кой са по-добрите масла??

Всичко свързано с рали спорта, което не се вписва в по-горните категории

Re: кой са по-добрите масла??

Мнениеот GTI-8V » Съб Мар 15, 2008 11:07

jivo_atanasov написа:Тои каза така: С Мотол счупихме три мотора и неща да чувам повече за него.



Аз лично не се опитвам да откривам топлото вода или колело от ново.
Мойе да говора и само за мен и мои автомобил (Митсубиши Ево) и когато тчета по ЕВО Форуми из целя звет, особено УСА и УК вишдам че маслото на Мотул за двигатела, скоростна кутя и спирачки е с НАИ добри оценки от всички. Допалнително сам и много доволен от маслото и не бих си помислил дури да пробвам нещо друго...
Аватар
GTI-8V
 
Мнения: 959
Регистриран на: Нед Окт 21, 2007 23:57
Местоположение: Smolian
Име: Alexander Boch

Re: кой са по-добрите масла??

Мнениеот Lubo » Съб Мар 15, 2008 17:38

100% съм съгласен с теб.Над 10 години карах с такова масло и смея да твърдя,че ми е спестило доста финанси по ремонти на двигателя.Свидетел съм и на думите на разни "майстори на мотори",които казват,че двигател работил с Мотул се познава от 1 километър :wink:

От година карам Пежо дизел.Първа смяна на маслото.....като по закон Тотал.Втора смяна с Yacco.Лично аз смея да кажа на 100%,че за моята кола второто масло е ПЪТИ по-добро от Тотала.По-тих двигател от началото до края на експлоатациятана маслото(карам 10/40 полусинтетика и го сменям задължително на 8000 км),значително намаляване на температурата на двигателя в летните задръствания на София(и за това съм на 100% сигурен).Вече съм с две смени на масло с марката Yacco и смея да твърдя,че двигателят си е еднакво шумен при всякакви километри на маслото.Скоро сменях гарнитурата на капака на клапаните........"майсторчето на мотори" ме попита:я Мотул от кога правят дизелово масло,много ти е чист разпределителния вал.

Кой,както иска да го разбира с тея масла.Аз в първия си отговор написах:най-хубавото масло е ОРИГИНАЛНОТО.
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Re: кой са по-добрите масла??

Мнениеот BOXER » Нед Мар 16, 2008 03:36

Аз на мойта 306-ца мисля да и съпяИзображение незнам колко са качествени,но ще ги пробвам да видя за какво иде реч!
FTA RACING TEAM
Изображение
Аватар
BOXER
 
Мнения: 1118
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 14:30
Местоположение: Бisтяiца
Име: Владислав Аронов

Re: кой са по-добрите масла??

Мнениеот andrey kokalov » Нед Мар 16, 2008 19:31

Човече,всичко гръцко ми е анти....................Дано не изядеш дървото с тая пръчка.Не сум чувал отзиви за тази марка,но не мисля,че ще е по-добро от Приста............
Нека всеки,които посещава този сайт да кара с главата,а не с краката си!
andrey kokalov
 
Мнения: 409
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 21:52
Местоположение: sofia,mladost-4
Име: andrey kokalov

Re: кой са по-добрите масла??

