Эа компресията

Всичко свързано с рали спорта, което не се вписва в по-горните категории

Эа компресията

Мнениеот Гост » Чет Май 26, 2005 18:11

Някой има ли представа колко я надуват.
Ясно е че конкретен отговор не може да се даде,эащото эа всяка кола е раэлично(както и эа всеки цилиндър :lol: :lol: :lol: )ама примерно да каже някой горе-долу...
Мерси предварително.
Гост
 

Re: Эа компресията

Мнениеот Ferjancz » Пет Май 27, 2005 17:17

Anonymous написа:Някой има ли представа колко я надуват.
Ясно е че конкретен отговор не може да се даде,эащото эа всяка кола е раэлично(както и эа всеки цилиндър :lol: :lol: :lol: )ама примерно да каже някой горе-долу...
Мерси предварително.

за ква кола те инресеува, виждал съм лада дето компресията и беше 19,3 ама гръмнаха мотора за един месец !
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Мнениеот PAS_RALLY » Пет Май 27, 2005 22:57

на кого е била тази лада :?:
http://maserati.20.forumer.com/
ASK"Stari Stolici"
Винаги правя това, което не мога, за да мога да се науча да го правя.
Аватар
PAS_RALLY
 
Мнения: 1148
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 23:01
Местоположение: liverpool
Име: Nikola Lyubenov

Мнениеот plm » Пон Май 30, 2005 19:30

Anonymous написа:
Някой има ли представа колко я надуват.
Ясно е че конкретен отговор не може да се даде,эащото эа всяка кола е раэлично(както и эа всеки цилиндър )ама примерно да каже някой горе-долу...

Лоши въпроси-лоши отговори!
Какво е това "компресия"?Как се "надува"?Как за всеки цилиндър е различно?
Кажи грамотно какво те интересува да ти отговорим.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот Гост » Сря Юни 01, 2005 01:04

Не че ми се намесва ама сигурно е имал в предвид степента на сгъстяване,как се увеличава,а това за всеки цилиндър е различно може би защото при износен двигател и при неравномерна работа за всеки цилиндър степента на сгъстявяне се променя(може да даде разлика от няколко атмосфери)-ама това със сигурност го знаеш,аз просто предполагам какво е искал да попита анонимния,неригистрилал се рали-фен...
Гост
 

Мнениеот chefo » Сря Юни 01, 2005 01:06

Anonymous написа:Не че ми се намесва ама сигурно е имал в предвид степента на сгъстяване,как се увеличава,а това за всеки цилиндър е различно може би защото при износен двигател и при неравномерна работа за всеки цилиндър степента на сгъстявяне се променя(може да даде разлика от няколко атмосфери)-ама това със сигурност го знаеш,аз просто предполагам какво е искал да попита анонимния,неригистрилал се рали-фен...


То това последното го написах аз ама забравих да влезна :oops:
Long live rock n` roll
Аватар
chefo
 
Мнения: 971
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 23:08
Местоположение: Под тепетата
Име: Стефан Лазаров

Мнениеот plm » Сря Юни 01, 2005 21:42

Степен на сгъстяване е едно,какво показва компресомера е съвсем друго.И като не се прави разлика тук се говори за 19...
Което за геометрична степен на сгъстяване на бензинови мотори е абсурд.Измерена компресия е друго.
Та,повтарям-питайте правилно за да получите правилен отговор.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот chefo » Сря Юни 01, 2005 23:28

Аэ искам да те питам колко горе-долу е налягането на гориво-въэдушната смес в цилиндрите на състеэателните машини.
Long live rock n` roll
Аватар
chefo
 
Мнения: 971
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 23:08
Местоположение: Под тепетата
Име: Стефан Лазаров

Мнениеот Trust SSC » Пет Юни 03, 2005 01:16

plm написа:
Anonymous написа:
Някой има ли представа колко я надуват.
Ясно е че конкретен отговор не може да се даде,эащото эа всяка кола е раэлично(както и эа всеки цилиндър )ама примерно да каже някой горе-долу...

