ПРОТЕСТ ПРЕД ОБЩИНА ВАРНА ЗАРАДИ ДУПКИТЕ

Всичко извън автомобилния спорт

ПРОТЕСТ ПРЕД ОБЩИНА ВАРНА ЗАРАДИ ДУПКИТЕ

Мнениеот torino_1699 » Пон Мар 01, 2010 21:40

Аз съм ЗА протест пред община Варна заради дупките а ти?
На 02.03.2010г. отново ще се проведе протест пред Община Варна заради дупките по пътищата!
Събиране в 16.30 часа пред Община Варна... Стига сме мълчали и търпяли!
torino_1699
 
Мнения: 0
Регистриран на: Сря Окт 21, 2009 16:11

ПРОТЕСТ ПРЕД ОБЩИНА ВАРНА ЗАРАДИ ДУПКИТЕ

Мнениеот torino_1699 » Пон Мар 15, 2010 18:40

http://www.facebook.com/group.php?gid=2 ... 593&ref=mf

На 22 Март 2010 г.
Ще се проведе ПРОТЕСТ под надслов: Аз съм против дупките по улиците!
Протеста ще протече на 2 етапа:
1 етап: Начало 16:30 от паркинга на МЕТРО Варна с АВТОПОХОД по определен маршрут!
2 етап: Начало 18:00 мирен ПРОТЕСТ пред Община Варна!

Присъединете се към нас за ЕДНА КРАСИВА ВАРНА!!!
22 МАРТ 2010
torino_1699
 
Мнения: 0
Регистриран на: Сря Окт 21, 2009 16:11

Re: ПРОТЕСТ ПРЕД ОБЩИНА ВАРНА ЗАРАДИ ДУПКИТЕ

Мнениеот beta_racing » Пон Мар 15, 2010 19:01

http://news.plovdiv24.bg/149126.html
Вчера си играх да снимам... :mrgreen:
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: ПРОТЕСТ ПРЕД ОБЩИНА ВАРНА ЗАРАДИ ДУПКИТЕ

Мнениеот plm » Пон Мар 15, 2010 20:13

torino_1699 написа:Аз съм ЗА протест пред община Варна заради дупките а ти?
... Стига сме мълчали и търпяли!

И аз много се дразня от състоянието на пътищата.
И да питам-какво ще искате? Да няма дупки?
Ако успеете, ще напълнят дупките, ще похарчат много пари и след 2-3-5 месеца ще е същото.
Защото, според мен, българският, уникален начин за "ремонт" сега е пълна глупост и освен това е начин за "усвояване" на средства. С други думи - не се прави път, а се отбива номера. Не се спазва никаква технология, ако въобще изпълнителите знаят какво е това.
Защото, засипването на дупките с някаква смес на мокро и студено, после утъпкване иии...дайте парите. Такива са ни представите за работа. За нас това е път. Такива са ни представите,критериите. И за политиците.
И магистралите ни са такива-криви и друсащи. И макар ЕС да ни дава пари за тях ние пак ги правим криви и се караме кой да открадне повече.
Опитвам се да си спомня за стари настилки у нас правени преди много години. Може би павирания участък над Драгалевци? Или други?
А как се павира? С много труд и познания.
Малко или много всеки от нас допринася за действителноста.
Дупки и криви шосета ще имаме още десетки години.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: ПРОТЕСТ ПРЕД ОБЩИНА ВАРНА ЗАРАДИ ДУПКИТЕ

Мнениеот beta_racing » Пон Мар 15, 2010 21:23

Точно така!
На един път "заминат" ли му банкетът и отводнителните шахти го пиши бегал!
Когато се правят чисто нови пътища след това трябва и да се поддържат!
За 10-тина години издържат (някои дори и по-малко) и след това вече нищо не става от тях.
Започват се с безбройните кръпки, от които файда има 2-3 месеца (до зимата) точно поради същата причина.
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: ПРОТЕСТ ПРЕД ОБЩИНА ВАРНА ЗАРАДИ ДУПКИТЕ

