Форумът стана по-кисел от БФАС

Всичко свързано с рали спорта, което не се вписва в по-горните категории

Re: Форумът стана по-кисел от БФАС

Мнениеот Lubo » Съб Окт 30, 2010 22:03

Аз съм за пълната свобода.Няма да забравя в края на 80-те и началото на 90-те как ходих на Славейков в четалнята и чаках да излезне Бедата и Авто-мотото.Нямах пари,ама се бях светнал на далавера : късах спортните страници от вестниците и ги събирах в къщи.По-късно имаше недостиг и трудно ги намирах и повтарях номера в библиотеката на Вилхем Пик,ама ме усетиха ..... :oops: :oops: :oops:
Та като имаме такъв огромен шанс за инфо в сегашно време е безмислено ние да ограничаваме.Много сме малко като бройка.За съжаление.Ако имаше повече фенове,щеше да е като в Чехия - много форуми,много сайтове,тежки правила.
Не знам.За това и предложих нещо.Нека да решим :wink:
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Re: Форумът стана по-кисел от БФАС

Мнениеот todor hristov » Нед Окт 31, 2010 00:02

Ще стане,защото е недопустимо да няма нито един истински,властимащ,значим форум на феновете на истинския автомобилизъм.Ще узреем дами и господа.
todor hristov
 
Мнения: 680
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 11:44
Име: todor hristov

Re: Форумът стана по-кисел от БФАС

Мнениеот andrey kokalov » Нед Окт 31, 2010 00:14

Да си член на Клуба звучи пресилено,защото в момента няма Клуб,а има форум.Това няма как да е стимул за развитие.По-скоро хората,които дават пари ще могат и да пишат.Всеки ще може да гледа инфо,но НЕ всеки ще може да коментира.По-просто и целенасочено сито от това няма накъде.Някой иска да чете обяви-чете ги.Някой иска да публикува такива-плаща си.Освен това сума от рода на 250 лв. за да си изкажа мнението бих дал само ако ми опонират хора като ТхЛ,Пламен,Ферианц и още няколко на този етап.Защото това са хора с мнение и информация!!!Нива на форума пак не е добра идея.Аз не се чувствам баровец,защото имам 250 лв. вповече за харчене........................По-скоро трябва да се приобщават млади потребители,за да може след време те да са на върха на сладоледа.Тоест-по-качествени фенове,по-качествени потребители.Мисля обаче,че пред мониторите много лесно се дават идеи,но няма обратна връзка.Затова предлагам вместо цяла зима пак да се хапем,пишем глупости и тренираме по малко,да се съберем,както тук,така и на местно ниво.И да не се прокламира какво може да се направи,а какво ние правим в момента!!!!!Не сме дорасли все още Клуба и в частност форума да са с престиж,за да се чувствам горд,носейки негова шапка или фланелка.По-скоро парите да са за общи цели,рекламиращи и ПОПУЛЯРИЗИРАЩИ форума и най-вече Клуба.Да платим на 5 пилота да се състезават по между си означава да нямаме после какво да дадем на спечелилият!Просто нямаме такъв финансов ресурс,за да бъдем спонсори.В момента финансова криза има повече на психологическо ниво.За да накараш някой да даде дори и 10 лв. е трудно.Затова и членският внос според мен трябва да е на месечна база,все едно си плащаш кабеларката или нета.По този начин и модераторският екип ще се разтовари,защото много хора сами ще си налагат бан.Не плащаш- не пишеш......................Предложения имам да ви удавя,ама тук нещо не ме кефи да ги публикувам,защото пак ще си останат във виртуалното пространство...............Поздрави,Ваш Патиланчо!!!!
Нека всеки,които посещава този сайт да кара с главата,а не с краката си!
andrey kokalov
 
Мнения: 409
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 21:52
Местоположение: sofia,mladost-4
Име: andrey kokalov

Re: Форумът стана по-кисел от БФАС

Мнениеот maro » Нед Окт 31, 2010 10:19

Уважаеми джентълмени, идеята за платен форум ЧУДЕСНО кореспондира със стремежа за популяризиране на спорта! Успех...
Намериш ли верния път,не стой на едно място.http://www.myspace.com/marostoychev
Аватар
maro
 
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 13:41
Местоположение: София
Име: Мариян Стойчев

Re: Форумът стана по-кисел от БФАС

Мнениеот Niki Cvetkov » Нед Окт 31, 2010 13:22

maro написа:Уважаеми джентълмени, идеята за платен форум ЧУДЕСНО кореспондира със стремежа за популяризиране на спорта! Успех...


Не виждам пречка в популяризирането, даже ще е по-добре, тъй като тези които тепърва ще се поинтересуват от спорта, ще прочетат вярни и смислени неща :!: Форума няма да бъде затворен за четене и информацията ще е свободно достъпна, просто няма да могат да изразят мнението, " че са по бързи от половината на Рали Русе ..." . Ще се зарибят след някое състезание, ще прочетат малко ... първо :mrgreen:

Аз първия си пост във форума направих 3-4 месеца след като започнах да чета тук. Не знаех нищо, нито групите, нито какво е хомологация дори ... просто не се чувствах подготвен да се изкажа в началото :wink:

П.П. Съжалявам че пак давам тоя пример с Рали Русе, но го чух и по телевизията и ми е много криво :evil:
MC1 100 KL2 100 KR2 200 SQL 100 KR4 50Y!->R2+ (D/C!) 100 +SQR 400 F->CR->KL4 100 MC2

THЕ NORMAL DON'T SURVIVE
Аватар
Niki Cvetkov
 
Мнения: 475
Регистриран на: Нед Авг 27, 2006 14:41
Местоположение: София/Плевен/
Име: Николай Цветков

Re: Форумът стана по-кисел от БФАС

Мнениеот BOXER » Нед Окт 31, 2010 13:26

Като за начало,може да се изберът освен модераторите,още няколко човека,който да одобряват пусканите отговори и теми от потребителите.Така когато някой пост,не си е на мястото или не е по темата,просто няма да се публикува изобщо и така няма да има повод за куп безмислени постове след него,който по- късно ще трябва да се модерират.
Нужни са още хора за одобрението,защото не винаги има модератори на линия,който да могат да разрешат публикуването.За това дайте права на още няколко редовни посетители(който не създават и нямат проблеми в форума)да одобряват или не мненията преди да са публикувани и форума със сигурност,ще стане по-разбираем и изчистен.
Ако някой има претенции,че е написал нещо смислено и по темата,тогава той да може да се оплаче на администраторите или на модераторите и те да могат да му върнат поста или темата,ако сметнат за добре.
Ииии само един въпрос.
Нали не мислите,че повече от 5 ма човека ще извадят по 250лв за писане във форум?Може да имат желание 100 човека да ги платят,който пишат и ще пишат само разумни и полезни неща,но няма да могат да платят сума,която на много хора им е половин заплата.
Извинявам се за допуснатите правописни грешки!!!!!!
FTA RACING TEAM
Изображение
Аватар
BOXER
 
Мнения: 1118
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 14:30
Местоположение: Бisтяiца
Име: Владислав Аронов

Re: Форумът стана по-кисел от БФАС

Мнениеот evca » Нед Окт 31, 2010 17:52

Предполагам и 5 няма да дадат толкова пари.Ако някой иска опоненти в писането си, само от 5-10 човека,май по-добре да си направи група във Фейсбук и да си пишат само те в нея.Не сме толкова много,че да има толкова крайно мислене.В крайна сметка на който не му изнася да не пише,ако иска дори да не чете.Въпроса е,че няма алтернатива,няма и смисъл от нея на този етап.Малко бяга понятието "форум" и идваме на думата "група".
Изображение
ПЕПИ ГЬОШЕВ / МИТКО СПАСОВ - ИСТИНСКИТЕ ШАМПИОНИ ЗА 2010 ГОДИНА !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Аватар
evca
 
Мнения: 111
Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 13:43
Местоположение: София
Име: Ева Петрова

Re: Форумът стана по-кисел от БФАС

Мнениеот GT 51 » Нед Окт 31, 2010 23:13

250 кинта членски внос....???? Ми аз ако ги дам , ще бъда ебати и члена...ще си пиша с 10 човека тук за нищо...щото ако искам нещо да ги питам , или да обсъдя нещо с тях АЗ просто ще им звънна по тел...нали ????
ще ВИ дам един пример колеги,нали може.... 8)
Член съм на един Ретро клуб и там годишният членски внос е 120 кинта.Срещу тях какво получавам: застраховка Гражданска отговорност за 50 кинта към доста известна компания,покрива всичко...Преференцията се използва ,защото компанията ни е партньор...Какво става с парите от членския внос...??? Организират се Ретро състезания , Ретро паради и Ретро походи, всеки месец в едно заведение се събираме на банкет и с част от парите се оправя сметката...а тя не е малка.С излишъка от членския внос се опитваме да организираме някое ново мероприятие...примерно тази година празника на гр.Банкя,с друга част от парите от членския внос се правят календари,лепенки,брошури,тениски,шапки и се раздават на всяко мероприятие на членовете и ако има в излишък на феновети и на любителите на ретро-автомобилите, да не забравяме и купите , плакетите и грамотите...това също е разход и не са евтини тези джунджурий.....Такааааааа, какво става до тук...сами можете да си направите извода, само да подчертая , че този членски внос ти отваря вратите и към FIVA , защото , ако не си член на клуба, няма как да получиш международен сертификат за марката и модела който си реставрирал и с който можеш да участваш в Международни Ретро ралита, и изяви.Когато имаш сертификат на FIVA , автомобила ти има друга стойност и поле за изява.....Колеги , това е само един пример и ще ВИ кажа , че за членство в клуба се иска препоръка от поне двама души които да гарантират за теб , че си точен, лоялен и ще имаш някакви участия през сезона.....Много се надявам това да ВИ помогне като пример....Поздрави, Дъртанян със задраскана емблема 8) :D :wink:
Колумбе,йебем ти откритие !!!
Абе вземи си нещо ретро , и не се занимавай с глупости !!!
GT 51
 
