Пайкс Пийк 2011

Всичко свързано с рали спорта, което не се вписва в по-горните категории

Пайкс Пийк 2011

Мнениеот Цецо » Чет Юни 30, 2011 15:51

Не е баш рали, ама състезанието е изродско. Клипчето на чудовището кърти...

http://www.dnevnik.bg/sport/2011/06/29/ ... ariera_na/
Цецо
 
Мнения: 169
Регистриран на: Пон Апр 19, 2010 10:49
Име: Цветан Мудров

Re: Пайкс Пийк 2011

Мнениеот siky » Чет Юни 30, 2011 21:58

Супер! Те т`ва е планинско :lol:
Dreams For WRC
Аватар
siky
 
Мнения: 241
Регистриран на: Вто Юли 26, 2005 15:08
Местоположение: София
Име: Светлин Славчев

Re: Пайкс Пийк 2011

Мнениеот beta_racing » Чет Юни 30, 2011 22:06

Жалко, че го асфалтираха :| Някак си чарът му се изгуби :|
Нормално е времената да падат, защото последния рекорд (пак на Таджима) беше върху трасе с 1/3 или най-много наполовина асфалт :)
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Пайкс Пийк 2011

Мнениеот siky » Чет Юни 30, 2011 22:18

Ама видя ли какво пише, до 2012 ще се асфалтира цялото имало закон баси и хамериканците :roll:
Dreams For WRC
Аватар
siky
 
Мнения: 241
Регистриран на: Вто Юли 26, 2005 15:08
Местоположение: София
Име: Светлин Славчев

Re: Пайкс Пийк 2011

Мнениеот vikikos » Пет Юли 01, 2011 09:57

Даа,яко е ...абе,Златков що не отиде да покара там малко...хммм,ще остане доволен!А тая нинджа,мисля,че разчита повече на бруталното си творение,може доста още тази машина,ама и него доста го е страх сякаш!
vikikos
 
Мнения: 446
Регистриран на: Сря Яну 07, 2009 21:49
Местоположение: варна
Име: ВИХРЕН ХРИСТОВ

Re: Пайкс Пийк 2011

Мнениеот Ferjancz » Нед Юли 03, 2011 16:24

Не знам колко трябва да те е страх, че да паднеш под 10 мин на това траcе, ако и у наc имаше повечко такива "cтрахливи" пилоти, нямаше да е лошо :mrgreen: :mrgreen: Пък и тая кола, трбва явно да cи много уплашен, че да я караш :mrgreen:
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Re: Пайкс Пийк 2011

Мнениеот vikikos » Нед Юли 03, 2011 16:48

Преди 25г. един истински карач с една истинска за времето си кола,ИЗЦЯЛО НА МАКАДАМ прави 10,47 на абсолютно същото трасе,айде сега малко размисли и страсти...за някаква разлика в секундите ли да говорим.
vikikos
 
Мнения: 446
Регистриран на: Сря Яну 07, 2009 21:49
Местоположение: варна
Име: ВИХРЕН ХРИСТОВ

Re: Пайкс Пийк 2011

Мнениеот Ferjancz » Нед Юли 03, 2011 23:59

vikikos написа:Преди 25г. един истински карач с една истинска за времето си кола,ИЗЦЯЛО НА МАКАДАМ прави 10,47 на абсолютно същото трасе,айде сега малко размисли и страсти...за някаква разлика в секундите ли да говорим.


Ми да, защо да не говорим за секундите, нали все пак всеки е отишъл там за да подобрява време. И не са секунди, а е почти минута. А факта, че Ватанен е бил тогава на 35 , а Таджима сега е на 61 години. И кое по-точно прави Таджима "неиcтинcки" карач? Никой не отрича поcтижението на Bатанен, дори напротив, ама като изцепиш подобна глупоcт, как видиш ли го било cтрах, да ти кажа доcта cмешно изглежда отcтрани.
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Re: Пайкс Пийк 2011

Мнениеот vikikos » Пон Юли 04, 2011 09:15

Изобщо не става въпрос за Ватанен,а за един германец (дано се сетиш) и от онборда на тоя китаец се вижда даването на газ само след завоя на правата и всичко става толкова плахо...За секундите - не си ме разбрал,с тази кола на това асфалтирано трасе този китаец трябваше да е и под 9-те мин.Не ми се спори повече.
vikikos
 
Мнения: 446
Регистриран на: Сря Яну 07, 2009 21:49
Местоположение: варна
Име: ВИХРЕН ХРИСТОВ