Мнениеот ICE__MAN » Нед Мар 16, 2008 21:00

Чета и се чудя дали да се смея или да рева. Това била менте, онова било незнам си кво а Motul i Yacco са най-яките масла. Тук имам чувството, че 2/3 са рекламни лица на едната марка, а останалите на другата. От 6 години се занимавам с търговия на масла и най-хубавото масло, което ще ви препъръчат в сервиза е това, което имат или ако са няколко марки, то това от което взимат най-голяма отстъпка. Омръзна ми да ме убеждават разни мои клиенти как еди кое си било менте, къде бутилирали от нашето, как пък някое си друго били го развалили и т.н. Това какво си сипал на твойта кола не означава, че става за всяка друга. Уж сте технически грамотни, разберете че не става всичко навсякъде. За целта има каталози, справочнци, изисквания и т.н. Това, че сега маслата са с високи класове е хубаво, ама ако карате кола отпреди 10-15 години тия изисквания не ги е имало...пример, ако на капачката на някой Опел има класове по API SF/SG за бензиновите мотори, то сега се произвеждат масла с класове SJ, SL, SM. Е хубаво де ама си купуваш една кола нов внос /90% италианка/ с черен като катран мотор отвътре и на незнайно колко стотин хиляди км и се почва едно горене, едно трошене на мотор и после маслото било виновно, да ама не. Купуваш си чисто нова кола и тогава може да се сравнява. Понагоре прочетох за сравнение между Мобил и Тотал и как Мобил бил с 3 пъти по-добри показатели след определен пробег. Въпрос 1...При едни и същи условия ли беше експлоатиран автомобила с двата вида масла...сезон, начин на каране, градско или извън, товарене, запрашеност на пътищата, НАФТА, много е важно каква и откъде и колко е сярата в нея...Съмнявам се. За тая цел има стендове за да се идиализират условията и да няма субективни фактори. Въпрос 2 Дали от Ситроен не са правили подобни изследвания и ще продават по-кофти продукт....о да, за да си продават разервните части повече. Съмнявам се да си позволят този лукс. Въпрос 3 Защо някои хора не си дават сметка кога и как шофират и какъв е стилът им на каранер естествено, че ще ти гори масло, ако си винаги във ``фаза рали`` или маслото ще го натовариш много повече ако караш винаги над 120-130 и при какви обороти работи мотора и при какви при чичото дето се кара с 90-100 км/ч. В който и технически каталог да влезете на завод производител на автомобили има ДОПУСТИМИ стойносте за разход на масло, което не се счита за техническа неизправност.
Много често вече може да видите немски масла на цената на българските, аз се питам друго.. Дали БГ продукта и толкова натоварен в цената или ония са супер евтини и как това масло произведено в Германия със заплатата на немския работник, с платените данъци, с транспорта до тук, с печалбата на вносителя идва на цената на нашето, дали това, което пише на етикета отговаря с действителността - страна производител, красове, одобрения и т.н. Твърде е възможно и всичко да е наред, но само рекламата и името на големите марки ли вдига цената или има и друго.
Прочетох някъде в темата, че Кастрол от Метро не бил същия като на друго место.... А какъв е???? Ми същия си е само дето в Метро го взимат от вносителя на такава цена, че незнам дали си имате идея. Тия от големите хипермаркети искат да им караш стоката на такава цена, че едва ли не да станат съдружници на вносителите...ама не е луд тоя дето яде баницата, нали? Шел били пълно менте... и кой изкара химичен анализ да го дакаже???? Никой лаладжийски истории.
Ще се радвам някой технически и химически грамотен да обясни каква роля изпълнява молибденовия бисулфит /или сулфат незнам и аз кое е правилно/, че го има само в масла на Лики Моли и защо никой друг не го слага.
Аз карам с Арал и лични и служебни коли, забележки никакви. Немски продукт на цената на аналозите си в класа. Никога не бих оплюл някоя марка масло дакато не го изпробвам на свой гръб, но масово хората се ръководят от цената или приказките на някой дето даже и цвета на тубата незнае какъв е за марката, която хвали или плюе...а търговеца или монтьора в сервиза...ми той ще ви налее това, от което ще спечели най-много да не би да му пука за вас или колите ви.
И не забравяйте, че маслото е кръвта на вашия автомобил, сменяйте го по предписание за изминати км или ва 1 календарна година
ICE__MAN
 
Мнения: 144
Регистриран на: Пон Юни 19, 2006 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Десислав Христов

Re: кой са по-добрите масла??

Мнениеот Lubo » Нед Мар 16, 2008 22:04

:arrow:

Много точно мнение :!: :!: :!:

Всички си хвалим маслата с които си караме и сме доволни.Това е.За това е темата.Един си кара с Мобил и е доволен,ти си караш с Арал и си доволен.Аз карам с Yacco и съм доволен...............някой ще кажат,че продавам това масло и го рекламирам,аз ще кажа:не е така...............твърдя,че Мотула и Yacco-то са най -добрите масла(а дано Ники Златков черпи по бира :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ).
Хубаво е да знаем,кое масло не струва за коя кола.Примерно на Асен Тойотата,мойто Пежо.......... .
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Re: кой са по-добрите масла??

Мнениеот Lanco Rally » Чет Мар 27, 2008 20:33

:arrow: Залагам вече 50 к.км на Селения 20К 10W40 и маслото се представя чудесно,от Мотула също съм доволен но само 15 съм го карал,Кастрола нещо нцъъ...но както се каза и по-горе от оригиналното по-хубаво нема :D
Lancia №1 in Rally Sport Ever!!!
Аватар
Lanco Rally
 
Мнения: 74
Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 16:56
Местоположение: Бг
Име: Венко Станчев

Re: кой са по-добрите масла??

Мнениеот racing service » Чет Мар 27, 2008 21:43

TOTAL....а и Loeb кара с такова :D
Аватар
racing service
 
Мнения: 151
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2005 22:31
Местоположение: Севлиево
Име: Иван Кушлев

Re: кой са по-добрите масла??

Мнениеот yozo » Пет Мар 28, 2008 00:26

Ти не гледай Ситроен с кво карат.Онова масло няма нищо общо с това по магазините. :D
Лудите сме на изчезване!!!

МОМЧЕТА БЕЗ РАБОТА
Аватар
yozo
 
Мнения: 526
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 20:23
Име: Ивайло Василев

Re: кой са по-добрите масла??

Мнениеот bobi_racing » Пет Мар 28, 2008 08:05

yozo написа:Ти не гледай Ситроен с кво карат.Онова масло няма нищо общо с това по магазините. :D

Вярно е :) :wink:
Аватар
bobi_racing
 
Мнения: 223
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 21:55
Местоположение: ЯМБОЛ skype: bobi_wrc
Име: Боян Христов

Re: кой са по-добрите масла??

Мнениеот white_shark » Съб Мар 29, 2008 15:50

Аз карам за първи път с Liqui Moly MoS2 15w40 по препопръка на приятели и съм доволен.Мотора работи доста по-спокойно и тихо,а при достигане на по-тежки режими съдейки по манометъра вискозитета се запазва и маслото не става на "вода".Вероятно за напред ще ползвам само него.
Някой има ли собствени впчеталения от това масло да сподели :)?
white_shark
 
Мнения: 7
Регистриран на: Съб Мар 29, 2008 15:41
Име: К.Петров

Re: кой са по-добрите масла??

Мнениеот Lubo » Съб Мар 29, 2008 17:55

Скромното ми мнение е,че молибдена е по-евтиния вариант да се постигнат високи мазителни свойства на маслата(мнение базирано от ценовите листи).
Молибдена беше дълго време използван в добавките към маслата(СТП,ЛИКИ МОЛИ и др.),но последно време много от производителите залагат на магнезия.Вярно,че е по-скъпия вариант,но според мнозина магнезия е по-добрия заместител на разните му мазителни компоненти на маслото.Малко са фирмите,които имат смелоста да обяват какво им съдържа маслото,но реално в последните години молибдена(лики моли) и магнезия(в доста на брой масла и добавки) са доста предпочитани сред производителите.
Още веднъж-оригиналното масло и съответно подходящия вискозитет са най-важното при избора на маслата.
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Re: кой са по-добрите масла??

Мнениеот stan^wrc » Пон Мар 31, 2008 19:05

Аз имам опел корса 1.2 1997г. и трябва да му сменя маслото, не знам какво да сложа.Тя сега е с маслото сс което е била в италия.И не знам какво масло да и сложа.Ще съм благодарен да ми помогнете при избора,предварително благодаря,поздрави на всички :D :D
Аватар
stan^wrc
 
Мнения: 209
Регистриран на: Съб Фев 17, 2007 15:02
Местоположение: targovishte
Име: stanimir ivanov

Re: кой са по-добрите масла??

Мнениеот yozo » Вто Апр 01, 2008 01:50

Зависи какво искаш-
скъпичко и добро или по-евтино квот да е ... да маже там. :wink:
Лудите сме на изчезване!!!

МОМЧЕТА БЕЗ РАБОТА
Аватар
yozo
 
Мнения: 526
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 20:23
Име: Ивайло Василев

Re: кой са по-добрите масла??

Мнениеот lancia_hf » Вто Апр 01, 2008 11:48

Мойта кола друго не ще и да помирише :lol: :lol: :lol: Веднага тропа двигателя :D
Прикачени файлове
selenia2lrac-171-1-800.jpg
lancia_hf
 
Мнения: 572
Регистриран на: Съб Юни 23, 2007 16:27
Име: Валентин Георгиев

ПредишнаСледваща

Назад към Обща дискусия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта