Национален шампионат - БФАС, правилници и критики

Всичко свързано с рали спорта, което не се вписва в по-горните категории

Re: Национален рали шампионат 2012 - календар, слухове, нови

Мнениеот Иван Шопов » Вто Апр 17, 2012 23:14

Ще ти отговоря и тук.
Така нареченото противопоставяне всъщност бе породено от новата Наредба. Проследи хронологията на събитията и ще забележиш, че от там тръгна "раздора". Не видях в нея да се е променило нещо, което пряко или косвено да подпомага "някои пилоти с модерни автомобили", а вярвай ми - прочел съм я цялата, че и предложения внесохме.
Колкото до гръбнака и лицето - май никога няма да бъде осъзната простата истина, че това е двустранен ефект и да не се спекулира в едната посока.
Гръбнака подскочи, че няма да прави нищо и лицето да си виси във въздуха. А ако е обратното? Не остава ли гръбнака просто торба кокали, струпани някъде? Че и като довод за отлагане на писта беше изтъкнато.
Не можеш да отречеш, че това противопоставяне е градено с години от г-н Янакиев и компания на принципа "разделяй и владей". Ники хубаво го каза - ето го наследството, което ни бе оставено. Нищо-сега ще струпаме ново.

И да попитам нещо в прав текст - кой от Вас смята, че Ради ще бъде действащ Председател и мнението, както и обещанията му ще бъдат спазени и зачитани, а няма да е "служител на вота на УС"? Всеки от Вас, който има поглед върху събитията през последните години, преките участници, "властимащите" и т.н. и т.н. мисля, че може вярно да реши управлението за "вота в новия УС".

Златко,
Чел ли си наредбата от 2010г.? А тази от 2011?
Ако си ги чел, не може да не знаеш, че тази от 2010 беше много сбъркана, а тази от 2011 оправи само някои от грешките в нея. Ако искаш мога да ти дам и конкретни примери, но може би няма да е лошо сам да прочетеш и двете.
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: Национален рали шампионат 2012 - календар, слухове, нови

Мнениеот golf_1 » Сря Апр 18, 2012 00:43

Vaseto написа:Относно несигурноста в шампионатите:Всичко според мен е в резултат на това противопоставяне което Александровата група(мое мнение Агура) създадоха между организаторите и някои пилоти с модерни автомобили. Ще повторя думите на вуйчо "пилотите са лицето на този спорт,но организаторите са гръбнака на федерацията". Повярвайте вуйчо е много мъдър човек. И според мен не може ни без едните ни без другите, а твърденията "ще се намери кой да ги организира" и "като не искат да не карат" - са безпочвенни. От всички злини това е най голямата и с трайни последици на Сашковата дружина :!:

Абе ква Сашкова дружинка бе "вуйчо" който иска ще кара,който му се хленчи да си хленчи по форуми.....
Аватар
golf_1
 
Мнения: 978
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 13:45
Местоположение: варна
Име: Тихомир Петров Димитров

Re: Рали България 08-10 юни 2012, Нац.ш-т II кръг

Мнениеот IvanMarinov_4x4 » Сря Апр 18, 2012 09:36

Адаш спри да защитаваш едните и да нападаш другите.
Положението в този спорт е такова не от вчера, но и методите на новото ръководство не са правилните. Говориш за прозрачност, за мен тя при това ръководство беше потъпкана окончателно. Да времето за това Общо събрание не е най-подходящия, но клубовете го искаха още декември.
Защо ми защото в тази наредба се вдигнаха цените на лицензите без да се направи нищо в посока например застраховки.
На организаторите се заяви, че те печелят много от състезанията си и те ще плащат освен таксите и пакети които новото ръководство не е в състояние да каже какво включват, но парите триабва да са във БФАС не знам колко преди състезанието.
После заявиха, че федерацията не е длъжна да помага на никой, а как се развива спорт само като прибираш без да даваш ти ми кажи (а това е основната функция).
В наредбата която те си издадоха пише, че наказанието за задължение по организиране на състезание е да не правиш една година състезание, а за какво наказаха с изключване 9-те клуба за същото. Значи те не спазват дори собствените си правила, да не говорим за това че от 4 месеца не са ми дали възможност да се защитя и да им обясня че те ми дължат пари а не аз.
Защо при приемането на нови клубове са си измислили че искат протокол от общо събрание на клуба и това не е напсано никъде в необходимите документи и в место да предупредят новите клубове за новите документи, те ги отхвърлят, защо защото в тия клубове има неудобни.
По този начин се опитаха да променят по нечестен начин кворума на Общото събрание и пак загубиха. Аз ако бях на твое място щях да се чуствам предаден от напускането му без бой.
И ако бяха хора които мислят за спорта нямаше да оспорват решенията на общото събрание, нали декларираха че напускат спорта. Явно са размислили и са решили да сринат и малкото останало. А календара Агура си го декларира че тази година ще е нулева и ще си го постигне.
След оспорването на решението за смяна на ръководството те изцяло са отговорни за провалянето на сезона. Ми най-малкото те изключиха половината организатори. Искам да видя как ще направят състезания на тяхно място, чакам Агура да направи трасето на моята БАХА 4х4 550 България, аз с удоволствие ще карам, иначе да дойде и да обясни как заради собсвеното си его проваля сезона на Офф-роуда.
И накрая не казвам, че избраното ръководство е много по различно от старото управление, но след като са избрани ще изчакаме да видим как ще действат. А като не ни харесва на есен пак избори.
Само моля те спри да защитаваш Сашо и Агура щото и от тях нищо не става. Това го видяхме вече.
Аватар
IvanMarinov_4x4
 
Мнения: 30
Регистриран на: Нед Май 24, 2009 20:16
Име: Ivan Marinov

Re: Рали България 08-10 юни 2012, Нац.ш-т II кръг

Мнениеот Vaseto » Сря Апр 18, 2012 09:52

Това и Александров не би го оспорил. Казано е от душа, с чуство от човек състезаващ се, организиращ, помагащ на всяко състезание
Аватар
Vaseto
 
Мнения: 143
Регистриран на: Съб Апр 14, 2012 18:21
Местоположение: Sliven, Tvardica, Sofiq
Име: Васил Киров

Re: Национален рали шампионат 2012 - календар, слухове, нови

Мнениеот bmw sport » Сря Апр 18, 2012 10:15

Иване не претендирам да знам наредбите на изуст,чел сам ги и мисля че създаването на нова наредба трябва да бъде създадена от всички клубове а не от ОС на БФАС.Може да се вземат и някои неща от 2011г.Важното в случая е да започнат шампионатите.В края на годината може един двудневен семинар с всички клубове и който желае от пилотите да се направят наредби,устави и каквото и да е още.Проблема не беше голям ама такива сме от мухата -слон.
bmw sport
 
Мнения: 38
Регистриран на: Съб Мар 10, 2012 09:52
Име: златко златев

Re: Рали България 08-10 юни 2012, Нац.ш-т II кръг

Мнениеот Иван Шопов » Сря Апр 18, 2012 11:23

Ванка,
Доста сме си говорили с теб и съм учуден, че смяташ, че защитавам някого. Ако защитавам някого или нещо то е само смисленото управление и развитие на спорта. Никъде няма да намериш мое мнение, в което казвам, че което и да е управление е било перфектно и безукорно. Ще си позволя да ти цитирам нещо, написано в предишното ми мнение по тази тема:
Иван Шопов написа:Аз лично това не съм го виждал в цялостното управление на БФАС през всичките ми години в този спорт.

Далеч съм от мисълта, че който и да дойде на власт ще бъде безупречен. Сам знаеш, че ако някога съм вярвал в конкретни хора, то това бяха Стоян и екипа му. От момента, в който неговата кандидатура отпадна, аз лично винаги избирам "по-малкото зло". Както вчера каза един мой уважаван приятел - "Когато няма хора, на които да вярваш на 100% започваш да избираш между минусите на другите. Едните ще съсипят две неща, другите - три. Аха, значи е по-добре да са първите!".
Изградил съм си това мнение на няколко прости, но важни фактора - играта на "криеница" в продължение на месеци, липсата на елементарна програма за управление с близки и далечни цели, режисирания спектакъл и гръмките обещания на "нашите" преди ОС, липсата на яснота "Какво ще правим на 7-ми?" (виж старите ми постове), изкуствените противопоставяния и изнудвания в стил "Ако не е на моето няма да направя еди какво си" и т.н. и т.н.

Ти самият можеш ли да отговориш на базата на писма, документи, изявления какво ще прави "новият УС" след като влезе във власт? Не говорим за комунистически речи, а за нещо реално като план и стратегия?

Прав си, че не просто можеше, а трябваше да има медицински застраховки, включени в лиценза.

Пакетите ги обсъждахме доста, но пак ще ти кажа - ти самият си потърпевш от "работа на вересия" и чакаш парите си със седмици и месеци. Има ли нещо лощо същата тази сума да бъде гарантирана и заплатена предварително? Това показва отговорност, ангажираност и коректност. Това важи и за обезпечението на техническа комисия, спортна комисия, маршали и т.н. Всички помним случая с маршалите от WRC, нали?

За твоята защита говорихме на "Дракон" и мисля, че абсолютно направих това, което ти казах и там. Ще ти напомня само, че "твоят проблем" започна при "по-старото управление" и част от хората, коитоо не поискаха да го решат тогава сега отново ще бъдат в УС на БФАС. Друг пък бивш член ти каза в очите "Ще идваш колкото пъти трябва, докато ти решим проблема!". Сега той е от ораторите за промяна. Ти лично одобряваш ли същите хора, които са създали "твоя проблем" да бъдат назначени отново за да го "решат" и не допуснат нови, след като не го направиха 1 година?!

За протоколите - вероятно визираш гласуването на ОС. Ако правилно съм те разбрал, ето [url=http://bfas.bg/novini/item/163-общо-събрание-на-бфас.html]уведомлението[/url], публикувано на 20 март.

"Напускането без бой" определено не ми хареса, но всеки може да постъпи както намери за добре. Сам знаеш, че за мен лично "битката" все още не е загубена и продължава. И все пак - за каква битка говорим, когато "полесражението" заприлича на селска вечеринка, без никакво уважение, с крясъци "ууууу" и прочее и прочее. И същите тези хора утре ще искат да уважаваме тях като ново управително тяло, да уважаваме избора им?

Оспорването на решението не виждам с какво проваля сезона. Ако имаш предвид, че някои организатори нямат сигурност в предварителните им уговорки с новото управително тяло може би е така. Аз лично не харесвам и не одобрявам уговорки "на уше" и честно да ти кажа въобще не ми пука за подобни сплетни. Както казах и преди - организаторите трябва да са били наясно, че календара ще започне според действащата Наредба и с действащият УС на БФАС и ако това не им е допадало не е трябвало въобще в дните на изборите да декларират, че "милеят за спорта и състезания ще има"! Надали смяташ и за редно Наредбата да бъде променяна в средата на сезона и за едни да е било едно, а за други-друго.
Доколкото си спомням имаше покана за среща и обсъждане на проблемите, на която нито един от "недоволните" не присъства. Защо Ванка? Нали искат да се работи? Не е реваншизъм, не е егоцентризъм, не е "наши и Ваши", а само "любов към спорта"? Защо тогава не си мръднаха пръста, най-малкото за да започне сезона с "по-добра" Наредба? Онази пародия на Наредба (все още я имам и ако искаш ще я публикувам) въобще не я броя.

IvanMarinov_4x4 написа:И накрая не казвам, че избраното ръководство е много по различно от старото управление, но след като са избрани ще изчакаме да видим как ще действат. А като не ни харесва на есен пак избори.


И колко време имаш за чакане, Ванка? А последиците какви ще са? Със сигурност си наясно, че издънка през една спортна година води задължително и до провалена следваща. Можем ли да платим цената на такава "проба" след като никой не се е постарал предварително да си направи сам сметката, а и да я изяви публично какви ще ги върши през този срок?

Ти лично какво очакваш да се случи и защо въобще да е промяна към по-добро? Видя ли истинския одит на БФАС? Кой е разходвал тези средства и с чие съгласие? Помниш ревизията, която правихме заедно, нали?

