Какво означават групите (X4, Е, N4 ...)

Всичко свързано с рали спорта, което не се вписва в по-горните категории

Какво означават групите (X4, Е, N4 ...)

Мнениеот sparky_ » Нед Апр 18, 2010 22:42

Hello или просто Здравейте :)
Аз съм 13 годишно лапе (от женски пол), което прекалено силно е запалено по рали шампионатите. Всичко до тук е добре, но не разбирам по какво точно определят за кои групи са колите.Доста време търсих в интернет, но не намерих нищо. Много бих се радвала ако ми разясните кои точно са класовете и по какво се определят. Благодаря предварително!
P.S.Бих била изключително щастлива ако ми разясните нещата около така наречената група "B" :] . Исъщо защо са я забранили (доколкото разбрах) ?
P.S.2 Съжалявам ако темата не е за тук, но мисля, че това е правилния раздел. Ии ако има друга такава тема също съжалявам...търсих с търсачката, но не намерих :)
sparky_
 
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 21:18
Местоположение: Благоевград
Име: Катерина

Re: Какво означават групите (X4, Е, N4 ...)

Мнениеот ifcho » Нед Апр 18, 2010 22:47

Всичките ти въпроси са отговорени тук:
http://www.rally-club.bg/articles/article1.htm
Peugeot's technical sophistication and competitive success confirm my belief that the automobile's progress began with and remains the fruit of sports competition' Enzo Ferrari
Аватар
ifcho
 
Мнения: 309
Регистриран на: Сря Авг 24, 2005 18:07
Име: Ivailo Ivanov

Re: Какво означават групите (X4, Е, N4 ...)

Мнениеот sparky_ » Нед Апр 18, 2010 22:51

Много благодаря :)
sparky_
 
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 21:18
Местоположение: Благоевград
Име: Катерина

Re: Какво означават групите (X4, Е, N4 ...)

Мнениеот Mario_95 » Нед Юли 25, 2010 15:25

Здравейте,
днес присъствах на Ралито в Русе не за първи път и найстина съм решен в по-късен етап да започна да се състезавам ,но някой неща не са ми ясни.Като цяло явно има промени и помня че имаше група "Хоби кар" или "Ентусиаст" или нещо от този род.Това сега се води N4 ли?!Днес забелязах промени в сайта на БФАС.По-точно не намерих групите ,помня че имаше чертежи на ролл-бар-ове ,но с последната актуализация са били изтрити или поне аз не ги намерих.Също така четох днес в форума кой е против ,кой е за младежи да карат изобщо каква е възрастовата граница?!Аз скоро ще навърша 16 години и затова питам.Имам желание да карам точно подобна група за ентусиасти с някоя колица до 1600 сс.А също така за Н4 трябва ли да е лицензирана колата?До колкото знам за ентусиастите няма нужда от лиценз.И последно да попитам трябва ли задължително да съм в някой клуб или каквото означава АСК?!?!Съшо така никъде не намерих какво означават съкращенията и отговори на въпросите който трябва да се знаят за получаване на лиценз.Благодаря за отговорите предварително :)
Mario_95
 
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 15:02
Име: Marian Marinov

Re: Какво означават групите (X4, Е, N4 ...)

Мнениеот P.Solberg » Нед Юли 25, 2010 15:32

Всеки пилот участват в автомобилно състезание в България се нуждае от лиценз. Няма положение, при което да караш без лиценз. Основата в автомобилния спорт са група А - автмобили създадени специално за състезания, с възможност за по-големи подобрения, и група Н - серийни автомобили с определени подобрения. Всяка от групите си има класове отговарящи на кубатурата - група Н - клас 1 до 1300 кубика, клас 2 - от 1301 до 1600 кубика, клас 3 от 1601 до 2000 кубика и клас 4 над 2000 кубика. В група А кубиците са същите, но класовете са 5,6,7 и 8. Група Х и група Е ги има само в България, като основно се водят хоби кар - трябва да отговарят на правилата за безопасност, като подобренията се сериозни по тях и всеки си прави каквото иска почти. Трябва да отговарят и на определено тегло и на кубиците. Това е като цяло.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Какво означават групите (X4, Е, N4 ...)

Мнениеот Mario_95 » Нед Юли 25, 2010 22:34

Аха благодаря за информацията.Само ако знае някой да ми отговори и
-каква е възрастовата граница
-къде мога да науча какво узначават съкращенията ,различните флагове и т.н свързано с предобиването на лиценз.
-Като цяло пускат да се състезават Х1 и Х2 заедно и после си разпределят позициите според класа нали?!
-И последно днес не помня къде четох че колите от Хоби-кар могат да имат изтекъл или изобщо да нямат лиценз или аз нещо не съм разбрал.
Mario_95
 
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 15:02
Име: Marian Marinov

Re: Какво означават групите (X4, Е, N4 ...)

Мнениеот Цанев » Нед Юли 25, 2010 22:55

НЕ ЧАКАЙ НА ГОТОВО!!! Това всичко е изписано във форума поне по 2пъти :) много добре, че си нахъсан но първо проучи нещата, за да караш ти трябват 18 години, шофьорска книжка, лиценз за състезател, и най-вече за всичкото това ПАРИ. Та както казах във форума е описано всичко търси из темите в общият форум. Успех :) и като за начало http://www.rally-club.bg/articles/article1.htm
Акъла е нещо което можеш да раздаваш и без да го имаш!
Аватар
Цанев
 
Мнения: 339
Регистриран на: Пет Дек 19, 2008 10:20
Местоположение: Велико Търново
Име: Георги Цанев

Re: Какво означават групите (X4, Е, N4 ...)

Мнениеот Mario_95 » Нед Юли 25, 2010 23:10

Добре благодаря.От поне 2 години се състезавам с авто-модели професионално към БФАМС (Българската Федерация по Авто Моделни Спортове) наясно съм че трябват много пари.Ами щом трябват 18 години ще трябва да потря още някоя година.Иначе от малък много ме влекат колите и се това ми е в главата. :D Ще видим как ще се развият нещата бих много се радвал ако станем колеги в бъдеще :)
Mario_95
 
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 15:02
Име: Marian Marinov


Назад към Обща дискусия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 17 госта

cron