Formula Libre

Всичко свързано с рали спорта, което не се вписва в по-горните категории

Formula Libre

Мнениеот Miro Petkov » Сря Сеп 23, 2009 00:55

По възрастните фенове на моторспорта сигурно си спомнят че в България между '81 и '94 се провеждаха състезания с Формула Естер!
Формулите бяха спряни от състезания след катастрофата на Гергана Апостолова в Русе през '94 с мотива, че трасетата са много опасни!
Сега след като в България вече има една перманентна писта (иможеби скоро още една) ми се иска да повдигна идеята за състезания с формули отново! Първоначално може да е Формула Либре тоест всеки да може да участва с каквато едноместна кола с открити колела докара (разбирасе отговаряща на изискванията за безопасност) без значение далие Формула Естер или Ф1 !
В България има няколко формули, Християн Димитров в Варна има Формула Ренаулт 2.0 и Формула Естер, Стоян Апостолов има Ралт RT31 формула 3 в Бургас (ако не е я продал) вярвам че ако има състезания още няколко от старите естери могат да бъдат върнати към живота!
Аватар
Miro Petkov
 
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Окт 12, 2006 20:07
Местоположение: Lyss,Switzerland
Име: Miroslav Petkov

Re: Formula Libre

Мнениеот chefo » Чет Сеп 24, 2009 21:36

Чавдар-механика, работещ на картинг писта лаута също ми разправяше,че имал ф-ла Естер(дано не се лъжа за името) ама той си е на годинки и едва ли ще се състезава...знам ли :)
Long live rock n` roll
Аватар
chefo
 
Мнения: 971
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 23:08
Местоположение: Под тепетата
Име: Стефан Лазаров

Re: Formula Libre

Мнениеот Astra_26 » Пон Сеп 28, 2009 11:56

Има и още един Естер в движение, намира се в Бургас и е на Венелин Урумов http://uov-f1.com
Изображение Ivan Ivanov Rh A+
____vromos.bg____
Аватар
Astra_26
 
Мнения: 717
Регистриран на: Съб Дек 30, 2006 00:30
Местоположение: Бургас skype: astra_26 0877838227
Име: Иван Иванов

Re: Formula Libre

Мнениеот levkata » Нед Ное 15, 2009 17:41

и в хаcково има еcтер на правдомир 6опов е в идеално cаcтоиание и в кюcтендил има6е но там ве4е и и изпиха парите :mrgreen:
levkata
 
Мнения: 18
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 13:40
Местоположение: хаcково
Име: петар георгиев

Re: Formula Libre

Мнениеот Miro Petkov » Пон Ное 16, 2009 20:43

Доколкото знам в България са внесени около 20 Формула Естер, през 80те се събираха около 12/13 на състезание а след 90та по 5/6! Какво е станало с повечето от тези коли нямам представа. Мисля че Райчо Сергиев също пази своята, а преди години Илия Чубриков ми каза, че има една която е най новата внесена в България и би я дал на някой ако има състезания!

Моята идея беше да видя дали има ентусиасти които искат да се състезават с формули в България за да започнем да организираме състезания!

Предлагам свободна формула понеже това е най-евтиния вариант! Може да се използват старите Естери, но може да се внасят и по нови автомобили!
Аватар
Miro Petkov
 
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Окт 12, 2006 20:07
Местоположение: Lyss,Switzerland
Име: Miroslav Petkov

Re: Formula Libre

Мнениеот panchugov_fen » Пон Ное 16, 2009 21:36

На Димитър Минчев (състезател-ваз 2105---сега се продава купето даже в форума), баща му Валентин- по известен като ВАЛЕТО навремето караше естер и ако не се лъжа седеше в Казанлък върху едно кафене преди 4 5 години, а по късно сложиха мотора му на ладата (дето се продава) и караха с него.За купето не знам....малко се поотплеснах :D

между другото онази формула която Цветан Илиев караше на София и на Дракона миналата година, за шоуто, негова ли е,...една синя :roll:
За да си добър пилот, първо трябва да бъдеш добър механик!
Аватар
panchugov_fen
 
Мнения: 364
Регистриран на: Пон Авг 04, 2008 03:07
Местоположение: казанлък skype: panchugovfan
Име: Валентин Георгиев

Re: Formula Libre

Мнениеот Miro Petkov » Сря Дек 02, 2009 20:55

Neznam ni6to za tova kakva formula e karal Ceco minalata godina, no razbrah 4e imal ideq da se organizira ednomarkov 6ampionat s formuli!
Ako nqkoi znae pove4e neka spodeli.
Аватар
Miro Petkov
 
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Окт 12, 2006 20:07
Местоположение: Lyss,Switzerland
Име: Miroslav Petkov

Re: Formula Libre

Мнениеот maro » Сря Дек 02, 2009 21:12

Неговото беше Формула 3 с двигател Опел 2л(ако не се лъжа) с рестриктор, наистина имаше намерение да организира такъв шампионат, но незнам какво стана в последствие. :)
Намериш ли верния път,не стой на едно място.http://www.myspace.com/marostoychev
Аватар
maro
 
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 13:41
Местоположение: София
Име: Мариян Стойчев

Re: Formula Libre

Мнениеот KovachevGR » Пон Мар 22, 2010 10:09

Здравейте колеги ас имам реставриран Естер.
Ако някой знае нека сподели дали ще се организира нещо

Изображение
KovachevGR
 
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Мар 11, 2010 10:45
Име: Пламен Ковачев

Re: Formula Libre

Мнениеот Miro Petkov » Пон Апр 05, 2010 01:23

Браво колега за реставрацията на естера!
Аз искам също да купя една формула естер.
За сега незнам нищо да се организира но мога да се обадя на хората които познавам и имат формули (Християн Димитров и Стоян Апостолов) и ако те искат да участват мисля че е най добре да говорим с федерацията и организаторите да ни разрешат да си направим клас в Серес! И ако се получи догодина можем да мислим за цял шампионът!
Аватар
Miro Petkov
 
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Окт 12, 2006 20:07
Местоположение: Lyss,Switzerland
Име: Miroslav Petkov

Re: Formula Libre

Мнениеот DimitarIliev_fan » Пон Апр 05, 2010 10:36

chefo написа:Чавдар-механика, работещ на картинг писта лаута също ми разправяше,че имал ф-ла Естер(дано не се лъжа за името) ама той си е на годинки и едва ли ще се състезава...знам ли :)


Мда, точно така, не се лъжеш.
Изображение
Аватар
DimitarIliev_fan
 
Мнения: 121
Регистриран на: Пон Яну 04, 2010 15:24
Местоположение: Dundee, Scotland
Име: Явор Гочев

Re: Formula Libre

Мнениеот nikola stoianov » Чет Фев 03, 2011 20:12

KovachevGR написа:Здравейте колеги ас имам реставриран Естер.
Ако някой знае нека сподели дали ще се организира нещо

Изображение

zdraveite vijdam ce se interesuvate ot formuli i az imam dve takiva ako organizirate karane s udovolstvie ste ucastvam
nikola stoianov
 
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Фев 03, 2011 19:58
Име: Nikola Nikolov


Назад към Обща дискусия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта

cron