Рали крос ? Планинско ?

Всичко свързано с рали спорта, което не се вписва в по-горните категории

Рали крос ? Планинско ?

Мнениеот bmwfenomen » Пон Сеп 13, 2010 22:39

Колеги здр пиша от името на няколко ентусиасти...та решили сме да подготвим един автомобил които и в момента си е доста подготвен...става дума за бмв е30 с мотор 2500 кубика около 150-160 коня на гумите с регулируемо окачване и е доста хубава за каране доста е олекотена...прежалили сме колата и мислим да и правим клетка и да се пуснем някаде въпроса е че никои от нас няма никакав опит в подобен тип състезания нито пък сме члениве на някакв клуб и тн...та въпроса ми е каде са по малко изискванията и бихме ли имали шанс с тази кола...на писта мисля че е безмислено тъи като наще възможности са скромни а и сичко си правим ние и за 1-2 състезания на година струва ли си подобна интервенсция...колата има подобрения и по спирачната сиситема :arrow:
аман от ладажИИ и от бесни голфове.........
Аватар
bmwfenomen
 
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Фев 25, 2008 21:46
Име: G.узунов

Re: Рали крос ? Планинско ?

Мнениеот Ogi_sh » Пон Сеп 13, 2010 23:13

В която и да е дисциплина се изисква Техн. Паспорт т.е Хомологирана клетка, такаче със самоделня няма да стане. Изискванията общо взето са едни и същи , но до колкото знам на Рали-крос е "най-лабаво".... Не е малко е там не се изисква ВСЕОЩЕ Ханс
Аватар
Ogi_sh
 
Мнения: 530
Регистриран на: Пет Юни 10, 2005 21:40
Местоположение: Шумен
Име: Огнян Христов

Re: Рали крос ? Планинско ?

Мнениеот plamengeorgiev77 » Сря Сеп 15, 2010 11:21

здравейте,може ли някой да ми каже какъв лиценз се изисква за участие (за пилота)в планинския рали шампионат и в рали шампионата и от къде се издава?
Аватар
plamengeorgiev77
 
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Сеп 13, 2010 18:24
Име: пламен георгиев

Re: Рали крос ? Планинско ?

Мнениеот trouble » Сря Сеп 15, 2010 12:06

http://www.bfas-bg.org/documents.html

Знам, че никой няма да ти отговори, защото това е дъвкано милиони пъти. Но общо взето процедурата е:
- ставаш член на спортен отбор
- явяваш се на изпит за лиценз пред БФАС (датите се обявяват)
- плащаш таксата
- получаваш лиценз за състезател, с който може да участваш на рали, планинско, затворен маршрут
- подготвяш кола по изискванията и най-вече приложение Ж
- явяваш се за издаване на паспорт на автомобила (датите се обявяват)
- караш

:)
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Рали крос ? Планинско ?

Мнениеот plamengeorgiev77 » Сря Сеп 15, 2010 14:14

Благодаря за отговора.Само не разбрах това за отбора в който трябва да се запиша как да го открия .аз живея в София можеш ли да ми кажеш някакви отбори тук в които да проверя ,защото в нета ми се отваря инфо за новия отбор на Димитър Илиев бтк и др.такива спонсори, което вероятно не е това което аз търся !?
Аватар
plamengeorgiev77
 
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Сеп 13, 2010 18:24
Име: пламен георгиев

Re: Рали крос ? Планинско ?

Мнениеот trouble » Сря Сеп 15, 2010 14:27

plamengeorgiev77 написа:Благодаря за отговора.Само не разбрах това за отбора в който трябва да се запиша как да го открия .аз живея в София можеш ли да ми кажеш някакви отбори тук в които да проверя ,защото в нета ми се отваря инфо за новия отбор на Димитър Илиев бтк и др.такива спонсори, което вероятно не е това което аз търся !?


За съжаление тук не мога да ти помогна. Нека се включи човек от София и каже как се приема чужд човек в клуб.
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Рали крос ? Планинско ?

Мнениеот asb2004 » Чет Сеп 16, 2010 08:51

на всички тези въпроси ще намериш отговори в офицялния сайта на БФАС там има адресите и тел на всички регистрирани АСК и др
asb2004
 
Мнения: 155
Регистриран на: Нед Фев 14, 2010 07:44
Име: Борисов Александър

Re: Рали крос ? Планинско ?

Мнениеот asb2004 » Чет Сеп 16, 2010 09:03

bmwfenomen написа:Колеги здр пиша от името на няколко ентусиасти...та решили сме да подготвим един автомобил които и в момента си е доста подготвен...става дума за бмв е30 с мотор 2500 кубика около 150-160 коня на гумите с регулируемо окачване и е доста хубава за каране доста е олекотена...прежалили сме колата и мислим да и правим клетка и да се пуснем някаде въпроса е че никои от нас няма никакав опит в подобен тип състезания нито пък сме члениве на някакв клуб и тн...та въпроса ми е каде са по малко изискванията и бихме ли имали шанс с тази кола...на писта мисля че е безмислено тъи като наще възможности са скромни а и сичко си правим ние и за 1-2 състезания на година струва ли си подобна интервенсция...колата има подобрения и по спирачната сиситема :arrow:

първо за да караш в състезания организирани от БФАС трябва да имаш издаден от нея лиценз за пилот
след което трябва да направиш въпросното бмв да отговаря на техническите изисквания по приложение ж и тех. изисквания на фед.за класа на автомобила
след което да му извадиш тех. паспорт от от фед. и тогава вече можеш да караш в която дисциплина решиш.
във в бокса има клипчета почти от всички дисциплини прегледайги и кадето ти хареса карай,а тех.прегледи на всякаде са еднакви това че на рали кроса колите са с понамачкани ламарини а не са лъскави като на писта незначи че изискванията са занижени
asb2004
 
Мнения: 155
Регистриран на: Нед Фев 14, 2010 07:44
Име: Борисов Александър

Re: Рали крос ? Планинско ?

Мнениеот Lada...2105 » Сря Яну 05, 2011 20:59

asb2004 написа:
bmwfenomen написа:Колеги здр пиша от името на няколко ентусиасти...та решили сме да подготвим един автомобил които и в момента си е доста подготвен...става дума за бмв е30 с мотор 2500 кубика около 150-160 коня на гумите с регулируемо окачване и е доста хубава за каране доста е олекотена...прежалили сме колата и мислим да и правим клетка и да се пуснем някаде въпроса е че никои от нас няма никакав опит в подобен тип състезания нито пък сме члениве на някакв клуб и тн...та въпроса ми е каде са по малко изискванията и бихме ли имали шанс с тази кола...на писта мисля че е безмислено тъи като наще възможности са скромни а и сичко си правим ние и за 1-2 състезания на година струва ли си подобна интервенсция...колата има подобрения и по спирачната сиситема :arrow:

първо за да караш в състезания организирани от БФАС трябва да имаш издаден от нея лиценз за пилот
след което трябва да направиш въпросното бмв да отговаря на техническите изисквания по приложение ж и тех. изисквания на фед.за класа на автомобила
след което да му извадиш тех. паспорт от от фед. и тогава вече можеш да караш в която дисциплина решиш.
във в бокса има клипчета почти от всички дисциплини прегледайги и кадето ти хареса карай,а тех.прегледи на всякаде са еднакви това че на рали кроса колите са с понамачкани ламарини а не са лъскави като на писта незначи че изискванията са занижени


Да но според мен не си заслужава защото трябва пилота да се оборудва с хумологирани например гащеризон и останалите неща а те са скъпи и за 2-3 състезания няма смисъл .....
Lada 1500 Rally
Трансвагон Бургас
Аватар
Lada...2105
 
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Яну 04, 2010 20:09
Местоположение: Бургас
Име: Lada...2105


Назад към Обща дискусия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта

cron