Искам да подготвя колата си за рали.

Всичко свързано с рали спорта, което не се вписва в по-горните категории

Искам да подготвя колата си за рали.

Мнениеот kokocholi » Пон Фев 22, 2010 19:51

Здравейте.Искам да подготвя колата си за рали,но не съм наясно какво точно е необходимо.Колата ми е СААБ 2.3 турбо 350к.с.Става въпрос за Българският шампионат.Интересува ме всичко,което трябва да доработя,за да мога да участвам(седалки,ролбари и т.н.).
kokocholi
 
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Фев 22, 2010 19:41

Re: Искам да подготвя колата си за рали.

Мнениеот BOXER » Пон Фев 22, 2010 19:56

Трябва да се запознаеш с правилата на БФАС.За повече информация влезни в сайта им и прочети какво трябва да се направи и тн.
FTA RACING TEAM
Изображение
Аватар
BOXER
 
Мнения: 1118
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 14:30
Местоположение: Бisтяiца
Име: Владислав Аронов

Re: Искам да подготвя колата си за рали.

Мнениеот trouble » Пон Фев 22, 2010 20:19

Аз ако съм като за начало ще погледна в сайта на ФИА дали колата ми има валидна хомологация към днешна дата. Видях че СААБ 2.3 нямаше. Това автоматично изключва възможността с тази кола да карам в гр.А или гр.Н на националния шампионат. Остава гр.Х. Тази група участва на рали само в определени състезания, като Твърдица, Траянови врата и Стари Столици. Сллед това ти предлагам да се запознаеш с изискванията колата ти да бъде гр.Х като прочетеш правилниците, има ги в БФАС сайта. Каква екипировка е нужна. Зная, че ще ти трябва ХАНС. После лицензи за пилот които се изкарват в БФАС, паспорт на колата и много пари да участия и такси и други подобни. АКо реално го желаеш ще го постигнеш. Желая ти успех :)
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Искам да подготвя колата си за рали.

Мнениеот kokocholi » Пон Фев 22, 2010 20:34

Колега какво означава гр.Х.Неможах да я намеря в БФАС.
kokocholi
 
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Фев 22, 2010 19:41

Re: Искам да подготвя колата си за рали.

Мнениеот trouble » Пон Фев 22, 2010 20:35

Ето ти един линк към правилата на гр.Х

viewtopic.php?f=3&t=7712&start=0

гледам че твоята кола ще бъде клас МАКСИ с коригиран обем над 3500 см. (2300 х 1,7 заради турбото) и теглото на колата трябва да направиш до 1300 кг. Пише и за ролбара и останалото....Успех :)
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Искам да подготвя колата си за рали.

Мнениеот trouble » Вто Фев 23, 2010 15:39

Ако колегата не се е птказал, пък и всички които искат да имат повечко информация БФАС са публикували датите и цените на лицензите в годишника си и сайта. Та колегата ако иска да придобие лиценз, първо трябва да се впише като член на автомобилен състезателен клуб. След което датите за изпит за придобиване на лиценз са:
12.03 в София и Сливен
20.03 поправителен пак там
Изпитите са по нормативните документи на автомобилния спорт. Таксата е 120 лв. След което трябва да минеш и преглед на състезателния си автомобил до 20.03.2010 дали отговаря на изискванията на приложение Ж и Х предполагам ще си. Таксата е 150 лв. След което си готов да застанеш на старта :)
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Искам да подготвя колата си за рали.

Мнениеот Ferjancz » Вто Фев 23, 2010 18:05

Аз не мога да разбера някои неща. В тоя форум има толкова много информация под формата на теми , мнения и т.н. за тоя спорт, обаче никой не си прави труда да потърси поне малко. Защото, видиш ли , е по-лесно някой да сдъвче и изплюе информацията. От тук нататък подобни теми като "Как да стана състезател" , "как да си подготвя колата" и т.н. , ще се трият мигновенно. Най-малкото има сайт на федерацията и там има много документи, теглите и четете, има координати за връзка - звъните и питате.

Със здраве!
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев


Назад към Обща дискусия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта

cron