Re: Пайкс Пийк 2011

Мнениеот cutflash » Вто Юли 05, 2011 14:40

Не знам колко кара "китаеца" , но човека го кара това трасе всяка година и може да го кара със затворени очи. Сигурно не е върховен пилот, но на това трасе може би е един от най-добрите. Резултатите го показват - човека си го знае и си го кара мисля над 20-години. А и едва ли ако си до него в колата ще ти се стори толкова бавно, сигурен съм че на половината завой ще се стягаш , а и гледай някой клип какво става ако напуснеш трасето - едва ли може на всеки завой да си с вратите напред и да си играеш на руска ролетка ?! Няма как да има влизане в завоите като на рали , все пак това е доста по-мощна кола , която не е направена за рали и с тази аиродинамика като гледам се цели да я натиска в земята , а не да прави дрифт по завоите. Все пак това състезание е доста по-близо до пистово състезание от колкото до рали. Трасето е широко и качването е огромно - човека има кола звяр и естествено не прави кушии по завоите , целта му е в края да е с най-добре време. Кара чисто и скучно. А когато Ватанен го е карал това трасе повечето е било макадам за разлика от сега и съответно с тези мощности няма как да няма атрактивно каране. Наистина каране на "китаеца" не е зрелищно, но резултата е на лице. Човека си прави преди всичко кефа, защо и другите не напрявят такива коли и да ги карат по-добре от него ? Явно не е толкова лесно........Ясно е че няма как да се сравнява по каране с легенди като Ватанен , той според мен и не иска. Печели си го това изкачване и името му остава в историята. Льоб и той така в ралитата - кара по няколко скучно (чисто и без кушии), но в края на етапа времето му е по-добро от на останалите ?! Грьонхолм и той беше миналата година там , но ....явно само уменията на пилота не стигат. Той беше с кола 800 коня , но ....?!
http://www.assenov.net
Plamen Assenov - Cutflash®
Аватар
cutflash
 
Мнения: 565
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 11:02
Местоположение: София
Име: Пламен Асенов

Re: Пайкс Пийк 2011

Мнениеот DimitarIliev_fan » Вто Юли 05, 2011 18:06

Не че нещо, но "Чудовището" Таджима е Японец, а карането му хич не е плахо, а много предценено и плавно, резултиращо във време под 10 мин.
Изображение
Аватар
DimitarIliev_fan
 
Мнения: 121
Регистриран на: Пон Яну 04, 2010 15:24
Местоположение: Dundee, Scotland
Име: Явор Гочев

Re: Пайкс Пийк 2011

Мнениеот beta_racing » Вто Юли 05, 2011 19:15

Аз малко му изгубих връзката на този..."спор" :roll:
Човекът направил рекорд, ние (българите) пак бързаме да оплюем :evil: Какъв е този манталитет, какво е това чудо :shock: Не знам.............
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Пайкс Пийк 2011

Мнениеот vikikos » Вто Юли 05, 2011 23:37

Кого видя да плюе,сър...!?Дрънкайте си философските небивалици на воля,за мен разликата на този рекорд с този на Рьол,преди 25г. е нищожна - ок.Съпоставете трасето,използваната техника и управлението на тази техника и ми кажете,че не съм прав............................
vikikos
 
Мнения: 446
Регистриран на: Сря Яну 07, 2009 21:49
Местоположение: варна
Име: ВИХРЕН ХРИСТОВ

Re: Пайкс Пийк 2011

Мнениеот Rally Fan » Вто Юли 05, 2011 23:46

vikikos написа:Кого видя да плюе,сър...!?Дрънкайте си философските небивалици на воля,за мен разликата на този рекорд с този на Рьол,преди 25г. е нищожна - ок.Съпоставете трасето,използваната техника и управлението на тази техника и ми кажете,че не съм прав............................

Не си прав, защото точно на пайкс пийк няма значение пилота или техниката.... там се гледа само времето !!!
Изображение

If you doubt - Flat Out !!!
Colin McRae
Аватар
Rally Fan
 
Мнения: 1297
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:26
Местоположение: Дясната Седалка
Име: Chavdar Sabev

Re: Пайкс Пийк 2011

Мнениеот trouble » Сря Юли 06, 2011 00:31

Аз силно вярвам, че викикос може да падне под 9 мин.
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Следваща

Назад към Обща дискусия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 51 госта

cron