"Фенове" на Иван Шопов

Всичко свързано с рали спорта, което не се вписва в по-горните категории

Re: Планинско Узана 26-27 юли 2014, Нац.ш-т IV кръг

Мнениеот golf_1 » Нед Юли 06, 2014 20:24

dobata написа:шопов разбираме вашата загриженост за спорта в българия но много време мисля чве занимавате аудиторията с вашето лично мнение ясно е на всеки четящ тук че целта ви бе да влезнете в ус на бфас успяхте и докато не се знаеше дали ще се обжалва решението за новия избор се бяхте запрял малко .Даже да ви кажа беше скучно без вашето компетентно мнение :P но моляви излесте от ролята на майка тереза.Не се заяждам и не искам да водя каквато е да е кореспонденция с вас само замислете се каква ирония се сипе върху вас от почти цялата автомобилна общност не се сърдете и не ме корете че имах дързоста да се противопоставя на идеолога в бфас и дави напомня водихме един разговор с вас в ст.загора и тогава идеалите ви бяха други.Поздрави.

+1 И аз да се обърна към Иван Шопов който уж не посещаваше състезания, не се е разхождал по трасето но все пак за него е опасно...Интересно миналата година Стайков направи рекорд и какво го спря лошото трасе, ама човека кара нали, то на който му е хлъзгаво и го е страх и на най хубавото трасе пак няма да дава газ, как Стефан Панчугов кара като луд на всяко трасе, а за някой все е опасно...И Иване стига си говорил за човешки животи, навсякъде може да стане най лошото, дори на паркинга пред вас...Ако някой кола над 700 коня не влиза в пътя, това е друг проблем с килограми-конски сили...Узана ми е любимото планинско като природа, трасе, атмосфера и както ти каза Добчо, кое планинско пък изведнъж отговаря на вашите европейски изисквания.....Незнам защо като си наумите нещо и винаги трябва да е вярно и всеки да е съгласен с вас г-н Шопов, звъни на Стайков, Панчугов питай тях дали е опасно трасето те поне са го карали мъжката, за разлика от вас, но мисля че вие можете да дадете по добра оценка дори и от тях самите...Не искам да звучи като заяждане но прекалявате на моменти с натрапчивото си мнение....Хем не ходите по състезания, хем знайте всичко, колкото пише в раздел продажби че колата ви е най бързата в Х-3, поредния недоказан кьорфишек.....Хайде да не убиваме едно от най прекрасните планински..... :D
Аватар
golf_1
 
Мнения: 978
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 13:45
Местоположение: варна
Име: Тихомир Петров Димитров

Re: "Фенове" на Иван Шопов

Мнениеот Иван Шопов » Нед Юли 06, 2014 20:30

Тихомире,
Хайде моля те раздели персоналните нападки от обективната истина.
Рекорди падат навсякъде, защото автомобилите станаха в пъти по-силни и чест прави на колеги като Пламен, че продължават да подобряват времената.
Колкото до "Узана" - карал съм го доста пъти и в момента дори мога да ти издиктувам завоите от старта до финала по памет.
Атмосферата, природата, конфигурацията и сцеплението на трасето са наистина страхотни и ако си честен ще видиш, че малко по-назад го написах без някой от Вас да ми го е припомнил. Съгласен съм, че в Гарбово трябва да има състезание, съгласен съм, че би било чудесно мероприятие, но не и когато организаторът нехае за очевадните проблеми. Чудя се защо това не се случваше при Казаков? Човекът е н авъзраст, по-голяма от сбора на твоите и моите години, но продължава да дава мило и драго. Ето това имам предвид - така трябва да бъде, а не да сочим несъществуващи оправдания.
Никой не иска да убива планинското, напротив - искаме да го има, но по-добре направено. Кой губи от това? Ти ли, Тихомире, аз ли? Мисля, че всички ще спечелим, а ти?

Това за килограмите и конските сили все едно не съм го прочел. Стига с тези детски сочения с пръст на този или онзи пилот. Ако един пилот може да променя цялостно календара, то излиза, че БФАС изобщо я няма.

