С какви зимни гуми сте тази година?

Всичко извън автомобилния спорт

С какви зимни гуми сте тази година?

Мнениеот siky » Чет Ное 13, 2008 23:55

С какви зимни гуми сте тази година? Аз купих /все още не съм ги сложил BF Goodrich Winter 2/
Има ли смисъл да се слагат докато все още няма сняг?
Dreams For WRC
Аватар
siky
 
Мнения: 241
Регистриран на: Вто Юли 26, 2005 15:08
Местоположение: София
Име: Светлин Славчев

Re: С какви зимни гуми сте тази година?

Мнениеот Ferjancz » Пет Ное 14, 2008 09:10

Аз миналата година си купих Вредещайн Сноутрак 2. Невероятно съм доволен от гумите , колата много добре спира и завива. Даже ходихме на Белмекен да покараме един уийкенд и вярвали ви се или не , на хубав сняг , стегнат , при доста интензивни спирания не ми се включва АБС-а , което супер много ме изненада. Естествено на лед работата е съвсем друга :mrgreen: А що се отнася до смяната на летните със зимни гуми добре е да се сменят , защото летните гуми са със съвсем различна смеска и при ниски температури качествата им рязко се променят ( към по-лошо ) , но пък от друга страна, ако караш зимните на асфалт , много бързо се износват :roll: В крайна сметка всичко си е твоя преценка!!

Поздрави!
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Re: С какви зимни гуми сте тази година?

Мнениеот trouble » Пет Ное 14, 2008 18:44

LASSA SNOWAYES 2. Сложих ги миналата зима и в големия сняг и лед в нашия град бях много доволен. В тази тема искам да призова всички шофьори да "обуят" колите си със зимни гуми предвид застудяването, независимо, че това примерно ще им излезе 4х100-150 лева в зависимост от марката и размера. Сигурността на пътя ще ви се увеличи
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: С какви зимни гуми сте тази година?

Мнениеот OgyWRC » Пет Ное 14, 2008 19:39

MICHELIN Alpin A3

Последните тестове на ADAC за зимни гуми:

http://www.adac.de/Tests/Reifentests/Winterreifen/195_65_R15T/tab.asp?ComponentID=229299&SourcePageID=229332

http://www.adac.de/Tests/Reifentests/Winterreifen/175_65_R14T/tab.asp?ComponentID=229298&SourcePageID=229318

От години ги следя и се ориентирам по тях и изцяло спечелиха моето доверие! В същото време съвсем спрях да вярвам в препоръки дочути в гумаджийници или на маса ... там критериите са доста по-субективни.

Та според германците, Павлински, Vredestein Snowtrac 2 са средна хубост при спиране на сняг, но виж Vredestein Snowtrac 3 наистина са много добри ... да не си объркал номерчето :D

И все пак тези тестове са за смесен тип гуми ... като за нашите географски ширини! Има и nordic, там нещата са други ... някои от nordic моделите се предлагат и тук, като Gislaved или Pirelli Winter Carving, но те са предимно за сняг, особено когато са оборудвани и с шипове! (та аз смятам две Nokian Hakkapeliitta да сложа в багажника за Белмекен :D )
To finish first, first you have to finish!
Аватар
OgyWRC
 
Мнения: 874
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:40
Местоположение: София, Търново
Име: Огнян Герджиков

Re: С какви зимни гуми сте тази година?

Мнениеот Ferjancz » Пон Ное 17, 2008 11:17

Не не съм объркал номерчето , точно Сноутрак 2 имам. Дадох мнение на база опит от миналата зима , но естествено Сноутрак 3 може да са по-добри, не мога да коментирам. Живот и здраве догодина ще си взема едни "тройчици" :mrgreen: и ще видим за какво става въпрос. Пък и при малките размери, 14" каквито карам , Сноутрак 3 също е срендо качество, а "двойката" не е тествана.А иначе за миналата година :arrow:

http://www.adac.de/Tests/Reifentests/Wi ... eID=163624 :mrgreen:

А що се отнася до НОКИАН , модела Хакапелита 1 беше повече от невероятен. Поведението на колата беше отлично. А ако и шипчета им сложи човек , ммммм чудна работа:) :mrgreen:

Офф-топик , кога я мислите тази работа с Белмекен и защо там?
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Re: С какви зимни гуми сте тази година?

Мнениеот OgyWRC » Пон Ное 17, 2008 12:42

Белмекен ... Беклементо ... където и когато е снега, там сме :D

... иначе и аз заради този тест сложих Michelin Alpin A3, но се оказва че производителите не спят и само за две години статуквото се променя ... сигурно преди 15 години най-добрите гуми са били на нивото на най-лошите днес :D
To finish first, first you have to finish!
Аватар
OgyWRC
 
Мнения: 874
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:40
Местоположение: София, Търново
Име: Огнян Герджиков

Re: С какви зимни гуми сте тази година?