И ще те питам нещо, което питах и в другата тема, но никой не отговори.
Ти лично вярваш ли, че Ради ще е "водеща фигура" и ще може да спазва предизборните си обещания, дори и да иска? Според мен вота вътре в УС е предрешен с гласове 50%+ и Ради ще може само да изпълнява. Това обаче не го оневинява за в бъдеще въобще за избора, който сам е направил днес.

Темата е дълга и няма как да я обхванем с няколко поста, но за да няма спекулации ще го кажа в едно изречение - не съм симпатизант нито на Александров и сие, нито на Ради и компания. Вътрешно съм убеден обаче, че първитя с корекция в УС щяха да продължат в правилна посока, защото направиха освен грешки и доста навременни и честни стъпки, за които се борихме с години. За вторите обаче не съм сигурен в това. Веднъж, защото се връща "старото управление" и спорта ще върви по познатият от години начин и втори път, защото власт, придобита на всяка цена винаги се използва за лични цели, а не за общото благо.
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: Рали България 08-10 юни 2012, Нац.ш-т II кръг

Мнениеот Vaseto » Сря Апр 18, 2012 19:39

Иване. Шопов, по твоята логика занапред не трябва да чакаме работа от никой шеф, защото който и да е той ще бъде "ритан по кокалчетата". Или Сашко е по чуствителен :?: Та той и Янакиев може да се оправдае с това, че две години не спряхте да го ритате. Надявам се да не спрете да го правите и с Ради, но не очаквах че ще спрете кам Сашко. Да не са се захващали с тая работа като не понасят ритане и критика. Ние феновете разчитаме на Вас състезателите.-отвътре нещата се виждат по добре, но не е добре когато ги виждате и си траете.
Аватар
Vaseto
 
Мнения: 143
Регистриран на: Съб Апр 14, 2012 18:21
Местоположение: Sliven, Tvardica, Sofiq
Име: Васил Киров

Re: Рали България 08-10 юни 2012, Нац.ш-т II кръг

Мнениеот swrt » Сря Апр 18, 2012 19:43

:mrgreen: Мразя постове от типа "+1"
Но нямам избор да не го напиша : +1
ПЕПИ ГЬОШЕВ / МИТКО СПАСОВ - ИСТИНСКИТЕ ШАМПИОНИ ЗА 2010 ГОДИНА !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Аватар
swrt
 
Мнения: 232
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 15:08
Име: Л.Драганов

Re: Рали България 08-10 юни 2012, Нац.ш-т II кръг

Мнениеот antovi53 » Сря Апр 18, 2012 19:50

Лелеееееееееееее превърнахте този форум в караница...
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!
Аватар
antovi53
 
Мнения: 129
Регистриран на: Нед Мар 06, 2011 15:28
Име: Теодор Иванов

Re: Национален рали шампионат 2012 - календар, слухове, нови

Мнениеот Vaseto » Сря Апр 18, 2012 21:37

Г-н Герджиков, какъв е проблема, ако всеки изказва мнение? Всеки по различен начин вижда изхода от тази абсурдна ситуация.Някои са по темпераментни :!: Няма как да са на едно мнение. Дори в едно семейство от двама души понякога има две мнения. А това с едномесечния бан- не е ли по добре да помолиш хората с позиция да спрат да пишат. Какво ще четем тогава само хвалби ли?
Аватар
Vaseto
 
Мнения: 143
Регистриран на: Съб Апр 14, 2012 18:21
Местоположение: Sliven, Tvardica, Sofiq
Име: Васил Киров

Re: Рали България 08-10 юни 2012, Нац.ш-т II кръг

Мнениеот Vaseto » Сря Апр 18, 2012 21:45

Това не са караници, а позиции. Ако не уважавах мнението на г-н Гатев,на Иван Шопов, на Иван Маринов нямаше да им отговарям тук :!:
Аватар
Vaseto
 
Мнения: 143
Регистриран на: Съб Апр 14, 2012 18:21
Местоположение: Sliven, Tvardica, Sofiq
Име: Васил Киров

