Помогнете за избор на кола за Time Attack

Всичко свързано с рали спорта, което не се вписва в по-горните категории

Re: Помогнете за избор на кола за Time Attack

Мнениеот Mascott » Нед Авг 21, 2011 22:45

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details митсубиши колт 1.6 115к.с за 1800лв с рег и 16ки джанти леко купенце ако разчовъркаш и турбо мотора отива към 200к.с ролбарюе седалка колан паспорт и още некой неща до 6к лева може да я напраиш и якото е че си в 1600цц
Mascott
 
Мнения: 13
Регистриран на: Вто Мар 15, 2011 22:30
Име: Ivan Andreev

Re: Помогнете за избор на кола за Time Attack

Мнениеот BOXER » Нед Авг 21, 2011 23:00

С турбото директно отивам в М3 където,разни Импрези,Лансери и М-power-и ще ми откъсват главата
FTA RACING TEAM
Изображение
Аватар
BOXER
 
Мнения: 1118
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 14:30
Местоположение: Бisтяiца
Име: Владислав Аронов

Re: Помогнете за избор на кола за Time Attack

Мнениеот ispo » Вто Сеп 06, 2011 18:26

Както казаха по-нагоре Клио 2.0 16V е много хубаво,а и за парите си струва.Една идея от мен,не знам дали ще ти хареса: Ситроен Саксо VTS,намират се евтини и според мен са добри :)
Плевен Рейсинг Тим: http://plevenrt.blogspot.com/
Плевен Рейсинг Тим (Фейсбук): https://www.facebook.com/PlevenRacing?fref=ts
Аватар
ispo
 
Мнения: 281
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 19:19
Местоположение: Pleven
Име: Искрен Пондев

Re: Помогнете за избор на кола за Time Attack

Мнениеот BOXER » Вто Сеп 06, 2011 20:09

След умуване и размишления реших следващия сезон живот и здраве да остана със сегашната кола Голф 2 1.8 16V,разбира се като направя нужните подобрения,че да е по-конкурентна на другите автомобили в класа.
Ще има леки доработки по двигателя,напълно ново и различно окачване от това в момента и разбира се спирачки който няма да прегряват като на последното съзтезание.
За момента от финансова гледна точка това е най-евтиния вариянт,защото за да купя друг автомобил,например с по-мощен двигател (Клио 2.0 16V) трябва да доплатя доста голяма сума,след това се започва покупката на окачване,спирачки и тн. и цената отива много,много нагоре.А и частите за Клиото ще са в пъти по-скъпи от тези за Голфа и ще са по труднодостъпни (говоря не само за спортните части,но и за нормалните по колата).
Видях какво липсва на колата в съзтезателна обстановка и мисля за следващия сезон да съм я потготвил както трябва и да си върна на Krasteff :mrgreen:
FTA RACING TEAM
Изображение
Аватар
BOXER
 
Мнения: 1118
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 14:30
Местоположение: Бisтяiца
Име: Владислав Аронов

Re: Помогнете за избор на кола за Time Attack

Мнениеот SAS_Fen » Съб Сеп 24, 2011 13:47

Има ли някакво развитие по колата?
Резултатите идват след усилени тренировки.
Аватар
SAS_Fen
 
Мнения: 224
Регистриран на: Пет Яну 05, 2007 21:15
Местоположение: Троян
Име: Кирил Круслевски

Re: Помогнете за избор на кола за Time Attack

Мнениеот BOXER » Нед Сеп 25, 2011 03:00

Развитието е че сега заппочвам да и слагам зимния setup и да чакам да пада снега,че да покараме малко.И се надявам през зимната пауза да си напазарувам,новите части с който се надявам да подобря колата за новия сезон и първия кръг да съм на линия.
FTA RACING TEAM
Изображение
Аватар
BOXER
 
Мнения: 1118
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 14:30
Местоположение: Бisтяiца
Име: Владислав Аронов

Re: Помогнете за избор на кола за Time Attack

Мнениеот krasteff » Нед Сеп 25, 2011 23:42

Звънни тези дни! :wink:
Изображение
Аватар
krasteff
 
Мнения: 141
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 18:13
Местоположение: София
Име: Ивайло Кръстев

Re: Помогнете за избор на кола за Time Attack

Мнениеот BOXER » Пон Сеп 26, 2011 07:49

Ще звънна,а ти провери дали и работи ръчната на тази кола
FTA RACING TEAM
Изображение
Аватар
BOXER
 
Мнения: 1118
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 14:30
Местоположение: Бisтяiца
Име: Владислав Аронов

