Малко помощ моля...

Всичко извън автомобилния спорт

Малко помощ моля...

Мнениеот blg4442 » Пет Май 30, 2008 02:20

Привет на всички..
Пиша ви от Аляска с една молба- септември се прибирам в БГ и искам да довърша едно проектче с една лада за гр. Х, та молбата ми е такава някои да ми обясни колко точков трябва да е коланът, отворена или затворена трябва да е каската и какъв трябва да е костюмът??? смятам че тези неща са доста по евтини тук и искам да си ги поръчам но ме е страх да не зема грешни неща.
584.jpg
това е едно от въпросните костюмчета.. ако трябва ще ви дам и сайтовете но аз нещо не мога да се оправя кои са хомологорани, кои одобрени само и кои не...
584.jpg (33.38 KiB) Прегледано 8910 пъти
:( :(
Извинявам се на модератора ако не е тук мястото на тази тема и моля да я премести кадето трябва.. благодаря ви предварително
blg4442
 
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Фев 13, 2008 14:17
Име: Иван Петров

Re: Малко помощ моля...

Мнениеот ifcho » Пет Май 30, 2008 02:26

В щатите има много евтини работи, но всичките гледай да са FIA Approved. Костюмчето трябва да от номекс.

Отворена или затворена по твое предпочитание, ето тук има одобрените стандарти, трябва каската да отговаря на един от тях:
http://argent.fia.com/web/fia-public.ns ... penelement

4/5/6 точков - в зависимост от седалката и предпочитанията ти. Пак трябва да е FIA Approved
Peugeot's technical sophistication and competitive success confirm my belief that the automobile's progress began with and remains the fruit of sports competition' Enzo Ferrari
Аватар
ifcho
 
Мнения: 309
Регистриран на: Сря Авг 24, 2005 18:07
Име: Ivailo Ivanov

Re: Малко помощ моля...

Мнениеот blg4442 » Съб Май 31, 2008 02:26

Благодаря за отговора. Значи да смятам че ако не е Fia aprovved няма да ме допуснат до участие????????
и още няколко въпроса кои номер трябва да е костюма пи положение че сам 175 и тежа 86 кг??
ръкавиците и те ли трябва да са хомологирани?
а за каската нищо не разбрах от даденият саит-сигурно проблема е в мен ама нищо не разбрах..
и евентуално някои да ме напъти към американски сайтове че тези които аз гледам са доста бедни на стоки и скъпи на цени а именно
:shock: sparcousa.com
momousa.com
и последно какво значи sfi homologeitet и върши ли ми работа на мен..
blg4442
 
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Фев 13, 2008 14:17
Име: Иван Петров

Re: Малко помощ моля...

Мнениеот blg4442 » Пон Юни 02, 2008 02:07

моля модераторът да премести темата, където трябва да бъде, защото тук явно не и е мястото и много хора не са я видели.
Благодаря
blg4442
 
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Фев 13, 2008 14:17
Име: Иван Петров

Re: Малко помощ моля...

Мнениеот lrb » Пон Юни 02, 2008 11:26

в щатите доколкото знам продават два стандарта екипи, каски и т.н. единият си е някакъв щатски, по-който са хомологирани наскар примерно - той не ти върши работа. както по-горе е написано трябва да е хомологиран от фиа. виж в сайта на спарко (или омп, сабелт и т.н) европа коя е последната хомологация, че не я помня наизуст и ще търсиш същото нещо. трябват ти гащеризон, обувки, боне, ръкавици, каска - всичко с валидна хомологация. принципно ти трябват и хомологирано бельо и чорапи, не съм сигурен дали го проверяват задължително - така или иначе не са скъпи. гащеризоните са 2 вида 2-пластов и 3-пластов, като 3-пластовия естествено е по издържлив при горене, коетоне ти пожелавам :D на мен лично по-ми допада 2-пластовия защото е по-тънък а в колата както знаем е бая горещо. аз съм 180 см. 88 кг. купих си на ОМП 56-и размер и ми е малко голям, мисля, че съм за 54-и. това е, надявам се да съм ти бил полезен.
lrb
 
Мнения: 61
Регистриран на: Пет Сеп 07, 2007 21:00
Местоположение: София
Име: Лъчезар Рубчев

Re: Малко помощ моля...