Re: Писта Велико Търново 28-29 април 2012, Нац.ш-т II кръг

Мнениеот Vaseto » Сря Апр 18, 2012 22:18

Следващото, но отпаднало ще го видим, ако съда остави Александровата чета :!:
Аватар
Vaseto
 
Мнения: 143
Регистриран на: Съб Апр 14, 2012 18:21
Местоположение: Sliven, Tvardica, Sofiq
Име: Васил Киров

Re: Писта Велико Търново 28-29 април 2012, Нац.ш-т II кръг

Мнениеот Иван Шопов » Сря Апр 18, 2012 22:49

А ако не я остави състезанията ще се проведат по три пъти всяко.
Хайде стига евтини агитации...
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: Рали България 08-10 юни 2012, Нац.ш-т II кръг

Мнениеот Иван Шопов » Сря Апр 18, 2012 22:56

Vaseto написа:Иване. Шопов, по твоята логика занапред не трябва да чакаме работа от никой шеф, защото който и да е той ще бъде "ритан по кокалчетата".

По моята логика не трябва да бъде отричано нещо смислено и да бъде започнато отначало, само защото не е произлязло от някой конкретно. По моята логика грешките трябва да се поправят и да се върви напред. По моята логика всеки, който не върши работа трябва да си върви, но не и за да бъде заместен от друг, който е ясно, че няма да свърши нищо. По моята логика борбата на егоцентризъм между двама бивши кандидати за Председатели на БФАС доведе до доста сътресения. По моята логика личните интереси на шепа хранени от г-н Янакиев хора надделяха над общите такива. И прочее и прочее...
Омръзна ми това преливане от пусто в празно. Забелязвам, че не искаш да вникнеш в това, което казвам, а обръщаш всичко на "За Александров" и "Против Козлеков". Опитай да вложиш повече творчество и замени имената с думата "спорт". Замисли се кое аджеба е позитивното в цялата свинщина, в която се намираме в момента. Може да отговориш и на въпроса, който зададох два пъти - кой всъщност ще управлява БФАС?
И след като "Вие, феновете" разчитате, че отвътре нещата се виждат по-добре, защо приемате за истина само това, което Ви изнася?
Пак го казвам и мога да го подкрепя - няма една дума изречена от мен през последните 8 години,която да е лъжа. Харесва ли Ви или не - това е положението.
И в крайна сметка нали кадърните ще сменят некадърниците. По тяхната собствена логика 3 месеца са достатъчен пробен период.
Е, стиснахме си ръцете - всеки се оправя както намери за добре през следващите 3 месеца, а след като изтекат ще видим дали ще има "Ууууу" за изказалите позицията си днес или пък ще е за тези, чиято неясна такава защитаваш в момента.
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: Национален рали шампионат 2012 - календар, слухове, нови

Мнениеот Иван Шопов » Сря Апр 18, 2012 23:02

Оги, приятелю...
Как се излиза от ситуация, в която всичко се дели на малки дворчета и градинки, разделя се по незнайни начини и се обещава още преди да има "нотариален акт"? Как се излиза от ситуация, която бе предизвиката "напук" с ясното съзнание какви сътресения ще последват? Как се излиза от ситуация, в която група организатори изнудват колегите си с реплики за непроведени състезания ако "не е на тяхното"? Как се излиза от ситуация, в която тези, с които се борихме сума ти време се връщат не на бял кон, а на раменете на същите, които недоволстваха от тях? Как се излиза от ситуация на мъртвороден сезон, който ще повлече минимум още един такъв?
И знаеш ли Оги... Дали ще пишем тук или не не е от значение. Мнението на феновете-също. Ясно бе показано на последното ОС на БФАС, че други са приоритетите за избиране на управително тяло.
И 300 страници да изпишем или да млъкнем за по 3 месеца - няма как да накараш слепия да прогледне, а лакомият да извади ръчички от кацата с меда.
Не съм свикнал да мълча, приятелю, не смятам да свиквам и тепърва. Хич не ми пука ако ще и Папата да се регистрира и прочете всичко тук.
Истина ли е? Истина е! Да се срамуват тогава създалите я, а не тези, които искаме тя да е на преден план!
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Следваща

Назад към Обща дискусия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 33 госта

cron