Ееее разминахме се :))))

Всичко извън автомобилния спорт

Ееее разминахме се :))))

Мнениеот Lubo » Чет Юли 03, 2008 10:52

Егати майтапа-цяла сутрин се кефим на някакви тътенчета.Тамън си мислих,че ще ни отнесе голямия ВЗРИВ от 20-на тона тротил,ама найсе изгоря без да гръмне :mrgreen: В общи линии веселбата си е пълна-два часа никой не знаеше нищо,все още си треска,а най-готиното е,че ни казват няма страшно,а си мириши на сяра и си е леко облачно :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Като мащаб.......на това което гръмна:
стрелкови боеприпаси – 96 т
- ръчни гранати – 52 т
- изстрели за гранатомет ПГ – 7 – 210 т
- 23 мм изстрели – 75 т.
- 76,2 мм изстрели – 48 т
- 85 мм изстрели – 252 т
- 100 мм изстрели – 21 т
- 115 мм изстрели – 17 т
- 122 мм изстрели – 83 т
- 125 мм изстрели – 94 т
- 152 мм изстрели – 211 т
- реактивни дълбочинни бомби – 20 т
- бойни заряди – 23 т
- взриватели – 204 т
- пиротехнически средства – 68 т
- други взривни вещества – 20 т

Общо: 1494 тона


Жалко за тротила.....можеше да докачи и онея от парламента :twisted: .
Прикачени файлове
122187666.jpg
122187666.jpg (11.94 KiB) Прегледано 8855 пъти
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Re: Ееее разминахме се :))))

Мнениеот lancia_hf » Чет Юли 03, 2008 11:03

Споко! "Пак няма да има виновни" :evil: Цяла сутрин ги слушам по телевизиите и както се изразява един наш съфорумец - БЪРКОТИЯТА Е ПЪЛНА! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
lancia_hf
 
Мнения: 572
Регистриран на: Съб Юни 23, 2007 16:27
Име: Валентин Георгиев

Re: Ееее разминахме се :))))

Мнениеот Lubo » Чет Юли 03, 2008 11:13

Ми пълна е.Може ли от 6.30 до 8.30 да няма нищо официално.Бате Бойко се прави на много загрижен,ама май изкуствено вдигаше паниката.Горе долу имам някаква видимост към мястото-димилка и миризлилка.Чуват си се и гръмовете все още.На всичко това никой не каза нищо в началото........изкарах си акъла като чух в първия момент Кремиковци....... .
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Re: Ееее разминахме се :))))

Мнениеот lancia_hf » Чет Юли 03, 2008 11:22

Лошото е ,че дори и да знаят истината /в което ВЪОБЩЕ не се съмнявам!/ ние няма да я научим... поне така мисля... но си мисля и друго... казват "няма жертви"... това е склад с боеприпаси... хич да не е поне 2ма души охрана,според мене ,трябва да има... и като гледам снимката... не знам... в дъжава на абсурдите живеем!
А тази снимка от първата експлозия ли е ?
lancia_hf
 
Мнения: 572
Регистриран на: Съб Юни 23, 2007 16:27
Име: Валентин Георгиев

Re: Ееее разминахме се :))))

Мнениеот Lubo » Чет Юли 03, 2008 11:29

Третата най-малката.
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Re: Ееее разминахме се :))))

Мнениеот lancia_hf » Чет Юли 03, 2008 11:47

:shock: "най-малката".... :roll: :roll: ....... :? :| :? :|.... малииии, нищо не съм чул... брат ми от Шумен ме събуди по телефона и ми вика, че покрай София се гърмяло :lol: :lol: :lol:
lancia_hf
 
Мнения: 572
Регистриран на: Съб Юни 23, 2007 16:27
Име: Валентин Георгиев

Re: Ееее разминахме се :))))

Мнениеот BOXER » Чет Юли 03, 2008 12:07

Взрива ме събуди,но си помсилих,че е от филма,които си бях пуснал на компа,няколко часа преди това,после към 10:30 ме събудиха да ми кажат,да не слизам из градО,да не ме отвее някоя вълна!И аз това за жертвите не го вярвам,дори и за въздуха си премълчават!
FTA RACING TEAM
Изображение
Аватар
BOXER
 
Мнения: 1118
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 14:30
Местоположение: Бisтяiца
Име: Владислав Аронов

Re: Ееее разминахме се :))))

Мнениеот Lubo » Чет Юли 03, 2008 12:07

Е погърмя,ама и спря.Поразрових се из нета и намерих тoва за поделението.Ихара-голяма веселба.Само дето френдовете от НАСА не щат да ми пуснат някоя актуална снимка........ей така да видя на кво прилича ланшафта след туй пожарче :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Последна промяна Lubo на Чет Юли 03, 2008 13:37, променена общо 1 път
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Re: Ееее разминахме се :))))

Мнениеот Lubo » Чет Юли 03, 2008 12:25

Едно интересно........съобщение.Май с оглед постъпили оплаквания от различни "неразположения" на граждани,МЗ реши малко да открехне вратата на обикновенния човек:


Най-опасен за човешкия организъм е азотният окис, съобщиха за Агенция “Фокус” от ВМА, във връзка с въпрос за опасността от взрив на тротил. Тротилът представлява сложна газова химическа смес от въглероден двуокис, въглероден окис и други, обясниха специалистите. Най-опасен за хората обаче е азотният окис. От влагата по лигавицата може да се образуват азотна и азотиста киселина. Съотношението на газовете е различно и е опасно, ако се стои в затворено помещение.
Клиничната картина е в зависимост от постъпилите газове. Промените са от страна на дихателните пътища като кашлица, парене и сълзене на очите. Тъй като има букет от газове, има и латентен период от 1 до 48 часа, който период се афишира с прояви от страна на белия дроб.

