Рали Средна Гора 11-13 май 2012, Нац.ш-т I кръг

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Re: Рали Средна Гора 11-13 май 2012, Нац.ш-т I кръг

Мнениеот Иван Шопов » Нед Май 13, 2012 10:05

I. Georgiev,
Не се чуствам длъжен да присъствам навсякъде, камо ли да ти давам отчети.
Виждам, че отново те глождят форумни напъни в желание да изпъкнеш с нещо. Предлагам да си запишеш първата шампионска титла, защото вчера си "опъвал лентите". Мислех да ти препоръчам днес да "опънеш едно пакетче семки в повече" за да ти добавим и титла в генералното. А, нямало точно днес да присъстваш? Ужас, та това значи толкова много според собствените ти критерии. :)
Между другото - нали не забрави да кажеш на Крум за мнението си, че никога не е можел да кара, а навигатора му е палячо? Ако си пропуснал - намери начин между две дози "милеене за спорта"... Ако ти стиска и държиш на мнението си разбира се. :)
И... Заповядай на планинско "Благоевград" и проведи разговора с мен лично и ще бъда "безкрайно учуден" ако баш тогава не си в състояние. Забелязвам, че не спазваш правилата тук, но по-важното е, че не спазваш искането ми да пропускаш името ми в дребните си опити за популизъм. Телефона ми го има в предни постове, та... Не разводнявай темата ако обичаш. Ако не се наложи (като вчера) да тичам с линейки и роднини - обещавам ти, че ще ти отделя време, най-малкото за да имаш възможността да подкрепиш думите си с действия.

Трифоне,
Всъщност все още очаквам сина ти да ми се обади вместо да мишкарства. Ако не те затруднява и не е в разрез със семейната Ви йерархия можеш да го подсетиш, че мъжеството му се изчерпа преди доста време в няколко реда.

И г-да Дребни душици, пардон "смели деятели",
Нямате ли си състезание, пилоти на които симпатизирате, коментари за пропуски и позитиви, а отново се мъчите да развалите настроението на всички, превръщайки и тази тема в поле за словоблудства? Хайде превърнете словесните си усилия в реални действия и помогнете я на Валя да се донаучи как да не повтаря пропуските си или да брои правилно истински заявки, я да привлечете още някой фен.

Край на оффтопика и ако обичате - придържайте се към същността на темите или се пригответе за "отпуск" от този форум.
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: Рали Средна Гора 11-13 май 2012, Нац.ш-т I кръг

Мнениеот Л. Мечков » Нед Май 13, 2012 10:25

Много ми е интересно какво заяждате Иван в тази тема, ни в клин, ни в ръкав отнякъде някой си позволява да се заяжда, ако съм на модераторите ще му монтирам една почивка, за да се научи да чете правилата на форума и да не обръща всяка тема в лични нападки. Откъде дойде тази злоба - няма идея, тоест имам - стадният принцип е на лица. Слагайте по едно звънче и събирайте съмишленици!


Шопов, как не ти омръзна да им отговаряш на видимо заядливите и плоски постове ? Игнорирай махленските натяквания, крайно време е. Много добре знаеш, че пред компютъра всички са много словоохотливи.......


Ралито е супер, и аз като Шопов седя пред компютъра и следя, ша ма извиняаате, че не съм "активен" зрител на трасето :lol: Сурилов и Стайков показват класа, направо правят много интересно състезанието, малкият Попов си е син на Ясен, много последователен и постоянен. Любен Каменов е с абсолютно стандартна кола с ролбар, уникални резултати! Илиев си направи тактиката- много силен, много се откъсна и това му позволи комфорта да си позволи повреди и грешки, които му загубиха много време, но да му остане още достатъчно преднина. Вижда се, че днес ще кара "айляк", добре позната тактика да кара на сигурно, много е напред, няма нужда от рискове. Петър още вчера по обяд ми беше ясен, че, ако всичко е точно ще наваксва яко, за Крум също. Това трасе позволява на мицубишитата да са конкурентни на суперите, просто има много бързи прави, където евотата наваксват не до там доброто си поведение по завоите, спрямо суперите. Много ми е неприятно за Диана, но, когато има само смачкани ламарини- всичко е наред. Титов много силен, но според мен не непознаването на колата, а коварното трасе му изигра лоша шега и издърпа късата клечка. Точно този пасаж от отсечката с обратния и следващия ляв са най-коварни с гадните си локви и различния асфалт. Надявам се бързо да оправят колата, все пак Игнат се грижи за тези неща, стига да има части, че я направят бързо. Този стълб се оказа по-здрав от моя отстрелян дивеч на Миланово, не го е отсекъл качествено :D
Аватар
Л. Мечков
 
Мнения: 614
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 19:42
Местоположение: Cosworthland
Име: Любомир Мечков

