Сравнение между Corsa GSI 16v и SAXO/106 16V

Всичко свързано с рали спорта, което не се вписва в по-горните категории

Сравнение между Corsa GSI 16v и SAXO/106 16V

Мнениеот BOXER » Чет Яну 20, 2011 19:31

ИСкам да попитам хората с малко повече опит с тези автомобили,при сток вариянт разликата между двата автомобила в какво се определя?
Корсата е малко по-малко коне,но като динамика отстъпва ли на другите два модела?Окачване,спиране и т.н.
Моля без излишни коментари,че едното го гонела ръжа,другото било френска чи*иа и други такива.
FTA RACING TEAM
Изображение
Аватар
BOXER
 
Мнения: 1118
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 14:30
Местоположение: Бisтяiца
Име: Владислав Аронов

Re: Сравнение между Corsa GSI 16v и SAXO/106 16V

Мнениеот Lubo » Чет Яну 20, 2011 19:42

Правиме(аз гледам :mrgreen: ) Опели и мразя Ситроен като марка.....малко по-малко от Гоууфа,но една оценка по десетобалната система в 1.6 класа:
Ситроен - 10.
Хонда - 6.
Опел - 5.
Корсата може да се засили доста от към мотор за малко пари.Може и да се постегне от към окачване,ама с тези клечки за носачи не си е работа.Цитрона спира,завива и седи в пъти повече със стоково окачване.
Нека Иво ти изкоментира френска срещу немска кола :lol: :lol: :lol:
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Re: Сравнение между Corsa GSI 16v и SAXO/106 16V

Мнениеот BOXER » Чет Яну 20, 2011 19:47

Целта на тази тема е защото искам да взема кола за Тайм Атак,като за начало искам да е в клас стрийт до 1600 и затова подпитвам.За Хонда не си помислям,защото отивам на много пари там,а аз искам нещо по-ниско бюджетно. :lol:
FTA RACING TEAM
Изображение
Аватар
BOXER
 
Мнения: 1118
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 14:30
Местоположение: Бisтяiца
Име: Владислав Аронов

Re: Сравнение между Corsa GSI 16v и SAXO/106 16V

Мнениеот krasteff » Чет Яну 20, 2011 20:10

Темата е много дълга за обсъждане, но с две думи ако нямаш левове взимаш опел и се бориш с него, ако можеш да си позволиш взимаш пежо или ситроен или пък някоя хонда. :mrgreen:
Опела ми е на сърце, но с френските го превъзхождат в стоене и спиране.Опела си е драгаджийски автомобил.
Френските са малко по скъпо бюджетни от към консумативи и подръжка и не на последно място са по нежни, трябва да се подхожда с финес към тях. :mrgreen:
Изображение
Аватар
krasteff
 
Мнения: 141
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 18:13
Местоположение: София
Име: Ивайло Кръстев

Re: Сравнение между Corsa GSI 16v и SAXO/106 16V

Мнениеот Ferjancz » Чет Яну 20, 2011 21:03

"Туй нящу", корсата , е едно истинско недоразумение. Оставете моторите на страна. То че Саксото върви повече от Корсата, даже няма и какво да се коментира - факт е. Ама не мотора прави колата. Саксото стои в пъти, ама в много пъти, по-добре на пътя, докато корсата - няма вкарване в пътя :mrgreen: :mrgreen: И въобще такава дилема не може да съществува - корса или саксо. Но ако все пак си поставен пред подобна и можеш да избираш, е вземи за корсата 200 лв. от "Надин" , а си карай саксото и не се занимавай с глупости. Толкоз по темата :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


П.П. Малииии , сега очаквам да ме награбят разни бесни опелджии , хихихихихихихи
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Re: Сравнение между Corsa GSI 16v и SAXO/106 16V

Мнениеот Lubo » Чет Яну 20, 2011 21:09

Правилно младожо :mrgreen: .
Цитрона е перфектен за тайм атака до 1.6 .За клас 2.0 не си помисляйте - Кръстев взе моето Клио и наказва подред :mrgreen: ......за сега на Бояна,по нататък из България :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .
Базика на страна - взимай Сахо и скачай в боя.
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Re: Сравнение между Corsa GSI 16v и SAXO/106 16V

Мнениеот speedline » Чет Яну 20, 2011 22:20

Като гледам Кръстев може да се включи и със сравнение - немски срещу френски срещу Икарус! :mrgreen:
Аватар
speedline
 
Мнения: 1219
Регистриран на: Вто Апр 19, 2005 10:01
Местоположение: София/Сливен
Име: Nikolay Arnaudov

Re: Сравнение между Corsa GSI 16v и SAXO/106 16V

Мнениеот Lubo » Чет Яну 20, 2011 22:51

:mrgreen: Икаруса е с предимство.Сумати време гледа телевизия и цъка :глей го тоя Чагин -голяма машина,голямо нещо....егати и голямата Корса :mrgreen:
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Re: Сравнение между Corsa GSI 16v и SAXO/106 16V

Мнениеот BOXER » Чет Яну 20, 2011 23:00

Значи ако събера парии,ще скоча на Саксо/106(по вероятно),а пък ако не събера толкова ще си взема ръжда :Д
FTA RACING TEAM
Изображение
Аватар
BOXER
 
Мнения: 1118
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 14:30
Местоположение: Бisтяiца
Име: Владислав Аронов

Re: Сравнение между Corsa GSI 16v и SAXO/106 16V

Мнениеот Astra_26 » Чет Яну 20, 2011 23:20

Сега ще се обиждаме на Опел ли? Ръжда, та ръжда... ееееее. Дижелезен триоксид звучи много по-добре.
Да ти кажа, то и саксото не е имунизирано против тая болест, но докато стигне до там, ще има доста повече победи от корсичката. :)
Изображение Ivan Ivanov Rh A+
____vromos.bg____
Аватар
Astra_26
 
Мнения: 717
Регистриран на: Съб Дек 30, 2006 00:30
Местоположение: Бургас skype: astra_26 0877838227
Име: Иван Иванов

Re: Сравнение между Corsa GSI 16v и SAXO/106 16V

Мнениеот Ferjancz » Чет Яну 20, 2011 23:34

Е ся, Ванка, никой не е казвал нищо за ръждопроводимостта на този иначе така вълнуващ модел :)))))
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Re: Сравнение между Corsa GSI 16v и SAXO/106 16V

Мнениеот panchugov_fen » Пет Яну 21, 2011 01:28

BOXER написа:ИСкам да попитам хората с малко повече опит с тези автомобили,при сток вариянт разликата между двата автомобила в какво се определя?
Корсата е малко по-малко коне,но като динамика отстъпва ли на другите два модела?Окачване,спиране и т.н.
Моля без излишни коментари,че едното го гонела ръжа,другото било френска чи*иа и други такива.


Колега, общо взето имаш като моя проблем-колебаеш се кое да вземеш.Ще ти кажа до кой извод стигнах аз.Корса гси (109кс.) върви около 2000 лева, а Саксофона 16в е кажи речи двойно по-скъп.Значи, карал съм такава Корса с единствена доработка-олекотен маховик (от 9.2 на 5кг.), нямате си на идея каква разлика има.Мога да се обзаложа, че само с маховик, ще бие стоково Саксо 16в.Бил съм свидетел, как въпросната Корса прави 2 коли на Хонда Сивик 125кс. в-тек с чип и олекотен маховик :shock: :shock: Вече дори Корсата е с названието Хонда килър :mrgreen: :mrgreen: Общо взето, с две думи, срещу един испускател от 20xe, лек маховик, рязан вал и силен бензин (това е едно от най-малкото, има куп др. неща) ще се сдубиеш с кола която ВЪРВИ в истинския смисъл на думата!!!!!НО.......от към стоене на пътя.......хич я няма....Нека някой ме допълни ако е запознат по-добре с поведението на пътя, но пак казвам, че за ускорение, корсата като се пипне (срещу не много пари) става нещо страшно....ГАРАНЦИЯ!
Като цяло колега, на Корсата плюса е, че се разпипва с малко кинти, и че поддръжката е адски евтина в сравнение на Саксофона

п.с. Въпросната Корса, върви на едно с Астра гси 2.0 8в (115кс.) :shock:
За да си добър пилот, първо трябва да бъдеш добър механик!
Аватар
panchugov_fen
 
Мнения: 364
Регистриран на: Пон Авг 04, 2008 03:07
Местоположение: казанлък skype: panchugovfan
Име: Валентин Георгиев

Re: Сравнение между Corsa GSI 16v и SAXO/106 16V

Мнениеот Ferjancz » Пет Яну 21, 2011 02:14

panchugov_fen написа:
BOXER написа:ИСкам да попитам хората с малко повече опит с тези автомобили,при сток вариянт разликата между двата автомобила в какво се определя?
Корсата е малко по-малко коне,но като динамика отстъпва ли на другите два модела?Окачване,спиране и т.н.
Моля без излишни коментари,че едното го гонела ръжа,другото било френска чи*иа и други такива.