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 17:59
Местоположение: Перник
Име: Владимир Димитров

Re: Форумът стана по-кисел от БФАС

Мнениеот kiko » Пон Ное 01, 2010 10:32

Абе вземи си нещо ретро и не се занимавай с глупости - добра мисъл :lol: .

Форума е нещо в което всеки може да си пише.Трябва да има правила.Не цензура.
За 250 кинта........луда работа,на колко ракии дойде тази мисъл?
Защо ровите в нещо което работи?Лошо,добро - работи.Ако проблема у нас е само този форум,то значи сме доста цъфнали :lol: .
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: Форумът стана по-кисел от БФАС

Мнениеот kiko » Пон Ное 01, 2010 10:36

Niki Cvetkov написа:
maro написа:Уважаеми джентълмени, идеята за платен форум ЧУДЕСНО кореспондира със стремежа за популяризиране на спорта! Успех...


Не виждам пречка в популяризирането, даже ще е по-добре, тъй като тези които тепърва ще се поинтересуват от спорта, ще прочетат вярни и смислени неща :!: Форума няма да бъде затворен за четене и информацията ще е свободно достъпна, просто няма да могат да изразят мнението, " че са по бързи от половината на Рали Русе ..." . Ще се зарибят след някое състезание, ще прочетат малко ... първо :mrgreen:

Аз първия си пост във форума направих 3-4 месеца след като започнах да чета тук. Не знаех нищо, нито групите, нито какво е хомологация дори ... просто не се чувствах подготвен да се изкажа в началото :wink:

П.П. Съжалявам че пак давам тоя пример с Рали Русе, но го чух и по телевизията и ми е много криво :evil:


В този ред мисли,ако останат 10 човека,които ще пишат,а останалите ще четат,не е ли по-добре тези 10 човека да си правят коментарите в сайта,като новини.Така и така ще бъдат повечето информативни и малко коментарни.Защо трябва 10 човека да пишат,а останалите да им четат мненията без право на коментар.Не е ли малко като в пидерацията :wink:
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: Форумът стана по-кисел от БФАС

Мнениеот Niki Cvetkov » Пон Ное 01, 2010 17:00

kiko написа:
Niki Cvetkov написа:
maro написа:Уважаеми джентълмени, идеята за платен форум ЧУДЕСНО кореспондира със стремежа за популяризиране на спорта! Успех...


Не виждам пречка в популяризирането, даже ще е по-добре, тъй като тези които тепърва ще се поинтересуват от спорта, ще прочетат вярни и смислени неща :!: Форума няма да бъде затворен за четене и информацията ще е свободно достъпна, просто няма да могат да изразят мнението, " че са по бързи от половината на Рали Русе ..." . Ще се зарибят след някое състезание, ще прочетат малко ... първо :mrgreen:

Аз първия си пост във форума направих 3-4 месеца след като започнах да чета тук. Не знаех нищо, нито групите, нито какво е хомологация дори ... просто не се чувствах подготвен да се изкажа в началото :wink:

П.П. Съжалявам че пак давам тоя пример с Рали Русе, но го чух и по телевизията и ми е много криво :evil:


В този ред мисли,ако останат 10 човека,които ще пишат,а останалите ще четат,не е ли по-добре тези 10 човека да си правят коментарите в сайта,като новини.Така и така ще бъдат повечето информативни и малко коментарни.Защо трябва 10 човека да пишат,а останалите да им четат мненията без право на коментар.Не е ли малко като в пидерацията :wink:


Не искам да са 10 човека, както и не искам да са 250 лв, защото ми е ясно че са много. Идеята според мен е да са 10-тина лв. символично. Не предлагам сеч във форума, а "едро сито" .
MC1 100 KL2 100 KR2 200 SQL 100 KR4 50Y!->R2+ (D/C!) 100 +SQR 400 F->CR->KL4 100 MC2

