Форумът стана по-кисел от БФАС

Всичко свързано с рали спорта, което не се вписва в по-горните категории

Re: Форумът стана по-кисел от БФАС

Мнениеот OgyWRC » Пет Окт 29, 2010 18:27

Хубавите, безкористни идеи са ... хубаво нещо, още по-хубаво е ако са реалистични, а най-хубаво е ако някой ги реализира! Самият форум е една такава идея, която няклоко "мухльовци" реализираха преди години ... дали днес се чувстват удовлетворени - съмнявам се, че могат да отговорят еднозначно!

Единственият начин форумът да бъде значим е хората да пишат смислени неща, като зачитат достоинството на всички останали. А за това административни мерки няма, та пак казвам, форумът ще е такъв, какъвто си го направим. Трябва знаещите и мислещи хора да пишат по-активно, а по-неопитните да питат и четат ... в момента е обратното. Та всички вие, които четете, а има какво да кажете, бъдете по-активни, това е единствения начин да има повече смислени теми, а "семкаджийството" да остане на заден план!

p.s. А като ша подпомагаме някой, направо да вземем да купим една каска на г-н. Китанов, че завалията си няма :)
To finish first, first you have to finish!
Аватар
OgyWRC
 
Мнения: 874
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:40
Местоположение: София, Търново
Име: Огнян Герджиков

Re: Форумът стана по-кисел от БФАС

Мнениеот todor hristov » Пет Окт 29, 2010 20:18

Вижте бе господа колко е лесно.Има хора,които се занимават почти професионално с автомобилизъм,така,че биха помогнали-предполагам.Доста от нас биха участвали със сто-двеста лева,примерно.Мисля,че бихме събрали прилична сума.Обявява се и се организира еднодневен тест за пилоти до 25 годишна възраст на някакво малко и технично трасе.Събираме се зяпачите,гласуваме и определяме най-добрия.Разходите на пилота се доказват с фактури.Плащат му се от парите събрани от форума.Пилотът рекламира форума.Зная,че е лесно да се напише,но не ми се струва ужасно трудно за организиране.Мисля си,че можем да съберем дори петцифрена сума.Направете си труда и влезте в страницата на фондацията на Батко ви Кольо и вижте как на различни нива на членство се получават различни бонуси за участващите
www.colinmcrae.com
todor hristov
 
Мнения: 680
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 11:44
Име: todor hristov

Re: Форумът стана по-кисел от БФАС

Мнениеот andrey kokalov » Пет Окт 29, 2010 20:23

Обикновено за да се направят промени,те трябва да дойдат от властта.В този случай това са модераторите.Мисля няма две мнения по въпроса.А относно парите за членски внос-твърдо ЗА.И смятам,че по този начин много от плявата ще се махне.Просто има много хора,на които форума им е поле за лична изява.Тъй като обаче има много раздели във форума,въвеждане на еднакви права според мен е ненужно.Предлагам Ви следното.Да има различни членски вноски,в зависимост от достъпа до различните теми.Така от само себе си хора,които гледат само обяви няма да влизат по другите теми и да спамят...............Примерно и нищо лично!
Второто ми предложение е модераторите да са на рутационен принцип в различните теми.Така възможността за проявяване на събективизъм и лично мение ще намалеят според мен.Тук визирам следното- Тошко и преди е спорил с Любо Мечков.В един момент втория има възможност за реплика и последващите триения,караници и обиди са налице.
Трето-да се събират пари за подкрепа е толкова смешно,че чак не мога да повярвам.През цялата година всеки се пишеше,че е фен на всеки.Според мен няма как да се разделят тези пари адекватно,ако ще и да стигат за поне двама пилоти.Затова предлагам най-разумното решение.Подкрепа/морална/ на всички наши пилоти в чужбина и у нас,в зависимост от мероприятията.Нещото,което Ева не отбеляза в анализа си.Единственото нещо,което стана спонтанно и след това всеки говореше как и с какво може да се помогне миналата година покрай ,,Милле Миля,,.В крайна сметка това е форум,а не фирма!Да бъдем спонсори просто звучи нелепо.Парите да са предназначени за изготвяне на стикери,флаери,фланели и т.н.Всичко да е в зависимост от ранга на даденото мероприятие.Ако след време форума почне сам да се издържа,може да се правят и форумни дрехи.Това обаче не е в моята компетенция.А примерно и Митко,и Крум могат да си позволят фирмени фланелки..................
В резюме -
1.Въвеждане на различен членски внос,спрямо възможността за достъп.Взаимствано от пропуските по ралитата.
2.Ротация на модераторите.Не сте медия,за да има специалисти в дадена област.
3.Парите от членски внос за организиране на мероприятия в подкрепа на ВСИЧКИ наши пилоти по света и у нас.
4.Създаване на информационен отдел,в който да се публикуват теми от НЯКОИ хора,без право на отговори.Тоест да няма форум,а само инфо.Наум ми идват поне няколко за момента- Чаво,Пламен,Дамян,Гатев.......................
5.Смяна на платформата на форума ще е хубаво нещо,само че всичко иска пари.Според мен качеството на форума и сайта като цяло не се определят от изгледа му,а от масата пишещи и посещаващи го.Тоест не сме дорасли...............
Имам поне още толкова реални и изпълними предложения.Текста обаче стана дълъг.Затова е време пак да се съберем като миналата година и да действаме.Както знаете по организацията ме бива...............
Нека всеки,които посещава този сайт да кара с главата,а не с краката си!
andrey kokalov
 
