Сравнение между Corsa GSI 16v и SAXO/106 16V

Всичко свързано с рали спорта, което не се вписва в по-горните категории

Re: Сравнение между Corsa GSI 16v и SAXO/106 16V

Мнениеот krasteff » Пон Яну 24, 2011 21:09

Стига сте спамили, я всичко по колите и към планината, че това май ще е последния хубав сняг за този сезон.Пък като наближи началото на Тайм атак всеки на който му се кара ще намери с какво да кара, да не забравяме че това е аматьорски шампионат и всичко в него е за собствено удоволствие и разнообразие от сивото ни ежедневие. :mrgreen:

ПС. Аз отивам да покарам на сняг, защото след някоя седмица като се стопли ще трябва пак да си променям психиката за асфалтово каране. :mrgreen:
Изображение
Аватар
krasteff
 
Мнения: 141
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 18:13
Местоположение: София
Име: Ивайло Кръстев

Re: Сравнение между Corsa GSI 16v и SAXO/106 16V

Мнениеот kiko » Пон Яну 24, 2011 21:17

Ти па кво ще караш? Не ботуряса ли Клиото на Витоша тея дни?
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: Сравнение между Corsa GSI 16v и SAXO/106 16V

Мнениеот krasteff » Пон Яну 24, 2011 21:18

Както казах когато имаш желание за каране, винаги се намира нещо подходящо. :mrgreen:
Изображение
Аватар
krasteff
 
Мнения: 141
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 18:13
Местоположение: София
Име: Ивайло Кръстев

Re: Сравнение между Corsa GSI 16v и SAXO/106 16V

Мнениеот kiko » Пон Яну 24, 2011 21:25

Трябва да ме запознаеш с тея твои "благодетели" дето ти дават коли :mrgreen:
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: Сравнение между Corsa GSI 16v и SAXO/106 16V

Мнениеот Ferjancz » Пон Яну 24, 2011 22:03

OgyWRC написа:
NIKSAN_PI4A написа:.... незнам за вас как карате за да ми кажете, че е неконтролируема... незнам! ... Най-важното е ти как караш.... такива разбирачи ги лекувам с ладата като ги набарам някаде на отсечка ...


Ами приятелю, малко по-бързичко караме :wink: Аз твърдя, че Саксо Н2 седи много по-добре от Корса Н2, особено на неравности! Карал съм на рали Самара А5, Корса Н2, Саксо Н2 (на тестове), Пежо 206 Н3 и Клио Н3. Корсата и Пежото се контролират най-трудно.

... но пък може и да съм в тотална заблуда и да имам нужда от "лечение" и без това постоянно се опитват да ме "лекуват", като ме видят със Самарката по пътищата, но за нашата болест лек няма :D :D :D

Сивик Н2 е успешен и популярен в Чешкия Рали Шампионат ... Сивик Н3 е най-бърз в Н3, но е по-скоро за писта, отколкото за рали ...
Всичко е физика, разпределение на тежестта и геометрия. Междуосието е от голямо значение за поведението на автомобила в бързи завои, то предопределя и настройката на сходимостта на задния мост. Няма ли добър баланс колата и най-добрият пилот ще има трудности!

p.s. За картинг писта, верният избор е картинг :) :) :)


Ама не бе Оги , той пича си кара корсата като евридейка, ходи да си купува "дУмати", щото до "пазаря" корсата стои като залепена на пътя, мхмм. Иначе е поредния лечител,който ще излекува всички неверници :mrgreen: аман ще кажа вече от такива лечители, които не са нищо повече от другите т.нар. разбирачи и го доказа с уникалното си по вид и звучене мнение.
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Re: Сравнение между Corsa GSI 16v и SAXO/106 16V

Мнениеот NIKSAN_PI4A » Пон Яну 24, 2011 23:35

OgyWRC написа:. Ами приятелю, малко по-бързичко караме

Има една приказка " Куче кое лае, не хапе" .....
Замисли се, че проблема може да е в твоя "телевизор".. в стила ти на карана да ти допада повече саксото.... разни хора, разни идеали! Може и като ти направи някой камшик или ти се заднесе задницата да се разтрепериш като някоя девственица да пуснеш волана и тогава вече да стане неконтролируема! Примера не е за тебе спокойно..... Знам, че тук има хора с 10+ години опит в автомобилния спорт, който са минали през много състезателни автомобили и вече знаят перфектно какво искат от колата но не обичам мнения от този тип! С моя скромен опит знам много добре каква кола да си търся за бегачка! Някой път, ако се качвам към Плана и те засеча със самарата ще те пробвам колко бързо караш няма проблеми по-думите ти направо "летиш"... искам да видя как самарата е по-добра платформа от корсата.... Поздрави и Лека Вечер!
Аватар
NIKSAN_PI4A
 
