кой са по-добрите масла??

Всичко свързано с рали спорта, което не се вписва в по-горните категории

кой са по-добрите масла??

Мнениеот yozo » Сря Мар 12, 2008 00:04

Пускам тази тема да обсъдим и да си кажете и вашите мнения кои са по-добрите масла пройзводители?
Motul,Total,Mobil,Castrol,Yacco,Elf,Prista ... и тн.
Лудите сме на изчезване!!!

МОМЧЕТА БЕЗ РАБОТА
Аватар
yozo
 
Мнения: 526
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 20:23
Име: Ивайло Василев

Re: кой са по-добрите масла??

Мнениеот Lubo » Сря Мар 12, 2008 08:25

Оригиналните.
Правените в Германия,Франция и тн.
Всичко останало е .............втора категория масла правени за източния ,близко източния,африканския и кой се сетиш пазар.
Лично аз съм залагал години наред на Мотул.........безкомпромисно масло.От скоро(може би година) съм със Yacco-отново съм доволен.Ако може да го преценя от външната страна двигателя/скоростите :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .Със сигурност 306 дизел работи по-тихо с 10W40 на Yacco,отколкото с това на Тотал.Друго не знам.
До колкото знам,някои хора от нашия форум са правили тестове с налягането на двигателя,с няколко вида масла,но резултатите не ги знам точно и не смея да ги оповестявам.
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Re: кой са по-добрите масла??

Мнениеот yozo » Сря Мар 12, 2008 13:49

Днес се допитах до няколко майстора в Троян и те говорят за Мотул че е найстина добро масло. :wink:
Лудите сме на изчезване!!!

МОМЧЕТА БЕЗ РАБОТА
Аватар
yozo
 
Мнения: 526
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 20:23
Име: Ивайло Василев

Re: кой са по-добрите масла??

Мнениеот НИКИ » Сря Мар 12, 2008 15:22

Мотула е най-доброто масло с което съм карал до сега.
Преценявам го по елементарен начин:на 10 000 сменям маслото-трябва да е "мазно" на триене по пръстите.Мобил1 при Реното не ми мазнееше.Като си купих БМВ-то беше с Кастрол,но като го източих падна чиста водичка(не знам на колко хиляди обаче беше маслото :wink: )
В момента не съм за смяна на масло,а и скоро ще взимам чисто нова кола.......далеч съм от покупката на масло,но попитах в СФА за гаранционна кола дали има проблем да се кара с Яко,а не с Тотал-"няма проблеми".
Изображение
PRESTIGE RALLY TEAM
Аватар
НИКИ
 
Мнения: 270
Регистриран на: Съб Апр 29, 2006 12:05
Местоположение: София.

Re: кой са по-добрите масла??

Мнениеот yozo » Сря Мар 12, 2008 19:36

Така и аз на Тойотата сам за смяна и се чудя между Motul,Yacco или Castrol. :?
Говорим за визкузитет 15W50.
Лудите сме на изчезване!!!

МОМЧЕТА БЕЗ РАБОТА
Аватар
yozo
 
Мнения: 526
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 20:23
Име: Ивайло Василев

Re: кой са по-добрите масла??

Мнениеот damon » Сря Мар 12, 2008 19:48

yozo написа:Така и аз на Тойотата сам за смяна и се чудя между Motul,Yacco или Castrol. :?
Говорим за визкузитет 15W50.


Не съм спец по автомобили и масла за да твърдя категорично нещо в тази област. Измежду това, което си изброил аз бих избрал Yacco. (не щото продаваме Yacco в шоп-а :)) Скромните ми наблюдения показват, че Yacco по качество не отстъпва на Мотул. Цената разбира се е много по-изгодна. Castrol - не знам... Имай предвид, че много от силно рекламираните масла, точно заради рекламата не са толкова качествени - примерно Shell.
Наблюденията ми на моя Нисан са много елементарно показателни. Нисана е с ангренажна верига, която има маслен обтегач. По принцип тая верига се чува като едно чакъркане. Карам в момента с пълна синтетика 5W40 (VX 600 на Yacco) - като сменя маслото първите 1000 км веригата не се чува с масла Motul и Yacco. С Мобил 1 същия визкозитет веригата почва да се чува на около 300 км. Карал съм Нисана досега с Мотул, Мобил 1 и сега Yacco. Категорично съм за Мотул и Yacco, но заради цената избирам Yacco (почти 2 пъти по-евтино от аналогичния Мотул)! Това е... Още повече, че нито Yacco, нито Мотул имат ментета, докато с известните марки трябва да се внимава откъде се вземат.
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Re: кой са по-добрите масла??

Мнениеот RaPiD » Сря Мар 12, 2008 20:29

На Тойотата бях с 0W40 пълна синтетика на Мобил 1 - не съм много доволен. Колата беше шумна. Сега съм с AGIP 10W40 полусинтетика и колата работи доста по-мазно. С такова е била като я купих и тогава работеше по един начин, а като сложихме Мобила - по друг. Затова реших да пробвам пак със същото. За Мотула където и да прочета - все хубави отзиви. Следващото може да е Мотул, което ще пробвам. YACCO съм чувал, че е добро и че има доста хубави добавки.
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

Re: кой са по-добрите масла??