Re: Помогнете за избор на кола за Time Attack

Мнениеот BOXER » Вто Окт 25, 2011 23:09

Поредната промяна в плановете.От днес в гаража е новата "бегачка" Peugeot 306 2.0 16V.
Сега само ми остава да продам Голф-а и да вложа парите в Пежото.Надявам се с тази кола да успея да покарам следващия сезон и да нямам проблеми с нея. Само да падне сняг и и започват първите сериозни тестове :D
FTA RACING TEAM
Изображение
Аватар
BOXER
 
Мнения: 1118
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 14:30
Местоположение: Бisтяiца
Име: Владислав Аронов

Re: Помогнете за избор на кола за Time Attack

Мнениеот doctor » Чет Яну 19, 2012 12:50

До къде стигна с проекта на колата, покажи някоя снимка да я видим. Първия кръг ще идваш ли на Калояново. Не си писал вече 2-3 месеца.
Кола без турбо, е като жена с малки цици, върши ти работа ама не ти прави кеф
Аватар
doctor
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Дек 25, 2009 00:58
Име: Венцеслав Величков

Re: Помогнете за избор на кола за Time Attack

Мнениеот BOXER » Чет Яну 19, 2012 19:03

Пежото преседя при мен около седмица и замина някъде около Ловеч. :lol: Засега Голф-а още е при мен,но съм го обявил за продажба.Трябва да си взема нещо което да използвам всекидневно и когато имам възможност на пистата.Надявам се, ако успея да продам колата по-скоро да имам нова бегачка,която да я изпробвам на Калояново още на първия кръг,но всичко зависи от продажбата на колата.
Някой от вариянтите за нова кола са Рено Клио 2.0 16V 172 или Peugeot 306 Gti-6
FTA RACING TEAM
Изображение
Аватар
BOXER
 
Мнения: 1118
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 14:30
Местоположение: Бisтяiца
Име: Владислав Аронов

Re: Помогнете за избор на кола за Time Attack

Мнениеот H.Stolarov » Пет Яну 20, 2012 00:05

А защо не помислиш за нещо японско като Хонда например? Никоя от изброените от теб коли по-горе не е постигнала кой знае какви времена на Калояново - нито Пежото, нито Реното (поне в клас Стриит), докато Хондите дори в по-малкия клас имат времена с близо 2 секунди на обиколка по-добри.
Някои го могат повече от други!
H.Stolarov
 
Мнения: 25
Регистриран на: Съб Юли 07, 2007 21:26
Местоположение: Троян
Име: Христо Столаров

Re: Помогнете за избор на кола за Time Attack

Мнениеот BOXER » Пет Яну 20, 2012 08:02

На тези писти е много по-важно колата да е добре балансирана и с добро окачване отколкото да е мощна.Хондите който дават по-добрите времена са с много наляти пари в тях.Сега ще ти дам един пример.На Кюстендил победителя в клас С2 с Хонда Сивик,който стана и шампион в края на годината, взе квалификацийте с време от 0.50сек по-бързо от мен.В тази половин секунда се бяхме наредили 5 автомобила.Като 2 от тях бяха Рено Клио, 2 Хонди и Голф-а.Хондите бяха, ако не с друго то поне с по-добро окачване от другите 3 коли.От там идва разликата.В клас С1 дори смея да твърдя,че Хондите са още по модифицирани,дори от тези в клас С2.Аз лично искам да си остана в клас С2.защотто смятам,че там конкуренцията е най-голяма и всички са с близки времена,доакто в другите класове има по1-2 ма изявени който много трудно ще ги стигне някой,освен ако не вложи доста пари.колата която търся трябва да е между 1.8 и 2.0 куб.см.А от по-новите автомобили мисля,че Пежото и Клиото може да ми свършат работа.
FTA RACING TEAM
Изображение
Аватар
BOXER
 
Мнения: 1118
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 14:30
Местоположение: Бisтяiца
Име: Владислав Аронов

Re: Помогнете за избор на кола за Time Attack

Мнениеот H.Stolarov » Пет Яну 20, 2012 18:21

Дано се сдобиеш с някоя от желаните от теб коли, а по-късно през сезона като се видим на някой кръг може да се запознаем и да споделиш какво мислиш за избора си.
Успех.
Някои го могат повече от други!
H.Stolarov
 
Мнения: 25
Регистриран на: Съб Юли 07, 2007 21:26
Местоположение: Троян
Име: Христо Столаров

Re: Помогнете за избор на кола за Time Attack

Мнениеот BOXER » Пет Яну 20, 2012 19:35

Дано да супея да покарам този сезон и да съм доволен от автомобила.Пък няма проблем,ще се запознаем.
FTA RACING TEAM
Изображение
Аватар
BOXER
 
Мнения: 1118
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 14:30
Местоположение: Бisтяiца
Име: Владислав Аронов

Предишна

Назад към Обща дискусия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 37 госта