кой са по-добрите масла??

Всичко свързано с рали спорта, което не се вписва в по-горните категории

Re: кой са по-добрите масла??

Мнениеот Христоскова » Вто Юли 29, 2008 23:44

Astra_26 написа:
Христоскова написа:.....И никога не смесвайте минерално със синтетика :!: Избягвайте да смесвате масла на различни производители-има риск от така нареченото пресичане :!:


И първото и второто са пълна заблуда, явно на човек, който не знае къде е щеката на жигулския мотор.




Аз зная каква е разликата в маслата в маслата Лукойл Аванагард 15W40 и Лукой Лукс 15W40...Ти Астра, би ли я обяснил, по-добре от мен. Сега имаш тази възможност. :wink: С еднакъв вискозитет са, но....продължението е от теб...
Христоскова
 
Мнения: 155
Регистриран на: Пон Юли 07, 2008 23:32

Re: кой са по-добрите масла??

Мнениеот Христоскова » Вто Юли 29, 2008 23:59

Що се отнася до това, дали може да се смесват минерално със синтетика или (семи синтетик) полу синтетика.....категорично НЕ :!: :!: :!: Астра_26 може да си спори с мен, колкото желае-уважавам мнението му, но заставам зад думите си, когато съм убедена в нещо. Да, не зная устройството на автомобила и за това не споря, когато става въпрос за техническите особенности на един автомобил. Не се включвам в такива теми.
Христоскова
 
Мнения: 155
Регистриран на: Пон Юли 07, 2008 23:32

Re: кой са по-добрите масла??

Мнениеот Astra_26 » Сря Юли 30, 2008 00:39

За „Лукс”-а. Индекса SL означава че маслото е предназначено за автомобили с бензинов двигател преди 2004г (вкл.)
А CF значи че маслото е за дизелови двигатели, с предкамерно впръскване и такива ползващи гориво със съдържание на сяра над 0,5 обемни %, Това значи че маслото има по-силно изразен алкален характер и възможност да неутрализира за по дълго време сярната и сернистата киселина, които се образуват в процеса на работа.

За „Авангард”-а. SL –ясно. CI-4 означава че маслото е предназначено за дизелови двигатели с EGR система (рециркулация на изгорелите газове) и използващи „ДАП”-аджииска нафта с много сяра (над 0,5 %). :D
Няма разлика в базовата суровина на маслата, затова е и невъзможно да се "пресекат". Така наречените "синтетични" масла, всъщност са минерални със синтетични присадки.
Изображение Ivan Ivanov Rh A+
____vromos.bg____
Аватар
Astra_26
 
Мнения: 717
Регистриран на: Съб Дек 30, 2006 00:30
Местоположение: Бургас skype: astra_26 0877838227
Име: Иван Иванов

Re: кой са по-добрите масла??

Мнениеот Христоскова » Сря Юли 30, 2008 00:59

Astra_26 написа:За „Лукс”-а. Индекса SL означава че маслото е предназначено за автомобили преди 2004г (вкл.)
А CF значи че маслото е за дизелови двигатели, с предкамерно впръскване и такива ползващи гориво със съдържание на сяра над 0,5 обемни %, Това значи че маслото има по-силно изразен алкален характер и възможност да неутрализира за по дълго време сярната и сернистата киселина, които се образуват в процеса на работа.

За „Авангард”-а. SL –ясно. CI-4 означава че маслото е предназначено за двигатели с EGR система (рециркулация на изгорелите газове) и използващи „ДАП”-аджииска нафта с много сяра (над 0,5 %). :D
Няма разлика в базовата суровина на маслата, затова е и невъзможно да се "пресекат". Така наречените "синтетични" масла, всъщност са минерални със синтетични присадки.



Добре,обосновано е :) Но мотора не работи добре при смес на минерално със синтетика... грубо казано-не прави това с думата work :wink:
По тази логика, защо ли изобщо хората се оплакват от ментета масла, като базата им е една и съща. Защо се произвеждат всесезонни масла... :wink: Защо има масла, които са универсални за дизелови и бензинови двигатели и има само такива, които са или за дизел или за бензин... :) Очаквам с интерес обосновката на Астра_26 :)
Христоскова
 
Мнения: 155
Регистриран на: Пон Юли 07, 2008 23:32

Re: кой са по-добрите масла??

Мнениеот Astra_26 » Сря Юли 30, 2008 01:28

Синтетичните присадки, които се използват, придават свойство при което маслото относително си запазва вискозитета, в по-широк температурен диапазон. Сравнени със стандартните присадки те позволяват на маслото да е „по-рядко” при ниска температура и „по-гъсто” при работна температура.
Относно маслата ментета. Когато маслата се добиват след атмосферна дестилация има и голямо количество преходни фракции, негодни за производство на масло. Същите тези продукти се изкупуват от предприемчиви хора, които в гаражни лаборатории приготвят масла, на които ще се мръщи дори и Москвич-408 :lol: . Сега маслата и изобщо нефтопродуктите се добиват чрез каталитичен крекинг и тези преходни фракции са в нищожно количество. Вече рядко можеш да улучиш менте, освен ако не е някоя стара „реколта’ и ти се види на далавера. А това дали са за бензин, LPG или за дизел зависи изцяло от присадките.
Изображение Ivan Ivanov Rh A+
____vromos.bg____
Аватар
Astra_26
 
Мнения: 717
Регистриран на: Съб Дек 30, 2006 00:30
Местоположение: Бургас skype: astra_26 0877838227
Име: Иван Иванов

Re: кой са по-добрите масла??