П.С.Отделих Ви мненията, защото подходихте с персонлни въпроси. В темата за Планинско "Узана" може да напишете каквото пожелаете, но нека касае състезанието, а не един единствен човек, пък бил той аз, Гошо, Пешо или Тошо.
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: Планинско Узана 26-27 юли 2014, Нац.ш-т IV кръг

Мнениеот dobata » Нед Юли 06, 2014 20:31

Не искам да водим излишна глупава полемика, видно е за всички, че не обичам да пиша, но помислихте ли, че вашите компетентни мнения стават бреме, не сте Вие радетеля на този спорт и не мисля че сте и в състояние да го оправите, а обратно - ако оставят нещата във ваши ръце, гарантирам че ще го ограничите до 5-6 състезателя. И по темата, която ви обягва - вие бяхте ревностен застъпник на идеята Гвоздейков, Ники Златков. А относно гумите, останах с впечатление, че след като не удари гонга, Вие, лично Вие приехте молбата на БФАС да станете член на УС. Вероятно много трудно са ви навили, но имахте лично мнение и добра агитация към тогавашната група, която доказа, че само богати могат да вземат някакво участие в организираните от БФАС състезания, а другите могат да карат, или може би не карат, а се возят по забранените булеварди и се "избиват като въшки", понеже им е недостъпно легитимното участие в автомобилния спорт. Г-н Шопов, нищо лично, но вола като рине сипва на гърба си и да ви информирам, в България пари има само в София и около София, огледайте се малко.
П.П. Доста търсих, но никъде не намерих с какво някога Вие сте помогнал в автомобилния спорт.
Като член на УС, очакваме да върнете участниците и публиката по родните трасета !! Успех.
dobata
 
Мнения: 16
Регистриран на: Сря Юли 27, 2011 15:43
Име: Добо Христов

Re: "Фенове" на Иван Шопов

Мнениеот Иван Шопов » Нед Юли 06, 2014 20:52

Г-н Христов,
Не знам какви гаранции поемате и какво ще се случи ако грешите.

Идеята "Гвоздейков,Ники ЗлаткоВ" изобщо не ми е ясна, защото никой от споменатите ми колеги не е бил "Пътя, Истината и Живота". Всеки от тях има определено мнение по конкретни въпроси и е напълно възможно то да съвпада с Вашето или моето само по тях дори.

За гумите какво имате предвид? Полусликовете или опита на някои "колеги" да прекарат други свои за да използват останалите им 10-тина гуми в гаража? Ако е последното, то много ясон и точно баш в Стара Загора изразих мнението си и до днес не сте ме чули или прочели да кажа нещо различно.

Кои са "богатите" и кои са "бедните". Къде видяхте разделение, направено от мен?
Давам Ви прост пример - ако имате 20лв в джоба, няма как да спите в "Шератон". И тук не става въпрос, че сте беден, а че всеки се простира според чергата си.
Дотук начина на организиране беше такъв - "Имам Х лв, ще го направя ей така". Винаги съм искал да е другояче - изискванията са тези, тези и тези - можеш да си позволиш-организираш, не можеш-не го правиш. Защото накрая пилотите плащат сметката, ако ме разбирате правилно.
И пак казвам - това не е делене на бедни и богати. Практиката към пилотите е точно такава - не можеш да си купиш каска,ханс,седалка,автомобил- не караш и това е. Това са минимални изисквания „да, височки са спрямо хокея и водната топка, но са необходими) и е редно да има такива за всички.

А, да с какво съм бил помогнал (как ли винаги се стига дотук). Не мисля, че е редно да го уточнявам, защото е било на добра воля, но не искам и да помислите, че бягам от въпроса.

1. Отпадало е състезание, което беше опасно за всички (според мнението на пилоти и организатори), но се наложи да се боря сам за това, че и да бъда оплют по вестниците от г-жа Пантелеева.
2. Направих първото предаване от 53 минути за писта "Велико Търново". На базата на лични контакти и абсолютно безплатно за БФАС и организатора (ако искате, ще Ви дам линк да го гледате). Предложих лично на г-н Янакиев да продължи да работи с тази телевизия, но по една или друга причина никой не си мръдна пръста.
3. Отделих 1 месец за да правя всеки Божи ден, заедно с моите колеги Иван Маринов и Добри (Контрол Рейсинг) ревизия на БФАС. На базата на това бяха уличени доста хора в различни присвоявания и в известен смисъл тази практика понамаля от някои от тях.
4. Някой път ще Ви пусна и разправиите по повод WRC и гласуването на резултати на българските пилоти. И там се наложи да мина през гюрултиите, защото тогавашният УС на БФАС реши да гласува резултати, вместо да са честно обявени според постигането им.
5. 4 дни по над 12 часа съм правил заедно с 8 мои колеги Наредбата за 2014г. Никой не ни е заплатил труда или пътните и така трябва да бъде. Казвам го само за да не мислите, че съм имал користна цел.
6,7,8 и т.н. - ще стане съвсем дълго, пък не пиша автобиография, нали? Повярвайте ми - не съм отказал помощ никому, защото това е начина ми на мислене и възпитание. Не го казвам за да се изтъквам, а защото се надявам, че най-накрая ще прогледнете и ще разберете, че членството в УС на БФАС означава много работа и ангажименти, а не пъчене! Винаги съм го казвал публично, че това е истината и такава трябва да бъде. Дали съм бил искрен и дали съм бил честен, ще кажете Вие след време ако изобщо някога съм член на УС. И не забравяйте, че бялата лястовица я има само по книгите. Нямам подобни претенции и не смятам, че е редно сам човек да променя нещата, дори и да можеше.

В този ред на мисли, защо не попитате и останалите бивши,настоящи и бъдещи членове на УС, организатори, председатели на комисии и т.н.? Не съм само аз в този форум, но пък само аз отговарям на тези въпроси. Ако се върнете 2 години назад ще видите колко дейни и приказливи бяха точно хората, които тогава не спазваха изискванията и правилата, не ги спазват и днес. Сега мълчат, докато все още е възможно тихомълком да решват личните си амбиции. За това ли съм виновен, че искам да е различно?

Много ми се иска да Ви върна въпроса - а Вие какво сте направил за спорта, за себе си като спортист, като организатор, като някакъв, какъвто сте си избрал да бъдете? Ако обичате, отговорете по начина, по който аз го направих - конкретно и честно. Благодаря!

Съжалявам, но нямам повече време да стоя пред компютъра, имам и други ангажименти. Оставих Ви телефонния си номер, ако желаете - обадете се. Ако искате, оставете ми Ваш телефон и с радост ще чуя конкретните обвинения, които имате към мен, аргументирани и ясни.
Ако не, пожелавам ви лека вечер!
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: "Фенове" на Иван Шопов

Мнениеот dobata » Нед Юли 06, 2014 22:20

Г-н Шопов започвам по т.5, никои не ни е заплатил, АМА ТО И НЕ ТРЯБВА защото от 88-ма г.имам честа да имам всички годишни наредби и да ви кажа ,а и не е само мое мнение, а на 18клуба с който имам някакви контакти. ПО ГЛУПАВА НАРЕДБА НИКОГА НЕ Е ИМАЛО. Съжалявам ако ви разлюлях пиедестала, това го казвам защото света излиза и по настрани от вашия хоризонт. Ще попитате кое не е наред в наредбата /ами кое е, къде са пилотите под 18г.
2 каква е тази лицензационна система.
3 кое от написаното се спазва към днешна дата и кой каза 1 добра дума за наредбата освен разбира се тези който я правиха. Къде е написан ПЕРФЕКТНИЯ календар, а кой организира, какви са сроковете, и кой ги спазва. За този пладнешки обир застраховка - та нали всеки си е осигурен здравно, а и да не е си има закон за това, а не бфас. Къде отидоха тези пари. Видно по списъка с лицензираните се събра прилична сума. Мисля, че не искате да продължавам, а до това кой съм, ами и аз като вас не искам афиш просто един който е помогнал на доста хора да влязат в този спорт. Някой от тях и шампиони в класовете си, ако искате 0877822235 ми е номера нямам нищо лично към вас, но ми се струва, че на гърба на много момчета съществува една голяма група хора. Последните години когато казахте че е имало злоупотреби лицензите бяха по 80лв.а откъде ли имаше пари за крадене, сега 170. а пари няма.Много странно. Нищо не ми казахте за шосейните гонки. Не е ли работа на БФАС да ги изтегли от булевардите. Странно защо мълчите.Според мен, ако някой е взел пари за подготовката на сезон 2014 е редно да ги върне.
dobata
 
Мнения: 16
Регистриран на: Сря Юли 27, 2011 15:43
Име: Добо Христов

Re: "Фенове" на Иван Шопов

Мнениеот Иван Шопов » Нед Юли 06, 2014 23:02

dobata написа:Г-н Шопов започвам по т.5, никои не ни е заплатил, АМА ТО И НЕ ТРЯБВА защото от 88-ма г.имам честа да имам всички годишни наредби и да ви кажа ,а и не е само мое мнение, а на 18клуба с който имам някакви контакти. ПО ГЛУПАВА НАРЕДБА НИКОГА НЕ Е ИМАЛО. Съжалявам ако ви разлюлях пиедестала, това го казвам защото света излиза и по настрани от вашия хоризонт.


Оценявам споделеното мнение, но пропуснахте личните си действия до момента по въпроса. Коя Наредба направихте Вие или поне ми цитирайте писмено отправените Ви предложения. Не за друго, но е лесно нещо да се обяви за глупаво, но е много по-ценно някой да поработи за "по-умно".

dobata написа:Ще попитате кое не е наред в наредбата /ами кое е, къде са пилотите под 18г.


Несъмнем пропуск, за който съм съгласен. Действащият УС на БФАС е алармиран няколкократно през последните месеци. Вместо да поправят пропуска, те побързаха да угодничат, връщайки стария ред на стартиране. И това при положение, че обратният ред доказа, че е по-интересен за публиката.

dobata написа:2 каква е тази лицензационна система.


Кое точно не Ви е ясно? Защо има два типа лицензи или нещо друго?

dobata написа:3 кое от написаното се спазва към днешна дата и кой каза 1 добра дума за наредбата освен разбира се тези който я правиха. Къде е написан ПЕРФЕКТНИЯ календар, а кой организира, какви са сроковете, и кой ги спазва. За този пладнешки обир застраховка - та нали всеки си е осигурен здравно, а и да не е си има закон за това, а не бфас. Къде отидоха тези пари. Видно по списъка с лицензираните се събра прилична сума.


Това дали ще се спазва Наредбата и доколко се грижат комисиите, техните представители и УС на БФАС. Защо не се следи стриктно може би трябва да попитате действащите и законни представители на гореспоменатите органи на БФАС. Аз нямам правото нито да ги контролирам, нито да отговарям вместо тях.

Относно медицинската застраховка - заинтересувайте се и ще се убедите, че в другите държави (например Италия, Австрия и т.н.) медицинската застраховка е неотменна част от състезателния лиценз. Законът за здравното осигуряване няма нищо общо с медицинската застраховка при състезателен инцидент - не бъркайте понятията.

dobata написа:Мисля, че не искате да продължавам, а до това кой съм, ами и аз като вас не искам афиш просто един който е помогнал на доста хора да влязат в този спорт. Някой от тях и шампиони в класовете си, ако искате 0877822235 ми е номера нямам нищо лично към вас, но ми се струва, че на гърба на много момчета съществува една голяма група хора. Последните години когато казахте че е имало злоупотреби лицензите бяха по 80лв.а откъде ли имаше пари за крадене, сега 170. а пари няма.Много странно. Нищо не ми казахте за шосейните гонки. Не е ли работа на БФАС да ги изтегли от булевардите. Странно защо мълчите.Според мен, ако някой е взел пари за подготовката на сезон 2014 е редно да ги върне.


За мен не е важно да се помага да влизат хора в спорта (извинете ме, не принизявам Вашия труд лично), много по-важно е тези хора да имат нормална обстановка за развитието си, а такава според мен лично в момента липсва.
И аз съм бил шампион (2 пъти) в своя клас, но това с нищо не промени условията, при които трябваше да спортувам. Личните ми постижения са нещо различно от общественоважните фактори за спорта като цяло.

Злоупотребата с лицензите дойде още по времето на г-н Янакиев, когато се обяви, че се "начислява ДДС" и от 100лв станаха 120лв. Лично съм ги предупредил (писмено и с входящ номер), че подобно начисляване на ДДС е излишно и неправомерно. Както и преди споменах - сама птичка пролет не прави, та нещата отидоха и по-нататък.
Дали лиценза е 80лв или 800лв - по-важен е принципа на разпределение и харчене на тези средства както сам сте упоменал. И в двата случая тези пари могат да бъдат откраднати или оползотворени за доброто на спорта. Защо все още се практикува основно първото предположение е резултат и роля на управлението на БФАС - може би трябва да попитате тях.

За "гонките по улиците" не съм написал, защото е встрани от темата. Не е роля и грижа на БФАС да отмени тези "надпревари", а на "Пътна полиция". В бъдещото управление (ако изобщо бъде вписано) има представител точно на тази структура и се надявам да се работи по въпроса. Тези "състезания" могат да бъдат контролирани и възпрепятствани от БФАС, едва когато те са законосъобразни и "организирани". Към днешна дата няма организация, която да застава зад тях, а това чисто юридически не позволява на БФАС да взема отношение към всеки участник поотделно. Простичко казано - БФАС няма право да се меси.

Ще се обадя и по телефона, макар че е малко късно. Надявам се, че отговорих конкретно на поставените въпроси и очаквам същото от Вас.
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Планинско Узана 26-27 юли 2014, Нац.ш-т IV кръг

Мнениеот golf_1 » Сря Юли 23, 2014 22:12

lukaev написа:Няма значение колко са колите важното да стане един празник.Все пак на Узана всяка година има най много публика да не забравяме.Успех на всички пилоти.