Мнениеот Lubo » Сря Мар 12, 2008 20:37

Важен момент е класа на маслата(по-точно онея спецификации дето ги пишат с малки букви).Висококачествените масла като Кастрол и Мобил отговарят на най-високите класове(говоря общо и за синтетики,полусинтетики и минерални масла).Има известни марки масла,които са една идея по-ниско в класовете(Шел,Игол,Лики Моли,Валволин и тн.),които не са лоши,но са малко по-назад в класовете.
За три марки(Мотул,Yacco и Селения....може и да има и други),обаче има отделна категория-бутикови масла.С две думи:хай-клас на качеството.Марките се характеризират с това,че се произвеждат в определени заводи и контрола е на супер високо ниво.
Малко и за "мазноста след смяната".Дължи се най-вече на стабилизатора в маслото,а не на неговите мазилни свойства.Състезателните масла на Мотул и Yacco нямат дълаг живот -около 3-4 х. км.Идеята при тях е,че трябва за тея 3-4 х.км. да са на най-високо ниво и толкоз........за това са състезателни :wink:

Това са моите скромни наблюдения основани единствено и само на някакви мои наблюдения и отзиви на близки и познати.В крайна сметка на улицата(шумове по двигателя,скоростите и тн.) си личат някои недостаъци и предимства на маслата.

Не е лошо някой по-запознат с детайлите да си каже мнението.
=====================


Баце.......15W50 не му ли е малко гъстичко на Тойотката?Да не е тръгнал матора?Не знам.......като се замисля само на Рено 19 16В му дават такова масло по каталог.Това ще е втората марка,която иска такова масло.
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Re: кой са по-добрите масла??

Мнениеот maier 007 » Сря Мар 12, 2008 21:21

Карам голф 3 1.9тд първата смяна бе с ОМВ 10/40 биваше, сега съм Q8 10/40 но мотора ми е ужасно шумен.Мисля да пробвам yacco.
maier 007
 
Мнения: 33
Регистриран на: Сря Яну 30, 2008 14:52
Местоположение: Стара Загора
Име: Иван Господинов

Re: кой са по-добрите масла??

Мнениеот plm » Сря Мар 12, 2008 21:35

Това с маслата не е толкова елементарно. Не само вискозитета е важен. При избора на масло трябва да се гледат и други неща.
Защото големите производители имат широка гама и ако не сме избрали подходящия продукт ще "отхвърлим" фирмата.
Аналогично е да питаме кой телевизор е по-добър - Сони или Панасоник, или...
Големите производители не могат да си позволят да правят лоши продукти. Ако изберем техен продукт с определено предназначение, но го прилижим другаде и очакваме резултати ...няма да сме очаровани. Маслата на Кастрол, например, са специфични.
Преди , като купувах големи количества исках сетификат за маслата.
Един пример. Преди време Гьошев ми иска масло 75W250. Веднага се обаждам на Иво, мой приятел и вносител на IGOL. Няма такова масло. Преди 2 дена ми се обажда и казва-вече имам такова масло. Вече съм вносител и на STATOIL, a те имат GL-6 75W250.
От много години най-наситения пазар у нас е именно с маслата. Като потребител много се кефех, защото на новите "в бранша" само показвах фактура на колко купуваме, после какво количество купуваме, как плащаме...Ако ги устройва- пробваме маслата.
Цената за литър без ДДС за камиони за 60 000 км я свалихме на 2.90.
Купувал съм и Репсол, от Корида/Божин Танчев/. Митко ми докара варела.
Няма защо да назовавам десетките търговци, с които съм имал работа.
Та, кой телевизор е по-добър? Сони или Панасоник? :D
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: кой са по-добрите масла??

Мнениеот yozo » Сря Мар 12, 2008 22:17

Сега идва лято топъл сезон не трябва ли малко по-гъсто масло да се кара.И за това съм се спрял на 15W50 малко за по-оборотни двиг. :)
С Castrol 10W40 GTX Тойотата за 10.000 км.ми изгори длизо литър и полвина,и нещо не ме кефи.Ще видим сега като го сменя с 15W50 да ли ще има разлика само не съм решил Мотул или Yacoo. :roll:
Лудите сме на изчезване!!!

МОМЧЕТА БЕЗ РАБОТА
Аватар
yozo
 
Мнения: 526
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 20:23
Име: Ивайло Василев

Re: кой са по-добрите масла??

Мнениеот danstel » Сря Мар 12, 2008 22:20

Карам едно дърто polo 1,3 disel,и за трети път слагам Мотул.Страшно съм доволен.Пробвах и Арал и ОМВ но сякаш сега мотора е друг.Допреди 3 години имах два камиона и ги карах с някакав контрабанден Кастрол които беше невероятен.Преди полото имах самара която карах само с Шел.Явно всеки мотор си иска своето.
"Добрите шофьори имат остатаци от насекоми по страничните прозорци"-Валтер Рьол
Аватар
danstel
 
Мнения: 116
Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 21:16
Местоположение: Исперих
Име: Hristo Hristov

Re: кой са по-добрите масла??

Мнениеот yozo » Сря Мар 12, 2008 22:26

Нали тва ти казвам и аз се подлъгах.Викам си едно време Тойота караха с CASTROL и налях но не съм доволен. :roll:
Лудите сме на изчезване!!!

МОМЧЕТА БЕЗ РАБОТА
Аватар
yozo
 
Мнения: 526
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 20:23
Име: Ивайло Василев

Re: кой са по-добрите масла??

Мнениеот GTI-8V » Чет Мар 13, 2008 12:13

Motul
Аватар
GTI-8V
 
Мнения: 959
Регистриран на: Нед Окт 21, 2007 23:57
Местоположение: Smolian
Име: Alexander Boch

Re: кой са по-добрите масла??

Мнениеот yozo » Чет Мар 13, 2008 12:38

Абе и ако щеда е и М-10Д :D да маже там :lol:
Лудите сме на изчезване!!!

МОМЧЕТА БЕЗ РАБОТА
Аватар
yozo
 
Мнения: 526
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 20:23
Име: Ивайло Василев

Следваща

Назад към Обща дискусия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Majestic-12 [Bot] и 10 госта

cron