Картове

Всичко свързано с рали спорта, което не се вписва в по-горните категории

Мнениеот Lubo » Съб Май 06, 2006 18:54

Може ли някой да ми каже от къде да намеря някакъв правилник за тез машинки.Условия,изисквания и тн.Мисля догодина да почна да уча(надявам се да помага някои хора :wink: ) детето,ама не помня нищо от едно време за организацията-татето се занимаваше с тея работи.
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Мнениеот SGCasper » Съб Май 06, 2006 19:45

искаш да караш вбг шампионата по картинг ли?????
ако е така там пак си има хомологации и всичко е доста пари.....
Аватар
SGCasper
 
Мнения: 506
Регистриран на: Сря Фев 22, 2006 12:38
Местоположение: plovdiv
Име: Stoyan Genov

Мнениеот EVOsport » Съб Май 06, 2006 20:01

По добре вземи си купи направо готов.
Много са големи изискванията.
Изображение
Изображение
EVOsport
 
Мнения: 837
Регистриран на: Чет Яну 26, 2006 10:56
Местоположение: Казанлък
Име: Любен Емануилов

Мнениеот Lubo » Съб Май 06, 2006 20:10

Не аз,детето да го подкарам в тоя спорт :wink: .Още е малък,но догодина мисля да му бъдат първите стъпки,а по нататък да взема нещо истинско и на 5-6 да го пусна да се трепе с децата.Има доста ищец за картинг(за сега).
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Мнениеот SGCasper » Съб Май 06, 2006 20:25

незнам колко е един карт клас джуниар,амасигорно няма да епод 1000евро на старо..
Аватар
SGCasper
 
Мнения: 506
Регистриран на: Сря Фев 22, 2006 12:38
Местоположение: plovdiv
Име: Stoyan Genov

Мнениеот Lubo » Съб Май 06, 2006 20:39

1500 евро с некакви италиански му рами,еди кви си ролбари и тн. и тн.
Двигателчето,май и то трябвало да е някакво измислено.Екипа на малкия си излиза около 700 лева.Абе пълна лудница.Бая зор ще видя докато влеза в час.Тука нещо ме шашкат,че при добра горивна смеска се получава разлика от по секунда и малко на километър,а всичко си било редовно :wink: Играчка голяма,не толкова до финанси(и те са нужни де),колкото разни му пинизчета-все пак борбата се води за стотни и хилядни от секундата.
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Мнениеот biker_R » Нед Май 07, 2006 09:38

ето инфо за събирането :)

На 13 май на Лаута двукратния шампион на България Ивайло Цонев ще празнува своя бенефис.
По този повод ще има състезание с любителски картове.
Условия за участие:
Картинг задължително със спойлери - 2тактови двигатели
Пълен екип
график :
събота 13 май - тренировки по 15 мин на всеки час
2 тренировки по 15 мин. след 16.00 ч.
Пол Позишън Състезание в 2 манша
Аватар
biker_R
 
Мнения: 25
Регистриран на: Нед Май 29, 2005 17:12
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот biker_R » Нед Май 07, 2006 11:17

еи извинявам се за тъпия въпрос ама някои ша ме светне ли какво е 2 -тактов двигател и каква му е разликата с 4-тактовия? :roll:
Аватар
biker_R
 
Мнения: 25
Регистриран на: Нед Май 29, 2005 17:12
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Lubo » Нед Май 07, 2006 11:34

Сори,ама нямам нерви за що годе ясно обяснение.Фазите на горене са две и четири.При картовете двутактовите са по-бързооборотни(повече вървят),но пък четири тактовите са по-мощни и по издръжливи.............. .Още един път съжалявам,но не ме бива в обясненията.

Иначе имало шампионат за аматьори.Регламен и правила.Всичко било на страхотно равнище.Картовете са малко освободени(нещо като хобикарите).Абе емоция голяма.Тези пичове постигнали много як кеф и конкуренция на направо ЕВТИНИ цени :lol: .
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Мнениеот jivo_atanasov » Нед Май 07, 2006 11:44

Ами аз ще ти кажа само основните разлики, наистина за да ти стане ясно ще трябва да прочетеш малко повечко. При двутактовия двигател всеки втори такт е работен. Т.Е. на всеки втори такт има вазпламеняване. Двутактовия двигател няма клапани. Цилиндарут му е с канали по които варви горивната смес. когато буталото отива наготе горивната смес се вкарва в камера под буталото, а когато то почне да слиза надоло горивбната смес тласкана от него се качва по каналите на цилиндара в горивната камера. http://www.keveney.com/twostroke.html
Докато четиритактовия двигател на всеки четири такта има един работен. Горивната смес направо отива в горивната камера. Четирите такта се : Всмукателен , згастяващ , възпламенителен и изпускателен.
Пука ли ти? На мене не. ДЪРВЕТА има за ВСИЧКИ!!!
Изображение
Аватар
jivo_atanasov
 
Мнения: 511
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 20:28
Местоположение: Shumen
Име: Zhivko Atanasov

Мнениеот jivo_atanasov » Нед Май 07, 2006 11:50

Направо може да разгледаш тука има добри графики на всички видове двигатели, дори и на Банкеловия. Аз до сега не бях виждал хубава графика за него. http://www.keveney.com/Engines.html
Пука ли ти? На мене не. ДЪРВЕТА има за ВСИЧКИ!!!
Изображение
Аватар
jivo_atanasov
 
Мнения: 511
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 20:28
Местоположение: Shumen
Име: Zhivko Atanasov

Мнениеот OGN » Нед Май 07, 2006 15:37

Може ли някоида ми каже размерите на шасито(дължина и ширина) и ако може една снимка. :?:
OGN
 
Мнения: 254
Регистриран на: Пон Май 01, 2006 18:41
Име: Илиян Илия

Мнениеот BMWIKTOR » Нед Май 07, 2006 17:52

Кой търсеше карт?имам рама със всичко без мотор!250лв. рамката е шуменска с много нови гуми и други.0885199329 Виктор
Аватар
BMWIKTOR
 
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Ное 01, 2005 18:37
Местоположение: Sofia
Име: Виктор Боев

Мнениеот krastev_rallysport » Нед Май 07, 2006 18:50

BMWIKTOR покажи някоя снимка :wink: Какви са ти гумите и какво значи нови гуми "и други"? Какво е тва другото което се включва в тая цена :?:
krastev_rallysport
 
Мнения: 141
Регистриран на: Чет Май 05, 2005 07:50
Име: Красимир Кръстев

Мнениеот biker_R » Нед Май 07, 2006 19:35

еи момчета се пак благодаря за обясненията...доста навътре в материята обяснявате :lol: ...разбрах горе долу ...пък дори и от Lubo. Мога да ти кажа ,че поне казваш най важното поне според мен..пък аз т'ва исках...тоя дето ти е казал че неможеш да обясняяяш зарежи го :wink:
Да има и състезания за аматьори..ама в BG шампионата при профитата си е друго...поне аз така от моите наблюдения мисля....
Lubo я сподели ти кво знаеш.
Аватар
biker_R
 
Мнения: 25
Регистриран на: Нед Май 29, 2005 17:12
Местоположение: Plovdiv

ПредишнаСледваща

Назад към Обща дискусия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта

cron