Мнениеот OgyWRC » Пон Ное 17, 2008 17:12

Ето още едни добри тестове ... особено за зимни гуми! Тук вече има и гуми с шипове, каквито в България слабо се предлагат!

http://www.autoreview.ru/archive/tyre_test/
To finish first, first you have to finish!
Аватар
OgyWRC
 
Мнения: 874
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:40
Местоположение: София, Търново
Име: Огнян Герджиков

Re: С какви зимни гуми сте тази година?

Мнениеот sauber » Пон Ное 17, 2008 20:49

Аз за 3та поредна Мишлен Пилот Алпин...Тая ще им е последната...Към края и да не са свършили, мисля да ги свърша принудително :twisted:
И понеже идеята на темата предполагам е коментари...Уникална за мен гума. Малко откача на топло ( повече от стандартна зимна ), но то отопия няма...
Аватар
sauber
 
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Авг 11, 2008 18:13
Местоположение: София

Re: С какви зимни гуми сте тази година?

Мнениеот kiko » Вто Ное 18, 2008 09:29

Две поредни зими бях с Кумхо.Средна работа,но като намятат сол по Софийските улици и се получи от онова гадното нещо дето прилича на стъкло гумите се държаха учудващо добре.Иначе на сняг... :lol: :lol: нема никой.Сега взех Гиславед Евро фрост,ама като гледам тестовете из нета,май съм се прецакал :cry: .Ще видим.Лично за мен най-доброто с което съм карал зимата е Пирели сноуспорт.Изродия голяма,ама май ги има само над 16 цола.
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: С какви зимни гуми сте тази година?

Мнениеот damon » Сря Ное 19, 2008 23:44

kiko написа:Две поредни зими бях с Кумхо.Средна работа,но като намятат сол по Софийските улици и се получи от онова гадното нещо дето прилича на стъкло гумите се държаха учудващо добре.Иначе на сняг... :lol: :lol: нема никой.Сега взех Гиславед Евро фрост,ама като гледам тестовете из нета,май съм се прецакал :cry: .Ще видим.Лично за мен най-доброто с което съм карал зимата е Пирели сноуспорт.Изродия голяма,ама май ги има само над 16 цола.


И аз съм с Кумхо - от тия асиметричните. Биват долу горе. Днес ги сложих ама нещо колата стана много мека и пързаляща - от 195/50/15 на 185/65/14... :x
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Re: С какви зимни гуми сте тази година?

Мнениеот kiko » Чет Ное 20, 2008 09:25

Смело мога да кажа,че на мокро са доста по-добри от Гиславеда.Нормално е колата да ти омекне,по-високи са от 15-ките.Какво да ти обяснявам,като сигурно по-добре ги знаеш тея работи от мен :wink: .
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: С какви зимни гуми сте тази година?

Мнениеот BradurS » Пон Ное 24, 2008 19:48

Кажете си, моля, компетентното мнение за всесезонни гуми "Малоя"
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

Re: С какви зимни гуми сте тази година?

Мнениеот sauber » Вто Ное 25, 2008 09:10

Конкретно за всесезонките на Малоя нищо не мога да кажа. Но мога да споделя за самата марка :)
Понеже се наложи да си купя нови гуми ( зимните за които писах по нагоре дадоха фира... ) се допитах до Иван Шопов. Горещо ми препоръча Малоя Карато 300...Имат вече 600 км и се получи така, че ги карах и на лед, и на сняг, и на суха, и на мокра настилка...До този момент съм много много доволен от тях. Имам една съвсем лека забележка - бордовете се " гънат " малко повече от нормалното, но и нагоре писах - отопия няма...
Отностно летните на Малоя - Тренирачката на същи препоръчвател ( :lol: ) е обута с летния им топ модел. Примато или нещо от сорта се нарича. Ами като се има напредвид, че се тренира с тия гуми...бих казал, че и в летния сегмент се представят доста прилично...
А и най важното - За разлика от Мишелините с които карах до сега, цената не е по 200 + лв. :lol:
Аватар
sauber
 
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Авг 11, 2008 18:13
Местоположение: София

Re: С какви зимни гуми сте тази година?

Мнениеот Ferjancz » Вто Ное 25, 2008 09:31

bai_bradur_ivo написа:Кажете си, моля, компетентното мнение за всесезонни гуми "Малоя"


Като цяло , не ми се е случвало да карам свастна всесезонна гума. Лично за мен такова понятие не съществува. Всесезонната гума не е нито суха, нито мокра, нито зимна. Ако искаш съвет - не си купувай !!!
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Re: С какви зимни гуми сте тази година?

Мнениеот the best one » Вто Ное 25, 2008 13:36

В действителност опредлени производители на гуми признават всесезонните гуми,други отричат да има такива.
Малоя е от вторите...Обаче мен ако питаш cresta 220,модел на Малоя си е направо всесезонна,и доста добра гума...


:D дзън...минутка за реклама :D
the best one
 
Мнения: 208
Регистриран на: Пон Юни 19, 2006 11:25
Местоположение: СОФИЯ
Име: Мануела Костадинова

Следваща

Назад към Извън темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта

cron