GPS навигация

Всичко извън автомобилния спорт

GPS навигация

Мнениеот OVI-BG » Нед Фев 10, 2008 22:21

Съветвате ме каква GPS навигация да си закупя защото не съм запоззнат много с марките и моделите.Искам да има карта на Европа и България.Тези които ги предлагат в Метро и Технополис добри ли са ? :roll:
Аватар
OVI-BG
 
Мнения: 85
Регистриран на: Съб Мар 04, 2006 16:23
Местоположение: Казанлък
Име: Ивелин Касев

Re: GPS навигация

Мнениеот Sedan » Вто Фев 12, 2008 00:06

Ако питаш мене си вземи "Garmin" като марка.Сега като модел от серията "Nuvi" има на промоция в Технополис за 349лв ако се нелъжа в момента.Пък и има това което искаш и цената му е добра.Аз също се зарибих за такова нещо и се интересувам.Работя в Технополис и колегата който ги продава каза че е екстра моделчето.А иначе бъди сигурен че все по масови ще станат GPSите и рано или късно почти всяка кола ще има такъв.А за удобството то е ясно :wink:
Да спрем войната по пътищата!!!
И да ни оправят пътищата!!!
Аватар
Sedan
 
Мнения: 400
Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 23:09
Местоположение: София/Шумен
Име: Александър Христов

Re: GPS навигация

Мнениеот OVI-BG » Вто Фев 12, 2008 06:04

и аз съм се орентиръл към Garmin и модел от серията Nuvi 350 цената му в интернет е 620лв. към него върви и ,,City Navigator Europe V8'' а пък гледам че е излезла V9 вече.
Аватар
OVI-BG
 
Мнения: 85
Регистриран на: Съб Мар 04, 2006 16:23
Местоположение: Казанлък
Име: Ивелин Касев

Re: GPS навигация

Мнениеот speedline » Вто Фев 12, 2008 13:58

В събота към вестник "24 часа" имаше една брошура на Office 1 и там беше на промоция такова устройство на Garmin за около 340 лв. Имаше слот за карта от 1gb и подробна карта на България. По-скъпите модели си имат и вградени цифрови фотоапарати, възможност за запис на трасето чрез снимки или видео и още безброй екстри. Ако пътуваш много и най-вече извън страната ще ти е доста необходимо. Разбира се има и годишни такси и т.н. За момента има и друг вариант - ако имаш смарт фон със симбиан има специална програма с карти на градовете която работи като GPS. Съответно си купуваш едно малко устройство - колкото хендсфри е голямо - пак го водят GPS - струва около 100лв. То има вграден Блутуут и като си пуснеш твоят на телефона чрез него се взема информация за местоположението ти от клетката на мобилния телефон и съответно излизаш на картата. Наскоро и Гуугъл пуснаха подобна програма - работи без това устройство, мисля да я пробвам на телефона си като ми остане свободно време. Ест. не са толкова усъвършенствани колкото GPS-ите на колите, но пак си е малка помощ. Иначе Garmin е добра марка, имат различни модели с най-различни екстри и са по-достъпни като цена. Вече и цели DVD-та с карти на Европа взеха да се пускат по тракерите.
Аватар
speedline
 
Мнения: 1219
Регистриран на: Вто Апр 19, 2005 10:01
Местоположение: София/Сливен
Име: Nikolay Arnaudov

Re: GPS навигация

Мнениеот damon » Вто Фев 12, 2008 18:35

Според мен най-добрия вариант е PocketPC с вграден GPS. Аз имам ASUS за около 700 лв. с вграден ГПС приемник. Хубавото е че хем си имаш джобен компютър, хем ГПС навигатор. Можеш да си слагаш и различни софтуери и т.н.
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Re: GPS навигация

Мнениеот 3dfx » Сря Фев 13, 2008 00:58

speedline написа:В събота към вестник "24 часа" имаше една брошура на Office 1 и там беше на промоция такова устройство на Garmin за около 340 лв. Имаше слот за карта от 1gb и подробна карта на България. По-скъпите модели си имат и вградени цифрови фотоапарати, възможност за запис на трасето чрез снимки или видео и още безброй екстри. Ако пътуваш много и най-вече извън страната ще ти е доста необходимо. Разбира се има и годишни такси и т.н. За момента има и друг вариант - ако имаш смарт фон със симбиан има специална програма с карти на градовете която работи като GPS. Съответно си купуваш едно малко устройство - колкото хендсфри е голямо - пак го водят GPS - струва около 100лв. То има вграден Блутуут и като си пуснеш твоят на телефона чрез него се взема информация за местоположението ти от клетката на мобилния телефон и съответно излизаш на картата. Наскоро и Гуугъл пуснаха подобна програма - работи без това устройство, мисля да я пробвам на телефона си като ми остане свободно време. Ест. не са толкова усъвършенствани колкото GPS-ите на колите, но пак си е малка помощ. Иначе Garmin е добра марка, имат различни модели с най-различни екстри и са по-достъпни като цена. Вече и цели DVD-та с карти на Европа взеха да се пускат по тракерите.

