Сравнение между Corsa GSI 16v и SAXO/106 16V

Всичко свързано с рали спорта, което не се вписва в по-горните категории

Re: Сравнение между Corsa GSI 16v и SAXO/106 16V

Мнениеот panchugov_fen » Съб Яну 22, 2011 23:18

Teмата придоби още по-различен вид :D

Ще си позволя да обобщя: С две думи, колега, ако имаш пари за поддръжка на саксото, то е колата, ако ли не, вземай Корсалината! (май до такъв извод се стигна :roll: )
За да си добър пилот, първо трябва да бъдеш добър механик!
Аватар
panchugov_fen
 
Мнения: 364
Регистриран на: Пон Авг 04, 2008 03:07
Местоположение: казанлък skype: panchugovfan
Име: Валентин Георгиев

Re: Сравнение между Corsa GSI 16v и SAXO/106 16V

Мнениеот mahmud » Нед Яну 23, 2011 00:20

Не искам да ме разбирате по грешно, не се заяждам, но просто мисля, че доста подценявате Хондите, даже подценявате не е точната дума, ама не ги харесвате май...


Колега един път пишеш това
Lubo написа:Сивика колкото и да е хвалено на улицата,колкото и доработки,тунинги и какво ли не да има не можа да се наложи на трасетата.


после това
Lubo написа:На Тони Хондата струва колкото колите на всички от клас Х/2 във всеки един стартовете в които участва...............


Та аз питам парите наляти в тази Хонда не са ли доработки и тунинг ? И как се е наложила по трасетата като в първия цитат пише, че не може ?

Edit: Антон Тонев когато започна да кара, Сивика му беше съвсем стоков и пак ги думкаше здраво :)
Последна промяна mahmud на Нед Яну 23, 2011 12:40, променена общо 1 път
Аватар
mahmud
 
Мнения: 34
Регистриран на: Съб Мар 15, 2008 00:06
Име: Махмуд Мурад

Re: Сравнение между Corsa GSI 16v и SAXO/106 16V

Мнениеот NIKSAN_PI4A » Нед Яну 23, 2011 09:27

Ако очакваш да ти кажат нормален отговор много се лъжеш... всеки си фали това което му харесва! Важното е на тебе кое ти е на сърцето.... Аз имам корса напълно нормална върши си ми работа перфектно.... незнам за вас как карате за да ми кажете, че е неконтролируема... незнам! Това което го казвате е така, ако я насочиш по-рязко в завоя или постоянно лашкаш купето тогавва наистина става много лошо . Нагоре прочетох некви тотални изцепки, че опела за нищо неставал и тем подобни .... :D ако искаш можеш да дойдеш да ти направим некоя дължина с така наречените "ръжди" и после се качи в саксото и си кажи пак мнението! Най-важното е ти как караш.... такива разбирачи ги лекувам с ладата като ги набарам някаде на отсечка, после спират да ме карат си отварям капака викат да не е 2.0 турбо ..... Моето мнение е за корсата! Поздрави :)
Аватар
NIKSAN_PI4A
 
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Дек 13, 2010 13:06
Име: Николай Димитров

Re: Сравнение между Corsa GSI 16v и SAXO/106 16V

Мнениеот todor hristov » Нед Яну 23, 2011 11:59

От опит казвам-Пежо 106 рали или s 16.Корсата е доста здрава откъм окачване.Не взимай с екотек двигател.Търси с DOHC.За Корса можеш да си намериш на прилични цени и изпускатели и кутии на всмукателните колектори и какво ли още не.Пежото има много хубава кутия и е приятно за каране.Има дискови спирачки и отзад.Нещата за мен са в полза на Пежо.Немери клипове от Италиански рали шампионат в Н2 и виж какво се кара.
В момента имам Хонда Сивик и Пежо 207ГТ-отново предимството е за Пежо.Всеки ден се мъча да харесам Хондата,ама нещо не се получава-единствено я бива в дълги завои без нужда от много корекции.Аз кола с по-нечувствително управление не съм карал.Разсейваш вниманието си за секунда и си утешъл при колегата отсреща или в канавката.
От всичко казано съветът ми е-Пежо 106 рали или s16.
todor hristov
 
Мнения: 680
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 11:44
Име: todor hristov

Re: Сравнение между Corsa GSI 16v и SAXO/106 16V

Мнениеот panchugov_fen » Нед Яну 23, 2011 14:53

todor hristov написа:.Не взимай с екотек двигател.Търси с DOHC..


Малка поправка колега.Екотека и тя е с два вала, но е 106, а не 109 коня!
За да си добър пилот, първо трябва да бъдеш добър механик!
Аватар
panchugov_fen
 
Мнения: 364
Регистриран на: Пон Авг 04, 2008 03:07
Местоположение: казанлък skype: panchugovfan
Име: Валентин Георгиев

Re: Сравнение между Corsa GSI 16v и SAXO/106 16V

Мнениеот Lubo » Нед Яну 23, 2011 16:18

Опаа колко Хондаджии имало :mrgreen: .Единия му отвях един месец защото пише Г-н с малка буква :mrgreen: .
Момчето иска евтина кола за таим атак.Ако му е зор за състезателна кола - влиза в раздел реклами,дава 5 бона и си свирка.Правилно си зададе въпроса,правилно го и доразви.Кола-без доработки-писта.
Хондата не влиза в тази концепция.Дори не влиза в плановете му.Както и на мен като идея.
Г-н "mahmud" Хонда не можа да се "наложи".Не можа да се "наложи" в Н/3.
"Наложи" се срещу "Лада" у нас.
"Наложиха" се автомобили,които струваха много пари.Същите тези автомобили се водиха от пилоти на много високо ниво.
За 4-5 000 лева няма Хонда,която да се доближи до Саксо(дори и до кадърно направена Корса) със същата стойност.
Темата май тръгва в грешна посока............
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Re: Сравнение между Corsa GSI 16v и SAXO/106 16V

Мнениеот mahmud » Нед Яну 23, 2011 17:13

Това, че не влиза в твоите и неговите планове не означава, че не учасвта в други такива :) И говорихме за Н/2, а не Н/3 ;)

Не мисля, да продължавам да обсъждам темата. Ти ги разбираш нещата
Всеки си има глава на раменете и може да реши за себе си кое е най доброто.


И за да не съм офтопик:
Колега, кола се избира след като вече имаш някакъв бюджет. Ако имаш такъв и Саксе се побира в него вземай Саксото, ако ти идва скъпичко, скачаш в Корсата. Все пак предполагам го правиш заради спорта като за начало и в каквато и кола да си няма да ти е зле. А занапред вече каквото стане ;)
Аватар
mahmud
 
Мнения: 34
Регистриран на: Съб Мар 15, 2008 00:06
Име: Махмуд Мурад

Re: Сравнение между Corsa GSI 16v и SAXO/106 16V

Мнениеот BOXER » Нед Яну 23, 2011 17:31

Всичко е за да си начешам крастата.Е сега тамън се накефих че вали силно навън и викам да да подготвя зимната бегачка за довечера и с моя късмет задния джам стана на сол,така че и тази вечер ще съм пас и ще се надявам за пистата да имам повече късмет и пари.
Сега пак гледах цените и 16V Saxo под 3600 няма както и 106.Хондите пък са по 5000лв.
Ще изчакам още малко да видя как съм с финансите и ще реша,може пък и с Голфа да карам в модифицирани ,ако имам пари за полу слик и ролбар
FTA RACING TEAM
Изображение
Аватар
BOXER
 
Мнения: 1118
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 14:30
Местоположение: Бisтяiца
Име: Владислав Аронов

Re: Сравнение между Corsa GSI 16v и SAXO/106 16V

Мнениеот kiko » Нед Яну 23, 2011 17:45

Взимай Корса и скачай смело в боя.
Това Хондите и чеп за зеле не стават.Стоковата Хонда е доста по-зле от Корсата в завоите.Че дори с малкия диск Корсата спира по-добре.
Ако тръгнеш да правиш Хонда,с тези пари ще си спретнеш егати и Кит кара на Саксо.И пак Хондата ще губи :)
Хондата имат силен мотор,който не става за сгънати писти.Друго нямат.Трябва много пари от този кенеф да стане истинска кола.В цял свят го знаят и за това не го и правят :mrgreen: .Както и Клиото 1.6 16В :wink:
Тони и Цецо са уникални пилоти.Тони има страхотни траектории,страхотно спиране и усет за колата.А Цецо .........е Цецо Илиев.Това,че карат Хонди не значи,че от това кола става :mrgreen: .Особенно за 5 000 ..........или май по-малко бг. левчета.

