Историческо рали в България ?

Всичко свързано с рали спорта, което не се вписва в по-горните категории

Историческо рали в България ?

Мнениеот woo-cho » Нед Авг 04, 2013 21:39

Нов съм във форума и нямам представа дали темата е разисквана...Силно се надявам да не е...Тъй като като редовен зрител на старото добро рали "Златни пясъци" през 70те и 80те интересите ми са основно в класическите рали автомобили и пилоти, в последните няколко години покрай колекцията ми от мащабни модели на класически рали машини изгледах доста клипове от състезания от типа историческо рали...Та съм се размечтал за такова рали в България и то по трасето на "Златни пясъци"...
Възможно ли е на практика ? Кой и как организира подобни ралита ? Имат ли някакъв регламент ? Състезателни ли са изобщо,или са просто шоу ? Има ли връзка между ралитата,които бяха в световния шампионат през 80те и историческите ралита ? Дали историческите ралита не са някаква форма да се запазят състезания с традиции и история и по-младите фенове да видят машините от легендарната група Бе...
woo-cho
 
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Мар 29, 2013 17:32
Име: Димитър Димитров

Re: Историческо рали в България ?

Мнениеот michev68 » Пон Авг 05, 2013 00:38

http://www.classiccar-bg.com/index.php - тук е написано доста по тези въпроси, ако имаш желание за разговор с човек, също заинтригуван по темата, телефона ми е 0898547113, Николай
only rear wheel drive
michev68
 
Мнения: 225
Регистриран на: Нед Ное 05, 2006 22:54
Местоположение: Търговище
Име: Николай Мичев

Re: Историческо рали в България ?

Мнениеот школата » Пон Авг 05, 2013 19:36

woo-cho написа:Та съм се размечтал за такова рали в България и то по трасето на "Златни пясъци"...
Възможно ли е на практика ? Кой и как организира подобни ралита ? Имат ли някакъв регламент ? Състезателни ли са изобщо,или са просто шоу ? Има ли връзка между ралитата,които бяха в световния шампионат през 80те и историческите ралита ? Дали историческите ралита не са някаква форма да се запазят състезания с традиции и история и по-младите фенове да видят машините от легендарната група Бе...


Ние също се интересуваме от организирането на хистори - рали със стари състезателни автомобили и пилоти ветерани от близкото минало.За връзка www.jrs.dir.bg.
Rally School Pavel Jekov
Аватар
школата
 
Мнения: 171
Регистриран на: Сря Май 10, 2006 12:55
Местоположение: СОФИЯ
Име: RALLY SCHOOL PAVEL JEKOV


Назад към Обща дискусия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта

cron