На колко години се научихте да управлявате автомобил.. ?!

Всичко свързано с рали спорта, което не се вписва в по-горните категории

Re: На колко години се научихте да управлявате автомобил.. ?!

Мнениеот niki2105 » Чет Дек 11, 2008 09:54

Здравейте . Нека и аз да се намешам за момента в който седнах сам в колата а и преди него ... Седнах на 10 годинки в скута на брат ми , бяхме на село,първо ме учи да тръгвам и тнт ... Изведе ме на една поляна където най-близкото дърво или тяло с което можеше да се срещна беше поне на 200 м от мен (макар и цялата поляна да беше пълна със камъни :lol: :lol: ) И така първо беше нещо страшно .... малък бях и съединителя го натисках със средата на крака защото не бях много прецизен със пръстите . Пък то горкия Фиатец щеш нещеш си беше много палав със неговите 4 цилиндъра със общ обем 800 кб/см3 -Fiat Chinquencento. :lol: . Научих се някво , щеш нещеш много си бях фен на така наричаните тогава ралиджийки - Ладите . На 13 години Юли месец ,дата не помня аз си купих кола (със лично изкарани пари и спестени от закуски! ). ВАЗ 2101 тогава тя ми беше хванала окото Жълта гаражна един дядо Гошо я караше ... Пък кво брат ми ми каза ,че се продава , събрах пари (250 лева :lol: ) купих я !. То си беше яко кеф ,майкаааа имам лада :lol: . Сякаш исках да кажа на всички или по скоро да ме чуят колко съм щастлив . Тя беше основата на мойта мечта ,ама щеш нещеш бях принуден да се разделя със тази лада зареди брат ми :evil: :evil: . Трябваше да заминава за чужбина и я изпрати със еднопосочен билет до близкото село (Петково-скрап) :cry: . И така първия етап за мен беше завършен. Бях се научил да карам добре ...

Не се отказах от ладите .... Сега съм на 16 години и карам ВАЗ 2105 (лично моя) . Сега се уча на други стилове на шофиране :wink:
Не карай с ръце , а с разум и сърце !
Аватар
niki2105
 
Мнения: 14
Регистриран на: Чет Сеп 04, 2008 09:33
Име: Ники Цветанов Съръстов

Re: На колко години се научихте да управлявате автомобил.. ?!

Мнениеот Мартин Сурилов » Чет Дек 11, 2008 11:26

Така и не можах да се науча аз :D
Мартин Сурилов
 
Мнения: 383
Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 10:54
Име: Мартин Сурилов

Re: На колко години се научихте да управлявате автомобил.. ?!

Мнениеот rally86 » Чет Дек 11, 2008 12:30

Ха и аз да се похваля,та за пръв път се качих на около 9 години ,откраднахме жигулата на един приятел,така няколко пъти и после зехме да я взимаме легално :twisted: на около 11-12 години си купих първата кола-Варбург комби с работещи 1,2 и задна :D то искара цели 230 км и отнесе една мантинела(това ми беше първата бегачка,те моите се са такива :D ) след като го пратихме за претопяване в стомана перник открих силата нажигулите.Започнасе едно партиино купуване на жигули като наи издръжливата кара около 3 месеца и пак в Перник :D Доиде време за книжка искарах я и наследих една "бегачка" Рено експрес-баничарка.Започнаха се едни тренировки с него мани -мани.След около две години вярна служба и около 7 катастрофи се разделих с него.От там на сетне се си купувам коли и се съм им последен собственик :twisted: Е така или иначе след Н-брои катастрофи и само една в която не съм виновен аз маи маи още не съм се научил да карам :oops:
http://kostenetsrt.net/ -Всичко за Мазда,фойерверките и деиността на групата ни
Аватар
rally86
 
Мнения: 385
Регистриран на: Сря Апр 19, 2006 13:17
Местоположение: Костенец
Име: Владимир Бахчаванов

Re: На колко години се научихте да управлявате автомобил.. ?!

Мнениеот niki2105 » Чет Дек 11, 2008 15:05

Тц ... аз мойта лада я взех с преспектива да я правия ,а не да я троша.Има разлика :)
Не карай с ръце , а с разум и сърце !
Аватар
niki2105
 
Мнения: 14
Регистриран на: Чет Сеп 04, 2008 09:33
Име: Ники Цветанов Съръстов

Re: На колко години се научихте да управлявате автомобил.. ?!

Мнениеот Harry^racinG » Вто Дек 23, 2008 12:44

Бях на 6-7 годинки,когато с дядо ми (автомонтиор цял живот) седяхме в близкия парк и слушахме как минават колите опитвах се да ги познавам по звука и още от тогава искрата в мен вече беше пламнала.Помня че, когато се возехме с баща ми постоянно го гледах какво прави ,скоростите как включва ,кое как кога защо и постоянно го молех аз да опитам . Е един ден ми се отвори парашута ,не помня на колко години съм бил но не стигах педалите та слагахме едни одеала възглавници какво ли не :) колата беше опел кадетт 1.6 ГТ бегачка :) от тогава баща ми знаеше че го чакат само проблеми с мене :) на 14 почнаха да ми дават да си бръмча из квартала ,на 16 до училище на сам на там .. на 17 стана нещо доста неприятно .. :) една среща с бордюр вече с бегачката , астра 2.0 16в .. беше доста тежак удар(не го очаквах ,той брат ми ми казваше внимавай колата е доста силна ,а аз му отговорих : кое бе ? мноо ги карам :) ) никой не се наемаше да я оправи не че имах и пари де :) с общи усилия и с голямата помощ на Чавдар моя майстор ,за което ще съм му благодарен винаги я върнахме към живота .. покарах я след това взех друга астра ,отново 2.0 16в и нея я покарах но нещо все ме теглеше към задното предаване .Дойде един ден в който се обзаведох с БМВ 325 и много приятен шпер :) след 5-6-20 чифта гуми на конци реших че отново треа да си взема астра .. и така до ден днешен .. в който не съжелявам за нищо и имам много незабравими мигове с бегачките за който си спомням в моменти като този и ме прават щастлив. Още много много малак усетих че колите не са просто средство за придвижване ,не са просто хоби, а нещо което ти дава невероятен адреналин и малко хора могат да усетят тва чувство ,сигурен съм че всички тук знаете за какво говоря ,така че няма да изпадам в обеснения :)
Аватар
Harry^racinG
 
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Ное 04, 2007 15:25
Име: harry birimirski

Re: На колко години се научихте да управлявате автомобил.. ?!

Мнениеот rally_girl » Вто Яну 06, 2009 12:07

Страхотно! :D И аз около тази възраст се пробвах за първи път! :wink:
Аватар
rally_girl
 
Мнения: 182
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 12:35
Местоположение: Велико Търново
Име: Petya Alexandrova

Re: На колко години се научихте да управлявате автомобил.. ?!

Мнениеот qvkata » Вто Яну 06, 2009 16:16

Аз пък съм на 17 и все още не съм почнал да се уча. Но много скоро може да почна с една А3-ка :D
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
qvkata
 
Мнения: 439
Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 14:31
Име: Явор Георгиев

Re: На колко години се научихте да управлявате автомобил.. ?!

Мнениеот дубрутру » Вто Яну 06, 2009 20:29

rally_girl написа:Страхотно! :D И аз около тази възраст се пробвах за първи път! :wink:

Предполагам на мен си отговорила рали-принцесо.Бях поместил тази снимка от първата си кола, но вероятно не съм в правилата на форума и модератора ми е изместил постинга в новогодишните поздрави.
А моето не беше новогодишен поздрав към всички поздрав-то беше душа!
За тази снимка ли ми отговаряш? Да, това е първото ми каране на кола и както се вижда намерих си приятелка на стоп, която наистина изглежда щастлива....ееех, други бяха времената, та ето преместената снимка , този път без новогодишен поздрав
Изображение ...
Бързо смених колата с нова "Шавролет 1952-а", но както се вижда катастрофирах и ударих десния фар...а тогава нямаше интернет доставчици и докато ми доставиха фар аз пораснах
:) Изображение
Доста по късно станах известен автопилот и се радвах на старата си слава
Изображение
В Париж
Изображение
В Америка
Изображение
Дори на всички върхове ме има
Изображение
Изненадан съм как модераторите на този форум не са чували за мен и ми изместиха снимката в някакви си новогодишни поздрави.
Но такива сте вие младите...ееех какви времена бяха навремето :shock:
Аватар
дубрутру
 
Мнения: 17
Регистриран на: Пон Дек 24, 2007 20:59
Местоположение: В.Търново

Re: На колко години се научихте да управлявате автомобил.. ?!

Мнениеот дубрутру » Вто Яну 06, 2009 20:43

rally_girl написа:Страхотно! :D И аз около тази възраст се пробвах за първи път! :wink:

Оф , държа да видиш Шавролета защото май не се отваря всичко.
Такава машина ти не си виждала никъде.

http://img513.imageshack.us/img513/7923/93494063cg8.jpg
Аватар
дубрутру
 
Мнения: 17
Регистриран на: Пон Дек 24, 2007 20:59
Местоположение: В.Търново

Re: На колко години се научихте да управлявате автомобил.. ?!

Мнениеот дубрутру » Вто Яну 06, 2009 21:40

rally_girl написа:Страхотно! :D И аз около тази възраст се пробвах за първи път! :wink:

Ето я и преместената тема
http://forum.rally-club.bg/posting.php?mode=quote&f=14&p=83781
Аватар
дубрутру
 
Мнения: 17
Регистриран на: Пон Дек 24, 2007 20:59
Местоположение: В.Търново

Re: На колко години се научихте да управлявате автомобил.. ?!

Мнениеот NIKI WRC » Вто Яну 06, 2009 21:56

Това на Еверест ли е..? :P
Хемингуей е казал: Има три спорта: бикоборството, алпинизама и автомобилизама, всичко останоло са игри. :lol:
Аватар
NIKI WRC
 
Мнения: 243
Регистриран на: Пон Авг 25, 2008 08:55
Местоположение: Сливен
Име: Николай Неделчев

Re: На колко години се научихте да управлявате автомобил.. ?!

Мнениеот qvkata » Сря Яну 07, 2009 00:47

Дубруту или там квот си . Имам 2 въпроса. Дрогирваш ли се ? Олигофрен ли си ? Кво спамиш с някви си бебета. Или аз не съм наред или само спамиш :evil: :evil: :evil:
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
qvkata
 
Мнения: 439
Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 14:31
Име: Явор Георгиев

Re: На колко години се научихте да управлявате автомобил.. ?!

Мнениеот дубрутру » Сря Яну 07, 2009 06:58

qvkata написа:Дубруту или там квот си . Имам 2 въпроса. Дрогирваш ли се ? Олигофрен ли си ? Кво спамиш с някви си бебета. Или аз не съм наред или само спамиш :evil: :evil: :evil:

Добро утро qvkata,
Не, не се дрогирвам, и алкохол умерено употребявам.
Не взимам моите "писания" за спам.
Уважавам всеки един от този форум.
Чета тук, харесва ми, и научих доста нови неща за рали спорта и за хората.
Що се отнася до бебетата това няма нищо общо с твоите предположения, това са само твои предположения.
Просто искам да отнема от голямата сериозност с която много от нас гледат на живота.
Смятам моите писания за безобидни шеги с които да разнообразя и без товаа натовареният ни и динамичен живот в реала.
Това е диагнозата, а терапията е или ти да не ме четеш или аз да спра да пиша тук.
Какво предлагаш?
Аватар
дубрутру
 
Мнения: 17
Регистриран на: Пон Дек 24, 2007 20:59
Местоположение: В.Търново

Re: На колко години се научихте да управлявате автомобил.. ?!

Мнениеот дубрутру » Сря Яну 07, 2009 07:08

NIKI WRC написа:Това на Еверест ли е..? :P

:lol: Това е връх Джомолунгма, наричан от алпинистите "Богинята майка на света"
За наше съжаления там ралита не правят, но е също мъжки спорт и общото между рали пилотите и алпинистите е че и двата вида сме нещо "сбъркани" :)
Аватар
дубрутру
 
Мнения: 17
Регистриран на: Пон Дек 24, 2007 20:59
Местоположение: В.Търново

Re: На колко години се научихте да управлявате автомобил.. ?!

Мнениеот дубрутру » Сря Яну 07, 2009 07:13

qvkata написа:Дубруту или там квот си . Имам 2 въпроса. Дрогирваш ли се ? Олигофрен ли си ? Кво спамиш с някви си бебета. Или аз не съм наред или само спамиш :evil: :evil: :evil:


Няма го олигофрена бебе вече, не плачи за мен и не свързвай старите баби с бебетата :D
Но си припомни, че не сме вечни за да се взимаме толкова насериозно
Изображение
Аватар
дубрутру
 
Мнения: 17
Регистриран на: Пон Дек 24, 2007 20:59
Местоположение: В.Търново

ПредишнаСледваща

Назад към Обща дискусия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 42 госта

cron