Рали спортът по телевизията

Всичко свързано с рали спорта, което не се вписва в по-горните категории

Re: Рали спортът по телевизията

Мнениеот Цанев » Пон Юли 26, 2010 23:08

Филма е доста добър в началото даже и Чубриков го има, като го питат за Монте Карло. В крайна сметка разбрахме защо не са го давали толкова време. А някой ако може да сканира книгата и да я пусне ще бъде супер.
Акъла е нещо което можеш да раздаваш и без да го имаш!
Аватар
Цанев
 
Мнения: 339
Регистриран на: Пет Дек 19, 2008 10:20
Местоположение: Велико Търново
Име: Георги Цанев

Re: Рали спортът по телевизията

Мнениеот P.Solberg » Пон Юли 26, 2010 23:10

Благодарение на Тошко (txl) филма е записан и утре ще го по-обработя и ще бъде в торентите.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Рали спортът по телевизията

Мнениеот p.pavlov » Пон Юли 26, 2010 23:12

Дължината на ралито,пътищата,нощните етапи - май това е истинския спорт.Иначе филма е леко наивен ,но става за гледане.
p.pavlov
 
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 00:29
Местоположение: София
Име: Павел Павлов

Re: Рали спортът по телевизията

Мнениеот Цанев » Пон Юли 26, 2010 23:13

Стана ми смешно как ги пускат през една минута и на превала на фона на морето излизат през няколко секунди :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: и многото застигания в етапите също...
Акъла е нещо което можеш да раздаваш и без да го имаш!
Аватар
Цанев
 
Мнения: 339
Регистриран на: Пет Дек 19, 2008 10:20
Местоположение: Велико Търново
Име: Георги Цанев

Re: Рали спортът по телевизията

Мнениеот Състезателчето_91 » Пон Юли 26, 2010 23:22

Мноо добър филм :!:
Изображение
Аватар
Състезателчето_91
 
Мнения: 131
Регистриран на: Вто Апр 21, 2009 10:12
Местоположение: Русе
Име: Радостин Стоянов

Re: Рали спортът по телевизията

Мнениеот krankenstein » Пон Юли 26, 2010 23:47

Дааа, особено някои карди заслужават да се гледат на забавен каданс отново и отново...
krankenstein
 
Мнения: 31
Регистриран на: Вто Окт 24, 2006 11:05
Местоположение: София
Име: Димитър Ненов

Re: Рали спортът по телевизията

Мнениеот BradurS » Вто Юли 27, 2010 00:06

От филлма ми харесаха ралиджийските кадри и сцената със скалата на пътя... Беклемето на макадам - УНИКАЛНО ! Баси как са ги карали тея коли по тея чукари, как са издържали въобще... направо немам думи.
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

Re: Рали спортът по телевизията

Мнениеот Ferjancz » Вто Юли 27, 2010 08:20

По интересното за мен винаги е било, какви гащи са имали по това време пилотите, да раздават всичката газ на тези коли без ролбари, без каквото и да е било. Пък и Алпинчето се е засилвало и то прилично. Това за мен са били истински герои. Ама и тогава химията им е била като на длан, разни добавки за гориво - това онова :mrgreen: :mrgreen: Много забавно :)
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Re: Рали спортът по телевизията

Мнениеот OgyWRC » Вто Юли 27, 2010 10:34

Много ме зарадва филмът! Това са били истинските стари ралита, 2-3000км по макадам и асфалт, нощем, денем ... какви времена са били само, има нещо наивно и романтично в цялата работа и в същото време всичко е било много истинско! Филмът е преди настъплението на ладите, та има някакво западно излъчване, особено с тези екипи и Алпините ... Според мен имаше и истински кадри от Златни, имаше и истински каскади, да не говорим за специалните дрифт изпълненията! Имаше и уникални онборд камери 8)

Силно ме изненада застъпването на мотива за тарикатските номера! Много сме слушали за разни разкази за минаване през преки пътчета и смяна на две еднакви коли, но може би това е било възприемано като част от спорта и по-старата генерация още така си го възприема :D.