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Дек 13, 2010 13:06
Име: Николай Димитров

Re: Сравнение между Corsa GSI 16v и SAXO/106 16V

Мнениеот trouble » Вто Яну 25, 2011 00:00

Никсън , ти си Себастиан Льоб....сигурен бях :shock:
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Сравнение между Corsa GSI 16v и SAXO/106 16V

Мнениеот OgyWRC » Вто Яну 25, 2011 09:54

Още веднъж пиша, дано стане ясно за повече хора: купето и разпределението на теглото на автомобил (особено група N) има огромно значение за поведението му, особено на бързи завои и спиране ... стилът на каране трудно ще преодолее конструктивните недостатъци на автомобила. За това има "успешни" бегачки ...

p.s. Искам да споделя това което съм научил на собствен гръб, всеки сам е свободен да си прави изводите!
... после, защо не пишели пилотите ...

p.s. Вече трябва да направя списък, на всички, които ми се точат на Самарката :D :D :D Засега най-голямата ми конкуренция е Игнат с неговата Samara EvoXI :)

Николай, с подобни крайни мнения трудно ще спечелиш доверието и уважението на хората, а и подобен тип "форумно мерене ..." не се толерира тук. Шегите са си шеги, не се пали толкова, не е в твоя полза.
To finish first, first you have to finish!
Аватар
OgyWRC
 
Мнения: 874
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:40
Местоположение: София, Търново
Име: Огнян Герджиков

Re: Сравнение между Corsa GSI 16v и SAXO/106 16V

Мнениеот kiko » Вто Яну 25, 2011 10:07

То май и затова един отнесе БАН от началството - лъзна темата в посока "мерене" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Оги спомена Самара.В обявите има една Самара от Шумен.Ако й сложиш един мотор и къси скорости ще имаш доста интересни преживявания в тайм атака :wink: .Не е за изхвърляне факта,че е с паспорт и някой ден може да направиш старт във федерацията.Както и,че цената на колата ще си остане в края на годината :wink: .При всички положения е по-далавера от това да правиш Голфа.Поне аз,ако бях на твое място щях да направя тази врътка.Влезе ли ти бобулечката в дупето,цял живот ще ти се кара на омиргане :wink: .Гледай наши съфорумници .... Оги,Оги от Шумен,Марти.........
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: Сравнение между Corsa GSI 16v и SAXO/106 16V

Мнениеот OgyWRC » Вто Яну 25, 2011 10:44

Оп, със Самара не се захващай, че става една дълга и широка и няма спиране ... :D

Горчивата истина е, че за да "сътворите" една бегачка трябват два пъти повече пари, отколкото предполагате и познание за конкретния модел автомобил. Дори една Самара ще излезе десетина хиляди от-до ...

Най-добрият вариант е да се купи готова, уточнена и доказала се бегачка ... много вероятно е да излезе по-евтино, а и ще се спестят поне няколко състезание за доуточняване на автомобила, естествено ако човек знае какво търси ... ако няма опит е загубена кауза. И още нещо, работата по разработка на колата може и да е забавна, но със сигурност отклонява вниманието от работата върху карането ... отново въпрос на избор :wink:
To finish first, first you have to finish!
Аватар
OgyWRC
 
Мнения: 874
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:40
Местоположение: София, Търново
Име: Огнян Герджиков

Re: Сравнение между Corsa GSI 16v и SAXO/106 16V

Мнениеот BOXER » Вто Яну 25, 2011 19:56

ХАххаха вие и до Лада докарахте.Оги му е много тръпка(като снощи да лъзга със Самарата),ама аз доакто тръгна да сътворявам,някоя самара от нищо да стане нещо и ще остарея и сигурно жената и децата,няма да са съгласни да го правя :lol:
Но пък знам ли,това с буболечката в задника е точно,снощуи не се стърпях и влезнах да карам с колата за пазар и накрая за малко да си ходя пеша днес на работа,добре че гората се смили над мен и могжеби нацелих единственото място на което можеше да се завре кола между боровете без да се натресе челно в тях,та се разминах с минимални щети,поне до тази вечер :Д
FTA RACING TEAM
Изображение
Аватар
BOXER
 