THЕ NORMAL DON'T SURVIVE
Аватар
Niki Cvetkov
 
Мнения: 475
Регистриран на: Нед Авг 27, 2006 14:41
Местоположение: София/Плевен/
Име: Николай Цветков

Re: Форумът стана по-кисел от БФАС

Мнениеот BradurS » Пон Ное 01, 2010 17:09

Аз съм абсолютно протвив. В грешка сте ако това е "сито". Даже ще стане по-зле. След като еди кой си даде 10 лева, вече никой нищо неможе да му каже и нищо няма да го спре да пише глупости.(нали си е платил).
По - важното е да се измислят СТРОГИ , ЯСНИ правила, на ДОСТЪПНО място или тоест да се провокира някак си потребителите да се запознаят с тях преди да напишат каквато или да е глупост. Например преди да постна мнение да ми изписва надпис: Всяко лично заяждане или нападка към даден потребител се наказва еди как си....всяко нецензурно мнение се наказва еди как си....всяко плюене по пилот се наказва... и така нататък.
От колко време апелирам да се създадат важни теми, с основните понятия в автомобилния спорт. (има ги като статии в рали клуб). Таака например, аз като съм нов потребител като влезя вместо да задавам безмислени въпроси ще прочета например кое е следващотот рали, какво е ЧК, какво е СЕ, какво е преход, какви за изискванията и така нататък....
Мисля че промяната трябва да дойде от модераторите.
Идва въпроса кой да го направи....
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

Re: Форумът стана по-кисел от БФАС

Мнениеот OgyWRC » Пон Ное 01, 2010 17:46

И аз очаквам реплика в стил ... "аз съм си платил, ще пиша каквото си искам" ... Е вярно е, че повечето заможни хора в България са образовани, интелигентни и сдържани ... но все пак е възможно :)

Та членски внос, може да се събира от членове на Рали Клуб (каквито още няма) и средствата да се разходват според общото усмотрение. Но да се обвързва свободата на словото с финансов ценз не е правилно! Трябва да се търсят други начини за "пресяване" на потребителите. Преди време аз настоях за въвеждане на име и фамилия, за да не се крием зад никове, а който все пак иска да заблуждава останалите, да го прави откровено под чуждо име! Следващата логична стъпка е въвеждане на рейтингова система сред потребителите, което е доста сложно и в тази насока всички предложения са добре дошли, стига да са реализируеми!
To finish first, first you have to finish!
Аватар
OgyWRC
 
Мнения: 874
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:40
Местоположение: София, Търново
Име: Огнян Герджиков

Re: Форумът стана по-кисел от БФАС

Мнениеот rally_m » Пон Ное 01, 2010 18:03

Е какво от това като се въведе членски внос... Колко хора ще го платят? Пък сещате ли се и колко ще платят.... просто ей така да се заяждат? Това са глупости с тези правила с тези членски .... да не казвам какво. Няма лошо да се събират пари за подпомагане на спорта или форума, но да се събират пари за да пишеш в даден форум.... :lol: Деймъна (Ники) си го каза много добре - и той е съгласен да се съберат пари за нещо хубаво, но кой ще го организира, кой ще се нагърби със задачата да отговаря зачужди пари?
Напоследък не може да се почне една нормална дискусия. Във всяка една дискусия има повече от една страна, следователно е напълно в реда на нещата да има противоречиви мнения. Но лошото е, че някой "членове" на форума се толерират и не им се трият мнения, няма да споменавам имена или ник-ове. Затова и хората се дразнят. Поради тази причина и аз избягвам да пиша, чета го всеки ден, но не пиша, както предполагам и много други.
Аватар
rally_m
 
Мнения: 528
Регистриран на: Съб Апр 16, 2005 18:15
Местоположение: Шумен
Име: Бойко Стойчев

Re: Форумът стана по-кисел от БФАС

Мнениеот BradurS » Пон Ное 01, 2010 20:20

Време е за промяна. Уинд оф чейндж. Неможе да продължават тези лични нападки и груби мнения. Тъкмо се зарадвах че има нормален диалог между организатор и фенове в планинско Шипка и еди кой си изрази мнение по неподходящ, дразнещ, неградивен начин пряко към ЕФКО. Възможно е да е възниклано проблем. Но според мен това не е начина за критикуване. От там идва целия проблем. Нямаме възпитанието да контактуваме помежду си....от там нататък всичко казано според мен е излишно от мен.
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

ПредишнаСледваща

Назад към Обща дискусия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта

cron