Дизел с Олио ( Еко гориво )

Всичко извън автомобилния спорт

Дизел с Олио ( Еко гориво )

Мнениеот speedline » Вто Окт 04, 2005 11:18

вече на няколко места чета такива статии - на дизелки наливат олио в отношение 4:5 олио и 1:5 нафта че въпроса ми е - някой пробвал ли е. в Австрия карат така - малко мирише на пържено ама е доста по - изгодно и излиза по евтино ;) най - вече за далавера е олиото от някой ресторант поне го изхвърлят а и една машина която прави е кам 10 бона и прави мисля че 25 литра на час... и явно си изкарва парите...
Аватар
speedline
 
Мнения: 1219
Регистриран на: Вто Апр 19, 2005 10:01
Местоположение: София/Сливен
Име: Nikolay Arnaudov

Мнениеот K_Power » Вто Окт 04, 2005 11:21

Да, ама нали се сещаш,. че това олио трябва да се пречисти през някакви филтри, ако влезне директно от ресторанта с пърженото така хубаво ше затлачиш дюзите, че не е истина. Незнам как става точно това нещо, олиото е по-гъзто, как се справя помпата да прави толковая нялагне...
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Мнениеот speedline » Вто Окт 04, 2005 11:24

ако се взема от ресторант - се минава през 2 филтара. ако е купено - направо наливаш в резервоара. а за дюзите - бях чел в един ауто билд преди време и немците казваха че няма проблем...
Аватар
speedline
 
Мнения: 1219
Регистриран на: Вто Апр 19, 2005 10:01
Местоположение: София/Сливен
Име: Nikolay Arnaudov

Мнениеот K_Power » Вто Окт 04, 2005 11:30

Разпръсквачите не трябва ли да са различни или са си същите?
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Мнениеот Ferjancz » Вто Окт 04, 2005 14:47

така , както слушам си мисля ( поне така ми се струва ) , че говориш за еко-дизела! това въпросно гориво се прави от био продукти , даже можем да ги наречем и хранителни такива! понеже имам почти пряк допир с въпросното гориво, та от там знам това онова! по всяка вероятност , ще участвам в изграждането на такавва рафинерия за еко-дизел, та човека , който ни е клиент си кара колата с еко-дизел и наистина мирише на риба и на кво ли още не ! по принцип инфото, което имам е , че до около 30% от общото производството на гориво или в частност дизел , в европа трябва да е еко-дизел! така , че тепърва ще се появяват бензиностанции с подобно гориво ! в момента има на едно или две места подобно нещо и е значително по-евтино нормалиния дизел , който всички сме свикнали да виждаме , но това е така поради факта , че още не е масовост!
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Мнениеот racing_1 » Вто Окт 04, 2005 18:37

Става дума не за дизел с олио,а само за олио.Колегата който чете Авто Билд да си преразгледа статията :D Редактора на списанието преди е зареждал от ресторанти и т.н, а сега вече от цивилизована колонка.Трябва да прегледам броя за повече подробности :oops:
Аватар
racing_1
 
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Окт 02, 2005 17:58

Мнениеот swrt » Вто Окт 04, 2005 19:03

:lol: :lol: :lol:
С 10 кила чисто олио едно Меганче 1.9 дизел си тропка сумати време-няма проблеми.Малко загуби мощност,но доста по-плавно работи.

Става номера с олиото,ама кой е зад колата да му мисли :lol:
Аватар
swrt
 
Мнения: 232
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 15:08
Име: Л.Драганов

Мнениеот yozo » Вто Окт 04, 2005 19:50

Момчета аз на един Мотор сам наливал ракия с бензин, става.
А пък ОЛИО с НАФТА не биях чувал. :wink: :P
Каде го пише това :?:
И кои е този гении кадето го е измислел :?: :D
Лудите сме на изчезване!!!

МОМЧЕТА БЕЗ РАБОТА
Аватар
yozo
 
Мнения: 526
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 20:23
Име: Ивайло Василев

Мнениеот K_Power » Вто Окт 04, 2005 21:54

Баща ми преди време, когато е била кризата с горивата е карал Москвич осмица с карабит. Но наистина, при нафтата е ацетаново число, а при олиото как се измерва.
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Мнениеот speedline » Вто Окт 04, 2005 22:12

ето на който се интересува няколко линак -
http://www.greenoil.org/biodiesel.htm
начина http://journeytoforever.org/biodiesel_aleksnew.html
подобен сайт за еко горива : http://www.greasecar.com/

може и аз да не съм разбрал правилно но за това еко гориво - казва се че не би трябвало да има проблеми ако се сложи на дизелка. за преработка така да се каже " 2 ръка " от вече използвано - има специална машина. но явно тук сме побългарили горивото - на запад си имат бензиностанций - с еко - гориво където си се сипва това "олио" но доколкото разбирам не е нужно да си пълниш колата от такава бензиностанция а може и от магазина ;) поправете ме ако греша. иначе за сега не се дава гаранция за двигателя но отново казвам - не би трябвало да има някакав проблем, въпреки че ако стане нещо..колата ти заминава!?!?! затова и попитах има ли някой да е пробвал ?!?
Аватар
speedline
 
Мнения: 1219
Регистриран на: Вто Апр 19, 2005 10:01
Местоположение: София/Сливен
Име: Nikolay Arnaudov

Мнениеот yozo » Вто Окт 04, 2005 22:14

Oлиото се измерва по тем.в тигана за св.паржолка.
Не много нагорещено. :D :D :D :D :D :D :D
Лудите сме на изчезване!!!

МОМЧЕТА БЕЗ РАБОТА
Аватар
yozo
 
Мнения: 526
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 20:23
Име: Ивайло Василев

Мнениеот K_Power » Вто Окт 04, 2005 22:21

Дааа, така и аз мога да го имервам :lol: :lol: :P :P Но няма да има сметка, ако слагаме чисто ново олио то цената е колкото нафтата, предпочитам ако карам на нафта за същите пари да си сипвам нафта от колкот олио, но олио както се изразихме вече втора ръка трябва мапина за преработване. Добре хубаво, но пак не разбрах, видях в едно мнение, че колата нямала много мощност, но много ли е умряла или е що годе добре и по меко ли работи или по твърдо. Веднъж като сипеме нафта се ощрака като трактор, а катои сипеме някоя по-добра нафта помпата си работи много по-тихо, а по някой път веднъж в един баир, сипахме преди това нафта в една бензиностанция в провинцията и в този баир, нафтата беше толкова добра, че буса изгасна. Това за олиото го бях чувал преди няколко години, но сега за първи път от тогавам чувам за подобно нещо.
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Мнениеот RaPiD » Вто Окт 04, 2005 22:39

На баща ми му бяха дали биодизел до колкото си спомням и не се е оплаквал, а той е фен на дизела и разбира много от дизелови двигатели, освен това никога не сипва боклуци, но интересно е че го сипа тоя биодизел и сичко беше ОК. А е доста по-евтин.
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

Мнениеот yozo » Сря Окт 05, 2005 00:37

A бе вливаите ОЛИО кът имате,ще има да мирише на банички от аспоха.
:D :D :D Ще има да сменяте двигатели... :D
Лудите сме на изчезване!!!

МОМЧЕТА БЕЗ РАБОТА
Аватар
yozo
 
Мнения: 526
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 20:23
Име: Ивайло Василев

Мнениеот K_Power » Сря Окт 05, 2005 09:23

Е аз с мотора на буса що да не пробвам, той е издухал яко и е за ремонт, ма само да не се преебе помпата.
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Следваща

Назад към Извън темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта

cron