Един съвет

Всичко извън автомобилния спорт

Един съвет

Мнениеот dreams_for_rally » Съб Мар 01, 2008 10:46

Пускам тази тема като съветче към всички които имат фотоапарати SONY
На 16 07 2007 закупих от магазин Метро цифров фотоапарат SONY DSW-W50/s (и карта Memory Stik RPO Duo 1 gb) след повреда (беше изтърван) потърсих сервиза в Сливен посочен на гаранционната карта, където имаше тотопункт.. ??? Писах e-mail на магазин Метро, където ме препратиха да си търся сервиз в интернет. Апаратът беше изпратен в София (за по сигурно) на един от посочените адреси на въпросната гаранционна карта, кадето беше препратен на друг адрес жк. Стрелбище, бл 1 (защото на 1-ят не поправяли фотоапарати). Където след вземането му от там фотоапарата беше върнат без картата (документите и на 2-те бяха заедно). След като се обадих на телефона на посоченият сервиз, дамата която вдигна телефона твърдеше че фотоапарата е бил само с батерия, след което каза че е бил с карта, но е поставена във фотоапарата..!?!??
След като пристигна в Сливен и ми беше казано, че е сменена оптиката установявам, че снимките които прави са с жълти ефекти. Не мога да ви изразя възмущението си.
На гаранционната карта под сменени части е описано " symp: 1680 LNM Sec: VNM Def c/ Rep. C: N A Ref.N: 106 " и името Янков (или нещо подобно) На мен лично нищо не ми говорят тези цифри..

Пс: Преди да ме попитате защо съм го пратила с карта.. брат ми заминаваше в София и аз му го дадох в последния момент с калъфа и кутията с документите..
Прикачвам 2-ве снимчици едната е преди ремонта, след като фотоапарата беше изтърван снимаше си добре, но не се прибираше обектива.
Другата е след ремонта.. няма да коментирам;
Писах мейли насам натам, никои нищо. на въпросния сервиз пък мейла въобще не получава поща. Сега до София трябва да ходя.
Пиша тази тема за да ви допредя да внимавате какво каде давате за да не попадате в моята ситуация.
Тази година аз най-вероятно няма да снимам.
преди ремонта
[img]http://i.data.bg/08/03/01/834429_orig.jp
след ремонта
[img]http://i.data.bg/08/03/01/834428_orig.jp
Последна промяна dreams_for_rally на Вто Мар 25, 2008 17:24, променена общо 1 път
Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
dreams_for_rally
 
Мнения: 280
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 11:41
Име: Поля Павлова

Re: Един съвет

Мнениеот driver » Съб Мар 01, 2008 12:11

Обърни се към Комисия за защита на потребители! Предполагам, че там ще ти обърнат внимание....
driver
 
Мнения: 509
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 17:30
Местоположение: Сливен
Име: Милен Николаев Дерелиев

Re: Един съвет

Мнениеот beta_racing » Съб Мар 01, 2008 19:42

Просто няма държава, Поля! Безотговорността, некомпетентността, ПРОСТОТИЯТА и още куп неща в големи количества са съвсем реални неща в нашата държавица :roll: ....................за съжаление :cry:
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Един съвет

Мнениеот plm » Съб Мар 01, 2008 20:52

driver написа:Обърни се към Комисия за защита на потребители! Предполагам, че там ще ти обърнат внимание....

И там, но може и към Сони бг.
Защото Метро едва ли имат сервизи, т.е. нямат. Те ги препращат към доставчиците.
Е, то и http://www.sony.bg може да са измислени български "бизнесмени", но може да опиташ.
И бъди настоятелна, вдигни голям шум.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Един съвет

Мнениеот dreams_for_rally » Нед Мар 02, 2008 03:50

Пламене аз от там започнах. Първият мейл, който пратих беше именно на тази страница, досега без успех. Ще изчакам до вторник и ще се обърна към тази комисия (благодаря за съвета driver). Мился да потърся кой в Европа подържа въпросните сервизи и да уведомя и тях за конкретната ситуация. Такова нещо е недопустимо.
И да ви се похваля вчера направи 2 снимки (за повече няма място) пак нормални, за утре незнам.. може да почне факсове да получава и ха си цъкнал маймунка ха излязло зайче :P ама то така може и да е по-добре цънеш Митко излезе Льоб.. де тоз късмет :lol: :roll:
Какво да ти кажа Дамянски много си прав, цялата ни държава е сбъркана, никой не спазва никакви правила. И май ще си е така още доста време. Ама да не говоря за политика, че найстина нищо не разбирам (неискам и да разбирам).
Поздрави
Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
dreams_for_rally
 
Мнения: 280
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 11:41
Име: Поля Павлова

Re: Един съвет

Мнениеот дубрутру » Нед Мар 02, 2008 11:14

Съжалявам, че ти се случват тези неприятности.
Моя съвет към теб е да не ги оставяш докрай. Това са сериозни неща в живота ни, въпреки, че изглеждат дребни и незначителни на пръв поглед. Опитай да поискаш съвет от конкурентна фирма... дай гласност на случката на всички възможни места, не ги оставяй.
Дерзай.
Аватар
дубрутру
 
Мнения: 17
Регистриран на: Пон Дек 24, 2007 20:59
Местоположение: В.Търново

Re: Един съвет

Мнениеот dreams_for_rally » Нед Мар 02, 2008 12:09

Неминуемо е като живеем по този начин да ни се случват такива неща.
Ще видим какво ще стане във вторник. Токущо си играх пак с апарата и няма проблеми (уш), но аз немога да гадая кога ще снима и кога не. Така че ще го занеса в друг сервиз на сони така или иначе, да го видят пак. Картата я отписах вече, надявам се поне апаратът да се оправи..
Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
dreams_for_rally
 
Мнения: 280
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 11:41
Име: Поля Павлова

Re: Един съвет

Мнениеот malkiq_sustezatel » Чет Май 15, 2008 22:13

Ми те по тоя начин накрая в друг сервиз няма да ти върнат фотоапарата и ще ти кажат,че си била оставила само документите! :D
Шегата настрана,много е гадно така + това мисля,че не можеш да докажеш,че картата е била вътре!
VROMOS RACING TEAM
Аватар
malkiq_sustezatel
 
Мнения: 253
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 23:38
Местоположение: София
Име: L.Vlahov

Re: Един съвет

Мнениеот dreams_for_rally » Пет Май 16, 2008 01:02

Нова карта.. направиха ми апарата, доста мейли раменихме с една госпожа, която ми се извини от името на този сервиз. Когато го занесохме пак за този апарат бяха специално предупредени :)
Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
dreams_for_rally
 
Мнения: 280
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 11:41
Име: Поля Павлова


Назад към Извън темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 12 госта