Във връзка с възникналите инциденти с взривовете в стари военни складове станали в района на Челопечене – Чепинци, под ръководството на министъра на здравеопазването д-р Евгений Желев, МЗ предприе незабавно следните действия: Изпратени са пет екипа на Центровете за спешна медицинска помощ, като оперативния дежурен екип в Националния медицински координационен център се постави в готовност за изпращане на още екипи от гр. Перник и околни населени места. След проведено съвещание на Съвета по сигурност и управление при кризи в Министерството на здравеопазването бяха набелязани последващите действия от компетентността на МЗ.
Изпратени бяха три линейки с реанимационни екипи на мястото на произшествието, снабдени с индивидуални средства за защита с оглед възможността за обгазяване. Разпоредено бе на РИОКОЗ-София да извърши вземане на проби от въздух и водата в района. Разпоредено бе на военно ХЕИ чрез началника на ВМА да бъде извършено допълнително пробовземане.
Създадена е готовност за приемане на обгазени или пострадали в лечебни заведения.
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Re: Ееее разминахме се :))))

Мнениеот Lubo » Чет Юли 03, 2008 13:20

Публкувам снимка правена преди секунди.Снимана е Витоша от Люлин.Витоша е точно от другата страна на София :wink: В момента в София времето е супер слънчево.....в такова време и в най-голямия смог се виждат от просто око без никакви проблеми тел.кула и няколко околни станции.На вас оставам успокоенията на управляващите.
Прикачени файлове
P1120087.jpg
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Re: Ееее разминахме се :))))

Мнениеот txl » Чет Юли 03, 2008 13:34

Любо, хайде стига паника :) Наслушах се вече на ядрени гъби, петнадесет хиляди тона тротил и т.н.
Не знам дали има химическо замърсяване на въздуха (надявам се няма), но като има физическо - прах, е как да се вижда Витоша...
Фокус нюз ги чета цял ден и са едно от местата където винаги излиза най-бързо информация, но специално тази статия дето си пуснал... На автора някой нещо му е разказал, ама той не е съвсем разбрал... опитал се да напише ама...
Аватар
txl
Администратор
 
Мнения: 1993
Регистриран на: Чет Апр 14, 2005 15:42
Местоположение: България
Име: Тодор Томов

Re: Ееее разминахме се :))))

Мнениеот Lubo » Чет Юли 03, 2008 13:42

Нищо лично Тоше,ама бате смешно ми е :wink: .Няма паника сам виждаш.По-глупавото е,че никой в тая държава не знае за какво иде реч и какво трябва да се направи.
За прахта на Витоша.........това са поне 40 км по въздух от мястото на пожара.Видиму няма никакъв проблем,ама ми е малко тъпо да не виждам Обеля и Надежда в момента,както и на теб не ти е приятно,че не можеш да метнеш до Дружба :wink: .Прах-явно е така.
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Re: Ееее разминахме се :))))

Мнениеот txl » Чет Юли 03, 2008 14:01

Да, съгласен съм за дезорганизацията.
На мен просто ми е трудно да понасям некомпетентните изказвания... Обади се един в някоя от телевизиите... Бил служил там... Имало ракетни глави "волков", много страшни били. Питаха го какво представляват - не можа да каже... Аман!

Аз съм в Младост 2, на 10-12 километра от тия складове според google earth (не можах да ги намеря точно, но толкова е разстоянието до Челопечене и Чепинци). Витоша е на 8-10-15 километра в противоположната посока, и също се вижда като през мъгла. Като че ли се разсейва вече, по едно време почти не се виждаше.
Аватар
txl
Администратор
 
Мнения: 1993
Регистриран на: Чет Апр 14, 2005 15:42
Местоположение: България
Име: Тодор Томов

Re: Ееее разминахме се :))))

Мнениеот evca » Чет Юли 03, 2008 14:05

Господ ни пощади тоя път.Добре,че краднат много военните и накрая малко е останало за пожара :wink: .Добре,че задуха вятър и облака мина през Нови искър,Надежда,Люлин и тръгна към Люлин планина.Щеше да се получи много лош момент,ако това се беше влезнало в София :wink: .Това не е прах,а сажди.Като цяло не са май опасни.Поне така казват.
Изображение
ПЕПИ ГЬОШЕВ / МИТКО СПАСОВ - ИСТИНСКИТЕ ШАМПИОНИ ЗА 2010 ГОДИНА !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Аватар
evca
 
Мнения: 111
Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 13:43
Местоположение: София
Име: Ева Петрова

Re: Ееее разминахме се :))))

Мнениеот lrb » Чет Юли 03, 2008 16:17

точно си мислих сутринта по повод нашите дискусии как ченгетата са неориентирани по ралитата и т.н. ами то си е детска игра в сравнение с това, че сутринта на мястото на експлозията хора питат патрулиращ автомобил каква е организацията по извозването на населението, а те им казват еми не е наше задължение - нямаме информация!!!
lrb
 
Мнения: 61
Регистриран на: Пет Сеп 07, 2007 21:00
Местоположение: София
Име: Лъчезар Рубчев

Следваща

Назад към Извън темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта

cron