Лоши въпроси-лоши отговори!
Какво е това "компресия"?Как се "надува"?Как за всеки цилиндър е различно?
Кажи грамотно какво те интересува да ти отговорим.


Аз мисля, че е ясно че пита колко е компресията (налягането в цилиндъра, измерено с манометър) на двигателите.
Компресията и степента на сгъстяване са свързани. Ако не се лъжа степента се умножава по коефициент и се получава компресията в съответна мерна единица.
Аз съм чувал за ладите сгъстяване от 1към 13 и компресия от около 16 атмосфери. Незнам да ли са всичките толкова.
Бърз, много бърз
Trust SSC
 
Мнения: 115
Регистриран на: Съб Апр 23, 2005 22:52

Мнениеот damon » Пет Юни 03, 2005 10:26

Trust SSC написа:
plm написа:
Anonymous написа:
Някой има ли представа колко я надуват.
Ясно е че конкретен отговор не може да се даде,эащото эа всяка кола е раэлично(както и эа всеки цилиндър )ама примерно да каже някой горе-долу...

Лоши въпроси-лоши отговори!
Какво е това "компресия"?Как се "надува"?Как за всеки цилиндър е различно?
Кажи грамотно какво те интересува да ти отговорим.


Аз мисля, че е ясно че пита колко е компресията (налягането в цилиндъра, измерено с манометър) на двигателите.
Компресията и степента на сгъстяване са свързани. Ако не се лъжа степента се умножава по коефициент и се получава компресията в съответна мерна единица.
Аз съм чувал за ладите сгъстяване от 1към 13 и компресия от около 16 атмосфери. Незнам да ли са всичките толкова.


Доколкото знам като неспециалист степента на сгъстяване е просто отношението на сгъстяването на постъпващия въздух и сгъстения в цилиндрите. Какво ще е налягането като атмосфери в цилиндъра зависи от налягането на постъпващия въздух значи може да бъде каквото си иска.
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Мнениеот moni » Пет Юни 03, 2005 18:46

Степен на сгъстяване е =горивна камера+работен обем делено на горивна камера.
или ;40 + 400=440:40=11 степен
moni
 

Мнениеот Daihard » Пет Юни 03, 2005 19:28

Trust SSC написа:Аз мисля, че е ясно че пита колко е компресията (налягането в цилиндъра, измерено с манометър) на двигателите.
Компресията и степента на сгъстяване са свързани. Ако не се лъжа степента се умножава по коефициент и се получава компресията в съответна мерна единица.
Аз съм чувал за ладите сгъстяване от 1към 13 и компресия от около 16 атмосфери. Незнам да ли са всичките толкова.


Прав си че има връзка между степента и компресията, но тя не е задължително да е право пропорционална. Мони дава точно определение на степента, докато компресията е ефективно измереното налягане в горивната камера след като буталото е сгъстило горивната смес.
Докато степента зависи от конструктивно заложените обеми на горивната камера и работният ход на буталото, то компресията зависи и от фазите на разпределителния вал в идеалния случай. На практика обаче компресията зависи и от точноста на сглобката на двигателя - правилно пасване на клапаните, прецизна обработка на цилиндрите, правилен избор на сегменти и хлабина на буталото и т.н.
Само страха ни може да е по голям от нас самите!
Аватар
Daihard
 
Мнения: 81
Регистриран на: Сря Апр 27, 2005 19:24
Местоположение: София
Име: Сава Димитров

Мнениеот Trust SSC » Съб Юни 04, 2005 01:45

Всички ли лади са на около 16 атмосфери? Не се заблуждавам нали?
Бърз, много бърз
Trust SSC
 
Мнения: 115
Регистриран на: Съб Апр 23, 2005 22:52

а така дееее.....

Мнениеот dodosport » Нед Юни 05, 2005 18:17

Има и с по-големи компресии а има и с по-малки !!!
Аватар
dodosport
 
Мнения: 40
Регистриран на: Чет Апр 21, 2005 00:18
Местоположение: софия


Назад към Обща дискусия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 64 госта

cron