КАКВО ЧЕТЕТЕ?

Всичко извън автомобилния спорт

КАКВО ЧЕТЕТЕ?

Мнениеот Chavo » Вто Сеп 09, 2008 12:21

Не знам как е при вас, но лично аз изпитвам нужда на книжния пазар да има специализирано издание за моторни спортове, но не откривам такова и съжалявам за това. Тук не става въпрос за издания, насочени към определени моторни спортове като Формула 1, а за типично издание, посветено на моторните спортове, както беше списание V Max например, спомням си 1993, 1994 имаше и вестник , седмичник, но забравих как се казваше.
Сега нещата стоят зле и просто искам да се допитам до вас какво четете вие и да ми дадете някаква насока. Предполагам ще кажете че сега, когато интернета е масово разпространен навсякъде няма нужда от такива неща, но на мен ми липсват, въпреки всичко.
Ето как стоят нещата през моя поглед. Ще наблегна най- много на отразяванията на рали спорта, по обясними причини.
При вестниците, които са ежедневници най- добро отразяване на рали спорта и на моторните като цяло има в Труд и Телеграф.
Авто Труд до миналата година ми харесваше като отразяване на моторните спортове, но сега то е по-периферно.
В спортните вестници, като се изключи Ф1, отразяването на моторните спортове е много слабо, често се изпускат цели кръгове от ВРЦ, Мото Гп, без да има никаква информация за тях, българският рали шампионат също е много слабо отразен.
Най- добре се представят Тема Спорт, в сравнение с другите спортни издания.
В 7 дни спорт явно е важно да се пише кой с коя е спал , кой с какъв парфюм се пръска и тем подобни глупости, но явно не смятат за нужно да информират читателите си за актуални спортни събития по света. А преди не беше така, не знам защо се промениха нещата там.
Меридиан Мач имаше прилично отразяване на рали спорта, но там се смени ръководството на вестника, много от журналистите които работеха там напуснаха и сега отразяването е като в 7 дни спорт. Малки статии,от дъжд на вятър.
Стигам и до списанията.
В списанията специализирани за Формула 1 има и секции за други моторни спортове, но за мен нещата не са направени сполучливо.
Във F1 Racing или там както се казваше секцията за останалите моторни спортове си е направо гавра с читателя, аз не знам защо изобщо я има.
В другото специализирано издание Club F1 нещата са малко по-добре , но това въобще не означава че съм доволен.
Снимките от ралитата са гола вода, текстовете също. Прави се някакъв безсмислен преразказ на дадено рали, без да можеш да прочетеш нищо интересно, защото няма анализ, няма нищо. И съвсем логично е да изгубя интерес към тези две издания, защото те така или иначе са насочени към Формула 1 , спорт който не ми е особено интересен, а и секцията за другите моторни спортове не е впечатляваща, така че няма смисъл да ги купувам.
Най-добро за мен е отразяването в auto motor und sport, въпреки че пак няма как да съм напълно доволен, след като изданието не е специализирано за моторни спортове и повечето от страниците в това обемисто списание на мен лично не са ми интересни. Необяснимо за мен се набляга на Ф1 отново, при положение че си има специализирани издания за тази надпревара и е логично който се интересува от Ф1 да си купи някое от двете издания, а не АМС. Но поне има отразяване на планинския шампионат, което аз не срещам в друго списание, макар че за отразяването му си има и конкретна причина :) БГ рали шампионата също е отразен добре и най-вече WRC, има хубави снимки, текстовете също са интересни, има какво да се прочете. Но нямаше да е лошо да има поне 10 страници за WRC във всеки брой. :D
Авто Журнал също не е лош вариант, но като цяло е кофти че няма отделно списание, посветено на рали, на туристически автомобили, на мотори и т.н.
Chavo
 
Мнения: 270
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 16:20
Име: няма такова

Re: КАКВО ЧЕТЕТЕ?

Мнениеот P.Solberg » Вто Сеп 09, 2008 13:57

Бих казал, че точно F1 Racing представя нещото доста по-добре от Клуб Ф1. Но въпросът за специализирано издание за моторните спортове си стои. За съжаление обаче хората, които ще си го купуват са не повече от 2 000 - 3 000. Затова и изданията, които ги имаше не просъществуваха дълго.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: КАКВО ЧЕТЕТЕ?

Мнениеот chefo » Нед Сеп 14, 2008 21:15

Преди четох автотруд, но намалиха съдържанието и увеличиха цената, което не ми хареса и се отказах от тях-сега даже имам купища стари бройки, даже 2 или 3 год нямах пропуснат брой!!!Първо вдигат цена, после намаляват страниците и цената е същата.Не ми е за парите,а принципно!Иначе и авто мото свят си купувах, НО със зор го намирах-макар решението да беше абонамент!
Long live rock n` roll
Аватар
chefo
 
Мнения: 971
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 23:08
Местоположение: Под тепетата
Име: Стефан Лазаров

Re: КАКВО ЧЕТЕТЕ?

Мнениеот Христоскова » Пет Сеп 19, 2008 01:08

На такъв въпрос...буквално разбран, ще отговоря така...Аз чета Приказките на Братя Грим....
"...на скъпоценна руда, откъртена от недрата на народната душа, приличат приказките на Братя Грим. Наистина, в рудата има остатъци от ръжда на Средновековието, когато хората живееха в тъмнина духовна и не знаеха, че с борба и задружни усилия могат да смъкнат от плещите си господарите и безделниците. Но благородните метали в тази руда няма никога да загубят своя вълшебен блясък.."
А.Каралийчев
Христоскова
 
Мнения: 155
Регистриран на: Пон Юли 07, 2008 23:32

Re: КАКВО ЧЕТЕТЕ?

Мнениеот Христоскова » Вто Ное 04, 2008 12:47

След моят шеговит отговор преди време тук по темата, нали не съм блокирала желанието ви да четете?
Защо само няколко човека са изказали мнение и до тук се спря...?
Другите не четете ли-форумът е изключение хихи :wink:
Темата е много хубава и до някъде я свързвам с кампанията за Голямото Четене... :)
Христоскова
 
Мнения: 155
Регистриран на: Пон Юли 07, 2008 23:32

Re: КАКВО ЧЕТЕТЕ?

Мнениеот qvkata » Пон Ное 10, 2008 22:45

Топ Гиър си купих на скоро и ми харесва много но там е за обикновени автомобили и няма нищо за рали и Ф1
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
qvkata
 
Мнения: 439
Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 14:31
Име: Явор Георгиев


Назад към Извън темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта

cron