Re: Рали Средна Гора 11-13 май 2012, Нац.ш-т I кръг

Мнениеот Л. Мечков » Нед Май 13, 2012 10:38

Гьошев нещо стана с него.... Много е назад...
Аватар
Л. Мечков
 
Мнения: 614
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 19:42
Местоположение: Cosworthland
Име: Любомир Мечков

Re: Рали Средна Гора 11-13 май 2012, Нац.ш-т I кръг

Мнениеот ivozet » Нед Май 13, 2012 10:52

Имат преход по магистралата, ще е яко ако някой метне една снимка. :D
Изображение
Аватар
ivozet
 
Мнения: 773
Регистриран на: Вто Ное 29, 2005 10:27
Местоположение: SOF
Име: Иво Асенов

Re: Рали Средна Гора 11-13 май 2012, Нац.ш-т I кръг

Мнениеот swrt » Нед Май 13, 2012 11:05

Л. Мечков написа:Гьошев нещо стана с него.... Много е назад...


Детска работа.Убиха му сезона в Европа,съсипаха СИ сезона и у нас.Към средата на отсечката колата е била неуправляема.Нервите явно взеха връх и ралито приключи за тях.
ПЕПИ ГЬОШЕВ / МИТКО СПАСОВ - ИСТИНСКИТЕ ШАМПИОНИ ЗА 2010 ГОДИНА !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Аватар
swrt
 
Мнения: 232
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 15:08
Име: Л.Драганов

Re: Рали Средна Гора 11-13 май 2012, Нац.ш-т I кръг

Мнениеот Иван Шопов » Нед Май 13, 2012 11:27

А всъщност какво се е случило при Пепи?

Харесва ми постоянството на Пламен Стайков - винаги е бил "револверен пилот" на принципа "или/или". В това състезание доказва, че не просто отново е много бърз, но и намерил точната граница между прекомерния риск "на всяка цена" и максималният възможен такъв. Сигурен съм, че при следващите му участия отново ще бъде в челото на колоната.
За Мартин и Любо надали имам какво да кажа. За всички са видни таланта, хъса и добрите умения, придобити през годините. Надявам се, че ще продължат безпроблемно шампионата за да бъде все по-оспорвана битката за призовите места.
Както Любо каза - автомобилите им си имат минуси в по-голямата част от състезанията спрямо суперите, но ме радва това, че напълно оползотворяват и малкото плюсове ако и когато съществуват.
Дани показа, че представянето му на Планинско "Варна" не е случайно и уменията му се проявяват при тотално различни автомобили. Предстои им чудесна битка с Христо Атанасов, с когото видимо "прескачат" по-класни автомобили. Не винаги всичко е техника все пак.
Грешката на Титов не трябва да бъде съдена. Който не дава газ, той не допуска грешки, а и представянето му с този автомобил с оглед малкото опознователни километри беше повече от чудесно. Надявам се, че бързо ще се завърне на трасето и съм убеден, че съвсем скоро автомобила му ще бъде каран на максимум.
Жалко и за Дианчето, аз лично се радвах на напредъка, който демонстрира със всяко едно изминало състезание.


Трудно ми е да бъда пристрастен към когото и да бил, защото повечето участници са мои приятели и колеги. Радвам се за всеки един от тях, но не ми допада това, че едни и същи пропуски, допускани през годините отново са на лице. Изгледах клиповете и от завъртанията на двата автомобила и съм изумен, че публиката е допусната да бъде там. Всички момчета заслужават адмирации, но нека никой не забравя, че най-важното са безопасността и спокойствието на всички.

Очертава се интересна битка Пламен/Мартин за призовата тройка, а Крум със сигурност ще атакува втората позиция - нещо абсолютно възможно според възможностите на автомобила, а и неговите. Турците за мен лично не са интересни и демонстрират представяне далеч от предварителното им титулуване в списъка със заявки.
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: Рали Средна Гора 11-13 май 2012, Нац.ш-т I кръг

Мнениеот omega » Нед Май 13, 2012 12:09

after SS8.pdf
Резултати СЕ 8
(68.82 KiB) 574 пъти
Формата на резултатите като че ли не е много удачен - трябва да отворя два файла да гледам ту единя ту другия да сравнявам. Този тук ми се струва по удачен.
Аватар
omega
 
Мнения: 221
Регистриран на: Чет Апр 28, 2011 16:23
Местоположение: Кюстендил
Име: Nikolay Yordanov

Re: Рали Средна Гора 11-13 май 2012, Нац.ш-т I кръг

Мнениеот emo_s_klasa » Нед Май 13, 2012 12:20

Какво става с Гьошев ???????????????
Аватар
emo_s_klasa
 
Мнения: 95
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 22:58
Местоположение: Pleven
Име: Emil Ivanov

Re: Рали Средна Гора 11-13 май 2012, Нац.ш-т I кръг

Мнениеот tisho 1 » Нед Май 13, 2012 12:24

A някой знае ли какво е станало с Христо Попов и с Даниел Василев,че нещо не ги виждам в класирането за последния етап.
P.Staykov-S.Landov Mitsubishi Lancer Evo 9 No-1
Аватар
tisho 1
 
Мнения: 36
Регистриран на: Нед Апр 17, 2011 18:57
Местоположение: Сливен
Име: Тихомир Пламенов

Re: Рали Средна Гора 11-13 май 2012, Нац.ш-т I кръг

Мнениеот omega » Нед Май 13, 2012 12:33

tisho 1 написа:A някой знае ли какво е станало с Христо Попов и с Даниел Василев,че нещо не ги виждам в класирането за последния етап.