Мнения: 409
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 21:52
Местоположение: sofia,mladost-4
Име: andrey kokalov

Re: Форумът стана по-кисел от БФАС

Мнениеот школата » Пет Окт 29, 2010 21:41

Ние можем да подсигурим автомобили и трасе за тестове
Rally School Pavel Jekov
Аватар
школата
 
Мнения: 171
Регистриран на: Сря Май 10, 2006 12:55
Местоположение: СОФИЯ
Име: RALLY SCHOOL PAVEL JEKOV

Re: Форумът стана по-кисел от БФАС

Мнениеот damon » Пет Окт 29, 2010 23:54

Аз пак си питам. :) И кой мислите ще ги организира тия работи!? "Дайте да дадем.", както се казва. Не знам какво се очаква от модераторите, но нали се сещате че ако аз и Тошко или произволен човек имахме по няколко часа на ден свободни можеше нещата да са по-други. Ако някой изявава желание да организира нещо - подкрепям и нямам нищо против.
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Re: Форумът стана по-кисел от БФАС

Мнениеот andrey kokalov » Съб Окт 30, 2010 00:12

Щом Вие от модераторският екип питате кой трябва да го направи,значи последните 5 страници са били просто поредното голямо количество безмислен обем.................................Спирам.Идеи явно няма смисъл да се дават,въпреки призива на Оги!
Нека всеки,които посещава този сайт да кара с главата,а не с краката си!
andrey kokalov
 
Мнения: 409
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 21:52
Местоположение: sofia,mladost-4
Име: andrey kokalov

Re: Форумът стана по-кисел от БФАС

Мнениеот GT 51 » Съб Окт 30, 2010 00:55

От модераторите се изисква да бъдат компетентни и в час с материала , най важното и безпристастни, да чистят форума от глупости и да следят за това да се спазват правилата.Аз лично бях модератор в един форум и мога да кажа , че работата никак не е лесна,в това ви уверявам.Отговорност е :!: Винаги има недоволни, но работата си е работа, и когато се поема отговорност , тя трябва да се защитава....Всеки който ще бъде модератор от тук нататък, трябва да е наясно с трудностите , времето и нервите,които ще отдели от себе си...Поздрави 8)
Колумбе,йебем ти откритие !!!
Абе вземи си нещо ретро , и не се занимавай с глупости !!!
GT 51
 
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 17:59
Местоположение: Перник
Име: Владимир Димитров

Re: Форумът стана по-кисел от БФАС

Мнениеот krasteff » Съб Окт 30, 2010 12:23

[quote="andrey kokalov"]Щом Вие от модераторският екип питате кой трябва да го направи,значи последните 5 страници са били просто поредното голямо количество безмислен обем.................................Спирам.Идеи явно няма смисъл да се дават,въпреки призива на Оги![/quote]

Защо си мислите,че модератор значи организатор?Идеи има,но едно е да хвърлиш нещо,друго е да го направиш.И като се съберат 1000 лева какво ще се правят?Тениски?Стикери на колите на пилотите?Смешно.Миналата година май Любо,Владо и Ники изпратиха нещата до Италия за по-малко от 24 часа.Нищо особенно като финанси.
Та идеята е - какво ще се правят парите?Тъпо,ама от 10 човека дали 20 лева ще има 10 различни мнения за тяхното харчене.За това разбирам защо до сега няма членски внос.
Изображение
Аватар
krasteff
 
Мнения: 141
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 18:13
Местоположение: София
Име: Ивайло Кръстев

Re: Форумът стана по-кисел от БФАС

Мнениеот krasteff » Съб Окт 30, 2010 12:27

[quote="OgyWRC"]
p.s. А като ша подпомагаме някой, направо да вземем да купим една каска на г-н. Китанов, че завалията си няма :)[/quote]


