За направата на карт

Форум за всички останали автомобилни спортове

За направата на карт

Мнениеот kkrasimir87 » Вто Фев 20, 2007 12:51

Здравейте,
Имам няколко въпроса свързани с картове:
1.Как мога да си направя карт, рамата от какви тръби се прави ,схеми от къде мога да си намеря :D :?:
2.Четох в стари теми за някакви рами за картове които били шуменски, там да не правят рами за картове или ... :?:
3.Гумите, джантите и мостовете ако мога така да ги нарека от къде се вземат :?: :D
П.П.Извинявам се ако някои въпроси не съм ги задал ясно и частите не съм ги написал правилно, но съм нов и нищо не ми е ясно още :)
Благодаря предварително :D
kkrasimir87
 
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 12:41
Местоположение: aitos

Мнениеот BOXER » Вто Фев 20, 2007 19:09

Мостове :roll: :?: В Бг няма магазин в които да продават гуми за картове.Става само с поръчка или ако намериш кои да ти продаде от някоя писта за картове под наем!Джанти също няма,но не е трудно да се направят на струг,тук в Бистрица ги правехме железни и са много по здрави от алуминиевите!

От много време в Шумен са спрели производството на картове!
FTA RACING TEAM
Изображение
Аватар
BOXER
 
Мнения: 1118
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 14:30
Местоположение: Бisтяiца
Име: Владислав Аронов

Мнениеот BradurS » Сря Фев 21, 2007 13:15

Обърни със лично съобщение се към потребителя PASS_RALLY
Той може да ти помогне.
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

Карт

Мнениеот nikicar » Сря Фев 21, 2007 22:31

И гуми за картинг продавам и джанти продавам .Всякакви части , аксесоари и оборудване за карт....
nikicar
 
Мнения: 41
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 11:54
Местоположение: Varna
Име: Ники Стефанов

Re: Карт

Мнениеот golqmcho_rs » Вто Мар 20, 2007 21:53

nikicar написа:И гуми за картинг продавам и джанти продавам .Всякакви части , аксесоари и оборудване за карт....
цени, каталог, има ли ?
100km/h не е скорост, а време да превключиш на втора!
Аватар
golqmcho_rs
 
Мнения: 142
Регистриран на: Нед Ное 05, 2006 20:02
Местоположение: Сливен
Име: Ivan Enev

Мнениеот K_Power » Вто Мар 20, 2007 22:40

Гуми за карт има и в София, на бул. Христо Ботев 29! Само рама, хубава на добра марка е около 2000 лева приблизително, като има и по-скъпи! Но нищо не ти пречи и да си направиш сам, чертежи трябваше да има някъде из нета, но не мога да се сетя къде точно ги бях гледал!
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Мнениеот golqmcho_rs » Вто Мар 20, 2007 23:32

рамка и двигател има нз каква марка е ама е професионална щтото е с 3 дискови спирачки и с 200 см3 двигател ,ама гуми джанти не
100km/h не е скорост, а време да превключиш на втора!
Аватар
golqmcho_rs
 
Мнения: 142
Регистриран на: Нед Ное 05, 2006 20:02
Местоположение: Сливен
Име: Ivan Enev

Мнениеот vilio » Съб Юни 30, 2007 14:37

K_Power написа:Но нищо не ти пречи и да си направиш сам!

По принцип си прав нищо не му пречи,друг е въпроса дали ще завива,това е най важно.Предните ъгли (вертикалния и хорознонталния ъгъл на шенкела) са много важни да са точни. Другото интересно нещо е че се заваря на маса,рамата се прави мека или твърда.
Прави си рамата добре,после джанти,спирачни апарати ,дискове ,резервоар,волан,седалка,време.
НЕ че е невъзможно да се направи но не мислиш ли че ще му излезе много по скъпо да си набави частите отколкото да си купи готова руска рама или шуменка да и сложи един двигатели и да си прави шоуто.
Аватар
vilio
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Авг 25, 2006 13:55
Местоположение: Plovdiv

