кой са по-добрите масла??

Всичко свързано с рали спорта, което не се вписва в по-горните категории

Re: кой са по-добрите масла??

Мнениеот Lubo » Чет Мар 13, 2008 16:22

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Стига да "маже"-що не :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Re: кой са по-добрите масла??

Мнениеот K_Power » Чет Мар 13, 2008 17:27

Еми Асене, с 0W-40 нормално един поизносен мотор по-шумно, маслото е доста тънко и не уплътнява много добре, на старата ни Мазда с Кастрол 0W-40 работеше много шумно, с минерално си бачкаше перфектно! А пък толкова тънко масло за високи натоварвания хич не е, много тънко и на големите обороти :| Голфа с 1.6 мотора с минерално на Валволин работи хубаво, въпреки, че с минерално на Мобил бачка по-добре! Мотул 5W-50 или 10W-50 е много хубаво, ама е и скъпичко! Лики Моли са също доста добри масла, особено тези с добавката молибденов-сулфид, а и Лики Моли има и 10W-60. Веднъж в резиденция Бояна/вътре/ на една сбирка на екзотични автомобили, на едно Ферари Ф40 му наливаха Мотул 20W-60! А и фирмените масла до колкото знам, не са лоши, на ФВ, БМВ,. тези с визкозитет 10W-30, но са доста скъпи, в Балкан Стар подават такова на Мопар по 10лв литър, а на БМВ и ФВ са по около 30лв за литър!
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Re: кой са по-добрите масла??

Мнениеот НИКИ » Чет Мар 13, 2008 20:31

Като гледах маслата в Камор ауто светми се зави-30 + лева за литър.Е вярно,че точно това масло отговаря на изискванита за моя двигател,но като се загледах в ценовите листи на Яко си видях моето масло,с моите изисквания и със спецификациите от БМВ на коренно различна цена :wink:
Предполагам повечето истински масла правят доста разновидности на маслата си,които да отговарят на изискванията на различните производители на коли.
Съгласен съм,че един мотор стане ли на 120-130 хиляди трябва да се слага малко по-гъсто масло.
Изображение
PRESTIGE RALLY TEAM
Аватар
НИКИ
 
Мнения: 270
Регистриран на: Съб Апр 29, 2006 12:05
Местоположение: София.

Re: кой са по-добрите масла??

Мнениеот НИКИ » Чет Мар 13, 2008 20:56

Малко рекламка :mrgreen: :lol: :D :P

Днес ми казаха за някои нови моменти в магазина ни и маслата на Яко.На мейла на магазина може да попитате за маслото на която и да е марка кола.Имаме възможност да доставим ВСЯКАКВО масло(на Яко),отговарящо на всякакви изисквания на производителите.
Изображение
PRESTIGE RALLY TEAM
Аватар
НИКИ
 
Мнения: 270
Регистриран на: Съб Апр 29, 2006 12:05
Местоположение: София.

Re: кой са по-добрите масла??

Мнениеот jujoracing » Чет Мар 13, 2008 22:09

Според мен Самарата работи най-добре с CASTROL. :roll:
ВАЗ 2108 SPORT!
Аватар
jujoracing
 
Мнения: 188
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 16:11
Местоположение: Шумен
Име: Жулиян Атанасов

Re: кой са по-добрите масла??

Мнениеот yozo » Чет Мар 13, 2008 22:50

Добре де я ми кажи моята червена ламарина"селика" кво масло и дават :?:
Toyota Celica 2.0 GT. 93 год.
Лудите сме на изчезване!!!

МОМЧЕТА БЕЗ РАБОТА
Аватар
yozo
 
Мнения: 526
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 20:23
Име: Ивайло Василев

Re: кой са по-добрите масла??

Мнениеот bobi_racing » Пет Мар 14, 2008 08:20

Здравейте :D Аз пък карам с TEXACO и Q8 и съм доволен,ШЕЛ и Кастрол в България са менте,особено Шел :lol:
Аватар
bobi_racing
 
Мнения: 223
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 21:55
Местоположение: ЯМБОЛ skype: bobi_wrc
Име: Боян Христов

Re: кой са по-добрите масла??

Мнениеот Ogi_sh » Пет Мар 14, 2008 08:45

Аз карам с Мобил,и съм доста доволен.Ако намеря ИСТНСКИ Кастрол обаче бих пробвал...
Аватар
Ogi_sh
 
Мнения: 530
Регистриран на: Пет Юни 10, 2005 21:40
Местоположение: Шумен
Име: Огнян Христов

Re: кой са по-добрите масла??

Мнениеот jivo_atanasov » Пет Мар 14, 2008 12:21

Единствения начин да се разбере кое масло е най-хубаво е да се кара с две различни марки масала с еднакав вискозитет. След това се праща в независима лаборатория в Холандия, пробата струва 400 евро. Такув тест направихме на Ситроен берлинго с Мобил Синт С 5w-40 и същия вискозитет на ТОТАЛ. Това е на гаранционен автомобил, чисто нов. И като им показахме теста в Ситроен и като видяха че Мобила се представя 3 пъти по добре и ни признаха гаранцията с Мобил. това е най- евтиния тест, и вади около тридестина параметара, отлагания, работна температура на маслото и окисления и така на татака нататака... Някой ако има желание мога да му помогна да си направи такъв тест.
Пука ли ти? На мене не. ДЪРВЕТА има за ВСИЧКИ!!!
Изображение
Аватар
jivo_atanasov
 
Мнения: 511
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 20:28
Местоположение: Shumen
Име: Zhivko Atanasov

Re: кой са по-добрите масла??

Мнениеот damon » Пет Мар 14, 2008 14:38

yozo написа:Добре де я ми кажи моята червена ламарина"селика" кво масло и дават :?:
Toyota Celica 2.0 GT. 93 год.


Ако мотора е добър и запазен Yacco VX500 - 10W40, ако е по-износен и над 180 000 км Yacco VX300 - 10W40, може и Yacco VX300 - 15W50. Избора е твой.
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Re: кой са по-добрите масла??

Мнениеот andrey kokalov » Пет Мар 14, 2008 15:40

Браво за интересната тема!Искам и аз да споделя мнение.Още нямам личен автомобил,но имам наблюдения от доста рали автомобила.Повечето масла в БГ. са менте,дори Тотал и Мотул.Рядко се намира и Кастрол и Мобил.Достигнал съм до мнението,че истинските масла са само тези,които не се купуват много.За Селениа,Йако,Мотул,Мобил съм чувяал,че се произвеждат в специални предприятия с голям контрол на качеството,както писаха и по-горе.Те са нещо като препаратори,но за масло,затова и продуктите са много добри.
Навремето спонсор ни беше вносителя на Мотул за БГ.Само добри думи мога да кажа.Карахме с 330 В компетишън,и след подобренията,които превехме по двигателя имаше разход около 300мл. на състезание,което е много добро постижение.
Но най-фрапантният случай беше на Албена,когато карахме с теч на вода в двигателя.На парка в Сливен установихме проблема,но нямаше как да го оправим.След два дни каране и около 250 състезателни километра+още поне толкова преходи(и не е ясно колко вода в маслото) мотора затегна чак преди закрития парк в Шумен на другият ден.........Но причината беше и в добавката към маслото.
И затова си мисля,че не толкова маслото е фактор,колкото добавките към него.А качественото масло се намира само при вносителите.За София и по-специално за Мотул е Ники Златков,за други марки не знам и не мога да говоря.Но не може човек да си купи Кастрол от Метро и да очаква да е нещо изключително.........
Нека всеки,които посещава този сайт да кара с главата,а не с краката си!
andrey kokalov
 
Мнения: 409
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 21:52
Местоположение: sofia,mladost-4
Име: andrey kokalov

Re: кой са по-добрите масла??

Мнениеот jivo_atanasov » Пет Мар 14, 2008 17:50

Аз препорачвам за добри двигатели Мобил 1 5w-50 - пълна синтетика. Това е желязно масло, караме нашия Фиат Марея с него и му направихме теста за които говорех по-рано, чрез него разбрахме че маслото прегрява понеже има някакув проблем в мотора. Ако небеше това масло а няке друго 90% щеше да се окоти мотора.

И още един пример: Спортната кола я караме с същото масло и към Белмекен нагоре при 160 градуса температура на маслото си даржи 4 атмосфери.
Пука ли ти? На мене не. ДЪРВЕТА има за ВСИЧКИ!!!
Изображение
Аватар
jivo_atanasov
 
Мнения: 511
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 20:28
Местоположение: Shumen
Име: Zhivko Atanasov

Re: кой са по-добрите масла??

Мнениеот НИКИ » Пет Мар 14, 2008 20:50

Пълни глупости!!!!!!

5w50 на Мобила е класи по-ниско масло от това на Мотула.Карал съм 19-ка 16В с турбина и сумати чипове-няма никаква точка на сравнение м/у двете масла.
Не знам за какви лаборатории говориш,но има едно видимо нещо на опаковката:Мобила е един клас по-високо масло от Тотала,това,че е един и същ вискозитета нищо не значи.......напразно сте си давали парите :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: В крайна сметка,ако бяхте отишли в Булавто(примерно,ако беше Рено) щяха да ви дадат по-прост отговор:производителя изисква ТОВА масло.Добро,лошо-то задоволява изискванията.А м/у другото-прави се тест след смяна(знам за какво иде реч,знам и добрия търговец как може да не спази гаранцията :wink: ) на маслото.....нали.Каква е гаранцията,че и двете масла са направили еднакви работочаса по време на теста?В едни и същи климатични условия ли са работили(маслото през лятото работи с 24 % по-голям окис,отколкото през зимния период)?Едни и същи ли са били натоварванията?
Има тестове на масла(предимно американски,те какво ли не тестват) в нета.Там условията са елементарни-всички масла са подложени на еднакви натоварвания......... :wink:

Ментата има на всяко масло.И Мотула си има менте :wink: .За това гледайте какво купувате(баркодовете) или пък откъде.Не можете да отидете във Фантастико за хляб и да видите 4 литра +1подарък масло с марката Мобил на цена 50 лева и да очаквате,че си купувате немско масло Мобил със съответните класове.
Не ме кефи,че Мобил,Кастрол и останалите правят оригинални масла за "източния" пазар,които в крайна сметка не са по-добри и от една Приста.
Изображение
PRESTIGE RALLY TEAM
Аватар
НИКИ
 
Мнения: 270
Регистриран на: Съб Апр 29, 2006 12:05
Местоположение: София.

Re: кой са по-добрите масла??

Мнениеот jivo_atanasov » Пет Мар 14, 2008 21:13

Така това не си го измислям, исъм 100% обеден, че наливам точно Мобил и то оригинален.

И предполагам много хора от тука познават Бончо Дунев и ще си позволя да го цитирам. Тои каза така: С Мотол счупихме три мотора и неща да чувам повече за него. Лично от нас дойде да вземе Мобил за да долеят на Поршето на писта Дракон. И каза че и Пумата и Поршето се представят най добре с Мобил.
Пука ли ти? На мене не. ДЪРВЕТА има за ВСИЧКИ!!!
Изображение
Аватар
jivo_atanasov
 
Мнения: 511
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 20:28
Местоположение: Shumen
Име: Zhivko Atanasov

Re: кой са по-добрите масла??

Мнениеот bobi_racing » Съб Мар 15, 2008 08:46

Ники написа; Не ме кефи,че Мобил,Кастрол и останалите правят оригинални масла за "източния" пазар,които в крайна сметка не са по-добри и от една Приста.
Отговор: И аз гледам баркода на опаковката,но си прав 4е и ПРИСТА не е лошо масло,а ТЕХАСО купи преди години 25% от ПРИСТА Оил, и сега ПРИСТА се прави по рецепта на ТЕХАСО,а аз карам с ТЕХАСО и съм доволен,карам го от 1998 г.,карал съм и ПРИСТА,нямам забележки :D
Аватар
bobi_racing
 
Мнения: 223
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 21:55
Местоположение: ЯМБОЛ skype: bobi_wrc
Име: Боян Христов

ПредишнаСледваща

Назад към Обща дискусия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта

cron