да сме точни - следващото след това от първия въпрос)?
3. Защо повече не дойдохте на събиранията след горното?
4. Защо след горното ми писание се държите като ощипани моми и сами се излагате пред всички (без, както виждате, да съм споменавал никой от Вас)?
5. "Кой" разпространи информацията през колко километра има радио постове? "Доколкото" знам, само аз, ти и Гаджев я имахме след помощта ти :wink: А аз и Гаджев не сме я давали на многоуважавания ded maroz или на някой друг, примерно :roll: :wink:

Моля те - работата, която казваш, че съм "свършил", не съм я свършил сам. Свършихме я всички, които взехме участие в ралито (включително и ти в началото, за което НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАМ да благодаря), така че когато хвалиш, не го прави само към мен, а към всички!

И за финал - малко странно е само как казваш, че обичаш/те спорта, пък в същото време говориш за него и за нас в 3 л.мн.ч. :wink:
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

ПредишнаСледваща

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта