Мийте си колите!!!!!!!

Всичко извън автомобилния спорт

Мийте си колите!!!!!!!

Мнениеот lancia_hf » Сря Май 14, 2008 12:53

Вижте какво прочетох в един форум:


13 май 2008 / News.dir.bg
Вече бихте могли да карате без колан, да говорите по телефона и да минавате на червено, ако не застрашавате нечий живот. Но най-важното - ако сте готови да платите на място фиш до 50 лева.
Новите документи за глоба на пътя, които до дни ще бъдат раздадени на автоконтрольорите и ще влязат в действие, вече излязоха от печат, съобщи bTV.
Пътните контрольори и паяците ще се надпреварват кой първи да ви засече, че сте паркирали неправилно. Защото това нарушение се води маловажно и може да си платите глобата на място.
Според новата наредба и за преминаване на червено може да се плати 50 лева глоба на пътя, да получите фиш и да не губите точки. За превишена скорост с 20 километра над позволеното в града и с 30 над извън, също можем да плащаме на ръка.
Според КАТ, пътните полицаи не са изкушени да вземат рушвет, вместо да си губят времето в писане на фиш, от който нямат изгода.
Едно от неопределените нарушения, за които можете да се простите с поне 10 лева е това, че карате мръсен автомобил. Оказва се, че за КАТ думата мръсен не означава само зацапан номер или липса на видимост.


Боже, слушам и не вярвам на очите си!!! :lol: Някой ще ми каже ли в кой правилник или закон има точна дефиниция за мръсен автомобил :evil: И друго! Кой ще глобява службите за почистване на извънградските пътища? /Ако въобще има такива/ :roll: Ами тя каквато ми е черна колата през километър трябва да влизам в автомивка :evil: :evil: :evil:
lancia_hf
 
Мнения: 572
Регистриран на: Съб Юни 23, 2007 16:27
Име: Валентин Георгиев

Re: Мийте си колите!!!!!!!

Мнениеот dreams_for_rally » Сря Май 14, 2008 13:19

Хората мислят начини за искарване на пари Валка..
Възоснова на този нов абсурд вчера (в новините) БТВ измиха служенба кола и за час и половина каране из столицата беше отново за автомивка... :?
Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
dreams_for_rally
 
Мнения: 280
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 11:41
Име: Поля Павлова

Re: Мийте си колите!!!!!!!

Мнениеот malkiq_sustezatel » Сря Май 14, 2008 18:16

dreams_for_rally написа:Хората мислят начини за искарване на пари Валка..

Напълно съм съгласен с теб! :) Всеки гледа да измъкне от теб и най-малкото,което имаш /материално имам предвид/. :evil:
Щом ще взимат глоби за мръсните коли,тогава пък по-честичко да мият улиците,а??? :evil:
VROMOS RACING TEAM
Аватар
malkiq_sustezatel
 
Мнения: 253
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 23:38
Местоположение: София
Име: L.Vlahov

Re: Мийте си колите!!!!!!!

Мнениеот lancia_hf » Сря Май 14, 2008 18:27

Ами АБСУРД си е! Падне една капка, мина през една локва и (ако не съм изкривил джанта) съм готов за глоба, ако рещат :evil:
А представяте ли си цирка ,2010 ,двама наши момци да спрат Льоб и да му вземат 5 евро :lol: :lol: :lol: за това ,че е карал малко преди това Сестримо :lol: Той човека ще си плати, ама ... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
lancia_hf
 
Мнения: 572
Регистриран на: Съб Юни 23, 2007 16:27
Име: Валентин Георгиев

Re: Мийте си колите!!!!!!!

Мнениеот Lubo » Сря Май 14, 2008 19:00

Поредния абсурд на КАТ.Те са виновни за тея нововъведения............онея от парламента са на високо ниво и нямат акъл да мислят за различните последствия върху шофьорите.Каквото им се предложи-приема се напълно.

Ся за глобите с фиш.Обществена тайна е,че полицията взима около 600 кинта заплата.Горе-долу.Според мен това значи,че всеки полицай ще се навие да си затвори очите срещу 10-ка :wink: (при правилен подход Асеня :mrgreen: :wink: ).Само,че ........защо да не се вдигне мизата на 20-30 лева.Помислете сами:или ти пишат фиш за 50 кинта и си тръгваш с него(с тая хартийка да си избършеш дупето някъде на път :lol: ) или не ти пишат фиш,но даваш 30-на кинта.Аз лично ще си спестя 20 кинта,ако може :lol: .Аре сега някой да ме убеди,че полицията мисли как да спре корупцията :lol: :lol: :lol: .
Друга обществена тайна е,че голями пичове в КАТ са с дялове в ИСКРА-Пазарджик(за непосветените:държат над 50% от пазара на акомулатори в Бг.)Какво се получи преди две/три години..........вдигна се цената на оловото(не мога да преценя до колко това повлия на цената на акомулаторите) и точно в тоя момент последва акция светлина(абсурда да караш на фарове през деня)...........простата статистика от тея два факта:цените скочиха с около 300% и най-странното цените на марковите акомулатори(пр.Бош) бяха на цените на Искрата :shock: .Обаче има и друг момент 80% скачане на продажбите :wink: от предходни години.Да вярно паднаха митата на колите в тоя период и у нас дойдоха Н-брой бараки от запада,но такава разпродажба на акомулатори в магазините не са и очаквали :mrgreen: .
Та .............. вие СОФИАНЦИ ша трябва да дадете около 20-30кинта на месец за автомивки,иначе рискувате всеки да се друскате с по 5-10 кинта на всеки новобранец докопал се до някоя палка и решил да изкара някой лев за голф3(примерно).Де да се знае може би някои ченгета са посабрали кинти и са решили да се впуснат в бизнеса с ''мифки" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Re: Мийте си колите!!!!!!!

Мнениеот Ogi_sh » Сря Май 14, 2008 21:08

Ехххх Вале....Сега ще те накарат да си измиеш автентичния прахоляк от Рали Акрополис....а ти толкова си го пазеше и гордеесхе с него :P :P :P
Аватар
Ogi_sh
 
Мнения: 530
Регистриран на: Пет Юни 10, 2005 21:40
Местоположение: Шумен
Име: Огнян Христов

Re: Мийте си колите!!!!!!!

Мнениеот chefo » Сря Май 14, 2008 21:34

Lubo написа:иначе рискувате всеки да се друскате с по 5-10 кинта на всеки новобранец докопал се до някоя палка и решил да изкара някой лев за голф3(примерно).


Само да вметна как един съсед се разочаровал като му казали,че трябва да бута рушвет за да стане поУицай,дори и да издържи изпитите. Отказал се е човека-няма толкова!
Наистина сме Булгаристан за някои и България за други.
Long live rock n` roll
Аватар
chefo
 
Мнения: 971
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 23:08
Местоположение: Под тепетата
Име: Стефан Лазаров

Re: Мийте си колите!!!!!!!

Мнениеот lancia_hf » Сря Май 14, 2008 21:37

Ogi_sh написа:....Сега ще те накарат да си измиеш автентичния прахоляк от Рали Акрополис....а ти толкова си го пазеше и гордеесхе с него :P :P :P


Аз затова ще карам по нощите :lol: по не се вижда, няма да ме гепят :lol: Макар,че като гледам Дедо Господ как всеки ден взе да ни охлажда :lol: , ще ми развали мераците :evil: :lol:
lancia_hf
 
Мнения: 572
Регистриран на: Съб Юни 23, 2007 16:27
Име: Валентин Георгиев

Re: Мийте си колите!!!!!!!

Мнениеот dreams_for_rally » Сря Май 14, 2008 22:01

Баце те ако спрат Льоб докато му обяснят за какво са тея пари ще поискат 50 евро.. Имаме едно приятелско семейтво гърци, който неискат да идват с колата си в Бг защото с гръцките номера ги спират и без много обяснения все пари искат. :evil: :evil:
Односно мръсотята по улиците от кадрите по телевизията като гледам то улица няма камоли асвалт.. съчувствам на софиянци.. и като се замисля целия Сливен е окопан, кален, в дупки и камъни 30 мин карам 300 метра.. и тези трапове защото хората газифицирали били..
Сори за отклонението в темата ама не се сдържах...
Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
dreams_for_rally
 
Мнения: 280
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 11:41
Име: Поля Павлова

Re: Мийте си колите!!!!!!!

Мнениеот lancia_hf » Чет Май 15, 2008 01:31

Другата тъпня е със преминаването на червено :evil: Не ми се мисли за какви задръствания, да не говорим за по-лоши неща, ще става на въпрос :evil: Щото всеки 10-ти в София е БАРОВЕЦ по кръстовищата и сега ще си бичат на червено без да им мигне окото, понеже 50лв им е закуската , кво му плащаш :evil: :evil: :evil:
lancia_hf
 
Мнения: 572
Регистриран на: Съб Юни 23, 2007 16:27
Име: Валентин Георгиев

Re: Мийте си колите!!!!!!!

Мнениеот beta_racing » Чет Май 15, 2008 09:51

Поредната глупост за вадене на ЛЕСНИ ПАРИ (имаше едно такова предаване май) :lol: :lol:
От прочетененото не разбрах следното:
Според КАТ, пътните полицаи НЕ са изкушени да вземат рушвет, вместо да си губят времето в писане на фиш, от който нямат изгода
:roll: :roll: Е как така, нещо не схващам логиката? Тъй като Любо по-горе е написал горе-долу същото, което и на мен ми идва на акъла, няма да го повтарям, но все пак, отново повтарям, не мога да разбера логиката на горецитираното :D
За мен по-скоро важи това:
Според КАТ, пътните полицаи са изкушени да вземат рушвет, вместо да си губят времето в писане на фиш, от който нямат изгода
:lol: :lol: :lol:

Иначе има някакви "писаници" в закона още от байтошово време за мръсни номера и такива подобни работи, с които писаници не съм много запознат, но нека някой ме спре и ми каже, че колата ми е мръсна...на какво ще се обоснове? Има ли обективни фактори, т.е някъде написано ли е, по какви критерии ще определи, че колата ми е мръсна?! "Колегата щял да прецени на място", каза по bTV вчера сутринта един от дежурните на КАТ :mrgreen: Тогава излиза, че за кола, изцапана по един и същи начин, някой ще каже, че е мръсна, а друг - не :mrgreen: *баси субективният "закон" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Не може, просто не може така! Не може след като нещо не е описано (то според мен и няма да могат да се направят критерии за "мръсна кола") да се пуска "закон" :shock:, по който "колегата на място щял да определи"....не не не....Абсурдистан сме, не сме Българистан :mrgreen:
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Мийте си колите!!!!!!!

Мнениеот danstel » Чет Май 15, 2008 10:22

Защо ли не ме учудва поредната хипер простотия на нашите законотворци? Това за мен е пореден пример как ще кажем пред господа европейците че ние работим,борим корупцията с все сила,приемаме закони,нищо че са тъпи и с поредната вратичка която води не до друго а пак до корупция(рушвет).
"Добрите шофьори имат остатаци от насекоми по страничните прозорци"-Валтер Рьол
Аватар
danstel
 
Мнения: 116
Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 21:16
Местоположение: Исперих
Име: Hristo Hristov

Re: Мийте си колите!!!!!!!

Мнениеот andrey kokalov » Чет Май 15, 2008 13:47

Не мога да разбера защо драматизирате толкова.Автобусите от междуградските и международните линии са така от много време.Нали искате да сме в Европа,така ще е.Когато съм излизал в чужбина рядко можеш да видиш мръсен автомобил.А тук нерядко съм виждал офроуд коли да си се карат по пътищата след състезание.Нали сте рали фенове?Много добре знаете,че и рали колите задължително се почистват след всеки сервиз!
Единственият проблем е,че мярката е ненавременна.Първо трябва да се оправят пътищата,после да се смени начина на обезпечаване за зимата.В София още си седи пясъка от зимата.Когато завали и с кафява кола да си пак ще е мръсна!!!Но пък се съгласете,че се движат и коли невиждали автомивка от 1 година!!!А и дъжда още НЕ е водоструйка!!!Просто държавата още не е готова за тази мярка,ние как да сме?!Но пък и все от някъде трябва да се почне.Защото много пъти съм казвал и продължавам да го твърдя-на нас виновен ни е манталитета :!: :!: :!: :!: :!: И мисля,че това е начина малко поне да си променим мисленето.Все пак кола да се кара у нас все още е екстра,не е необходимост.И аз искам да карам кола,но не си купувам защото все още не мога да я поддържам.
Нека всеки,които посещава този сайт да кара с главата,а не с краката си!
andrey kokalov
 
Мнения: 409
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 21:52
Местоположение: sofia,mladost-4
Име: andrey kokalov

Re: Мийте си колите!!!!!!!

Мнениеот beta_racing » Чет Май 15, 2008 23:15

Малко се изместваме от темата, но аз не съм много съгласен (да не кажа 2/3) с теб! Това, че държавата ни не е готова за подобно нещо си абсолютно прав! Не може да дишаме боклуците от зимните опесачавания без да има кой да си мръдне пръста за тях и после някой да ме спира, че ми се била окаляла колата - ами много ясно, че ще се окаля, какво да стане иначе?! :lol: На същия принцип са и глобите за неправилно паркиране - в София вдигнаха цените на глобите, намаляват местата за паркиране (това е не само в София), а същевременно не осигуряват нови - *ебаси абсурда :lol: тези коли ще се изпарят ли, какво ще стане с тях? :lol: Много лесно - направете да не може да се паркира никъде, правете нови сгради без паркоместа и вдигайте цените на глобите за неправилно паркиране - много лесно! Направо съм потресен - ПЪЪЪЪЪЪЪЪЪЛНИ АБСУРДИ, АМА ПЪЪЪЪЪЪЪЛНИ, аз не знам тези хора как нямат нито капка срам! Те отиват там, за да правят пари и за да забогатяват, за нищо друго.....но стига с тази тема, защото хептен се изместих от истинската :)

Та, какво значи "това е начинът да си променим мисленето"? Не може някой си да решава на своя глава дали моята кола е чиста или не! И пак питам: какво значи чиста ти мръсна кола?! Не знам как е на запад, но съм сигурен, че ако имат някакъв подобен закон (както казах и ние имаме такова нещо още от комунизма) то със сигурност не полицаите решават дали на някой колата му е чиста или мръсна! Обективно ще е всичко, написано ще е някъде!
Ония ако му е на кеф колата може "да мине" за чиста, ако не - дай 10 лева :twisted: :twisted:

Как да караш кола ще е екстра, а не необходимост? :roll: :roll: Необходимост е и то от мнооооооого, мноооооооого време :roll: На мисълта съм, че дори едно дете ще каже, че ако колите бяха екстра нямаше да има затръствания най-малкото :lol:
Не знам защо мислиш така, но ще ми е интересно да се обосновеш, защото мисля, че е абсурд да смяташ, че колата за българина е екстра.......колкото и да сме зле не сме в третия свят все пак :roll:
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Мийте си колите!!!!!!!

Мнениеот Astra_26 » Пет Май 16, 2008 00:24

Само допреди няколко месеца, имаше предложение да им дрънкат в джобчетата десет лева на стотинки, а сега какво... Другата крайност. И какво им беше на актовете. Доста са ми писали и все "150-ки". Досега си държаха ръцете в джобовете, но вече трябва да им измислят друго място, щото там ще са 50-таците... Знае ли се изобщо каква е цялостната концепция за МВР или се лутаме още. Всичко там е пълна простотия.
Изображение Ivan Ivanov Rh A+
____vromos.bg____
Аватар
Astra_26
 
Мнения: 717
Регистриран на: Съб Дек 30, 2006 00:30
Местоположение: Бургас skype: astra_26 0877838227
Име: Иван Иванов


Назад към Извън темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта

cron