Мнениеот Христоскова » Сря Юли 30, 2008 22:19

Astra_26 написа:Синтетичните присадки, които се използват, придават свойство при което маслото относително си запазва вискозитета, в по-широк температурен диапазон. Сравнени със стандартните присадки те позволяват на маслото да е „по-рядко” при ниска температура и „по-гъсто” при работна температура.
Относно маслата ментета. Когато маслата се добиват след атмосферна дестилация има и голямо количество преходни фракции, негодни за производство на масло. Същите тези продукти се изкупуват от предприемчиви хора, които в гаражни лаборатории приготвят масла, на които ще се мръщи дори и Москвич-408 :lol: . Сега маслата и изобщо нефтопродуктите се добиват чрез каталитичен крекинг и тези преходни фракции са в нищожно количество. Вече рядко можеш да улучиш менте, освен ако не е някоя стара „реколта’ и ти се види на далавера. А това дали са за бензин, LPG или за дизел зависи изцяло от присадките.

Ти имаш ли нещо общо с Нефтохим-Бургас или Лукойл :roll: колега :roll:
Христоскова
 
Мнения: 155
Регистриран на: Пон Юли 07, 2008 23:32

Re: кой са по-добрите масла??

Мнениеот Astra_26 » Сря Юли 30, 2008 22:53

Христоскова написа: Ти имаш ли нещо общо с Нефтохим-Бургас или Лукойл :roll: колега :roll:


Нищо общо нямам. Аз проектирам асансьори, ама покрай спорта... :wink:
Изображение Ivan Ivanov Rh A+
____vromos.bg____
Аватар
Astra_26
 
Мнения: 717
Регистриран на: Съб Дек 30, 2006 00:30
Местоположение: Бургас skype: astra_26 0877838227
Име: Иван Иванов

Re: кой са по-добрите масла??

Мнениеот Casamia » Чет Апр 28, 2011 14:10

CASTROL MAGNATEC DIESEL 10W40 - Колкото и да е клиширано. Трябва да се внимава обаче - има ментета! Иначе специално за моята машина производителят препоръчва масло Fuchs, което не е особено популярно у нас. Най-добрите масла за мен са немските: примерно Мегуин е хубаво масло /като съотношение цена-качество/. Мотул не са лоши, Кома, Кутенкьолер, Репсол, Ликви Моли.
Casamia
 
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Апр 28, 2011 14:01
Име: Тодор Янков

Re: кой са по-добрите масла??

Мнениеот kiko » Чет Апр 28, 2011 18:52

Е добре де,за това ли се регистрира :lol: .Всички знаем,че немското масло е най-добро.Като Голфа е - или добро или нищо за него :lol: :lol: :lol: .
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: кой са по-добрите масла??

Мнениеот naskoto__ » Нед Май 01, 2011 18:54

В момента имам един Ескорт РС 2000 и Орион 1.4,двата са с Мотул.Слагал съм Валволин,Мобил,напоследък само Мотул.Дали ще гори масло или не зависи не само от типа масло,но и от стила на каране.Много неприятно впечатление ми направи Мобил 10W/40.Мотора нямаше и 120 000 км,а на 5 6000 почна да го гори,чиста водичка беше станало.Сложих Мотул Synergie 6100 10W40.Просто останах възхитен-по-тиха работа на мотора,по-добър студен старт и най-вече разбрах,че мотор ми не е 'издухан' :roll: ,до следващата смяна се наложи да долея 200 300 грама.Вече ми предстои 3 смяна на масло на РСа и пак ще е Мотул...на ориончето слагам старото :oops: 2в1 дет се вика
Аватар
naskoto__
 
Мнения: 28
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 21:34
Местоположение: Варна
Име: Aтанас Атанасов

Re: кой са по-добрите масла??

Мнениеот Jack M » Вто Окт 25, 2011 12:44

Според мен са Castrol,BP,Elf и Divinoll

Всяка седмица пътувам до Австрия карам коли копувам и продавам и Буса си Vw LT 46 с мотор в него 413CDI докато го карах Мобил беше доста шумен сега след като сложих масло което купих от Австрия Divinoll което е строго препоръчително за ЦДИ ако се навъртат интезивно мн километри направи Мотора много по тих и спокоен За сега с Моето ЦДИ нямам никви проблеми с 2 коли си върви пее и като си го карам 90-100 и си го вардя и не пипат шоферите си бус Сълза. :))
Jack M
 
Мнения: 22
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2011 20:45
Име: Ivan Markov

Re: кой са по-добрите масла??

Мнениеот BOXER » Вто Окт 25, 2011 23:56

За мен като цена качество номер едно е YAcco.НА колкото и коли да го слагахме това масло,навсякъде резултатите са перфектни особедно на "бегачките".Ще продължавам да си взимам и сипвам от него,поне докато не видя някой да се е разочаровал от него.
FTA RACING TEAM
Изображение
Аватар
BOXER
 
Мнения: 1118
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 14:30
Местоположение: Бisтяiца
Име: Владислав Аронов

Предишна

Назад към Обща дискусия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта

cron