Николай Ненов и Иван Иванов Рали Албена 1993

Всичко свързано с рали спорта, което не се вписва в по-горните категории

Re: Николай Ненов и Иван Иванов Рали Албена 1993

Мнениеот Ferjancz » Чет Сеп 11, 2008 16:00

plm написа:Трагедия!
На Аладжа манастир колата след удар в бордюр и последвало излитане пада край пътя върху огромен,единствен камък там. Удара е от към пода на колата, отдолу. След удара първа е пристигнала на мястото жена, доктор, чиято вила е била наблизо. Тя е констатирала смърта на двамата. Тогава разбрахме, че този голям, неестествен камък е пречел при строежа на пътя и строителите са го търкулнали надолу, между дърветата.
Сигурно, така е било писано колата да падне точно върху този камък и точно по този начин.
Още по-тъжно беше, че по радиото се съобщаваше, че загиналия навигатор е Александър Радованов...
Но, Сандо /с ник mando/ внесе яснота.
Иначе, Николай Ненов караше на писта в отбора на Маймекс заедно с Манол Велев.
Той няколко години работеше в Германия и на Златните 93 набързо намери кола.
Трагедия.
Познавах Ванката, който беше голям пич.
Лека им пръст!


Колата беше на Светльо Дочков от Троян, дългогодишен състезател. Голяма трагедия, като се чу за катастрофата, се пусна слух, че троянски екип е бил с колата и дезинформацията беше пълна. Жалко за момчетата. Не знаех, че катастрофата е била в камък. Информацията, която знам е, че след като излитат от пътя отсичат няколко дървета и загиват на място. Но може и така да е, както казваш, не споря. Между другото в Троян и до днес това се знае за катасторфата.
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Re: Николай Ненов и Иван Иванов Рали Албена 1993

Мнениеот P.Solberg » Чет Сеп 11, 2008 16:36

Проблемът е бил камъка и аз така знам. Голяма трагедия, още повече че всеки път като карам колело от там се чудя къде е станало, трябва да отида да го видя това място. Най-малкото и на тезо хора да отдадем почит, явно в миналото никой не се е сетил за това.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Николай Ненов и Иван Иванов Рали Албена 1993

Мнениеот racing service » Чет Сеп 11, 2008 17:03

Аз бях там мотора ни грьмна на сс1 Албена и отидохме на Аладжата да гледаме ...гледката беше покьртителна бяха ги извадили от колата и стояха на тревата 1-2 4аса преди да дойде кола да ги прибере...дори разбрах 4е не са прекратили етапа а са били още живи...не сьм сигурен но така се говореше тогава....добри мом4ета бяха лека им прьст. :(
Аватар
racing service
 
Мнения: 151
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2005 22:31
Местоположение: Севлиево
Име: Иван Кушлев

Re: Николай Ненов и Иван Иванов Рали Албена 1993

Мнениеот MIROSLAV MARINOV » Пет Сеп 12, 2008 08:24

Познавахме се с Ванката.Беше много готин и вечно усмихнат.Говорихме половин час преди старта.Беше много щастлив че ще участва в ралито.От там отидохме да гледаме на пивовара в Шумен.Нисана не мина но още не знаехме какво се е случило.Като слязахме при хотела разбрахме ужасната новина.На състезателите са казали чак на Върбица.Някои прекратиха участието си.Гледах след това нисана.Дясната му врата беше на една педя от скоростния лост.Удара в камъка е бил много свиреп.1993-та беше много черна за българския рали-спорт.На стари столици загина още един наш екипаж- Пламен Манев и Стилиян Стафунски със самара.Лека им пръст на колегите.
Аватар
MIROSLAV MARINOV
 
Мнения: 602
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 19:35
Местоположение: SOFIA
Име: Мирослав Маринов

Re: Николай Ненов и Иван Иванов Рали Албена 1993

Мнениеот beta_racing » Пет Сеп 12, 2008 08:37

MIROSLAV MARINOV написа:1993-та беше много черна за българския рали-спорт.На стари столици загина още един наш екипаж- Пламен Манев и Стилиян Стафунски със самара.Лека им пръст на колегите.

Извинявам се, че подхващам друга тема (макар и свързана с основната), но Пламен Манев и Стилиян Стафунски се убиват на "Лозево" точно където тази година беше шиканът, нали? Съвсем малко след разклона, водещ до "Новосел", нали така? В боровете................... :(
Имало е голям паметник, но тази година видях, че е целият изпотрошен :cry:
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Николай Ненов и Иван Иванов Рали Албена 1993

Мнениеот MIROSLAV MARINOV » Пет Сеп 12, 2008 09:32

Точно това е мястото.На излизане от тясното на основния път.Там вътре отляво има вдлъбватина която изхвърля.Много хора ,както и ние сме минавали на магия оттам.Самарата подскача оттам,удря се отсреща в купчина пръст ,обръща се на едната врата и се пързаля така стотина метра след което се блъска в дървото през предното стъкло.Не съм бил там в момента ,но са ми го разказали приятели които са гледали там.
Аватар
MIROSLAV MARINOV
 
Мнения: 602
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 19:35
Местоположение: SOFIA
Име: Мирослав Маринов

Re: Николай Ненов и Иван Иванов Рали Албена 1993

Мнениеот Aaltonen » Пет Сеп 12, 2008 09:48

Аз бях на "Аладжа манастир" , само че на "бронирания" завой под манастира. Разбрах за случилото се след като се прибрах ,защото излязох от отсечката през "Т"-то.Там беше отпаднал Стефан Георгиев,веднага след шикана. На другия ден бях на мястото на катастрофата. Там е имало полицай на мотор и колата е прелетяла над него разказваха очевидци.Скоростта е била много голяма. На следващите години на това място организаторите направиха шикан на правата преди завоя. Нисаните бяха три - Светльо Дочков No 5 (Gr A) , Гриша Иванов No 21 (Gr N) и Николай Ненов No 35 (Gr N). След инцидента двете други коли спряха участие след като разбраха за случилото се.На връщане отсечката не се караше, беше само преход. Гледах стартовите списъци на Рали "Албена" и открих , че Николай Ненов е записан като навигатор на Пламен Чубриков през 1986г с Рено 5 Турбо, но мисля че ги видях на "Албена" на тренировката, но после не стартираха. Гледах репортажите по телевизията и Владо Илиев , който беше репортер на "Върбица" каза какво е станало на Боби Димитров. Лека им пръст на момчетата.
Aaltonen
 
Мнения: 52
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 09:16
Местоположение: Varna
Име: Свилен Маринов

Re: Николай Ненов и Иван Иванов Рали Албена 1993

Мнениеот 350 Z NISMO » Вто Ное 25, 2008 17:46

mando написа:Е..сигурно е било така...ама не точно...
1.И.Иванов/Ването/нямаше още валиден лиценз и затова заявката ФОРМАЛНО бе подеадена Н.Ненов/Вуйчо/ А.Радованов т.е. аз като навигатор с валиден лиценз издаден от СБА ./още като играех нави на *ГАНДИ* Н.Ганчев сега с Рено Меган/
2.не е имало решение за никакви смени никога,ама никога,
3.гадно е..двама приятели...две погребения в един ден...беше бая тежко тогава...жалко



Както Сандо каза - не е имало идея за смени. Лошото е, че организаторите не спряха отсечката и не дадоха никаква информация, а ние ги чакахме в Сливен на "затвора" и разбрахме от участници какво се е случило.
Аватар
350 Z NISMO
 
Мнения: 19
Регистриран на: Чет Май 22, 2008 11:43
Име: Е. Георгиев

Re: Николай Ненов и Иван Иванов Рали Албена 1993

Мнениеот stafunska » Пон Сеп 10, 2012 23:10

само да уточня за Пламен Манев и Стилян Стафунски само един бор е и колата се е въртяла около него и беше смачкана до неузнаваемост.Наистина там вдлъбнатината изхвърля много а там се минава с газ.След огледа на колата се установи че са нямали спирачки и за това нямат и спирачен път,но след време всичко се потули.А за паметника научавам от вас че е съсипан това може да го направи само ПРОСТАК вандали.Простете ми за грубия език. Благодаря Ви че не сте ги забравили. Мир на праха им.
stafunska
 
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Сеп 10, 2012 22:31
Име: paolina stafunska

Предишна

Назад към Обща дискусия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта