Писта "Дракон" - къде се печели и къде се губи време?

Всичко свързано с рали спорта, което не се вписва в по-горните категории

Писта "Дракон" - къде се печели и къде се губи време?

Мнениеот tojaga » Сря Юли 25, 2012 10:04

На кои места по пистата може да се спечели и да се загуби време?
Аватар
tojaga
 
Мнения: 20
Регистриран на: Сря Ное 28, 2007 23:43
Местоположение: София
Име: Евгени Драгнев

Re: Писта "Дракон" - къде се печели и къде се губи време?

Мнениеот Golfa » Сря Юли 25, 2012 11:04

ми зависи от колата. на мен ми е най-тегаво на късите секции преди и след правата щото съм между втора и трета, нито да стоиш на прекъсвач нито да губиш време да сменяш. иначе края на правата май е най-универсалното място, трябва да няма никой наоколо за да спреш късно и да отсечеш с хубава траектория та да не те изхвърли недозавиването в тревата. и голямата крива пред трибуните, аз я започвам с малко газ за да мога да настъпя на излизането без да ме изхвърли навънка, щото идва десен с гума на апекса
Golfa
 
Мнения: 51
Регистриран на: Пет Юли 13, 2012 11:16
Име: Stavri Sotirov

Re: Писта "Дракон" - къде се печели и къде се губи време?

Мнениеот tojaga » Сря Юли 25, 2012 13:02

Съгласен съм, че зависи много от техниката, с която разполагаш: Каква ти е скоростната кутия, главно предаване и предавателни числа. Гуми - мда гумите .... Дори и да имаш перфектно настоената кола, нямаш ли гуми, нищо неправиш от към траектории на минаване по завойте, ускорение и спиране. Двигател - кой с каквото разполага! Идеята е на мойто питане е по скоро, къде са ключовите места и начин на минаване при перфектен сетъп на колата. Къде се губят десети или секунда и къде може да се спечели съответно десети или секунди.
Аватар
tojaga
 
Мнения: 20
Регистриран на: Сря Ное 28, 2007 23:43
Местоположение: София
Име: Евгени Драгнев


Назад към Обща дискусия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта

cron