С какви зимни гуми сте тази година?

Всичко извън автомобилния спорт

Re: С какви зимни гуми сте тази година?

Мнениеот Ferjancz » Вто Яну 17, 2012 11:47

Вредещайн Сноутрак 3 отпред и Сноутрак 2 отзад. След тестове на сняг на Беклемето мога да кажа, че за пореден път Вредещайн имат много, много сериозна гума. И при положение, че задните, Сноутрак 2, са карани и лятно време :!: , учудвашо се държат много добре все още.


Изображение
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Re: С какви зимни гуми сте тази година?

Мнениеот Lubo » Вто Яну 17, 2012 15:14

Гума със шип.Колкото по-голям,толкова по-добре.Това е.Всичко останало е компромис.На Ники Златков шиповете били добри,ама ще ги пробвам другата седмица евентуално.Иначе се возя с гуми на Фулда трата генерация на зимния им модел.Стават за возене,като цяло имат сносно поведение на снега при спиране и тръгване.На скорост завиването обаче им куца.
Аз лично стигнах до следното заключение - за возене става само нова гума.Вече всеки да си избира спрямо цената.За правене на кеф - шипарка.За да е кефа пълен.
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Re: С какви зимни гуми сте тази година?

Мнениеот qvkata » Вто Яну 17, 2012 15:37

Отпред е Debica отзад с BFGoodrich 14-ki
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
qvkata
 
Мнения: 439
Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 14:31
Име: Явор Георгиев

Re: С какви зимни гуми сте тази година?

Мнениеот MIROSLAV MARINOV » Съб Яну 28, 2012 16:30

Павлине,съгласен съм с теб.Тази зима сложих 4 гуми сноутрак 3 и съм много доволен.Те са много добри и на лед и на мокро и студено.Излизат много добре и на по дълбок сняг.Ако става въпрос обаче за по екстремно каране в завои си трябва гума с по остри ръбове отстрани и с по обособени "кутийки".Най доброто от това което съм карал е нокиан хакапелита -1,но този модел не се произвежда от 7-8 години,а и не са толкова добри на сухо и мокро.И като добавим че сегашните гуми нокиан са предимно руски,допълнително сваля качеството.Шиповете допърнително помагат при тренировъчно каране,но не и при нормално движение по всякакви пътища.Абе универсална гума няма.Няма и всесезонна,както няма всесезонни ски и всесезонни бански. :D :D :D
Аватар
MIROSLAV MARINOV
 
Мнения: 602
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 19:35
Местоположение: SOFIA
Име: Мирослав Маринов

Re: С какви зимни гуми сте тази година?

Мнениеот Ferjancz » Нед Яну 29, 2012 16:37

Този петък карах китайски гуми Wanli. Гумите бяха с шипове и трябвва да ви кажа, че съм изненадан. Като цяло на мокро и сухо тези гуми са "олеле майко", обаче на снега с шпчетата, държаха доста добре - спиране, завиване - не перфектно, но доста доста добре :) Според мен това е идеалната ниско-бюджетна гума за забава в зимната гората :mrgreen: Обаче само до там, както казах на сухо и мокро шанса, да се изплющиш някъде, е голям :mrgreen:

Изображение

Може би това имаше предвид Миро, за обособените "кутийки". А що се отнася до Хакапелита 1 ....... за мен все още си е най-добрата зимна гума, която съм карал 8) , а с шипове по тях си като танк , минаваш отвсякъде :mrgreen:
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Re: С какви зимни гуми сте тази година?

Мнениеот BOXER » Нед Яну 29, 2012 18:45

Ferjancz написа:Този петък карах китайски гуми Wanli. Гумите бяха с шипове и трябвва да ви кажа, че съм изненадан. Като цяло на мокро и сухо тези гуми са "олеле майко", обаче на снега с шпчетата, държаха доста добре - спиране, завиване - не перфектно, но доста доста добре :) Според мен това е идеалната ниско-бюджетна гума за забава в зимната гората :mrgreen: Обаче само до там, както казах на сухо и мокро шанса, да се изплющиш някъде, е голям :mrgreen:

Изображение

Може би това имаше предвид Миро, за обособените "кутийки". А що се отнася до Хакапелита 1 ....... за мен все още си е най-добрата зимна гума, която съм карал 8) , а с шипове по тях си като танк , минаваш отвсякъде :mrgreen:



Затова по-добре някой лев отгоре и си взимаш Semperit icegrip 3 със същата шарка,но с далеч по добри показатели на всякаква настилка.казвам го от личен опит.Pirelli winter carving са пак със същата шарка и са пак на много високо ниво.
FTA RACING TEAM
Изображение
Аватар
BOXER
 
Мнения: 1118
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 14:30
Местоположение: Бisтяiца
Име: Владислав Аронов

Re: С какви зимни гуми сте тази година?

Мнениеот MIROSLAV MARINOV » Нед Яну 29, 2012 18:51

Преди три години си купих такива.Първоначално им се зарадвах много как държат в снега.Но както казваш - до там.На мръсен път с температура около нулата прибирайки се една вечер едвам успях да взема един завой с много малка скорост.Бях ужасно изненадан неприятно.Не беше ми се случвало това.Втория сезон почти не държаха на нищо.Да не говорим че на сухо и по- топло свирят ужасно и с 20 км в час.Задните са ми почти нови но не исках повече да рискувам.
Изхвърлих ги и си сложих вредещайн сноутрак 3 и сега съм спокоен при пътуване при всякякви условия.
След като си бях купил китайските гуми ,прочетох тестовете на АДАК които правят всяка година,в които тези гуми бяха в графа много лоши.Учудех се,но се убедих сам.
Гумаджията ,при който си правя гумите и прави това повече от 20 години също си взе такива и още първата седмица ги махна и си сложи други.
Аватар
MIROSLAV MARINOV
 
Мнения: 602
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 19:35
Местоположение: SOFIA
Име: Мирослав Маринов

Re: С какви зимни гуми сте тази година?

Мнениеот petiapee » Съб Фев 11, 2012 19:35

Корморан Сноупро за 3-та година много съм доволен
petiapee
 
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Фев 11, 2012 19:32
Име: hristo hristov

Предишна

Назад към Извън темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта

cron