zdravei

Мнениеот Miroslav99 » Пет Сеп 21, 2007 12:26

По въпроса дали можеш да си направиш картинг опитвали сме да правим рама която обаче се оказва неуспешна,искам да подчертая че във всяка една оргинална рама има различни ъгли и различни размери,които се измерват само от професионални машини,от доста години се занимавам с картинг и мога да кажа че никога неможе да се направят ъглите и размерите на наклон на рамата,да не говорим ако се опиташ да правиш копие на рама от рода на БИРЕЛ или ПАВЕСИ няма шанс всичко което е като консуматив на карта е доста скъпо дори един резервоар които в повечето случаи се прави от карбон поне в днешно време по същата логика и неможеш да сложиш двигател не предназначен за кърт производителите като ТМ,РОТАХ ПАВЕСИ и тн кръглите глави или елипсата се правят специално за кърт....ако има друго питайте :Д
Aми според мен достатъчно покарах,а и този спорт е доста скъп така че трябват доста пари,а спонсори за този хубав спорт трудно се намират.Поне мога да кажа че имам много хубави спомени от састезанията в които сам участвал.
Аватар
Miroslav99
 
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2007 11:39

Re: За направата на карт

Мнениеот КОКО » Вто Фев 03, 2009 08:48

Продаваме 2 бр картинги клас -мини -Бирел с двигател Парила или Комер.
Миналогодишните на Николаи Николов
0888705588
КОКО
 
Мнения: 179
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 20:58
Местоположение: Хасково
Име: Христо Христозов

Re: За направата на карт

Мнениеот boceto88 » Сря Фев 18, 2009 16:52

случайно някой да знае от къде мога да си намеря джанти за картинг :(
boceto88
 
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Фев 15, 2009 21:54

Re: За направата на карт

Мнениеот ceco » Пет Май 08, 2009 20:44

Откаде мога да си набавя рама за карт?И някаква цена ако мойете да ми кажете? :?: :?: :?:
ceco
 
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Май 08, 2009 20:36

Re: За направата на карт

Мнениеот ivan_opi » Пон Юни 08, 2009 16:51

ceco написа:Откаде мога да си набавя рама за карт?И някаква цена ако мойете да ми кажете? :?: :?: :?:

аз продавам 2 Български рами за картинг !! намират се в Бургас цена 500 лв само рама !!
А аз търся стари гуми с малко живот някой ако има за подаряване че моите заминаха отдавна а не ми се дават по 42 кинта за гума регенерат дето е на едно каране живот ! :?
Skype: Ivan_opi
Race Team OPI- Бургас /АСК HONDA-Апостолов/
Изображение
Аватар
ivan_opi
 
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 16:43
Местоположение: Бургас
Име: Иван Димитров

Re: За направата на карт

Мнениеот Sercho » Пон Юли 06, 2009 02:13

В моят град Шумен има едно момче казва се Косьо който прави рами,зглобява картинги,прави картинги и т.н от рода на картингите моторите и колите не му знам номера но ще се помъча да го намеря за дати дам телефона му за да си направите връзка аз си търсих неска картинг едно приятелче му се обади каза че има 5 картинги но не ги продава само прави такаче мога да ти уредя нещо :wink:
Изображение
Je suis la meilleure fan de Sébastien Loeb .. I am the best fan of Sebastian Loeb
The Best fen of Ken Block
Аватар
Sercho
 
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Окт 01, 2008 17:12
Местоположение: Шумен
Име: Sercho Kevorkian

Re: За направата на карт

Мнениеот Sercho » Пон Юли 06, 2009 02:17

А и забравих да допълня моят приятел го попита колко горе долу излизат рами за картинг който тои ги прати цената на една рама БЕЗ нищо само рамката е 300 лева ли колко каза а една хубава рамка с сичките части БЕЗ ДВИГАТЕЛ е 900 лева но не съм сигорен дали цената е истинската или просто я казва на така такаче не съм сигорен но просто предполагам според отговора за мен такаче късмет ако искате пишете за връзка с неизвестният монтьор на картинг рами
Изображение
Je suis la meilleure fan de Sébastien Loeb .. I am the best fan of Sebastian Loeb
The Best fen of Ken Block
Аватар
Sercho
 
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Окт 01, 2008 17:12
Местоположение: Шумен
Име: Sercho Kevorkian

Следваща

Назад към Други моторни спортове

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron