Изработка на ризи ,от какъв материал?

Всичко свързано с рали спорта, което не се вписва в по-горните категории

Изработка на ризи ,от какъв материал?

Мнениеот JeepersCreepers » Вто Юли 24, 2012 12:55

Колеги здравейте,искам да попитам къде изработвате ризи за моторите си и от какъв материал,защото аз имам нужда да направя за колата си.На бързо колата ми е хонда сивик и се нуждая от ризи които да държат на 2,5 бара налягане че всичко което съм ползвал се троши.Разтъргъл съм моя цилиндър изцяло и карах с мокри ризи ,но в един момент се получи засечка с термостата и хвърли водата,аз бях в нищото и се наложи да покарам 10 15км без грам вода,пребрах се след като налях по късно вода нямах грижи,но няколко дни след това напънах колата и се пръснаха 3те ризи.Та идеята ми е ако някой ме насочи къде в БГ могат ада ми направят здрави ризи по възможност от сферографитен чугун че е ок,ако ли не приемам и други предложения.
nesum po byrz ot teb ,prosto karam po dobre!

http://jeepers-shop.com/shop/========>ТУК ИМАМ ДОСТА НЕЩА КОИТО ПРОДАВАМ АКО ИМА ЖЕЛАЕЩИ ДА ПИШАТ
Аватар
JeepersCreepers
 
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Ное 12, 2006 13:56
Местоположение: Бургас
Име: Ивайло Иванов

Re: Изработка на ризи ,от какъв материал?

Мнениеот terzo » Вто Юли 24, 2012 15:54

Иво ти пак ли я сглоби таз Хонда :mrgreen: Нали беше започнал да й разпродаваш частите - контролери работи :D
Аватар
terzo
 
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Юни 18, 2012 01:17
Местоположение: Бургас
Име: Мирослав Терзиев

Re: Изработка на ризи ,от какъв материал?

Мнениеот michev68 » Вто Юли 24, 2012 20:06

В село Мадара шуменско може би ще ти помогнат, мисля че се занимават и с набиване на ризи и би трябвало да имат и заготовки. Ако искаш мога да ти дам телефон да се чуеш с хората и разбереш, че твоя случай е по-специфичен.
only rear wheel drive
michev68
 
Мнения: 225
Регистриран на: Нед Ное 05, 2006 22:54
Местоположение: Търговище
Име: Николай Мичев

Re: Изработка на ризи ,от какъв материал?

Мнениеот JeepersCreepers » Чет Юли 26, 2012 01:13

с радост бих взел телефончето :) Иначе решението е дартън ама сега набих пак 1300 за друга турбина че онази я продадох,иначе таз кола на части нема да утиде всичко се продава с цел ъпгрейд,иначе мераклии за части колкото щеш ,но старата любов............
nesum po byrz ot teb ,prosto karam po dobre!

http://jeepers-shop.com/shop/========>ТУК ИМАМ ДОСТА НЕЩА КОИТО ПРОДАВАМ АКО ИМА ЖЕЛАЕЩИ ДА ПИШАТ
Аватар
JeepersCreepers
 
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Ное 12, 2006 13:56
Местоположение: Бургас
Име: Ивайло Иванов

Re: Изработка на ризи ,от какъв материал?

Мнениеот michev68 » Чет Юли 26, 2012 22:22

Утре ще ти дам телефона, на работата ми е и в къщи го нямам записан. Наскоро не съм се ровил по каталозите, но мисля, че мале, колбеншмит и гьотце също предлагат ризи. На какъв диаметър са ти ризите.
only rear wheel drive
michev68
 
Мнения: 225
Регистриран на: Нед Ное 05, 2006 22:54
Местоположение: Търговище
Име: Николай Мичев

Re: Изработка на ризи ,от какъв материал?

Мнениеот JeepersCreepers » Чет Юли 26, 2012 23:51

kакто казах ризите ще са мокри тъй като целия цилиндър е разстърган заедно с алуминия /няма цилиндри/ едвали ще има като за мен иначе буталото ми е 75 сток сега е 75,5 ,реално аз повече се нуждая от съвет какъв материал да използвам за направата на много много здрави ризи .Ако имам път към колата ще ви направя и някоя снимка да видите за какво става дума колко са дебели около 1см и пак цъфнаха,при смеси 11,3 без чукане и лопане :) Лично аз мисля че ги прецаках като карах много време без вода ,но знам ли ,в краен случай ако неизмисля нещо ще се наложи пак да ги правя тук от чугунец :(
nesum po byrz ot teb ,prosto karam po dobre!

http://jeepers-shop.com/shop/========>ТУК ИМАМ ДОСТА НЕЩА КОИТО ПРОДАВАМ АКО ИМА ЖЕЛАЕЩИ ДА ПИШАТ
Аватар
JeepersCreepers
 
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Ное 12, 2006 13:56
Местоположение: Бургас
Име: Ивайло Иванов

Re: Изработка на ризи ,от какъв материал?

Мнениеот Ferjancz » Пет Юли 27, 2012 09:28

А вариант да си купиш заготовки и някъде да ти ги направят с нужните допуски. За един добър майстор няма да е проблем да изработи, каквито и да било цилиндрични детайли по дадена спецификация.
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Re: Изработка на ризи ,от какъв материал?

Мнениеот michev68 » Пет Юли 27, 2012 10:56

0888859187 - Стоян или 0887936102 - Сашо, това са телефоните на хората в Мадара. Успех :D А 10мм. риза няма как да сцепиш от налягане, по-скоро прегряването им е разгонило фамилията или материала не е бил точният за целтта. Интересно как не са ти повлекли буталата.
only rear wheel drive
michev68
 
Мнения: 225
Регистриран на: Нед Ное 05, 2006 22:54
Местоположение: Търговище
Име: Николай Мичев

Re: Изработка на ризи ,от какъв материал?

Мнениеот JeepersCreepers » Пет Авг 03, 2012 01:44

и аз така мисля че прегряването им се е отразило пагубно,но вече ми писна понамерих излишни пари и поръчах направо готов дартън само трябв ада го сложа в блока,че ми писна само с опит грешка,много лев заминава така :( Иначе добре че не се сцепиха на диното че при 9700рпм.............

Благодаря на вички за помоща,на момчетат аще се обадя информативно да знам за какво става дума че от опит кой бяга :)Но истината е сферографитен чугун !
nesum po byrz ot teb ,prosto karam po dobre!

http://jeepers-shop.com/shop/========>ТУК ИМАМ ДОСТА НЕЩА КОИТО ПРОДАВАМ АКО ИМА ЖЕЛАЕЩИ ДА ПИШАТ
Аватар
JeepersCreepers
 
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Ное 12, 2006 13:56
Местоположение: Бургас
Име: Ивайло Иванов


Назад към Обща дискусия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта

cron