Е па що не станете наши пилоти?Те събираме някой лев и купуваме каска !!!После - наши пилоти!
Изображение
Аватар
krasteff
 
Мнения: 141
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 18:13
Местоположение: София
Име: Ивайло Кръстев

Re: Форумът стана по-кисел от БФАС

Мнениеот todor hristov » Съб Окт 30, 2010 18:14

Що не попрочетете цялата тема,ами пишете ала-бала.Идеята е МОЯ за подпомагане на някого.Но тя не е продиктувана от желанието ми да дадем просто пари на някого си.Това е следствието.Причината ,както всички сме съгласни,е че форумът е в криза.Трябва да намерим начин,по който да бъде легитимиран и стане значим.Няма нищо по-добро от обща идея,за която да работим кой както може.Ако се сетите за нещо по-добро от реализирането на млад пилот,подпомогнат основно от нас,ми се обадете.Това,дали ще си направим фанелки,шапки,носни кърпички или долни гащи с логото на клуба,с които да се киприм по международни прояви,общо взето е безсмислено.Кво от това,че имам шапка.Хората имат много по-хубави и по-разпознаваеми от нашите.Не ви ли харесва мисълта,че можем да платим цял рали сезон на някой младеж и автомобилът му да бъде брандиран(така ли му викаха) с името на рали-клуб България.Вижте Школата веднага се отзова с място и автомобили за тест.Ще намерим и човек,който да помогне с организирането на мероприятието.Това ми се върти в главата.
todor hristov
 
Мнения: 680
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 11:44
Име: todor hristov

Re: Форумът стана по-кисел от БФАС

Мнениеот andrey kokalov » Съб Окт 30, 2010 19:23

Цялата работа е,че харчите още невзети пари.А парите да не се харчат за фланелки на клуба е ясно.Според Вас колко пари ще спечелите,та да може да спонсорирате млад пилот?Идеята е добра,но кой ще определя кой да вземе парите.Ние?!И на каква база.Всеки толерира даден пилот.Как ще дадат пари за друг?
Сумата трябва да е над 5000 лв. за да има някакъв смисъл.Какъв да е членският внос,за да съберем тези пари?!И колко членове ще се съберат,за да ги датат?Нали идеята е точно да се махнат хора,които правят само интриги.Тоест общият брой на хората с достъп да намалее.Все логични впроси.И ги задавам,защото точно и аз това исках да правя.Да подкрепям.Темата стана 20 страници,а накрая всеки ме питаше кое как става......................И защо не са си взели еди какво си,при положение,че само се задаваха въпроси.Когато става дума за пари и много хора-нещата са обречени на провал.Иначе идеите са много,и все добри.важното е да са реализируеми.....................
Нека всеки,които посещава този сайт да кара с главата,а не с краката си!
andrey kokalov
 
Мнения: 409
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 21:52
Местоположение: sofia,mladost-4
Име: andrey kokalov

Re: Форумът стана по-кисел от БФАС

Мнениеот todor hristov » Съб Окт 30, 2010 20:05

Добре-конкретно.Златно членство-250 лв годишно-получаваш насреща фанелка на клуба,автограф от еди кой си пилот,диск с онборди от ...Сребърно-шапка и диск с...Бронзов-шапка,достъп до сервиза на еди кого си по време на рали БГ.Организатора на всичко това си взима 10% от всичката събрана сума от членски внос за главоболията и направените разходи.Мисля,че доста пилоти биха дали безвъзмездно техни онборд записи и автографи.Приложност господа и практичност се иска!Създаде ли се имидж на клуба като обощественозначим и пилотите ще дойдат тук да пишат и четат.Не ща да повярвам,че тия неща могат да станат само в нормалните държави.И пак казвам-идеята ми не е да ставаме майка и баща на някой пилот-щото не можем.Можем да накараме някой да кара за нас.Събираме се всички членове на место определено от Школата например.Карат 5 кандидати.В края на сесията всеки си пуска листчето в урничката,преброяваме,честитим на победителя и това е.Само,че тогава ще ни е еня защо федерацията е сбъркала с нещо,ущетявайки нашия пилот и тогава ще стане мазало,нали.Така малко по малко може и да си променим мисленето-сега нищо не става,защото не сме лично заинтересовани.
todor hristov
 
Мнения: 680
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 11:44
Име: todor hristov

Re: Форумът стана по-кисел от БФАС

Мнениеот damnit » Съб Окт 30, 2010 21:20

todor hristov написа:. . .