Нещо не си схванал принципа - за да имаш навигация (услуга, която интерактивно ти посочва даден път за движение) ти трябват три неща - рутиращ софтуер, карта и GPS модул, който да дава информация на системата къде се намираш в момента. Така че, в случая със смартфона - трябва ти софтуер и карта (примерно TomTom и съвместима карта на България) и bluetooth GPS модул (освен ако телефонът няма вграден). Клетката на мобилния телефон няма нищо общо - с този setup имаш работеща навигация навсякъде в рамките на инсталираната карта - независимо от покритието на мобилния оператор. Снонсен GPS приемник вече може да се намери и за 100тина лева, като приемникът може да се използва в комбинация с всякакви устройства - смартфон, лаптоп, PocketPC...
Аватар
3dfx
 
Мнения: 98
Регистриран на: Съб Юли 30, 2005 17:58
Местоположение: Пловдив
Име: Слав Ландов

Re: GPS навигация

Мнениеот damon » Сря Фев 13, 2008 14:29

Мда не е от клетката на мобилния оператор. ГПС системата работи по друг начин - приема сигнал от няколко спътника и в зависимост от разстоянието до тях изчислява местоположението и височината. Друг е въпроса, че има ГПС системи, които могат да изпращат информация за местоположението на обекта в даден момент - като на Рали България ГПС тракинг-а. Там местоположението пак се определя с ГПС, но данните се изпращат чрез мобилната мрежа във всеки един момент. Затова за да работи това като хората трябва и обхват. Но истинския GPS няма нищо общо с мобилните оператори и клетки...
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Re: GPS навигация

Мнениеот speedline » Сря Фев 13, 2008 19:10

Не се изразих правилно - при смартфоните има програми с карти, подобни на GPS-ките.
Аватар
speedline
 
Мнения: 1219
Регистриран на: Вто Апр 19, 2005 10:01
Местоположение: София/Сливен
Име: Nikolay Arnaudov

Re: GPS навигация

Мнениеот FX7 » Чет Фев 14, 2008 00:13

Покетче както казва Дамон може да си инсталираш и няколко карти , ама с отделено "модулче" блутуу или на кебел , иначе не хващат добре , или се збъркват у градо и ако не са на предното стъкло или има високи згради и ако караш бръзо не може да опресни и изостава...
Аватар
FX7
 
Мнения: 930
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 11:21
Местоположение: Sofia
Име: Delkaite go profila

Re: GPS навигация

Мнениеот speedline » Нед Фев 17, 2008 13:05

Онзи ден докато чаках реда си на автомивката реших да пробвам как работи GPS-а като гледам картата на лаптопа ми , а не на мобилният телефон. Пуснах GPS-модула, блутуута на лаптопа, инсталирах си DVD-то със софтуер и всичко си заработи. Кофтито е, че в Сливен ми излизаха само няколко големи булеварда и нямаше цялостна карта на града, но като му зададах маршрут до Нова Загора на програмата ми се визуализира пътят по който да мина, и съответно разстоянието, след което трябва да завия на ляво, дясно и т.н. Снощи един приятел ми показа програмата GPSgate, чрез която с емулация уж ще може да се подкара софтуер например за Garmin (уж като по-подробен) на лаптоп. Иначе определено си е голяма гъзария - програмите си имат толкова много екстри, че си е голямо удоволствие да си караш и да си гледаш :lol: Е, не е като проф. навигации..
Прикачени файлове
(232).jpg
(231).jpg
(230).jpg
Аватар
speedline
 
Мнения: 1219
Регистриран на: Вто Апр 19, 2005 10:01
Местоположение: София/Сливен
Име: Nikolay Arnaudov

Re: GPS навигация

Мнениеот clarence » Вто Мар 11, 2008 12:26

според мен Garmin са най-яки
Some who live deserve death, and some how are dead deserve life. Can you give it to them?
Аватар
clarence
 
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Дек 30, 2007 15:48
Местоположение: София


Назад към Извън темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта

cron