Къде видяхте Хонда в Н/2 :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: .Тази Хонда е Хобикарка.По спомен от една обява на Тони колата струва поне 25 евра :wink:
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: Сравнение между Corsa GSI 16v и SAXO/106 16V

Мнениеот OgyWRC » Пон Яну 24, 2011 11:50

NIKSAN_PI4A написа:.... незнам за вас как карате за да ми кажете, че е неконтролируема... незнам! ... Най-важното е ти как караш.... такива разбирачи ги лекувам с ладата като ги набарам някаде на отсечка ...


Ами приятелю, малко по-бързичко караме :wink: Аз твърдя, че Саксо Н2 седи много по-добре от Корса Н2, особено на неравности! Карал съм на рали Самара А5, Корса Н2, Саксо Н2 (на тестове), Пежо 206 Н3 и Клио Н3. Корсата и Пежото се контролират най-трудно.

... но пък може и да съм в тотална заблуда и да имам нужда от "лечение" и без това постоянно се опитват да ме "лекуват", като ме видят със Самарката по пътищата, но за нашата болест лек няма :D :D :D

Сивик Н2 е успешен и популярен в Чешкия Рали Шампионат ... Сивик Н3 е най-бърз в Н3, но е по-скоро за писта, отколкото за рали ...
Всичко е физика, разпределение на тежестта и геометрия. Междуосието е от голямо значение за поведението на автомобила в бързи завои, то предопределя и настройката на сходимостта на задния мост. Няма ли добър баланс колата и най-добрият пилот ще има трудности!

p.s. За картинг писта, верният избор е картинг :) :) :)
To finish first, first you have to finish!
Аватар
OgyWRC
 
Мнения: 874
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:40
Местоположение: София, Търново
Име: Огнян Герджиков

Re: Сравнение между Corsa GSI 16v и SAXO/106 16V

Мнениеот BOXER » Пон Яну 24, 2011 13:04

Я да ви подбудя спора за още една алтернатива.Тук разликата е,че автомобила го имам,но пък се чудя дали да го развивам,тъй като той попада в клас Модифицирани и трябва ролбар и полу-слик Федерал задължително.Колата е Голф Мк2 1.8 16V
FTA RACING TEAM
Изображение
Аватар
BOXER
 
Мнения: 1118
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 14:30
Местоположение: Бisтяiца
Име: Владислав Аронов

Re: Сравнение между Corsa GSI 16v и SAXO/106 16V

Мнениеот kiko » Пон Яну 24, 2011 18:19

Ей остави си колата да одиш на кафе :mrgreen: .Тва Голфу ще те разцепят ...... само ще си обезобразиш колата.Плюс това за гумите май се развалиха работите и най-вероятно ще се кара с каквото има :wink:
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: Сравнение между Corsa GSI 16v и SAXO/106 16V

Мнениеот BOXER » Пон Яну 24, 2011 18:22

Това ми е колата,която досега си правех за зимно каране,но тази година се разочаровах от времето и снега и тъй като вече,няма как да я вкарам в стандартен вид,колата или трябва да остане в същото положение(олекотена и с други промени) или да я преправя за нещо друго.Аз кола за вършене на работа си имам :Д
FTA RACING TEAM
Изображение
Аватар
BOXER
 
Мнения: 1118
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 14:30
Местоположение: Бisтяiца
Име: Владислав Аронов

Re: Сравнение между Corsa GSI 16v и SAXO/106 16V

Мнениеот kiko » Пон Яну 24, 2011 19:18

Проблема е,е в модефицирани с този Голф ще се натресеш в доста силен клас.Вероятноста да караш само клалификации е доста голяма :wink:
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: Сравнение между Corsa GSI 16v и SAXO/106 16V

Мнениеот BOXER » Пон Яну 24, 2011 19:40

Така е!Ако не го домодифицирам по-окачване и малко двигател,ще си карам само клалификаций
FTA RACING TEAM
Изображение
Аватар
BOXER
 
Мнения: 1118
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 14:30
Местоположение: Бisтяiца
Име: Владислав Аронов

ПредишнаСледваща

Назад към Обща дискусия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта

cron