С лаптоп на рали

Всичко извън автомобилния спорт

С лаптоп на рали

Мнениеот trouble » Вто Авг 05, 2008 15:58

Колеги, мога ли да попитам следното. Някой от вас ходил ли е на рали с лаптоп и как е получавал Интернет. Възможно ли е да свържа телефона си с лаптопа, и да получавам интернет през GPRS мрежата на някой оператор. Има ли обхват във планинските части на рали Сливен (конкретно за него питам).....и колко трафик ще натрупам за 2та дни, ако следя времената на всичките 16 отсечки онлайн...
Идеята ми е следната:
Замъквам компютъра в планината и чрез своя телефон го свързвам към интернет. Предварително в телефона имам поставена карта на МТЕЛ с включени 25 МБ трафик.....Ако има и други начини за свързване на Интернет, споделете...
Въпроса ми е има ли обхват GPRS мрежата на МТЕЛ нагоре в планината (или на друг оператор е по добра) и тези 25МБ ще стигнат ли...Нека да споделят хора с опит...
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: С лаптоп на рали

Мнениеот P.Solberg » Вто Авг 05, 2008 18:07

Правил съм го този номер, но обаче с Vodafone Mobile Conect карта в лаптопа. За "Сливен" не разчитай много на обхват, единствено на Дървото имаше някакъв и на "Стара река" на поляните, където е дългата права. Не знам за цялата територия, но е малко вероятно да е достатъчно добър сигнала, че да ти излизат бързо. Иначе ако отваряш само тази страница и не стоиш постоянно свързан, може и да ти стигне.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: С лаптоп на рали

Мнениеот ScuderiaFerrari » Вто Авг 05, 2008 18:26

Моето мнение е по-добре да намериш някой приятел от града и да го питаш по GSM-то за резултатите.
Връзката ти ще е адски бавна...
Най-Лудия...
Изображение
Аватар
ScuderiaFerrari
 
Мнения: 32
Регистриран на: Пет Авг 31, 2007 02:07
Местоположение: Сливен

Re: С лаптоп на рали

Мнениеот trouble » Вто Авг 05, 2008 20:06

Да колеги, то май най-добре да се обадя просто вкъщи някой да пусне сайта и толкоз.....Едно Wi-Fi да имаше, щеше да е гот...
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: С лаптоп на рали

Мнениеот andrey kokalov » Сря Авг 06, 2008 12:46

В момента нали двата мобилни оператора рекламират интернет достъп,който е мобилен и не е през телефон.След като мотото гласи : ,,За да си свързан за интернет не е нужно да си вързан за него" или нещо от този род.Виж Офертата на Глобул,може да ти е от полза.
Нека всеки,които посещава този сайт да кара с главата,а не с краката си!
andrey kokalov
 
Мнения: 409
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 21:52
Местоположение: sofia,mladost-4
Име: andrey kokalov

Re: С лаптоп на рали

Мнениеот P.Solberg » Сря Авг 06, 2008 14:41

Този интернет пак е със сим карта, тоест ползва GPRS и 3g мрежата. Но в Балкана скоростта ще е уникална просто.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: С лаптоп на рали

Мнениеот trouble » Сря Авг 06, 2008 14:54

andrey kokalov написа:В момента нали двата мобилни оператора рекламират интернет достъп,който е мобилен и не е през телефон.След като мотото гласи : ,,За да си свързан за интернет не е нужно да си вързан за него" или нещо от този род.Виж Офертата на Глобул,може да ти е от полза.


Тези оферти на Мтел, Глобул и Вивател ги знам....Лошото е че да ги позлваш, първо ще трябва да сключиш договор за тази DATA SIM, в която има включен трафик...Най евтиното е на Мтел....за 25 лева месечна такса получаваш 250 МБ трафик и възможност да си закупиш устройството, така нареченото VMCC в което да сложиш тая DATA SIM за около 50-100 лева...След това отиваш в гората закачаш устройството за лаптопа и ..... се надяваш да има покритие :lol: .....Това е сериозна инвестиция относно пари, а на мен ми трябва само за 2 дни......Но както казах....обаждам се вкъщи и ми съобщават резултатите, безплатни минути както се вика - бол... :)

мога да направя тест...20 лева ще изхарча ама поне да пробвам за да споделям после опит...Ще си взема Прима със включени 25 МБ трафик (9.90лв+7.98лв примата)......ще си настроя телефона за модем.....ще го свържа с компа и ще ида на местото и ще тествам.....когато имам резултат ще пробвам...може да послужи за хора които ще идват на ралито и искат да следят резултатите в реално време :)
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: С лаптоп на рали

Мнениеот ScuderiaFerrari » Чет Авг 07, 2008 03:55

Ти си знаеш...
Ама аз лично процедирам с телефонно обаждане до града да науча резултата :)
Най-Лудия...
Изображение
Аватар
ScuderiaFerrari
 
Мнения: 32
Регистриран на: Пет Авг 31, 2007 02:07
Местоположение: Сливен

Re: С лаптоп на рали

Мнениеот andrey kokalov » Чет Авг 07, 2008 12:34

Прав си,но пък от личен опит знам,че М тел нямат такова покритие като Глобул.На всички състезания досега,на които съм ходил М тел-ската ми карта е с много лошо покритие.Поне спомена,че тяхната оферта е най-евтина съвет от мен е да не я ползваш.Предполагам,че покритието ти също няма да е добро със тях,а и колкото и малко пари да струва услугата какъв е смисъла,ако не можеш да я ползваш?
Нека всеки,които посещава този сайт да кара с главата,а не с краката си!
andrey kokalov
 
Мнения: 409
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 21:52
Местоположение: sofia,mladost-4
Име: andrey kokalov

Re: С лаптоп на рали

Мнениеот rally_m » Чет Авг 07, 2008 13:17

И аз бях пробвал на моя лаптоп с картата на М-тел и се оказа че интернета загрява като мен в час по История :lol: Няма толкова бавна връзка незъвисимо каде се намираш 8)
Аватар
rally_m
 
Мнения: 528
Регистриран на: Съб Апр 16, 2005 18:15
Местоположение: Шумен
Име: Бойко Стойчев

Re: С лаптоп на рали

Мнениеот txl » Чет Авг 07, 2008 13:21

Ако мобилният сайт [url]m.rally.bg[/url] отново работи, защо не ползваш направо него през телефона?
Аватар
txl
Администратор
 
Мнения: 1993
Регистриран на: Чет Апр 14, 2005 15:42
Местоположение: България
Име: Тодор Томов

Re: С лаптоп на рали

Мнениеот trouble » Пет Авг 08, 2008 14:03

txl написа:Ако мобилният сайт [url]m.rally.bg[/url] отново работи, защо не ползваш направо него през телефона?


Прав си....
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев


Назад към Извън темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта

cron