Мнениеот damon » Пон Юни 02, 2008 12:09

blg4442 написа:Благодаря за отговора. Значи да смятам че ако не е Fia aprovved няма да ме допуснат до участие????????
и още няколко въпроса кои номер трябва да е костюма пи положение че сам 175 и тежа 86 кг??
ръкавиците и те ли трябва да са хомологирани?
а за каската нищо не разбрах от даденият саит-сигурно проблема е в мен ама нищо не разбрах..
и евентуално някои да ме напъти към американски сайтове че тези които аз гледам са доста бедни на стоки и скъпи на цени а именно
:shock: sparcousa.com
momousa.com
и последно какво значи sfi homologeitet и върши ли ми работа на мен..


Всичко трябва да ти е FIA Approved. По правилника трябва да имаш и FIA Approved бельо - боне под каската, поло, наполеонки (long johns), чорапи и обувки. Иначе според мен си за 54 по OMP. Виж тук таблица са размерите: http://www.demon-tweaks.co.uk/products/ ... A0181646PB
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Re: Малко помощ моля...

Мнениеот blg4442 » Вто Юни 03, 2008 22:38

тук идва и следващият ми въпрос. Как да разбера коя хомологация е валидна, и коя не е те гледам всички са 98 2000 и така нататък ...., а и за ръкавиците дълги или къси трябва да са, и нещо саит за каски ако знае някои , щото тия на спарко са по 500 доларчета :shock:
blg4442
 
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Фев 13, 2008 14:17
Име: Иван Петров

Re: Малко помощ моля...

Мнениеот lrb » Сря Юни 04, 2008 16:30

последната хомологация на ФИА е 8856-2000, гледай да е такава. тя ще е валидна докато от ФИА не издадат нова, което засега май не се очаква. а за каска цената, особено с ниския долар е чудна. аз лично моята я купих за 1200 лева, което в момента прави почти 1000 долара, сам прецени...ръкавици си избери каквито повече ти харесват. всичко гореизказано е лично мое мнение и не е задължително да се съобразяваш с него :D
lrb
 
Мнения: 61
Регистриран на: Пет Сеп 07, 2007 21:00
Местоположение: София
Име: Лъчезар Рубчев

Re: Малко помощ моля...

Мнениеот blg4442 » Пет Юни 06, 2008 00:05

мерси много за отговора. то вас ако не слушам кои? иначе нещата са точно с тази хомологация, но тия каски са много скъпи за сега ще се въздържа докато не намеря по евтина а костиумче и ръкавици и коланче ще се взимат. :D спарко..... обувчици имам 2 чифта пак спарко и ще останат само какса и седалка и да направя колата , после лицензче и ще се запознаем на живо... 8)
blg4442
 
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Фев 13, 2008 14:17
Име: Иван Петров

Re: Малко помощ моля...

Мнениеот lrb » Пет Юни 06, 2008 09:42

не можеш ли да си намериш каска в щатите?! според мен там ще е в пъти по-лесно да намериш някоя запазена 2-ра употреба за без пари, отколкото в България, понеже тук повечето сме скъсаняци и като си купим каска тя е за цял живот :D - шегувам се разбира се, но наистина според мен ще ти е по-лесно оттам.
lrb
 
Мнения: 61
Регистриран на: Пет Сеп 07, 2007 21:00
Местоположение: София
Име: Лъчезар Рубчев

Re: Малко помощ моля...

Мнениеот blg4442 » Пет Юни 06, 2008 13:25

ами човек аз преди 2 дни си купих комп и ся е по лесно но като цяло ми е много трудно, щото сам в Аляска първо, и второ тук почти никои не знае за ралитата тука само наскар знаят и тва си е, и второ почти сичко е за мотори има много евтини каски, копия на спарко и т.н. ( 90 $) но са за мотор и нямат хомологация..
а иначе сигурно тва екипче ще си взема.: http://sparcousa.com/pracewear_suits.asp?id=480 какво ти е мнението..
сега си търся ръкавици и колан... :roll:
blg4442
 
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Фев 13, 2008 14:17
Име: Иван Петров

Re: Малко помощ моля...

Мнениеот lrb » Пет Юни 06, 2008 13:32

ок е, само питай дали не е дамска кройка - че ще е по вталена и ще ти стяга. пелтор правят каски и за моторни шейни, които са същите като ралиджийските. по тая линия ако можеш нещо да измислиш...незнам как седят нещата с хомологацията, ако искаш питай ги по мейл дали не могат да ти съдействат ако си намериш такава каска
lrb
 
Мнения: 61
Регистриран на: Пет Сеп 07, 2007 21:00
Местоположение: София
Име: Лъчезар Рубчев


Назад към Извън темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта

cron