Колега, общо взето имаш като моя проблем-колебаеш се кое да вземеш.Ще ти кажа до кой извод стигнах аз.Корса гси (109кс.) върви около 2000 лева, а Саксофона 16в е кажи речи двойно по-скъп.Значи, карал съм такава Корса с единствена доработка-олекотен маховик (от 9.2 на 5кг.), нямате си на идея каква разлика има.Мога да се обзаложа, че само с маховик, ще бие стоково Саксо 16в.Бил съм свидетел, как въпросната Корса прави 2 коли на Хонда Сивик 125кс. в-тек с чип и олекотен маховик :shock: :shock: Вече дори Корсата е с названието Хонда килър :mrgreen: :mrgreen: Общо взето, с две думи, срещу един испускател от 20xe, лек маховик, рязан вал и силен бензин (това е едно от най-малкото, има куп др. неща) ще се сдубиеш с кола която ВЪРВИ в истинския смисъл на думата!!!!!НО.......от към стоене на пътя.......хич я няма....Нека някой ме допълни ако е запознат по-добре с поведението на пътя, но пак казвам, че за ускорение, корсата като се пипне (срещу не много пари) става нещо страшно....ГАРАНЦИЯ!
Като цяло колега, на Корсата плюса е, че се разпипва с малко кинти, и че поддръжката е адски евтина в сравнение на Саксофона

п.с. Въпросната Корса, върви на едно с Астра гси 2.0 8в (115кс.) :shock:


А по завоите, кой ще я кара тази т.нар. кола? :mrgreen: Правила незнам си колко дължини на незнам си какви коли - и кво излиза накрая, корсата може и да става ама за драг и то пак е под въпрос. И като дойдат ония лоши завоииии браткооо, ела да видиш кой е по-по-най у ръцете и има ли по-бърз вентилатор от мен ! Моля ти се :mrgreen: :mrgreen:

П.П. 2.0 8в - па той тоо мотор е толкова спрял, че няма накъде! :mrgreen:
П.П.1 Олилеее , край ей сега вече ще ме изядът с парцалите, хахахааххаха
П.П.2 Колите с правят от България на изток, в другата посока се правят некви возила, ей го и Любо вече се усети и си купи Субари! Бат Любо Мечков и той и си купи Ево :mrgreen: :mrgreen: Така е, фактите са факти!
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Re: Сравнение между Corsa GSI 16v и SAXO/106 16V

Мнениеот Lubo » Пет Яну 21, 2011 09:32

Батее колите се правят там дето изгрява слънцето.Адаша с това Ево направо ме хвърли във възторг - ако направи такива чудеса както със Фордовете направо.......... :shock: :shock: :shock: .
Тука се говори за съвсем друг клас коли.Корсата (както и Астрата) са перфектни драгаджийки.Перфектни и за гонка от светофар до светофар.Но толкоз.Иво е най-голямия сектант,който познавам на Опел......качи се на Клиото и си призна:каквото и да става в един Опел,няма как да достигне Реното.Е..ще си направи и Опела,но това е друг въпрос.
За тайм атака има 3 кръга на Дракона и 2 на картинг писти.Стоковото Сахо е светлинни години при такъв шампионат пред Опела.Все пак иде реч за къси писти и доста завои или пък доста неравности.Другия момент - парите.Наистина Сахото е по-скъпичко.И като потдръжка.Така,че ..... всичко е все пак до "пари".
Владо,ако няма пари взимай Корса.Ще изкопаме някое желязо от двора поне да я позасилим и после смело в боя :mrgreen: .
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Re: Сравнение между Corsa GSI 16v и SAXO/106 16V

Мнениеот Lubo » Пет Яну 21, 2011 09:36

Павлине Корсата има бърза рейка :wink: едва ли ще попадне на модел с такава рейка,ама аз преди време бях докопал и останах супер изненадан :wink:
Все пак и аз бях тръгнал да строя Корса,ама добре,че се отказах на време.
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Следваща

Назад към Обща дискусия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта

cron