Не знам до колко достоверно беше представена навигаторската работа, много разсеяни нещо бяха копилотите :)

Ето и малко инфо за филма:

Голямата победа (1973)

Режисьор: Васил Мирчев
Сценарист: Дончо Цончев

Впечатляващ актьорски състав:

1. Коста Цонев ... Големият брат Бонев

2. Йосиф Сърчаджиев ... Малкият брат Бонев ( много ми приличаше образа на Кордев :) )

3. Пенка Цицелкова ... Журналистката

4. Досьо Досев ... Коментаторът

5. Анани Явашев

6. Добромир Манев

7. Лъчезар Стоянов

8. Пепа Николова

9. Катя Паскалева

10. Ицхак Финци

11. Петър Пенков

12. Иван Джамбазов

13. Живка Пенева

14. Илия Чубриков

15. Жарко Павлович

Състезатели взели участие в снимките? (имаше ги в надписите в края)
To finish first, first you have to finish!
Аватар
OgyWRC
 
Мнения: 874
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:40
Местоположение: София, Търново
Име: Огнян Герджиков

Re: Рали спортът по телевизията

Мнениеот Цанев » Вто Юли 27, 2010 16:50

Мен ми направи впечатление "постните" записки - ляв, десен някакви такива и размяната пилот навигатор?
Акъла е нещо което можеш да раздаваш и без да го имаш!
Аватар
Цанев
 
Мнения: 339
Регистриран на: Пет Дек 19, 2008 10:20
Местоположение: Велико Търново
Име: Георги Цанев

Re: Рали спортът по телевизията

Мнениеот txl » Вто Юли 27, 2010 19:11

OgyWRC написа:Състезатели взели участие в снимките? (имаше ги в надписите в края)

Илия Чубриков
Иван Николов
Илия Бонев
Янчо Таков
Юрий Калчев

Ще има да се правят много анализи от този филм :) Жълтия Алпин, който караше Чубриков, е със същия регистрационен номер като от Монте Карло 1971, вероятно е същата кола. Част от автентичните кадри бяха от пистата във Варна, там се вижда френския алпин на Чубриков, с който е спечелил през 1971 - син, трети номер.
Аватар
txl
Администратор
 
Мнения: 1993
Регистриран на: Чет Апр 14, 2005 15:42
Местоположение: България
Име: Тодор Томов

Re: Рали спортът по телевизията

Мнениеот P.Solberg » Вто Юли 27, 2010 19:15

Не бях гледал такива кадри с Алпини, но е уникална кола за времето си. Адски красива. И кадрите от Беклемето, Миланово и другите етапи. Страшни.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Рали спортът по телевизията

Мнениеот DimitarIliev_fan » Вто Юли 27, 2010 19:43

Изображение
Аватар
DimitarIliev_fan
 
Мнения: 121
Регистриран на: Пон Яну 04, 2010 15:24
Местоположение: Dundee, Scotland
Име: Явор Гочев

Re: Рали спортът по телевизията

Мнениеот P.Solberg » Вто Юли 27, 2010 19:59

Супер. И без това срещам сериозни проблеми със сваления файл. Тука поне ги правят професионално.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Рали спортът по телевизията

Мнениеот damon » Вто Юли 27, 2010 23:15

Филма е страхотен. Има уникални кадри от толкова време назад. Също си мисля, че филма е доста добър, атрактивен и професионално направен за времето си. Има и разни филмови неща в него, но сценариста Дончо Цончев също е бил състезател, консултант е Илия Чубриков. Няма как да не е пълен с реализъм филма. Денем, нощем, не намерили контролата в мъглата и т.н. - тия неща всичките ги е имало в ония ралита. Колкото до навигаторите, прекалено е назад някой от нас да знае, но точно май някъде по това време почват да правят по-прецизни записки за да се стигне до сега. Наистина тогава са били такива обикновени записките - ляв, десен, давай газ, десен объл, включително и диктуването на коя скорост да се кара - нещо което отдавна го няма и т.н. Приказките в отсечката мисля, че са си филмова измислица, но няма как да няма кино в един филм. Също има уникални кадри от хронометрирането - как се засичат колите на затворения маршут. Кадрите от Беклемето на макадам, от Варна, от Миланово, от Триградското ждрело са направо музейни екпонати. Впечатлен съм, филма е страхотен.
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

ПредишнаСледваща

Назад към Обща дискусия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot], Google [Bot] и 18 госта

cron