Мнениеот Ferjancz » Сря Мар 17, 2010 10:35

Хм дупки :) Той проблема е ясен още преди да е станал проблем! Ама и не само изпълнителите са виновони, ами и възложителите. От мой приятел, живеещ навън знам как се процедира там, когато се опре до ремонт или напрва на нов път. Ще говоря с примерни цифри. Ако за учатък Х се каже, че са отделени 10млн. Евро, изпълнителя прави пътя, но парите му се отпускат на части в продължение на няколко години. Най-общо казано в периода определен като гаранция, ама той не е 1 година. Така при евентуални "дефекти" изпълнителя да си поеме гаранциите, не като тук да се прави нов търг и пак нови пари и т.н. Отделно в Германия съм ги виждал как си правят пътищата и бях изумен. Това, че има н-брой подложки и фудаменти като пясъци, чукан камък с разлинчни едрини и другите му там баластри, леят и бетон и върху него се слагат над 6 слоя асфалт. Разговарял съм и с пътно-строителни инженери, та от тях знам, че като цяло различните слоеве асфалт имат различни функции, като един от най-важните е последния, който всъщност е и най-скъпия. Бил еластичен, бил такъв онакъв, свойства много. Но нали е най-скъп много много много често у нас ни го спестяват та и за това са ни на този хал пътищата, с дупки :) И те така.
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Re: ПРОТЕСТ ПРЕД ОБЩИНА ВАРНА ЗАРАДИ ДУПКИТЕ

Мнениеот beta_racing » Сря Мар 17, 2010 11:45

С Германия...къде ще се сравняваме!
Само преди по-малко от 70 години са били сринати до основи. Сега са номер 1 и то от много време...
След като видях какъв временен медицински лагер бяха направили на магистралата веднага след верижната катастрофа миналата седмица...какво да коментираме! Просто там има работеща държава!
Не само, че няма да ги стигнем, ами и вървим в различни посоки! Дори бих казал, че се движим и на две нива, т.е. дори и да вървим в една посока (или дори едни срещу други :D), никога няма да ги настигнем (да се засечем), защото вървим в различни плоскости и, разбира се, те са на по-високата/възвишената! Толкова сме далеч от тях.

И сега един пример от Пловдив: преди 2-3 месеца откриха последния четвърти чисто нов участък от една улица. Друг въпрос е, че останалите три ги правят от 2003-та насам :mrgreen:, а говорим само за една улица от 2км! Но нека оставим този факт настрани :D
Та, сега вече, този въпросен нов участък има две три изронени места, които след няколко превалявания ще започнат да се "оформят" като дупки. Коментар просто няма...
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: ПРОТЕСТ ПРЕД ОБЩИНА ВАРНА ЗАРАДИ ДУПКИТЕ

Мнениеот Ferjancz » Сря Мар 17, 2010 12:25

Това за новия асфалт и изронването му много бързо, е ясно. Друго на мен ми е любимо. Решават, че участък Х ще го правят изцяло нов. Изрязват до долу и полагат нова настилка. И сега любимто ми - идват от ВиК или БТК или някой друг гълфон и с лошия багер през средата - удри удри! И след като асфалтират, тази иначе така вълнуваща лента през средата, тя запова да пропада и отново имаме перфектна дупка и то през целия път :mrgreen:
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Re: ПРОТЕСТ ПРЕД ОБЩИНА ВАРНА ЗАРАДИ ДУПКИТЕ

Мнениеот plm » Сря Мар 17, 2010 22:39

Преди много години се чудех защо толкова бавно правят ремонт на една улица в Чехия.
Години наред/3-4/ бях принуден да ходя пеша. Поне метър беше специалната настилка. Малки камъни, големи камъни, пясък ...както написа Павлин. После, като стигнаха до асфалта положиха и желязна мрежа. Като арматура. Само афалтовите покрития бяха поне 20-30 см. По тази улица се движи тролей, които са тежки и това ще натовари настилката.
Пиша това да покажа, че и преди 30 години в Чехия, макар и соц страна като им кажат правте ремонт на...и те го правят. И тази улица днес няма кръпки.
У нас се лъжем един друг. Ама, от цялата бъркотия едни много забогатяват без да са направили нещо.
Дупките са ...са си наши.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков


Назад към Извън темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта

cron