АУ!!!!

Всичко извън автомобилния спорт

АУ!!!!

Мнениеот Lubo » Чет Май 15, 2008 20:50

Поредния абсурд в нашата държава :shock: .

2004 година жулнах едно Мерцедесче....хубаво-имах си гражданска,минах си с акта и забравих за случая.
НО.........Мерцедесчето било с каско в еди коя си компания.Направи ли го и ..........2006 година моята компания в която съм имал гражданска фалирала и от онея дни ми идва иска за ремонта на мен.Няма алкохол,няма дрога,две години след случая моя застраховател работи........
Адвокатите ми казват:ще те осъдат.Могат да си изберат от кой да вземат парите-от теб или от некакъв си фонд за фалирали застрахователни компании.
Най-голямото ми учудване беше,че хора са били осъдени защото застрахователя има право да избере от кой да си вземе парите.
Абсурдни закони в абсурдна държава.Следва въпроса...........защо сме задължени да правим граждански отговорности след като аз в понеделник ще си платя за ПТП-о .......и не само аз :shock:
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Re: АУ!!!!

Мнениеот ifcho » Пет Май 16, 2008 08:01

Баси тъпотията...нали уж за това направиха някакъв гаранционен фонд....ей тва наща държава, до скоро си мислех, че може и да се оправи, ама напоследък само надолу....
Peugeot's technical sophistication and competitive success confirm my belief that the automobile's progress began with and remains the fruit of sports competition' Enzo Ferrari
Аватар
ifcho
 
Мнения: 309
Регистриран на: Сря Авг 24, 2005 18:07
Име: Ivailo Ivanov

Re: АУ!!!!

Мнениеот Lubo » Пет Май 16, 2008 08:54

Има гаранционен фонд има го и момента,че застрахователя има право да ИЗБИРА от кой да си вземе парите........от фалиралата фирма с нулеви авоари в тоя гаранционен фонд или от мен.Тъпото е,че закона казва:застрахователя има право да избере от кой да вземе парите,дори и компанията в която имаш гражданска да си работи нормално :shock: .После тея пари(като те осъдят) можеш да си ги дръпнеш по полицата :roll: :roll: :roll: Пълен ташак :evil: .
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Re: АУ!!!!

Мнениеот tsveti » Пет Май 16, 2008 22:35

Много кофти ситуация, да не кажа абсурдна.
Но...мисля, че ако човек има нерви (и средства) може да постигне нещо.
Пускаш обратен иск, към компанията, която ти е направила гражданската. Призоваваш ги...имаше си точен термин това, но...понеже бързо забравям :wink: го забравих и него.
Специално питах днес, Любак..., не ги оставяй така.
Не зная само в нашата ли бедна държавица се случват подобни безумия, но определено някои закони са абсурдни! В по-развитите държави (европейски) такова нещо няма как да се случи.
''Целта не е да си по-добър от другите, целта е да бъдеш по-добър от себе си.- Уилям Фокнър''. ''Лошият човек е като въглена – ако не те опари, ще те очерни''. Анахарсис
Изображение
Аватар
tsveti
 
Мнения: 730
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 17:00
Местоположение: София
Име: Цветомира Георгиева

Re: АУ!!!!

Мнениеот Lubo » Пет Май 23, 2008 08:59

Ем,чи реших проблема по дървения начин.Насрочиха за след два месеца наново делото-привикаха моите адвокати като трета страна моя застраховател.Ако има решение ще обжалвам два пъти още........горе-долу още 6 месеца .....с някоя липса на адвокат стават 8 месеца и давноста от 5 години минава :mrgreen: .Единия вариант,а другия ........съдя си след това моя застраховател за сумата + разходите.....гаранционния фонд сравнително бързо дава парите,а и ще се направя на отворен и ще съдя пък компанията дето е завела иска към мен за някаква сума,че са проявили немарливост защото от 2004 до 2006 не са подали иск към моя застраховател,както следва по закон и затова са ме погнали мен.
В общи линии съм си драка голяма.Сестрата ще си ходи по съдилищата(поне това е й работата),а пък аз ще си мрънкам постоянно.При добро желание,ако ме осъдят и не мине нито едно от обжалванията,може да се направя на отворен и да осъдя държавата за тъпия закон с който ни принуждават да правим граждански,а по никакъв начин тези граждански не ни гарантират спокойствието при някакъв инцидент.Поне онея отвън много ни харесват държавата и за какви ли не глупостия я осъждат на егати грозните суми :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Re: АУ!!!!

Мнениеот ScuderiaFerrari » Вто Авг 05, 2008 18:46

Бате,нашата държава и закони нестават.Ще ти кажа една случка от зимата:
Майка ми паркирала голф-а (на паркинг) и отива до банката да си върши работа,та през т'ва време някакъв удря голф-а в дясната врата и я угъва... Отидохме да потърсиме обещетение при застрахователя и излезна,че те немогат да изплатят нищо,защото "РПУ Твърдица" не са издали акт на нарушителят... Поразровихме се малко и разбрахме,че можеме да съдиме "РПУ Твърдица" но майка не е такъв човек и според нея не си заслужавало за некви си 500 лева примерно...
Най-Лудия...
Изображение
Аватар
ScuderiaFerrari
 
Мнения: 32
Регистриран на: Пет Авг 31, 2007 02:07
Местоположение: Сливен


Назад към Извън темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта

cron