Не се виждат и на картата - GPS-те им са изключени или са извън обхват.
Гьошев...? Вероятно спукана гума ... не знам.
Аватар
omega
 
Мнения: 221
Регистриран на: Чет Апр 28, 2011 16:23
Местоположение: Кюстендил
Име: Nikolay Yordanov

Re: Рали Средна Гора 11-13 май 2012, Нац.ш-т I кръг

Мнениеот swrt » Нед Май 13, 2012 12:48

emo_s_klasa написа:Какво става с Гьошев ???????????????


Излиза с Н20 от сервиза сутринта,имали са проблем с дифа снощи,който не е отстранен,колата е видимо непослушна на правите и като за капак няма и един кияк в този бюджетен отбор да отдели 50 лева газ и да провери за нощни промени в трасето (примери бол за зрителите,а за форума -последния клип качен на въртенето му).
Ето това са му проблемите.И нормално е 4-5 място в класирането :wink:.Казват,че се бил въртял няколко пъти,но едно въртене е 5-6-10 сек. ,а при такива големи разлики от първия нещата трябва да се открият от самия отбор,че ту ко виж Дани с Цитрона почне да му слага времена.
ПЕПИ ГЬОШЕВ / МИТКО СПАСОВ - ИСТИНСКИТЕ ШАМПИОНИ ЗА 2010 ГОДИНА !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Аватар
swrt
 
Мнения: 232
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 15:08
Име: Л.Драганов

Re: Рали Средна Гора 11-13 май 2012, Нац.ш-т I кръг

Мнениеот swrt » Нед Май 13, 2012 12:53

Вчера погледнах малко в боксовете.При Пепи беше като в торнадо,той самия беше буреносен облак.При Митко,Владо се беше надул като плондер,механиците имаха зор,ама на Митко не му личеше,че е имал проблеми.За аналог - шуменците в бокса бяха все едно Мартин води в ралито с 5 минути на втория.
ПЕПИ ГЬОШЕВ / МИТКО СПАСОВ - ИСТИНСКИТЕ ШАМПИОНИ ЗА 2010 ГОДИНА !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Аватар
swrt
 
Мнения: 232
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 15:08
Име: Л.Драганов

Re: Рали Средна Гора 11-13 май 2012, Нац.ш-т I кръг

Мнениеот omega » Нед Май 13, 2012 13:45

after SS9.pdf
Резултати СЕ9
(68.76 KiB) 544 пъти
В СЕ9 Сурилов се предаде или какво се случва?
Аватар
omega
 
Мнения: 221
Регистриран на: Чет Апр 28, 2011 16:23
Местоположение: Кюстендил
Име: Nikolay Yordanov

Re: Рали Средна Гора 11-13 май 2012, Нац.ш-т I кръг

Мнениеот SAS_Fen » Нед Май 13, 2012 14:05

omega написа:
after SS9.pdf
В СЕ9 Сурилов се предаде или какво се случва?

Сурилов кара с по-меки смеси сухи гуми (поради липса на по-твърди).От там се получава разликата.Там е заваляло,Мартин е карал на СС9 със сухи гуми.Има и 2 нарязани в колата,но незнам дали е имал възможност да ги смени между СС9 и СС10.
Резултатите идват след усилени тренировки.
Аватар
SAS_Fen
 
Мнения: 224
Регистриран на: Пет Яну 05, 2007 21:15
Местоположение: Троян
Име: Кирил Круслевски

Re: Рали Средна Гора 11-13 май 2012, Нац.ш-т I кръг

Мнениеот omega » Нед Май 13, 2012 14:11

after SS10.pdf
финиширали 11 останалите по-късно
(63.7 KiB) 547 пъти
Да, статуквото се запази и в СЕ 10 , мисля че до края едва ли ще има изненади - Дончев все пак взе максимума след каръка в СЕ1. Овации за младия Попов (достоен син на баща си!), жалко за Гьошев (вървеше му на приливи и отливи), поздрави за всички които успяха да завършат и зарадваха феновете.
Последна промяна omega на Нед Май 13, 2012 14:20, променена общо 2 пъти
Аватар
omega
 
Мнения: 221
Регистриран на: Чет Апр 28, 2011 16:23
Местоположение: Кюстендил
Име: Nikolay Yordanov

ПредишнаСледваща

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 60 госта