Чудесни идеи даваш! Подкрепям те напълно....но Андрей е прав...

Не си си написал местоположението, но доколкото имам спомен в момента си в Англия? (ако греша моля за извинение!). Там живота е друг, манталитета е друг, мисленето е друго... Прибери се в България, вдишай българщината. Почувствай онова проклето нашенско чувство и сам ще започнеш да се обеждаваш, че идеите, които даваш нямат реализируемост у нас. Искрено се надявам да си прав! И всичко, което предлагаш стане реалност. Ама цяла България работи в тази насока вече 20 години.... виж докъде е всичко...

П.С. Утре е хелоуин! Искам да го честитя на всички любители на автомобилизма в България! Това е нашият празник ралиджии! Когато за някои липсваха лакомствата се вършеха пакостите.. Голям маскарат и панаир беше тази година! Честито!
"Щом се състезавам, значи трябва да побеждавам" - Фабрицио Табатон

WRC2013 - No Loeb, no H. Solberg, no P. Solberg, no Gigi Gali, no Grönholm, no Sainz, no M. Martin, no Panizzi
What kind of shit is this?!
Аватар
damnit
 
Мнения: 423
Регистриран на: Вто Май 06, 2008 02:44
Местоположение: Noise City/Варна
Име: Любомир Любомиров

Re: Форумът стана по-кисел от БФАС

Мнениеот Lubo » Съб Окт 30, 2010 21:26

От къде тръгна темата и до къде стигна :mrgreen:
Ще задам въпрос на който ще помоля всеки да отговори.....цяла зима какво ще правим :mrgreen: ?
Та въпроса: Кой е съгласен на членски внос?Членски внос ще е на нива.......примерно две.Първото гарантира писане в основен форум(четенето маже да остане фрии).Второ ниво на членски внос гарантира писане във втори форум,скрит от първия форум,както и кандидатстване за одобрение (на лично ниво) за членство в рали клуб България.

Какво ще се получи?Лека пресявка в основния форум.Няма да отпаднат лапетийските истории.В ниво две (да го наречем) ще се обособи като .......тежкарското ниво,което са си го позволили хора дали повече пари.От него ще се кандидатства за член на рали клуба.Ако човек мине в средата на членовете на рали клуба ще има глас за разпределяне на евентуални облаги(нещо,което напълно се съмнявам да се съберат),както и ще има равностоен глас за управлянието на клуба.
В общи линии ще се получи следното в близката една година :
Платен форум за писане.
Финансов праг за ниво на форумите,което не гарантира,че второ ниво(по-скъпото) форум няма да е залят с безмислени постове.
Второ ниво форум е транплин за членство в рали клуб България.
Членството ще гарантира равностоен глас за взимане на решения.Те ако искат ще могат да изпият събраните пари,ако искат ще могат и да изгонят някой който си е платил за второ ниво на форума.В общи линии пълна власт.

Може да стане и мисля,че няма да е много трудно.Форума ще се сцепи на момента.Правят се нови категории (като сегашните) и се пускат.Сегашната база инфо и галерията се крие за второ ниво.Трето ниво за членовете също не е проблем.Там ще е най-интересно :mrgreen:
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Re: Форумът стана по-кисел от БФАС

Мнениеот evca » Съб Окт 30, 2010 21:47

Не става за момента.И ето ти няколко причини:
1. Автомобилния спорт е на аматьорско ниво в държавата.Няма никакви условия за развитие осигурени от нея.
2.Управлението на автомобилния спорт е абсолютно аматьорско.
3.Малка част от участниците имат идея за профисионална платформа.Повечето са на аматьорско ниво - гледат да съберат пари за участие и да си начешат крастата.
4.Финансова криза.

Не става да утежните форума така,при положение,че останалото е чиста аматьорщина.Феновете са малко.Зрителите са малко.Младото поколение,което все още няма финасови възможности ще се изолира напълно от инфо и коментари,за сметка на 20-30 човека.Не чакайте смислени неща за несмислен спорт (поне такъв е в момента).Промяна трябва да има но не тук и не сега.Ако втора точка от по-горе се размърда си заслужава усилието ние да им помогнем да променят първа точка.Едва след това трета точка ще се размърда,а четвърта рано или късно ще отмине.
Изображение
ПЕПИ ГЬОШЕВ / МИТКО СПАСОВ - ИСТИНСКИТЕ ШАМПИОНИ ЗА 2010 ГОДИНА !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Аватар
evca
 
Мнения: 111
Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 13:43
Местоположение: София
Име: Ева Петрова

ПредишнаСледваща

Назад към Обща дискусия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Majestic-12 [Bot] и 61 госта

cron