Мнения: 1118
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 14:30
Местоположение: Бisтяiца
Име: Владислав Аронов

Re: Сравнение между Corsa GSI 16v и SAXO/106 16V

Мнениеот borko varna » Вто Яну 25, 2011 21:01

Да не обидя опелджиите, ама по пистови,планински и рали шампионати колко саксота и колко корси сме виждали :oops: :oops: :oops: .Явно на повечето пилоти стилът е еднакъв че избират ситроен :D :D :D
borko varna
 
Мнения: 22
Регистриран на: Съб Апр 10, 2010 10:40
Име: borislav draganov

Re: Сравнение между Corsa GSI 16v и SAXO/106 16V

Мнениеот daka » Вто Яну 25, 2011 23:18

Здравете на всички колеги от месеци не се бях заглеждал в този форум, до днес . Мога да дам компетентно мнение като, собственник на работилница и собственник на някои от гореспоменатите автомобили. Направих първото си участие в такова състезание преди 3години (до тогава се гонихме по улиците и се мислехме за състезатели)след финала(финиширах 6ти) разбрах че най големия тунихг на един автомобил е не двигателя а доброто окачване и гумите.Участвах с VW POLO 86C 1300GT , 55 (75)кс и давах много добри времена като биех двойно по мощни коли от мен. Имам колега опелджия след като го записах на италянското на писта виница/Варна/ и той разбра че пистата с драга нищо общо/бих го с 5секунди/. Сега по темата имам саксо VTS 118кс невероятен автомобил, най добрия за целта, с едни 5000лв ще си намериш отличен и си в джаза добра динамика,дотлично поведение без модове, отлични спирачки. Корсата- никакво поведение за да седи като ситроена трябва много модификации по окачването и спирачките което струва много пари, кутиите им се редят, двигателите им се правят и стават много динамични ще си намериш за 3000 отлична. Хондата- имах удоволствие да карам многократно такова животно а именно с моднат B16 A мотор ,никакво поведение в завой. Трябват сериозни модове по окачването, кутия. Прекалено дълга кутия, на късите писти ще те пердашат коли с по 90 кс, липса на въртящ момент в ниските трябват много модове, втек контролер, валове, диференциал и всичко това е мнооого пари вярвай ми. За да не си мислите че съм пристрастен ще изброя личните ми автомобили хонда сивик, щансон саксо, VW няколко модела пред работилницата ми има десетина опели с20хе инсайд . Разгледай и вариянта VW POLO 1300GTкупе до 1993 година, има ги за по 1500лв отлични ,750кг , 75 кс с малко става 120кс, 8клапана , 1000лв вал и лсд диф, 400лв окачване кони, стандартни дискове за отзад има за без пари, кутии модели много за по 200лв, дурако устойчив автомобил с много добро поведение.
Аватар
daka
 
Мнения: 54
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 21:07
Местоположение: Исперих
Име: Йордан Димитров Христов

Re: Сравнение между Corsa GSI 16v и SAXO/106 16V

Мнениеот damon » Сря Яну 26, 2011 18:56

NIKSAN_PI4A написа: Някой път, ако се качвам към Плана и те засеча със самарата ще те пробвам колко бързо караш няма проблеми по-думите ти направо "летиш"... искам да видя как самарата е по-добра платформа от корсата.... Поздрави и Лека Вечер!


Това и аз искам да го видя! Само се обадете да заемем подходящите места по трасето... :mrgreen:
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Re: Сравнение между Corsa GSI 16v и SAXO/106 16V

Мнениеот BOXER » Сря Яну 26, 2011 19:23

damon написа:
NIKSAN_PI4A написа: Някой път, ако се качвам към Плана и те засеча със самарата ще те пробвам колко бързо караш няма проблеми по-думите ти направо "летиш"... искам да видя как самарата е по-добра платформа от корсата.... Поздрави и Лека Вечер!


Това и аз искам да го видя! Само се обадете да заемем подходящите места по трасето... :mrgreen:

Аз ще нося здраво стоманено въже
FTA RACING TEAM
Изображение
Аватар
BOXER
 
Мнения: 1118
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 14:30
Местоположение: Бisтяiца
Име: Владислав Аронов

ПредишнаСледваща

Назад към Обща дискусия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта

cron