Май на Варна има най много публика :wink: , но важното е че състезание ще има, това трасе е едно от най истинските, от 5 години не съм го пропускал и съм сигурен че пак ще ми донесе повече емоции от рали България....Надявам се и наблюдателя на FIA Иван Шопов да е там и да оглежда за безопасността... :lol: Събота потегляме и се надявам да не вали....
Аватар
golf_1
 
Мнения: 978
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 13:45
Местоположение: варна
Име: Тихомир Петров Димитров

Re: Планинско Узана 26-27 юли 2014, Нац.ш-т IV кръг

Мнениеот Иван Шопов » Чет Юли 24, 2014 00:50

Тихомире,
А без излишни закачки, че да не ме намразиш съвсем.
За твоя изненада, в петък палим моторите със съпругата и до неделя ще съм там.
Имаш възможността да ми се обадиш на 0888216942 и лично да ми предадеш забележките си.
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: Планинско Узана 26-27 юли 2014, Нац.ш-т IV кръг

Мнениеот golf_1 » Чет Юли 24, 2014 01:06

Иван Шопов написа:Тихомире,
А без излишни закачки, че да не ме намразиш съвсем.
За твоя изненада, в петък палим моторите със съпругата и до неделя ще съм там.
Имаш възможността да ми се обадиш на 0888216942 и лично да ми предадеш забележките си.

Благодаря за поканата, аз смятам да ходя да гледам състезание, да се забавлявам, не разбирам от правилници и безопасност, няма за какво да си говорим...Но все пак приятно прекарване....
Аватар
golf_1
 
Мнения: 978
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 13:45
Местоположение: варна
Име: Тихомир Петров Димитров

Re: Планинско Узана 26-27 юли 2014, Нац.ш-т IV кръг

Мнениеот Иван Шопов » Чет Юли 24, 2014 08:25

Като няма какво да си говорим и не можеш да ми кажеш същото, което пишеш просто не го драскай повече.
Тц,тц,тц... Ей, смели хора да искаш... Мъжки спорт, мъжки изявления...
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: Планинско Узана 26-27 юли 2014, Нац.ш-т IV кръг

Мнениеот golf_1 » Чет Юли 24, 2014 09:39

Иван Шопов написа:Като няма какво да си говорим и не можеш да ми кажеш същото, което пишеш просто не го драскай повече.
Тц,тц,тц... Ей, смели хора да искаш... Мъжки спорт, мъжки изявления...

То ако всеки трябва да спори с теб времето на земята няма да стигне, и незнам кой голям мъж ходи с припасан револвер на колана, сигурно защото е много голям мъж...тЦ
Аватар
golf_1
 
Мнения: 978
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 13:45
Местоположение: варна
Име: Тихомир Петров Димитров

Re: Планинско Узана 26-27 юли 2014, Нац.ш-т IV кръг

Мнениеот Иван Шопов » Чет Юли 24, 2014 12:13

Тихомире,
Това не е първият ти път, в който преднамерено се опитваш да се заяждаш.
Като гледам ти изяви желание да се поинтересуваш от нескромната ми особа, но бързо подви опашка, когато ти предложиш да ме попиташ лично и в очите на място, на което отиваме и двамата. Е, виновен ли трябва да се чуствам, че опитвам да удовлетворя желанието ти?
Не е нужно да говори всеки с мен, пак казвам - ти прояви интерес, а аз лично наистина смятам, че нямам какво да си кажа с човек, който само мрънка без аргументи, опитва се да се заяжда с кого ли не и в същото време няма доблест да се държи като мъж.
Между другото - пише се "прЕпасан", притежавам пистолет, а не револвер, а ако това е критерий за мъжество, значи всички полицаи (например) са страхливци, така ли? Ех този пистолет много Ви притеснява. Ако имаше куража да ми кажеш каквото мислиш право в очите, за което само бих те адмирирал можеше и да ти дам да "врътнеш едно кръгче" с него, да се снимаш или да го подържиш за минутка.
За следпоследен път ти казвам, че в поведението ти няма нищо мъжко, а ти постъпи както намериш за добре.
Така или иначе съм те предупреждавал поне 5 пъти да спазваш правилата на форума, но ти не го взимаш предвид.
От този момент нататък ще си с перманентен бан.
Можеш да пишеш на мейла на администратора и ако той прецени ще ти го махне. За целта вероятно ще е редно да се извиниш и да обещаеш, че "повече няма да правиш така", но това е друга дискусия.
Приятно гледане на "Узана" ти пожелавам, пък ако искаш помахай ми отнякъде - току виж се окаже, че си събрал смелост само за да говориш открито и достойно.
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Предишна

Назад към Обща дискусия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта

cron